HOROSCOP 2010

ca fionicsa???
bleah...
pik_nik
Postat pe 1 Ianuarie 2010 22:22
Balanta 2010: horoscop dragoste si cuplu
Ciclul retrogradarii lui Marte, stapanul casei cuplului, in Leu, anunta pentru primele cinci luni ale anului 2010 un climat entuziast, cu sentimente impetuoase si aspiratii, idealuri sau proiecte comune.

De la sfarsitul lunii mai 2010 pana la sfarsitul lui august 2010, ai de-a face cu o alta provocare: conjunctia Jupiter-Uranus intra in casa relatiilor, cerand eliberarea din lanturile psihologice si deschiderea catre experiente noi, captivante si nonconformiste, chiar cu asumarea riscurilor aferente. Dar daca nu exista flexibilitate si o viziune comuna, relatia poate sa sufere mari perturbari.

Cireasa de pe tort: ciclul retrogradarii lui Venus (7 august 2010 - 7 ianuarie 2011) atinge si zodia ta, punand accentul pe iubire, calitatea si perspectivele relatiei, mai ales in august si noiembrie 2010.

Balanta 2010: horoscop familie si casa
Pluto, Nodul Nord, Ceres si eclipsa din ianuarie 2010 anunta imbunatatiri, transformari, probabil pozitive, care te fac sa te simti mai in siguranta, mai confortabil.

2010 este un an bun si pentru copii, carora li se implineste un vis (sau tie ti se implineste unul, legat de ei).
Balanta 2010: horoscop cariera si bani
2010 este, in mod cert, un an de referinta, nu doar relational, ci si profesional.

Cu Saturn in Balanta, ar trebui sa te astepti la o crestere a responsabilitatilor si a eforturilor, la obstacole in calea realizarii planurilor. Dar, daca stii ce vrei si esti tenace, tot Saturn te ajuta sa construiesti solid si durabil.

Trecerea conjunctiei Jupiter-Uranus prin casa serviciului in 2010 compenseaza, scotandu-ti in cale sanse nebanuite, dandu-ti entuziasm si putere de munca, plus curajul si energia necesare pentru a face schimbari semnificative in campul tau de activitate. Apar colaborari si contracte noi, iar cele perimate se rup.

Financiar, ultimul trimestru din 2010 este cel mai activ. Norocul poate aparea oricand, pe negandite.

Balanta 2010: horoscop sanatate
Saturn in Balanta scade rezistenta si predispune la aparitia afectiunilor catre care exista predispozitie, dar si a celor tipic saturniene, care privesc oasele, articulatiile, dintii, parul, unghiile.

Conjunctia Jupiter-Uranus in casa sanatatii ar trebui sa amelioreze situatia, aducand energie si putere de recuperare, insa fiind extrem de impredictibila, poate aduce cele mai ciudate si neasteptate probleme. Vestea buna este ca te ajuta sa faci unele modificari binevenite in stilul de viata.

Si, daca vrei, Saturn te ajuta sa slabesti...

pik_nik
Postat pe 1 Ianuarie 2010 22:37
tink....multzam.......nu e ceea ce speram...dar...fir-ar mamna ei de criza...mai am de tras sase luni.....
tutankhamon
Postat pe 2 Ianuarie 2010 00:05


'ai de mama mea... ca sa nu zic altfel!!


SFATUL ASTROLOGULUI IN 2010: discut, vorbeste, exprim-te, caut o cale de a te face nteles, argumenteaz ceea ce gndesti - pai iar sa ma exprim si sa argumentez?
Credeam ca a fost anu' trecut nefast...

PERIOADE BUNE SI RELE IN 2010: Venus insist parc s te fac fericit - aha, deci Venus era aia care tot insista...

INTRO. Magnetismul tu face ravagii n ultimele 4 luni ale anului. ti place s atragi atentia, dar s si inciti n acelasi timp, ca atare ultima parte a anului este exact pe placul tu! - ...Exact "pe placul meu" - atentie, incitare si niste ravagii (asupra mea, cumva?) imi mai trebuiau sa ma declar fericita... Cred ca e scris cu muuulta ironie horoscopul asta...


DRAGOSTE. Esti ndrgostitul numrul unu a anului. C Jupiter n Pesti aduce de multe ori si suferinte, asta e, fac parte din meniul firesc al oricrei povesti de dragoste. Vei trece, deci, si prin perioade de izolare si singurtate, si prin deceptii si lacrimi, dar toate acestea sunt pretul necesar de pltit pentru o viat sentimental mai bun de acum ncolo.


Da sigur, m-am obisnuit deja, asta e, depresii, lacrimi, meniul firesc, ce mama ma-sii ... Da' in schimb o sa am o viata sentimentala mult mai buna de acum incolo, cind voi iesi la pensie.


Profit de energia lui Jupiter pentru a-ti manifesta mai intens emotiile, chiar dac nu esti atras spre destinuiri prea zgomotoase - adica dupa ce ca o sa am perioade proaste trebe sa le si manifest zgomotos, nu cumva sa treaca neobservate. Sa zbier asa, din toata inima...

CARIERA. Aproape jumtate de an l ai pe Marte n zona carierei - si cealalata jumatate ce am? Nu mai am... zona carierei? Ca nu spune nimic.
Poate fi un an bun pentru succese artistice sau sportive - ma gindeam ca n-am succese la fitness...

BANI. Dac vrei s iesi la cumprturi, anul acesta, evit ultimele trei luni ale anului - asta pune capac, adica sa nu ies la shopping trei luni?????


SANATATE. Cu Saturn n casa bolilor cronice, nu se poate vorbi de o perioad prea luminoas, deci pregteste-te de trei ani destul de dificili, care pot scoate la iveal dureri, crize, boli pe care nici nu stiai c le ai.
Bon. Deci ma si pocnesc toate bolile pamintului de care habar n-aveam...
Si asta vreo trei ani!

Misto!

Deci, in concluzie... certuri, atras atentie, manifestari zgomotoase... zbierete, deceptii, lacrimi. Cariera doar vreo sase luni, in rest...zona crepusculara... shopping nu TREI LUNI !! (cred ca se pupa cu zona crepusculara aia, daca n-am cariera de unde shopping....) - si o sa ma fericeasca tot felu' de boli pe care, asta e adevarat, habar n-am ca le-as avea.....

Ma duc sa ma culc...fericita.. m-am linistit. De tot.
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2010 03:53
evanghelia dupa Tink

Tinkerbell_
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:13

ia sa va ghiceasca baba..
daca imi lasati ziua de nastere cu an cu tot, va bag si putina numerologie previzionara.

bre, raman secrete, nu dau pe goarna..
Tinkerbell_
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:14
think mami,dupa horospocu ala nu stiu daca mai am curaj
acu' ma gandesc de ce o sa ma imbolnavesc
deja m-am imbolnavit de nervi
eladaela
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:41
bueyyy!! unde mi-e varsaretu'
o intrat direct in 2012??
bluelight
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:42
blue, crez ca-i vreun cuvant plopist, p-acolo, prin text..nu reusii sa-l postez..
Tinkerbell_
Postat pe 2 Ianuarie 2010 11:44
cred ca incepe sa se adevereasca horoscopul asta.

Cel putin prima parte, aia cu argumentatul, incepe maine. Si-a aruncat buzduganul inainte.
Iar ultima a inceput deja - ma doare capul de imi vine sa mi-l tai. Noroc ca imi mai trebuie. La argumentat, nu de altceva.
Fara job si fara bani inca n-am ramas, da' na, anul e abia la inceput...
Si vroiam sa mai spun ca isi face Venus treaba: am asa un farmec si un succes... de abia le tirasc dupa mine, in ultimul timp.
quasaria
Postat pe 11 Ianuarie 2010 01:55
Bre pikule, io nu stiu de unde ai luat tu horoscopul ala, ca nimic din ce-ai prevazut nu s-a intamplat...
Cand incepe ultimul trimestru din 2010?
Daca nici faza cu " Financiar, ultimul trimestru din 2010 este cel mai activ. Norocul poate aparea oricand, pe negandite" nu se concretizeaza, sa te feresti din calea mea...
Am zis!

Tylly
Postat pe 6 Iulie 2010 11:35
ha ha ha...voi chiar credeti in aberatiile acestor horoscoape facute pentru publicitate?????
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 11:52
Eh, uneori ne agatam de el ca naufragiatul de colacul de salvare...

Tylly
Postat pe 6 Iulie 2010 11:57
da...asa e....ca si colacul de salvare in cazul inecatului.....
tutankhamon
Postat pe 6 Iulie 2010 12:25
Si varsatorul? Eu vreau varsatorul!
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 August 2010 22:17
De la: preciouss, la data 2010-01-01 19:57:44mai,fetele...
dupa ce reflectai indelung la neajunsurile vietii,ma hotarai sa pui de-o afacere...

inspiratia mi-a venit de la serialu' ala de pe hbo...si de la tink!

tot ce tre' sa fac e sa gasesc un "bine dotat" d'ala care duce lipsa de manager...

atata doar ca horoscopu' asta-mi zice ca n-am succes in afaceri...
da' sa mor de nu mi-as deschide o agentie d'aia cu fufi de ocazie!




iote bre,cu ce ganduri imi incepeam io anu'....
preci
Postat pe 11 August 2010 22:26
Pai lasi sa se piarda bunatate de afacere?
Doara
Postat pe 11 August 2010 22:29
mami,azi e august deja,si io inca n-am gasit niciun angajat poten...aaaa,adica asta - precoce!
preci
Postat pe 11 August 2010 22:32
Daga dam 70 virgin la Achmed, adugeam nijte baiedzi brumoji de la Ahrabia la agendzie.
achmed
Postat pe 22 August 2010 23:11
tu vrud japdezegi lunaghe,achmed?
achmed sadig estem,bre...
preci
Postat pe 23 August 2010 21:08
he, he..
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:27
hai, care vrei sa-ti zic horoscopu` pa octombrie..

da baba cu ghiocu` ..
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:37
baga,mami!
sa ma mai veselesc putin....

auzi..
'ceai ceva de numerologie d'aia privata...
mai e valabil?!
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:39
io iooop
fleurdelis
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:40
precilico, tu esti fecioara, zici ? este, este...

fleur, tu ?
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:54
Preci? Fecioara?
hi hi hi!
preci! fecioara!
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:59
cum luna septembrie mai are oleac` hai sa vi-l dau p-asta, intai
preci, baga ochiu`, mami..

FECIOARA..
Faptul ca Mercur este in continuare retrograd in zodia lor pana pe 13 ar trebui sa le tempereze pe Fecioare. Cel putin in primele 8 zile ale lunii, ele ar trebui sa profite de efectele tranzitului lui Jupiter prin Berbec. Fecioarele se pot bucura acum de un mic rasfat astral. Ele pot primi cadouri sau pot sa se trezeasca cu anumite avantaje din partea unor oameni de la care nu s-ar fi asteptat. De aceea, Fecioarele pot avea ocazia sa se simta apreciate si pot sa aiba revelatia ca au judecat gresit o serie de oameni care, de fapt, nu le voiau decat binele. Dupa data de 13, Fecioarelor le revine verva din ultima perioada, asa ca ele pot face fata cu succes oricaror dezbateri, examene sau termene de predare. Fecioarele care vorbesc si scriu, care sunt active in domeniul comunicarii in special, pot face acum adevarate demonstratii de forta, fiind extrem de avantajate. In a doua jumatate a lunii, cu conjunctia Jupiter Uranus din Pesti pe 19 septembrie, Fecioarele pot sa primeasca propuneri foarte interesante. Cele necasatorite, vor fi tentate sa-si schimbe statutul matrimonial. Cele angajate in colaborari, vor primi si alte oferte. Cele cu prea mult timp liber s-ar putea sa fie racolate de profesionisti dornici sa le valorifice talentele. Per total, Fecioarele nu prea au timp sa se pliciseasca. Mai mult, vestea cea buna este ca, din 23 septembrie, Soarele intra in Casa banilor si le poate creste gradul de satisfactie pentru munca depusa. Toamna pare ca vine pentru Fecioare cu perspectiva reasezarii vietii personale pe o traiectorie mai linistita. Fecioarele care au drumuri de facut, contracte de semnat, examene de sustinut, ar trebui sa renunte la scepticism si sa priveasca inainte cu incredere. Astrele le sunt favorabile.
Freya_
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:05
ce te razi,thorele?
mai am unele parti din creer in care-s fecioara,nah!
preci
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:06
berberc
fleurdelis
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:08
o, Doamne! fecioara moshului, fecioara!
Thor_again
Postat pe 26 Septembrie 2010 19:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima intalnire 34 De la: garbo_4810 18 Decembrie 2012 23:47
romani in Germania 71 De la: garbo010448 26 Decembrie 2013 23:56
Speed dating? 14 De la: garbo189525 15 Februarie 2011 23:24
Germania sau muntii in Romania 36 De la: garbo_394077 9 Ianuarie 2014 15:49
De ce nu ma mai priveste? 23 De la: garbo_404769 19 Iunie 2015 04:44
Setari Cookie-uri