HOROSCOP 2010

i-auzi...
cica fac fata cu succes dezbaterilor!
pazea!
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:08
Freyo, ia sa-mi zaci si mie, mami! Cum? Ce zodie?
Poi daca preci-i fecioara ( ), e logic ca io-s calugare corcit cu suveran pontif!
De lichide, maica, de lichide, nu de foc sau de aer... si am ascendentu-n butoiu' cu vin manastiresc.
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:11
Fleur, ia d-acilea..

Primele 8 zile ale lunii ar trebui sa-i tina pe Berbeci in priza. Jupiter este inca la ei acasa, iar norocul poate fi de partea lor. Daca au de dat asalturi sentimentale, Berbecii nu ar trebui sa mai amane nicio clipa. Trebuie sa fie cutezatori, asa cum le sta lor bine. Declaratiile de dragoste ale Berbecilor, sau chiar cererile in casatorie pot sa se inteteasca. Din 9 septembrie incolo, Berbecii s-ar putea sa faca un pas inapoi. Mai precis, se pot retrage in spatiul interior pentru a medita asupra a ceea ce au de facut. Nativii acestei zodii vor putea pune in balanta avantajele si dezavantajele unui parteneriat pe termen lung. Ei se framanta si nu sunt dispusi totusi sa renunte chiar asa de usor la indeopendenta lor. Mai mult, cei implicati in relatii sau colaborari de durata, isi vor reevalua pozita si se vor hotari daca nu cumva le e mai bine pe cont propriu. Dupa data de 15, Berbecii pot primi recompense la care nici nu s-ar fi asteptat. Ei pot beneficia de avantaje materiale obtinute prin sustinerea celorlalti. Este un dram mare de noroc divin in tot ceea ce li se intampla Berbecilor in a doua jumatate a lunii. Pe de alta parte, Berbecii vor fi tot mai preocupati sa descopere laturi pana acum necunoscute ale sexualitatii si ale adevarurilor ascunse. Berbecii sunt deschisi la experimente, se afla intr-o faza a incercarilor. Dupa 23, cand Soarele trece in Balanta, Berbecii vor fi tot mai activi in zona relatiilor si a colaborarilor. De asemenea, ei vor avea tendinta de a fi mai agresivi, de a initia contacte si de a impune regulile. In privinta sanatatii si a relatiilor de munca, Berbecii ar trebui sa fie precauti. Pana pe 13, cat Mercur inca e retrograd, Berbecii ar trebui sa fie atenti la ce si cat mananca, existand posibilitatea unor intoxicatii si a unor tulburari digestive. La serviciu, Berbecii pot parea in primele doua saptamani destul de aerieni si nedemni de incredere. Chiar ar fi de evitat sa li se dea pe mana proiecte importante. Dupa data de 14, Berbecii se pare ca reintra in ritmul lor normal, cu mentiunea ca este imperativ sa elimine proastele naravuri in ceea ce priveste dieta.
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:19
stiam io ca esti pacatos

Thorele, cica so pe bani !

Pana pe 8 septembrie, Varsatorii mai au timp sa discute si sa negocieze, sa faca drumuri pe care tot le-au amanat, sa traseze clar raporturile cu fratii si surorile care nu au fost pe deplin delimitate pana acum. O stare de agitatie interioara ar putea sa ii cuprinda, mai ales ca in plan exterior evenimentele nu se petrec atat de accelerat cum si-ar fi imaginat ei. Dupa data de 9, cand Jupiter se intoarce langa Uranus in Pesti, Varsatorii isi reactiveaza magnetul pentru bani. Acest magnet, care pe parcursul anului si-a tot inversat polii, i-a adus pe Varsatori in contact cu surse de venit care pana in primavara acestui a nici nu le-ar fi trecut prin cap. Asadar, a doua jumatate a lunii, cu un maxim in jurul datei de 19, ii teleporteaza pe Varsatori intr-un punct in care s-au mai aflat in luna mai. Perspectivele pentru ei pot deveni acum halucinante. Este drept ca pentru Varsatori intervine acum si elementul iluzie. Ei se pot amagi usor, pot sa viseze mai mult decat e cazul. De aceea, o atentionare pentru Varsatori este imperativa: Varsatori, lasati visarea si treceti la actiune! Visurile nu devin realitate decat daca le provocati, daca fortati acum mana destinului. Varsatorii trebuie sa devina pragmatici si sa se gandeasca la nevoile lor, mai mult decat la impulsul de a-i ajuta pe ceilalti. Varsatorii trebuie sa treaca la treaba si sa faca bani din piatra seaca, daca e nevoie. Oportunitatile se pare ca se vor ingramadi la usa lor, iar ei trebuie sa aiba curajul sa le aleaga pe cele mai profitabile. Varsatotii pot sa-i ajute in continuare pe ceilalti, numai ca elementul de altruism va fi de aceasta data recompensat. Credinta Varsatorilor va fi acum testata. Prin urmare, chiar daca li se pare ca inainteaza intr-o nebuloasa, ei trebuie sa persevereze, caci la capat vor da de lumina. Dupa data de 23, cu Soarele in Balanta, Varsatorii vor putea sa-si schimbe filosofia de viata. Ei vor privi lumea cu alti ochi, iar campul posibilitatilor va avea dintr-o data noi dimensiuni. Strainatatea poate juca un rol important in viata Varsatorilor, relatiile cu strainii se pot reactiva, la fel si comunicarea in limbi straine. Poate si studiile aprofundate intr-un anumit domeniu vor reprezenta o tentatie. Varsatori, intindeti antenele si pregatiti-va sa faceti un salt spectaculos!
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:21
se pare ca ma marit...
bine dar io vreau pe-octombrieee septe s-o duuuus
fleurdelis
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:22
yeee!...
banii pe mine ca jegu' pa godac de-amu incolo!
stai sa vaz cu ce ochi oi privi io lumea... ca simteam io pana mai ieri ca imi creste ceva in plus
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:26
Horoscop Berbec, octombrie 2010: Dragoste si cuplu

Cu Venus (stapana casei cuplului) retrograda si aflata intr-o pozitie incomoda, relatiile sunt un subiect "greu" in octombrie 2010, atat in sensul ponderii, cat si in cel al dificultatii.

Este foarte posibil sa ai de meditat asupra uniunii, sa treci printr-o perioada de distantare sau reevaluare, sa ai senzatia ca nu ti se acorda suficienta dragoste/atentie, sa trebuiasca sa gestionezi probleme vechi, nesolutionate, care revin in actualitate etc.

Reunita in aceeasi casa a cuplului, tripleta Soare-Mercur-Saturn cere o judecata matura, multa comunicare si, probabil, luarea unor decizii serioase in octombrie 2010.

Horoscop Berbec, octombrie 2010: Cariera si bani

Complicatiile relationale se pot extinde si asupra parteneriatelor de lucru si chiar asupra clientelei si contractelor. Ele pot avea o componenta financiara.

Oricum, finantele par sa fie un sector "fierbinte" in octombrie 2010, prin sporirea initiativelor investitionale, posibila implicare a unor institutii care au de-a face cu banii, revenirea pe tapet a unor chestiuni legate de imprumuturi, mosteniri, recuperari etc.

Munca, in sine, decurge insa bine inoctombrie 2010, ai realizari, iar meritele iti sunt apreciate.

Horoscop Berbec, octombrie 2010: Sanatate si echilibru psihic

Nu este momentul sa-ti demonstrezi vitejia si sa-ti fortezi sansa.

In octombrie 2010 trebuie sa recunosti ca nu te afli in maxim de forma, sa iti dozezi eforturile corespunzator si sa intelegi ca odihna si relaxarea nu sunt o pierdere de timp, ci o excelenta modalitate de recuperare, ce va conduce la o crestere ulterioara a randamentului.
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:26
Hooo, breee, ca inca nu-i am!!!
Iote, Freyo, ale dreaq neamuri! Nici n-ai postat bine ca au si inceput sa isi aminteasca de mine!
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:27
Ma lasi. De cativa ani tot ma ameninta la horoscop cu castiguri mari de bani si eu saracesc pe zi ce trece.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:31
thorele, asa-s unii..cand n-ai un chior, nici de-al dreaq nu te intreaba de sanatate..
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:34
Bre, Doaro, din punct de vedere contabil, si saracirea e tot un castig. Cu minus.
Sunt banii tai si aia? Sunt. Ce mai vrei?
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:34
da la pesti ce le zice fratilor
da bani ceva, da amor ceva p'acolo, cine imi zice si mie
tusi_Oli
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:34
faceti loc sa-mi iau otara de vant sa fac bataia bine - pt salt, pt salt , ce credeati ??

bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:36
Nu te bucura Thor ca si la tine e la fel cica.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:36
tusi... la pesti nu zice niik... numa de pierderi financiare babane... ca cica se legalizeaza, mami
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:38
Doaro, pai tocmai d-aia iti spusei... ca ziceam din proprie experienta

Iote si la blue ce se repede la castiguri Doaro... ii spunem si ei de minus, sau o mai lasam sa viseze?
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:40
Mai las-o sa se bucure.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:42
poti zice ce vrei tu , io aud ce-mi place .
ii mai sanatos asa
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:43
Haidi, bre, ca abia amu va recunosc p-amandoo ca fiind din zodia mea!
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:46
deci nu ma marit...
fleurdelis
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:46
De la: Thor_again, la data 2010-09-26 19:38:43tusi... la pesti nu zice niik... numa de pierderi financiare babane... ca cica se legalizeaza, mami

stiam io ca asta imi spune da' las ca daca se legalizeaza imi fac io un stabiliment si atunci sa vezi cum nu mai am pierderi financiare
tusi_Oli
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:46
Tusi, ia la pesti..

Mai sunt 8 zile (primele 8 din septembrie) in care Pestii au parte de prezenta lui Jupiter in casa banilor. Ei sunt in continuare preocupati de aspectele financiare ale vietii, de cheltuieli, de economisire etc. Tranzitul lui Jupiter prin Berbec e posibil sa le fi golit buzunarele, asa ca revenirea Marelui Benefic in zodia lor va fi resimtit ca o usurare. Evenimentul se va produce pe 9 septembrie si va tine pana dincolo de sfarsitul anului. A doua jumatate a lunii septembrie (cu un varf pe data de 19) va fi dedicata reconstruirii imaginii de sine. Pestii au, in sfarsit, ocazia sa rasufle usurati si sa faca o mica pauza. Ar fi ideala o vacanta acum, iar Pestii care deja si-au epuizat concediul ar trebui sa mediteze mai mult si sa practice cat mai multe activitati recreative. Pestii ar putea simti efectiv ca se rupe ceva in sinea lor, ca trebuie sa accepte o situatie ireversibila, ca trebuie sa se adapteze unor noi conditii de viata. Ei vor fi tot mai creativi si dornici de independenta, asa ca putem asista cu totii la un moment de emancipare a nativilor acestei zodii. Ei nu vor mai fi dispusi sa faca orice concesii, vor dori sa isi impuna punctul e vedere, vor arata celorlalti ca s-au sacrificat destul, ca au indurat mai mult decat e cazul. Acum, e timpul sa ia masuri. Pestii vor spune ce vor cu glas tare si vor actiona in propriul interes. Ei vor deveni mai combativi, ceea ce nu poate decat sa le sporeasca increderea in fortele proprii si vitalitatea. Pestii revin la un elan pe care l-au mai avut in luna mai a acestui an. Ei parca vor sa spuna tuturor: A venit si vremea mea, va arat eu de ce sunt in stare. Iar din 23, cu Soarele in Balanta si cu Mercur in continuare in Fecioara, dar in mers direct, Pestii vor gasi sprijin din partea prietenilor, a unor persoane influente sau a unor organizatii. Astfel, multi Pesti s-ar putea sa se integreze intr-un nou colectiv profesional sau social, care sa le asigure un statut de care sa fie multumiti. O mica avertizare totusi, pentru celelalte zodii, data de faptul ca Pestii nu prea tolereaza acum relatiile de subordonare. Daca aveti Pesti prin preajma, nu incercati sa le impuneti ceva cu forta! Vor riposta cu o violenta necunoscuta voua pana in prezent. Limitele si barierele nu pot fi tolerate de catre ei in aceasta faza a evolutiei. Termenul rebeli descrie cu acuratete modul in care Pestii se simt si se comporta aproape toata luna septembrie, mai precis dupa data de 9 incolo.
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:46
freyo asta e sept ori oct , ca n-am fost pe faza??

.. sa stiu si io de mai am timp de saltul ala. sa ma-ncordez ori ba?
bluelight
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:49
septembrie..

octombrie, mai stati cateva zile, daca vreti din aceeasi sursa

a doua varianta ar fi asta :
Horoscop Varsator, octombrie 2010: Dragoste si cuplu

In octombrie 2010 primesti vesti bune de departe, faci o calatorie in doi sau cu scop sentimental, eventual traiesti o experienta care iti largeste orizontul ori te imbogateste spiritual.

Tratezi problemele de cuplu cu multa seriozitate, cu mare grija sa primesti atat cat oferi - si reciproc. Aceasta atentie concentrata asupra echitatii poate rapi din farmecul spontaneitatii, dar poate sa aduca mai multa armonie in relatie.

Atentie: ingerinta preocuparilor profesionale poate altera aceasta armonie in cuplu.

Horoscop Varsator, octombrie 2010: Cariera si bani

In octombrie 2010, Marte si Venus in casa carierei alimenteaza ambitiile si incearca sa gaseasca drumul spre reusita, uneori pe cai diplomatice, alteori croind carari de acces cu maceta, ca exploratorii junglei amazoniene.

Scopul nu este doar gloria. Ratiunile financiare sunt foarte bine conturate in tablou. Conjunctia Jupiter-Uranus in casa banilor vrea mai multi bani, stie ca se poate castiga mai bine si poate sa ajute la cresterea veniturilor. Si chiar ajuta.

In rest, calatorii, studii, colaborari la distanta.

Horoscop Varsator, octombrie 2010: Sanatate si echilibru psihic

Ai o buna rezistenta la efort, dar nu excelezi la capitolul tonus. Adica nu te dau afara din casa nici energia fizica si nici optimismul.

Oricum, cu axa nodurilor lunare marcand casele sanatatii, ar cam trebui sa ai grija de tine. Fereste-te de stres, de infectii si intoxicatii, nu te grabi, nu risca - iar lucrurile vor sta mai bine.
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:51
Eu sa nu ma grabesc? Slabe shanse.
Doara
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:53
freya, dupa cum am, inteles io am ramas fara bani si devin agresiva
deci sa-l fereasca sfantul pe sefu' meu sa ma contrazica
tusi_Oli
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:53
oli...
dap,mi-am programat o mica vacanta,vreau sa vad muntii ruginii..
iasomia
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:54
bre..,da' la Rac..,la Rac ce zice..?
roby_cado
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:55
io ce sa zic?
abia astept sa-l vad p'al meu peshte zburlindu-se rebel!
in minutu' 2 l-am pus in tigaie!
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:56
ehhhh
iasomia
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex reusit 355 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:20
Ultima intalnire 13 De la: lady39 13 August 2009 12:00
"calugarita''-insecta 131 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:22
de ce fug barbati de casatorie? 62 De la: ingrid76 19 Iulie 2011 00:52
Legalizarea consumului de droguri usoare si a prostitutiei - prioritate nationala? 15 De la: lela 2 Noiembrie 2009 21:22
Setari Cookie-uri