eu casatorita..el singur

stiu asta,..dar de multe ori si eu am nevoie de un sprijin,care..la ora actuala nu prea il am din partea sotului...si aici nu vorbesc de bani..ci afectiv,moral.
eu_NADINE29
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:21
In situatia asta chiar mi-as gasi un sprijin moral... si atit. Cel putin, pina cind esti sigura ca o despartire nu iti va afecta copilul.

Nu e nici etic nici moral nici cum vrei tu sa inseli - dar pe de alta parte unele lucruri sint mai importante decit etica si morala.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:23
Stiu ca e greu pt.tine ca femeie...dar fiecare in viata lui duce cate o cruce...si in cazul tau cel mai important e sa fii mama in primul rand...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:26
he he he... Q. un sprijin moral si atat, ha? eu i-as zice direct sa isi gaseasca un duhovnic, daca se poate sa fie si calugar de minimum 73 de ani. pentru ca orice alt sprijin moral, in timp se va transforma si in altfel de sprijin
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:26
eu_NADINE29
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:31
Nadinutz, apropos: ce face copilasul tau amu? Unde e?
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:34
e langa mine...ne uitam pe o enciclopedie..
eu_NADINE29
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:41
Nadine totul e sa fii fericita alaturi de copilul tau...ca Dzeu va avea grija si de tine...nu te grabi sa-ti complici viata...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:50
bre Lalo, eu unul m-am cam saturat de ineptiile astea cu fericirea si viata frumoasa pe care trebuie sa le avem. toti ii urati si o povatuiti sa fie fericita si sa isi faca o viata frumoasa in continuare. asta stie si ea ca ii trebuie, ca nu pare a fi o oligofrena care habar n-are cate urechi are in cap. problema e ca niciuna nu ii spuneti CE si CUM sa faca pentru a fi fericita si a avea o viata frumoasa.

nici eu nu ii spun, pentru ca nu stiu ce sa ii spun. dar macar nu ii mai descant pe aici ca cel mai important lucru e bla bla bla...
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:55
Vivus eu doar imi spuneam parerea de asta a si intrat aici...un copil cu autism e fragil...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:58
ready, "si atit" se referea la divort, nu la sprijin...
Nu esti femeie, d'aia n-ai inteles ce a spus ea si ce am raspuns eu. Era de bine, oricum.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:04
Lalo, eu stiu ca iti spuneai doar parerea. Dar nici fatuca asta nu a intrat aici ca sa auda urari de bine...
Amu e drept ca nici noi nu vom putea sa ii spunem ce trebuie sa faca pentru a le fi bine. Eu unul insa pot sa spun ce NU trebuie sa faca ACUM, in clipa asta si in viitorul apropiat: deci, Nadino, ACUM, in clipa asta, nu trebuie sa te spanzuri sau sa bei ceva cu efecte adverse, doamne feri!

In viitorul apropiat nu trebuie sa te grabesti sa te desparti. Fie si numai pentru simplul motiv ca ai nevoie de banii lui .
Idealisme de genul "moral", "etic", "corect"... lasa-le pe seama filozofilor. E treaba lor. Treaba noastra e sa ne descurcam, indiferent de cat de corecte sau incorecte ni se par noua sau li se par altora faptele noastre.
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:04
eladaela
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:06
Q, e drept ca nu am inteles chiar aia, dar nici eu nu i-am spus de rau
in fine, ai dreptate: am fost ferit de "privilegiul" de a fi femeie
iote, daca mi-s berbat, vezi? nu-mi bat capul cu amantele sotului si nu imi fac probleme existentiale pe la topicuri de gene false si unghii lungi

PS:si mai am un avantaj mare de tot: pot sa spun ca berbatii este porci fara a fi catalogat drept misogin... si daca cineva totusi o face, chiar nu imi pasa
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:10
asa e,
wtf ii pasa daca e etic sau moral cit timp esti intr-o situatie fara solutie. Nu stiu cine ar putea sa judece...

In rest... nu esti femeie, he he, nici nu stii ce pierzi.... Ce de gentute, rochitze si pantofiori...
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:16
Q, te rog frumos!!! Pan' aici!!!
Am zis ca nu mi-s fomeie, da? Si ATAT!!!
N-am zis nimic ca as fi pierdut ceva din ce mi-ai insirat tu pe acolo
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:19
te-a invitat alinutza pe la alt subiect sa pui o poza in rochitza, si sa ne luam la intrecere cine e mai frumoasa, daaaa?
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:21
uffff... ..ce de treaba aveti
eu_NADINE29
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:22
Vivus... cu poza aia de la avatar ma bagi in pacat ...
Nadine e o situatie f.grea pt.tine...asta e clar...eu incercam doar sa te incurajez sa nu-ti pierzi speranta...si sa nu te grabesti doar ca sa nu fii dezamagita iar ...
Vivus are dreptate...nu suntem noi in masura sa dam sfaturi si nici sa-ti spunem ce sa faci...cand eram mai tanara motto-ul meu era "traieste clipa la maximm"...dar cu timpul viata m-a schimbat si nu mai gandesc la fel...stiu ca ti-e greu...esti singura chiar daca esti casatorita...si asta doare cel mai mult...adevarul e ca viata e complicata...si stii asta la fel de bine ca si noi...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:42
Lalo, si io ce vina am? alinutza ne-a provocat sa ne punem meclele noastre pe interval, eu m-am conformat. Da' daca-i vorba de pacate, iote, pentru tine maine am sa imi pun o poaza facuta dimineata, cand de abia am deschis ochii, pe nespalate si nepieptanate
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:50
De la: ready_vivus, la data 2010-01-16 12:25:31Si eu m-am conformat, da? Mi-am pus poaza. Ia s-o pui si tu, hai, executarea!!!


aha. Sa caut o poza. Da'nu ma hotarasc... sa fie calare pe matura sau nu neaparat?
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:51
Vivus deja am pacatuit...in gand
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:52
Q, io zic sa o pui p-aia in care il volanesti pe q7-le lu' mangafaua

lasa, Lalo, ca pacatuitu-n gand nu se pune la socoteala. Ia sa faci bine sa il scoti din gand... si sa-l faci real
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:53
virusele ce buze senzuale ti-ai pus!!!Botox , oder?
bluelight
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:56
dar de unde sa-l scot... e doar o poza care ma vrajit
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 17:57
hmmm... am stiut eu ca e o proasta miscare sa imi pun mecla la avatar... da am zis ca poate asa si-o pun si altii... (cu altii, nu cu mine )

Lalo, ai pierdut trenul
s-au dus vremile cand haladuiam io pe ana ipatescu si prin zona "adolescentul"-"adam si eva" - stefan cel mare
ready_vivus
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:00
Vivus de ce ai ochii asa de albastri...de ce ai buzele asa de mari....
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:01
ca sa te poata manca mai bine....
Anouk
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:02
parca mi te amintesc...
lala_cri
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:02
De la: eu_NADINE29, la data 2010-01-16 09:49:44asa s-a comportat de cand il stiu..nu-i place sa stea acasa,si daca ii reprosez ceva imi spune ,citez "daca nu-ti convine esti libera sa pleci,eu fac tot ce vreau"


Daca asa l-ai luat...nu te mai plange !
Kid0
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine e vinovat in toata povestea asta? 20 De la: Maria_22 3 Iulie 2016 11:33
Am nevoie de voi... 54 De la: garbo265332 28 Februarie 2018 15:20
buna...am nevoie de un sfat va rog.. 10 De la: garbo070402 9 Martie 2010 00:05
Red rose.....masajul erotic=infidelitate? 22 De la: tutankhamon 9 Iulie 2009 12:12
De ce doare atat de mult tradarea? 42 De la: roby_cado 29 Martie 2011 21:45
Setari Cookie-uri