Osteoporoza, Osteoartrita

Full MotionTM
Osteoartrita este o boal de uzur a articulaiilor prin distrugerea cartilajelor. Din punct de vedere medical se consider c este o boal universal deoarece oricine o va avea, mai devreme sau mai trziu, fiind doar o chestiune de timp.

Full Motion este un produs complex ce acioneaz asupra cartilajelor articulare prin glucozamin si ali factori activi, cu rol n reconstrucia unui cartilaj sntos.
Full Motion furnizeaz glucozamin pre-format, pur, funcional biologic, direct n interiorul celulelor productoare de cartilaj. Cercetrile au demonstrat c atunci cnd aceste celule specializate primesc glucozamina de care au nevoie, pot s:
Construiasc un nou cartilaj,
Stopeze si chiar s fac reversibil degenerarea cartilajului,
nlocuiasc cartilajul distrus.
Susin funcionarea sntoas a articulaiei.

Exista nc 2 complexe nglobate n Full Motion:

Herbal Confort Complex: .
 Bromelia: reduce inflamaiile i edemele datorate distrugerilor articulare
 Salcie alba: reduce durerile si inflamaiile
 Boswellia: susine integritatea structurii articulare si periarticulare

Complex Mineral Regenerativ: Zinc, Siliciu si Bor care susin sintetizarea colagenului sntos, balana de fluid sinovial si structura dintre os i articulaie.

Full Motion garanteaz Avantajul 3D (dezintegrare dizolvare dispersie). Tabletele se desfac rapid n stomac i ingredientele active se dizolv n ntregime. Apoi se disperseaz n intestin, maximiznd bio-disponibilitatea i, n consecin, beneficiile consumatorului.



Prezentare: cutie cu 90 de tablete
ara de provenien: SUA
Compania productoare:
GNLD International
Avizat de Ministerul Sntii

Informaii nutriionale:
Ingrediente: Cantitate / 3 tb. % DZR
Zinc (ca Zinc gluconat) 15 mg 100%
Glucozamin clorur** 1500 mg *
Siliciu (din extract de bambus (Bambusa vulgaris)(tija)) 30 mg *
Bor (ca Bor citrat) 6 mg *
HCC patentat:
Extract de Boswellia (Boswellia serrata)(planta); Bromelain (din ananas); Extract de Salcie Alba (Salix alba)(coaj) 756 mg *
DZR - Doza Zilnicã Recomandatã de CE
* Doza zilnicã nu este stabilitã
** Contine carapace de crustacee (homar, crevete, rac)

INDICAII: Poate fi consumat de orice persoan att preventiv, ca supliment nutriional, ct i n situaii de: osteoartrite, artroze, artrite, poliartit reumatoid, diferite forme de reumatism, spondiloze, dureri articulare, inflamaii articulare. Nu se recomand femeilor nsrcinate sau n perioada alptrii.
ADMINISTRARE:: 3 tb./zi, cu ap, imediat naintea fiecrei mese principale. Pentru o eficien maxim, organismul trebuie sa fie bine hidratat (minim 2 L ap/zi).
Comitetul de Consultan tiinific (SAB) rspunde la cteva ntrebri importante:

De ce GNLD a ales forma de glucozamina clorura in loc de glucozamina sulfat?
Full Motion utilizeaza glucozamina clorura in loc de glucozamina sulfat pentru cateva motive importante. In primul rand, forma sulfat are un potential alergic foarte ridicat pentru multi indivizi alergici la sulfiti. In al doilea rand, glucozamina clorura este mai concentrata, in felul acesta tabletele fiind mai mici si mai usor de inghitit. Forma clorura este totodata mai usoara pentru tractul digestiv. In ultimul rand, glucozamina clorura contine mai putin sodiu decat forma sulfat, iar limitarea consumului de sodiu ar trebui sa fie in atentia tuturor adultilor.

De ce este inclus borul in Full Motion?
Borul este un mineral aflat in cantitate foarte mica si are rolul de a reduce pierderea de calciu si demineralizarea. Deseori, nivelul de bor din oase si capsulele articulare este scazut la pacientii cu artrite. Pentru a asigura un nivel optim de bor, am inclus borul in Full Motion.

Sportivii au nevoie de Full Motion?
Deseori articulatiile degenereaza ca urmare a activitatii atletice sau a suprasolicitarii. Intrucat articulatiile unui atlet sau sportiv sufera mai mult stres decat la o persoana sedentara, Full Motion este recomandat pentru a sustine sanatatea articulatiilor prin intarzierea sau reducerea viitoarei degenerari a articulatiilor ca urmare a suprasolicitarilor repetate.

Pot sa iau Full Motion daca iau medicamente?
Nu se cunosc interactiuni negative asociate intre ingredientele din Full Motion si cele din medicamente. Totusi, asa cum este bine de procedat in cazul tuturor suplimentelor nutritionale GNLD, daca va aflati sub observatia unui medic, va recomandam ca mai inainte de a consuma Full Motion sa va consultati si medicul.

Multe produse cu glucozamina contin condroitina. De ce GNLD nu a inclus acest ingredient in Full Motion?
Desi condroitina este utilizata in multe produse, nu exista dovezi stiintifice semnificative ca aceasta functioneaza. Cand condroitina este absorbita, este digerata in componente si nu exista dovezi ca este reasamblata dupa absobtie. Celulele au nevoie de glucozamina sa produca cartilaj, nu de condroitina.

Pot sa iau toate cele 3 tablete in acelasi timp?
Da. Distribuirea celor 3 tablete de-a lungul zilei poate imbunatati eficienta absorbtiei, insa nu exista nici un motiv care sa va impiedice a le lua pe toate 3 odata.

De ce GNLD nu a utilizat MSM in Full Motion?
MSM, Metil Sulfonil Metan, este un derivat al solventului DMSO (Di-Metil Sulf Oxid). MSM nu face parte din lantul alimentar uman si nu este necesara prezenta acestuia in dieta umana. In plus, nu exista dovezi ca MSM promoveaza repararea sau refacerea cartilajelor.

Persoanele cu diabet pot consuma in siguranta Full Motion?
Absolut! Persoanele suferinde de diabet pot consuma fara nici o grija in privinta vreunui efect asupra insulinei sau nivelului de zahar din sange.

Poate Full Motion sa determine cresterea tensiunii sanguine?
In Full Motion nu exista ingrediente care sa duca la cresterea tensiunii sau care sa exacerbeze hipertensiunea.

Exista vreun efect secundar asociat cu consumul de Full Motion?
Intrucat Full Motion nu este un medicament, nu exista efecte secundare.

Filip Magdalena 0757 986 986 magdalena_filip@yahoo.com
FMeg
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:15
da' cate toapice deschizi, cucoana ?

esti setata, sau cum ?
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:17
Sa nu cumparati produsele pentru ca sunt periculoase. Nu sunt bune.
Doara
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:18
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:20
Nici nu stiu ce produse sunt, dar stiu ca nu-s bune.
Doara
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:22
fmeg.. iti deschizi TALCIOACE?
LILO
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:22
ne viruseaza FMeg!!!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:25
Daca la niste produse asa "miraculoase" trebuie sa le faci atata reclama agresiva pe forumuri inseamna ca sunt scumpe si proaste si nu se vand. Asta e. Daca ar avea efectele pe care le spui tu aici n-ar fi nevoie sa ne agasezi tu acum cu copy/paste din prospecte.
Doara
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:25
e criza, mama...
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:33
si de idei e criza !
eu_vio
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:39
violeto....pe matale cand te-o depus barza in maternitatea garbo,bre?!
preciouss
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:42
vio poate fi prescurtarea de la mai multe...viorica..viorela
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:45
cloaneto, ti-au mai trecut bazdacii ? ca mie parca abia acu' incep sa-mi vina...
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:46
472....te cheama vio,cumva?
nu-mi amintesc sa-ti fi adresat vreo intrebare...
preciouss
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:47
cloaneto,nu mi-o trecut niciun bazdac...

vad ca ti-i transmit si p'astia telepatic....un fel de "multzam fain ca mi-l lasi pe G"...
preciouss
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:49
preci, io pot sa-ti adresez o intrebare?
sora_ilsi
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:49
fara chimicale, fara chimicale, fara chimicale

osteoporoza - produse lactate in cantitati cat mai mari. punct!!!
panty_C
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:49
asha si ce...lumea nu vorbeste ne/intrebata pe aici???...e liber la comentarii ..in eterul virtual al forumului...nu s/au construit ziduri ale Berlinului..pe garbo!!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:51
iar se arunca pe aici surplusul de energie negativa - refuz sa-l preiau
panty_C
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:52
intrebati,intrebati....
ca p'orma o-ncasati!

corinache,fara f u c k i g chimicale,ce mama dreaq?!

472...singura care vorbeste neantrebata p'acilea esti tu...
preciouss
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:52
..tre sa cer voie de la alti utilizatori ca sa fac o afirmatie???...asta/i buna rau..ca nu am mai auzit asha ceva..
UNA PESTE ALTA ...nu ma adresam tie...preciouss...dar o fac acum...
...mai lasa ironia acida cu mine...ca nu consider ca ti/am incalcat vreun teritoriu pana acum!!!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:53
preci , m-o depus barza de prin 2007, dar am stat mai mult la incubatorul garbo...
eu_vio
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:54
cheful de luat la harta se poate trata cu indiferenta sau cu un dus rece
panty_C
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:56
472....
teritoriul meu e no men's land,daca intelegi ce vreau sa spun...

las-o pe vio sa vorbeasca pt ea,sau....esti avocata poporului si io n-am stiut?

violeto,ca-mi placea de tine ce spuneai matale colo 'sha,d-aia te luai la puricat...
preciouss
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:57
..valabil si pentru alti utilizatori..care s/au cam invatat sa/si consume acidul gastric...pe forum..
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:58
...n/am cum sa fiu avocatul cuiva care din start m/a ironizat la modul acid...iar asha ca informatie...exprimarea asta cu ...maternitatea garbo...tot a ironie suna!!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 20:59
sa si-l verse,eventual....

cad despre acidul meu gastric,te informez ca-i de ala gen "alien si predator"...
o delicatesa,nu alta!
preciouss
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:01
De la: preciouss, la data 2010-01-16 20:57:58472....
teritoriul meu e no men's land,daca intelegi ce vreau sa spun...

las-o pe vio sa vorbeasca pt ea,sau....esti avocata poporului si io n-am stiut?

violeto,ca-mi placea de tine ce spuneai matale colo 'sha,d-aia te luia la puricat...

..so you are a no men!!
garbo055472
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:01
am priceput , preci ! si mi-e drag ca m-ai luat la puricat, ca uneori am mancarici la limba( pardon ! la degete ), dar ma abtin sa nu-mi tocesc unghiile ...
eu_vio
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:02
ioaai ,frate, dar aci"tratam" osteoporoza nu gastritele..
LILO
Postat pe 16 Ianuarie 2010 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gust amar-o poveste neobisnuita 18 De la: violett 5 August 2009 12:45
MIRCEA BADEA -ARE MARE DREPTATE 20 De la: garbo265966 2 Iulie 2012 01:06
Sper sa va fie de folos ...Sufletului! 42 De la: Mihaela_Tudora_1 21 Iulie 2013 13:56
am visat copil mic.. 23 De la: hermosa20 19 Mai 2014 08:06
astenia de primavara cum va afecteaza 6 De la: zambila 24 Martie 2010 11:22
Setari Cookie-uri