Dupa cat timp suna baietii?

Buna, de obicei nu scriu pe site, insa de o saptamana incoace nu ma pot controla la lucrurile mele si pur si simplu am nevoie de un sfat.
Am cunoscut un tip(care apropo,este total aerian si mi-a luat o groaza de timp sa fac eye-contact cu el). lua autobuzul cu mine spre casa, ne-am intalnit din intamplare la o cafenea,chestii dinaintea. Nu ne-am salutat, insa ne stiam din priviri.
Iar mie imi placea mult.
Asa ca mi-am luat inima in dinti si cand l-am vazut pe holurile liceului m-am dus, i-am pus mana pe umar si l-am intrebat daca putem vorbi putin. Mi-a zambit de la inceput si atunci m-am relaxat. i-am spus cum este singurul care mi-a atras atentia prin liceu,cum ca mi-ar place sa iesim la un suc si il simteam cum zambeste din ce in ce mai larg.
Am facut cunostiinta si i-am lasat numarul meu. Mi-a dat beep, ca sa-l am si eu pe-al lui ceea ce mi s-a parut dragut.
Doar ca nu a sunat.
Saptamana asta au fost simulariile, si intr-un fel vreau sa cred ca din cauza asta.
Stiu ca suna pueril, insa pentru mine chiar este o problema pentru ca il place mult.
De ce nu ar suna un tip care a fost absolut dragut cu mine, dinainte de a stii ce vreau?
Am primit numai semnale pozitive.
De ce?
garbo_4874
Postat pe 22 Aprilie 2013 22:20
si cand te-ai trezit era plina de sudori... iar dupa ce ai coborat din pat, sudorii au coborat si ei... si te-ai bucurat ca nu a fost un cosmar, ci a fost real!
hei papusa, bei o guma?
hai sa iesim la o tuica si sa iti recit un ditiramb!
se pare ca n-ai inteles nimic din politetea lui!
nu ma astept sa intelegi ceva nici din cele ce am scris eu!
cand o sa se plictiseasca, o sa sune... totul e sa nu te plictisesti tu asteptand!
oricum, data viitoare lasa-l pe el sa vina la tine, atunci o sa fii sigura ca esti interesanta pentru el!
altfel o sa fii subiect de amuzament la un moment dat... daca nu cumva esti deja!
heartbit
Postat pe 22 Aprilie 2013 23:37
Mai usurel Bitule.....E doar o copilutza .
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2013 07:32

e cam greu sa-ti spunem de ce nu suna, nu crezi ? sunt o multime de posibilitati... ! poate nu-l lasa mamica... poate are o prietena deja si el ti-a zambit din politete doar... poate s-a speriat de tine si de accentul tau cand i-ai vorbit... poate a aflat intre timp ca ai nota mica la limba romana... poate sa fie orice. dar ai numarul lui de telefon, de ce nu-l suni tu ? poate e mai timid. suna-l si spune-i ca erai ingrijorata ca n-a sunat si ai crezut ca a facut gripa ! n-o sa ti se intample nimic daca-l suni... daca tot iti place si ai probleme din cauza asta ! si cum ti-ai dat seama ca e total aerian... ? daca spui ca i-ai pus mana pe umar... inseamna ca nu e total aerian, nu ?
barboneli
Postat pe 23 Aprilie 2013 08:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
maine seara sunt invitata lui la masa! 10 De la: garbo054030 24 Septembrie 2009 01:31
hai sa ne intalnim ca sa votam! 20 De la: iasomia 20 Noiembrie 2009 14:49
O rugaminte...... 4 De la: Jojolin 25 Septembrie 2011 20:09
Desi e toamna, lumea este in calduri! 424 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Unde mergem de 8 martie? 1 De la: floryflory 19 Februarie 2010 16:28
Setari Cookie-uri