de ce fug barbati de casatorie?

da zambilo...ar fi ideal sa fie si la noi ca la arabi...sa recunoastem o singura femeie nu ajunge unui barbat , nu poate sa faca fata cerintelor lui !
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:30
poate ca au suferit de pe urma nuei femei...Si au ura pe toate femeile...Astea se intampla si la femei....Pt ca femeile sau barbatii care nu se roaga nu sunt intelepti si nu au cum sa inteleaga cum gandesc oamenii si ce se intampla in jurul lor...Si de asta se chinuie in intuneric
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Iulie 2010 15:32
hi hi ....reya ..am foarte mari sanse....dar nu cred ca vreau asta.....vreau sa traiesc liber , nu sufocat, si nu acea hartie aduce fericirea.......e mai mult pt siguranta femeii...de aia o doriti cu disperare!!!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:33
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-22 15:32:25poate ca au suferit de pe urma nuei femei...Si au ura pe toate femeile...Astea se intampla si la femei....Pt ca femeile sau barbatii care nu se roaga nu sunt intelepti si nu au cum sa inteleaga cum gandesc oamenii si ce se intampla in jurul lor...Si de asta se chinuie in intuneric
Si uite asa ca oamenii care nu sunt intelepti...Se mint si se inseala unii pe altii...pt ca asa le place lor..Sunt plini de ura si nu au pic de iubire de oameni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Iulie 2010 15:34
da...e exact ca la circ ..el are ,,cerinte" ,ea i le satisface... asta e in visele tale , Superbus, nu-i asa... ?daca se supara schimba circul ...ea nu el , desigur... mey cat misoginism!! mai vrem .. pacat ca nu putem digera orice si pe oricine ..
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:35
De la: superbus, la data 2010-07-22 15:33:08hi hi ....reya ..am foarte mari sanse....dar nu cred ca vreau asta.....vreau sa traiesc liber , nu sufocat, si nu acea hartie aduce fericirea.......e mai mult pt siguranta femeii...de aia o doriti cu disperare!!!!


Superbus , siguranta o am eu ..nu ala...nu vrem nimik ,don,t worry...just..be happy
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:36
i m happy now....dar nush cum voi fi dupa casatorie cert e ca voi va doriti asta foarte mult....noi mai putin!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:37
mai glumeam si eu.........cu cerintele....... nu tre sa iei totul in serios.......ca faci riduri!!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:38
De la: superbus, la data 2010-07-22 15:33:08hi hi ....reya ..am foarte mari sanse....dar nu cred ca vreau asta.....vreau sa traiesc liber , nu sufocat, si nu acea hartie aduce fericirea.......e mai mult pt siguranta femeii...de aia o doriti cu disperare!!!!
Nu conteza hartia...Ci conteaza sa te casatoresti cu inima curata in fata Lui Dumnezeu,,si sa ii ceri binecuvantarea...Ca sa ai pace in familie..Copii cuminti si sa va dea minte sa munciti si sa nu traiti in saracie.... Daca barbatul si femeia sunt intelepti,,,poti sa comunice pt ca Dumnezeu l;e va da argumente ca sa se poate intelege unul cu altul...Nu sa le dea la altul sa vorbeasca o alta limba si altul alta limba...De la Dumnezeu vine intelepciunea,,,argumentele,,,linistea sufleteasca....Pt ca asta doar Dumnezeu o poate oferi...Iubire si intelegere....Ca cei doi casatoriti sa poata vorbi acceasi limba
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Iulie 2010 15:38
De la: superbus, la data 2010-07-22 15:38:27mai glumeam si eu.........cu cerintele....... nu tre sa iei totul in serios.......ca faci riduri!!!



eu??? riduri?? neeeeeeeeeeee...dar ar putea sa le faca ala cu mine daca ma straduiesc asa putin..
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:41
luptatoarea lasa-ne cu apologia religiozitatii si sacralitatii institutiei ca azi nu digeram ...,,copii cuminti"...??? De aia nu am fost cuminete ca nu au fost ai mei cuminti inainte ...m-am prins Merci ca mi-ar aratat ,,calea"... Vroiam sa te intreb luptatoarea cam cat trebuie sa-i dai aluia de baut sa ajunga la Starea Civila cu tine?????? As mai vrea sa adaug ca mi-e mila de el cand se trezeste saracu... Apropos ...organizez concedii si petreceri de divort
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:45
superbe, te compatimesc! serios!
esti trist, baiete!

poate ar fi cazul sa te reprofilezi, daca ai o asa parere despre femei!
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 15:45
eu am vrut sa-i spun dar m-am gandit sa nu par cutra asa din prima
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:46
alta fata suparata!!! zambilo....... nu mai stii di gluma........prea incruntate sunteti!!! am o parere buna despre putine femei de calitate din romania..........restul sunt praf si pulbere!!!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:49
De la: reyya, la data 2010-07-22 15:45:06luptatoarea lasa-ne cu apologia religiozitatii si sacralitatii institutiei ca azi nu digeram ...,,copii cuminti"...??? De aia nu am fost cuminete ca nu au fost ai mei cuminti inainte ...m-am prins Merci ca mi-ar aratat ,,calea"... Vroiam sa te intreb luptatoarea cam cat trebuie sa-i dai aluia de baut sa ajunga la Starea Civila cu tine?????? As mai vrea sa adaug ca mi-e mila de el cand se trezeste saracu... Apropos ...organizez concedii si petreceri de divort
Pai o sa ia un barbat intelept...si sa putem vorbi acceasi limba...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Iulie 2010 15:49
De la: superbus, la data 2010-07-22 15:49:22alta fata suparata!!! zambilo....... nu mai stii di gluma........prea incruntate sunteti!!! am o parere buna despre putine femei de calitate din romania..........restul sunt praf si pulbere!!!!
si eu tot la fel,,am o parere buna de foarte putini barbati romani din romania...Pt ca restul sunt si ei praf si pulbere
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Iulie 2010 15:51
uite si aici pe garbo sunt cateva exemplare de razboinice intr-un dulap!!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:52
cei ce se iubesc se tachineaza
jeanette40
Postat pe 22 Iulie 2010 15:53

deci, n-ai vrea sa afli parerea mea despre "majoritatea" barbatilor!
uite, io propun casatoria fara acte, e bine?
mi se fix "rupe" mie de hartia aia, de drepturi si obligatii
doar eu am drepturi asupra mea!
ah, si mai era ceva....vreau doua rochii de mireasa
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 15:53
hi hi.......

weekend fain!!
superbus
Postat pe 22 Iulie 2010 15:53
doar doua ?? Esti modesta
reyya
Postat pe 22 Iulie 2010 15:55
este?
la o adica, ma lipsesc si de aberatiile preotului
serios, m-ar pufni rasul in biserica!
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 15:59
Ce faci, zambi, te incurajezi?
anakin
Postat pe 22 Iulie 2010 16:04

mai, ce faci? dai din casa?
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 16:05
nope

insa nu vroiai sa citesti un "curaj gaina ca te tai"
anakin
Postat pe 22 Iulie 2010 16:06
ioooi!
mai bine ma tirez!
seara faina tuturor!
zambila
Postat pe 22 Iulie 2010 16:07
De data asta sunt de acord cu (acei putini) barbati care fug de casatorie... Desi asta e clar un cliseu: barbatii nu fug de casatorie,(doar aia care inca nu s-au desprins de mamica...) ba mai mult: fac tot posibilul sa te "prinda"... Dupa care se culca pe o ureche... Inainte iti aducea flori? Uita... Daca-ti trebuie flori,n-ai decit sa ti le cumperi... Inainte iti aducea bomboane, ca doar si tu esti o "bombonica"? Dupa casatorie o sa iti atraga atentia discret (mai mult sau mai putin) ca s-ar putea sa iei proportii daca iti mai cumperi atitea bomboane... Inainte, chiar daca era in concediu, il vedeai doar barbierit si parfumat? I-ati adio- dupa casatorie se va barbieri doar daca aveti musafiri si se va parfuma numai cind iese seara in oras "cu baietii"... Dar astea-s mici inconveniente... Marile inconveniente apar atunci cind constati ca doar tie iti pasa cu adevarat de partea financiara a vietii- el cheltuie pina la ultimul banut,ca doar viata inseamna distractie...Ce facturi?-lasa-le naibii ca le platim luna viitoare...Ce economii pentru urgente?-esti o zgircita si-o pesimista... De asemenea, te poti astepta la mari "surprize" dupa ce ai copii,atunci cind constati ca lui i se pare ca-l persecuti daca ii spui sa se trezeasca si el o data pe saptamina la bebe sau daca il rogi sa-i inschimbe el pampersul ca tu tocmai toci ceapa pentru tocanita de pui,preferata lui... Temele copiilor? Ce-s alea? Nici macar nu stie in ce clasa sunt copiii... Desi inainte de casatorie te ajuta cu placere sa stergi geamurile (sau mai bine zis: ce bine juca teatru...), "dupa" vei primi un torent de reprosuri daca vrei sa imparti placerea asta cu el: "Dracu sa le ia de geamuri! ce naiba le tot speli? inca se vede prin ele! tu nu vezi ca ma uit la meci???"... Apropo de meci: desi "inainte" renunta la orice meci de dragul tau,acu' n-ai sa mai pupi asa ceva... E meci? I-ati adio de la seara in oras pentru care te pregatesti de-o saptamina, care urma sa sarbatoreasca x ani de casatorie... Daca ai ghinionul sa ai un singur tv, il vei vedea doar cind il stergi de praf... Si vei mai avea si alte surprize,de genu': stai doua ore in bucatarie sa gatesti ceva nou,gasit pe net, ca doar esti o femeie destupata si ti-ar placea sa mai maninci si altceva in afara de ce ai invatat de la mamica- ei bine,proasta idee: lui ii plac doar mancarurile pe care le-a mincat el acasa la mamica... Esti obosita si ai vrea doar sa te tina in brate si sa ascultati muzica? Nu conteaza,el are chef de sex- of,ce frigida esti... Daca lui ii plac iesirile cu muuuulti prieteni,nu conteaza ca poate tu esti bolnava,obosita sau doar fara chef: daca ai proasta inspiratie sa nu fi toata zimbet cu prietenii lui- ce scorpie esti! Cum stii tu sa strici distractia tuturor!
Si as putea sa mai scriu de 2 ori pe-atita... Nu contest ca sint si femei care dupa casatorie se ingrasa ca niste balene,umbla prin casa cu bigudiurile in par si nu mai pun mina pe o carte-decit poate pe aia de bucate, dar eu vad zilnic in jurul meu ceea ce tocmai am descris mai sus... De aceea nici prin cap nu imi trece sa ma recasatoresc! Ca sa gasesti omul portivit ca sa iti fie pereche... trebuie sa fii foarte norocos. Sa te casatoresti doar asa,sa te aflii in treaba...ce rost are? Sa iti faci zilnic o caruta de nervi doar ca sa nu fii singur/a? Nu cred ca merita...
Alina_M_
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:08
erata: "ia-ti adio" nu "i-ati adio"... scuze..iaca mi s-a intimplat si mie,care critic pe toata lumea pentru greseli gramaticale
Alina_M_
Postat pe 18 Septembrie 2010 23:22
POATE ITI DORESTI HAINUTZE DE CALITATE LA PRET REDUS
http://miki-shoppinghaineoutlet.blogspot.com/
bellamy
Postat pe 11 Martie 2011 06:16
cand aud de casatorie deja se vad legati in lanturi....
andrutza448
Postat pe 13 Aprilie 2011 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre intalniri si sex 117 De la: daniil_pravoslavnic 8 Iunie 2012 11:32
TREBUIE SA FACEM CEVA!!! 21 De la: mamaruta 15 Februarie 2010 18:20
parerea voastra 12 De la: garbo262855 22 Noiembrie 2012 22:44
despre job 35 De la: fleurdelis 7 Ianuarie 2010 21:30
Desi e toamna, lumea este in calduri! 424 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Setari Cookie-uri