Dragoste sincera sau prefecatorie?

s-a suparat? :) hai ca ies...oricum nu ma pricep la subiect. o zi buna.
garbo090662
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:47
Ilsi, nici noi nu stim, eu, cel putin...
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:49
Poti sa faci ORICE!,barbatul te inseala sau pleaca la alta oricum.Eu am incercat ambele variante,am facut de toate,de la surprize la atentie,la dezinteres...........toate,credeti-ma!Asa sint barbatii,pur si simplu asa sint!
Am 39 de ani,daca as putea incepe din nou...........un singur lucru va sfatuiesc!faceti orice,numai voua sa fie bine si nu regretati nimic!Nici daca aratati ca iubiti,nici daca il lasati pt altul,,,,,,,,,dar al doilea e mai bun!!!!!!!!!!Voi sa faceti primul pas,nu el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pa-pa!!!!!!!!!!!Bafta fetelor!!!!!!!!!
garbo047254
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:51
bluo, io cre' ca lu' preci ii ierea dor de mine, ca nu mai postasem demult... si ce-o zis ea, "ia hai sa-l provoc pe redi ala, poate-poate imi mai baga ghindutza-n seama..."
ready_vivus
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:51
de-a dragostea sincera ilsuca...sau de-a precatoria?? c-am uitat
fleurdelis
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:52
De la: garbo047254, la data 2009-12-27 13:51:15Poti sa faci ORICE!,barbatul te inseala sau pleaca la alta oricum.Eu am incercat ambele variante,am facut de toate,de la surprize la atentie,la dezinteres...........toate,credeti-ma!Asa sint barbatii,pur si simplu asa sint!
Am 39 de ani,daca as putea incepe din nou...........un singur lucru va sfatuiesc!faceti orice,numai voua sa fie bine si nu regretati nimic!Nici daca aratati ca iubiti,nici daca il lasati pt altul,,,,,,,,,dar al doilea e mai bun!!!!!!!!!!Voi sa faceti primul pas,nu el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pa-pa!!!!!!!!!!!Bafta fetelor!!!!!!!!!


scuze...daca pleci de la premiza asta, ma indoiesc ca iti vei gasi fericirea vreodata.
garbo090662
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:52
lasa bre, 662, ca n-o fi foc daca nu si-o gasi ea fericirea aia...
inca o gasculita sacrificata pe altarul cautarii vesnice
ce, o fi singura?
n-o vezi cu cata ardoare declama ca poate sa faca orice?

pe mine unul ma cam contrariaza varsta aia care zice ca o are... da', in fine, nu toata lumea e pasibila de evolutie
ready_vivus
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:54
adevarul este ca totul e doar o loterie...si niciodata nu depinde de noi ce simtim insa, cred eu, cel mai bine este sa fii tu insuti in orice situatie!
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:55
mie imi place de-a dragostea sincera, ca de-a prefacatoria nu ma pricep, las pe altii...deh, asa sunt io buna de batut, ca sa citez pe cineva care ma "iubeste'...
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:55

Fii perfect i astfel vei ntlni n calea ta perfeciunea!
LILO
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:57
ce v-ati luat de 54? mai zice si niste adevaruri pe acolo ia.

si_totusi
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:58
de regula cine cauta, si cat cauta, cu inversunare, nu gaseste...

si, din contra, cand nu cauti nimic si nu astepti nimic, atunci apare - la dragoste ma refer!

perfect, lilo? exista perfectiunea?
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:59
drumul spre perfectiune in doi este mai usor
anisoaraf
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:01
exista, Corinuto, dar depinde la ce e raportata...
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:02
poi...tocmai asta EVIDENTIAM...ca noi doar aspiram spre perfectiune...caci..bietii de noi(femei sau barbati)suntem atat de departe de aceasta perfectiune
LILO
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:03
cum si noi femeile suntem greu de inteles,asa consider ca sunt si ei!majoritatea, la inceput simtim ca cel de langa noi e totul,iar dupa ce il cunoastem mai bine poate ca intervine monotonia...de aceea e bine ca intotdeauna in orice relatie trebuie sa existe un pic de mister!!
garbo059061
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:09
buna. eu nu am sa inteleg niciodata..de ce va luati unii de altii,,,
cu ce va crede-ti mai buni..
aici cred ca doar, fiecare vrea sa comunice, si sa auda de bine, pt ca fiecare din noi , avem acasa, mai bune, si mai nebune,,
si nu asteptam sa primim reprosuri, si mustrari, fiecare vrem sa trecem peste tot ce ne supara, gasind un refugiu aici, si asteptand un sfat bun,, de e..
fiecare gandim in felul nostru, fiecare avem si bun si rau,
nu trebuie sa facem shouu aici. trebuie sa ne acceptam asa cum suntem unii pe altii. nu sa spunem; eu is scolita si mai educata..
poate altul e mai destept decat toti scolitii, dar nu a fost sa fie sa aiba parte sa faca o facultate, din lipsa banilor,,
si poate altii o au, dar cu bani, si minte ioc..
de ce trebuie sa jignim, sa aducem la tacere pe cineva care are o parere?

nu inteleg deloc rautatea asta, mai ales aici....
pacat, multi fara studii is destepti, dar prosti facuti de altii...
nu e corect si drept. ACCEPTA PE FIECARE ,ASA CUM E,
NU SE STIE NICIODATA..
CATA SCOALA AU UNII, SI CATI BANI NU AU AVUT ALTII! PACAT DE CEI CARE ACUZA PE NEDREPT..........
vyva
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:10
Mister Musculo !
anisoaraf
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:10
Ilsi, ma refeream la noi, oamenii...nimeni nu e perfect!

asa-i, Lilo, aspiram si zice bine Anisoara ce zice doar ca depinde daca ai norocul sa-ti gasesti omul potrivit...
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:10
Vyvo, buna mamica, ce-i cu tine?
cine s-a luat de cine???
panty_C
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:12
pareri constructive
anisoaraf
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:13
ne mangaiem, vYvo. uneori cu bocancu', nah
bluelight
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:15
nimeni nu e perfect, Corinuto, dar putem tinde spre perfectiune fiecare in domeniul nostru de activitate, in sfera noastra de actiune, in relatiile noastre si chiar ar fi indicat sa facem asta...si Biblia ne lamureste asupra acestui aspect al perfectiunii...
sora_ilsi
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:16
iaca eu - de exemplu - sunt perfecta
si_totusi
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:18
bre ia gata! fiti atenti k io m-am hotarat! noa..
DRAGOSTEA...E SINCERAAAAAAAA!!!! Hohooooo!
fleurdelis
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:18
bre ia gata! fiti atenti k io m-am hotarat! noa..
DRAGOSTEA...E SINCERAAAAAAAA!!!! Hohooooo!
fleurdelis
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:18
De la: sora_ilsi, la data 2009-12-27 14:16:17nimeni nu e perfect, Corinuto, dar putem tinde spre perfectiune fiecare in domeniul nostru de activitate, in sfera noastra de actiune, in relatiile noastre si chiar ar fi indicat sa facem asta...si Biblia ne lamureste asupra acestui aspect al perfectiunii...

imi place cum gandesti-bravo! cu felicitari !
anisoaraf
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:19
ihi dragostea e...sincera..
numai ca omul (cate unutzul) ii prefacut
LILO
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:20
atunci nu te-ncurci, cauta unul mai bun
anisoaraf
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:22
bre maimuto, m-ai dat pe spate!
incepi sa semeni cu mine, stii?
ready_vivus
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tenismenul cuceririlor! 6 De la: pik_nik 13 Februarie 2010 16:56
un sfat va rog 96 De la: anakin 15 Octombrie 2009 16:31
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
Femeile un ajutor in viata pentru barbati! 1 De la: VOIAJOR 11 Ianuarie 2013 01:43
buna 12 De la: Axl_22 4 Decembrie 2011 19:26
Setari Cookie-uri