Dragoste sincera sau prefecatorie?

De la: ready_vivus, la data 2009-12-15 22:33:49nellyo,
puteai sa ma intrebi pe mine ce fac... si eu iti spuneam ca te asteptam. da' te minteam
yanya are nevoie de menestreli, tocmai cauta pe aici si m-a gasit pe mine mai prost imbracat si mai slab pregatit
vivus , iara te supara "soacra"? si acu incerci sa iti vershi nervi pe noi iote faceam si io o atmosfera mai calda , ca prea era "constipata" atmosfera ca isi facuse "iuda" irina aparitia
yanyacharberet
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:36
De la: amarezza, la data 2009-12-15 19:48:18 Discutam cu niste amice despre cum trebuie sa te porti cu un barbat astfel incat acesta sa nu se plictiseasca prea repede de relatia in care e implicat.
Una dintre ele sustinea ca trebuie sa ii arati ca il iubesti, daca il iubesti. Sa simta ca ai semtimente curate, sincere si sa ii si spui acest lucru sincer atunci cand simti aceasta. Relatia intima trebuie sa fie sustinuta de sentimente si nu de interese meschine.
Cealalta, in schimb, sustinea contrariul. Daca ii spui si ii arati ca tii la el se plictiseste reepede si pleaca la alta. E bine sa mai faci si ceva fitze uneori cand sunteti impreuna, iar relatia intima sa fie eventual condimentata cu ceva caoduri si atentii, altfel te considra o prada usoara, o mocofanca si pleaca curand.
Voi ce parere aveti? Oare atunci cand un barbat simte ca e iubit sincer de o femeie pe care o place va pleca de bine ce-i e? Mai bine vesnic cuceritor decat iubit si apreciat?


"PREFACATORIE"..
scuze pentru alte eventuale greseli de scriere
Ai grija cu cine te incurci...Ca sunt atatia barbati prefacuti in lumea asta....Nu te incurca cu barbati rai si profitori....Cauta sa te impretenesti doar cu oameni curati la suflet.....Chiar daca sunt putini,,,cauta-i pupici si bafta
garbo027119
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:38
ready, eu v-am salutat pe toti...nu te-am intrebat ce faci pt ca nu am vrut sa ma minti

yanya, si eu tot pe aici asa cand mai am timp
nelly05
Postat pe 15 Decembrie 2009 22:48
De la: ready_vivus, la data 2009-12-15 22:16:13Q...
cred ca ne-am nimerit intr-o lume de involuati, care habar nu au pe ce fata a pamantului traiesc...
Mor cand vad atata ingamfare... auzi la ele, "fitze"...
Si de ce? Doar ca sa tina pe shantieristu' langa ele! Offf... sfanta naivitate! Ca sa nu zic prostie...


daca ai stii cate sunt!!!! norocul lor e ca sunt bine" educate" in acest sens
amarezza
Postat pe 16 Decembrie 2009 11:52
De la: ready_vivus, la data 2009-12-15 22:16:13Q...
cred ca ne-am nimerit intr-o lume de involuati, care habar nu au pe ce fata a pamantului traiesc...
Mor cand vad atata ingamfare... auzi la ele, "fitze"...
Si de ce? Doar ca sa tina pe shantieristu' langa ele! Offf... sfanta naivitate! Ca sa nu zic prostie...


ready, relax. Habiteaza (si se inmultesc) multe specii printre oameni: de la gindaci de bucatarie la maidanezi... De ce te-ar deranja vietatile astea mai mult decit celelalte?


quasaria
Postat pe 17 Decembrie 2009 08:09
Daca tu cauti un idiot sau un prost de care sa iti bati joc e o relatie fara viitor din start. Daca vrei o relatie pe mai mult timp trebuie sa fie construita pe sinceritate, altfel iti accepta pentru un timp toanele apoi te lasa pentru alta.

diculescumonica
Postat pe 27 Decembrie 2009 03:04
am iubit si am aratat asta.nu a fost ok,ma parasit pentru alta.barbatul e mereu in cautare.parerea mea.ca ii arati dragostea sau nu tot nu va ramane cu tine.se satura orice ai face
vampiretmgirl
Postat pe 27 Decembrie 2009 04:01
iti dau un exemplu si tu tragi concluzia:

fostul meu s-a despartit de mine pentru ca il iubeam prea mult sau cel putin asa spunea el ca acela era motivul. dupa cateva luni m-am cuplat cu altcineva cu care imediat fac 2 ani. a fost dragoste la prima vedere. la inceputul relatiei cu actualul, fostul m-a cautat si mai sa planga sa ma impac cu el... si i-am zis: nu ai stiut sa ma pretuiesti cand aveai iubirea mea, am gasit un baiat care e totul pentru mine si sunt totul pentru el. Lasa-ma in pace si nu ma mai cauta!!


Sa imi spui si mie la ce concluzie ai ajuns.
sw33t_ang3l_2oo3
Postat pe 27 Decembrie 2009 05:15
eu trag concluzia ca totul ala vechi s-a mutat la totul ala nou!
bine-ai facut!
garbo059117
Postat pe 27 Decembrie 2009 06:13
bun subiect
cobra_jimbolia
Postat pe 27 Decembrie 2009 07:55
Tot secretul e sa stii pe cine alegi. Adica, sa stai sa analizezi omul inainte, sa vezi cine este si dupa aceea sa te implici . Daca ii arati sentimentele de la inceput nu ai facut nimic. Cam asa se intampla in majoritatea cazurilor.
no_identify
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:13
"Nu il poti cunoaste pe om pina cind nu-l vezi in viata de fiecare zi. In incordarea zilnica, toate miscarile si gesturile apar in adevarata lor lumina."
Acesta este citatul meu favorit, extras din cartea "Omul de aur " de Jokai Mor, pe care o recomand cu placere tuturor. La un moment dat in carte spune ca unei femei ADEVARATE nu-i trebuie Aurul ci numai OMUL....Deci va las pe voi fetelor sa trageti concluzia.
gavril
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:20
cred ca e bine sa te porti natural,asa cum simti....atunci cand iubesti cu adevarat nu esti la vanatoare,iubesti pur si simplu,traiesti acest sentiment frumos....sa nu uitam ca sentimentele sunt ale noastre si atunci cand iubim nu o facem pe masura a ceeace primim inapoi,iubirea nu este un troc,nu e o posesie.De fapt,daca stim sa traim liberi,atunci stim sa si iubim...asta e valabil atat pentru femei cat si pentru barbati...
4_JADE
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:33
sa stiti ca eu sunt baiat si sufar dupa o fata de un an intreg,si nu cred ca ce simt eu e prefecatorie,dar ea tot nu vrea sa fie cu mine zicetimi voi ce sa fac.
doar sunteti fete
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:40
Sa iti cauti alta.
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:41
nu pot so uit,si apoi e in clasa cu mine
o vad in fiecare zi cum as putea sa aleg pe alta
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:44
super tare ready
garbo004943
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:45
e chiar nasol sa suferi dupa cnva
deci craciunul asta,mi sa parut o pierdere de timp
mase,petreceri si altele,nu mi-au ridicat moralul
si sa stiti ca am scris la poezii pt ea vreo 9 sau 8
daca vreti poeziile dati ad la id asta robert_scorpion95
cica am talent zic uni,m-au pus si pe un site,dar oricat de multe mi s-ar intampla de frumos,eu nu sunt fericit,doar cand o vad pe ea simt fericirea
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:47

MAI OAMENI BUNI ATI DEGENERAT DE LA SUBIECT IN MIZERII JOSNICE.POT SPUNE CA IMI ESTE SILA DE DIALOGURILE VOASTRE_!!!!!
garbo010277
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:49
De la: amarezza, la data 2009-12-15 19:48:18 Discutam cu niste amice despre cum trebuie sa te porti cu un barbat astfel incat acesta sa nu se plictiseasca prea repede de relatia in care e implicat.
Una dintre ele sustinea ca trebuie sa ii arati ca il iubesti, daca il iubesti. Sa simta ca ai semtimente curate, sincere si sa ii si spui acest lucru sincer atunci cand simti aceasta. Relatia intima trebuie sa fie sustinuta de sentimente si nu de interese meschine.
Cealalta, in schimb, sustinea contrariul. Daca ii spui si ii arati ca tii la el se plictiseste reepede si pleaca la alta. E bine sa mai faci si ceva fitze uneori cand sunteti impreuna, iar relatia intima sa fie eventual condimentata cu ceva caoduri si atentii, altfel te considra o prada usoara, o mocofanca si pleaca curand.
Voi ce parere aveti? Oare atunci cand un barbat simte ca e iubit sincer de o femeie pe care o place va pleca de bine ce-i e? Mai bine vesnic cuceritor decat iubit si apreciat?


"PREFACATORIE"..
scuze pentru alte eventuale greseli de scriere

Asa mai sintetizat, n-ar merge raspunsul acesta aici? "Cainele nu fuge de faina stapanului ci de bota jupanului"
garbo090662
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:52
Pt Dragon: Poate ca atunci cind vei termina liceul(banuiesc ca esti la liceu), incet, incet ai s-o uiti. Dar sfatul meu(al unei femei trecute prin viata, este sa te orientezi spre alta fata pt ca...dragoste cu sila nu se poate face. Te inteleg ca ai pus mult suflet in acea relatie, dar...Pamantul e plin de fete....si din aceasta multime se va gasi una si pt tine. Mai cauta si vei gasi!Si nu uita: Daca dragoste(reciproca) nu e....nimic nu e!
gavril
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:53
pt garbo010277:ti se par discutii josnice?
cred ca ai alucinatii,despre ce vorbim nu e josnic,ma rog despre ce vorbesc eu nu e josnic,ce zic alti e treaba lor
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:53
Mai Garbo 10277, cum adica am deviat de la subiect???
gavril
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:56
gavril sunt in clasa 8-a,si oricum daca o luam la liceuri diferite eu tot la blocul ei voi sta,cu prieteni
si nu ma voi lasa,toti imi zic:ce iti place la ea,mai sunt si alte fete,ba nu mai sta dupa ea si astea dar eu nu o pot uita si nici nu vreau
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:57
Daca ti-e sila de dialogurile noastre schimba topicul, nu te ogliga nimeni sa....ne suporti. Exista si alte subiecte interesante pe Garbo.
gavril
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:58
bn zis
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 09:59
tu discuti despre iubire dragon....si nu este un subiect josnic...iar morala ,care din pacate multi sar sa ne invete,e facuta pt cei umili,dependenti,care nu stiu sa traiasca
4_JADE
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:00
oi fi eu cam mic dar cred ca uni au transformat iubirea in "LUCRURI"
sau lucrul care ma deranjeaza cel mai mlt e in timpul de azi,tineri
fumeaza si bea,cum e posibil?dar inafara de asta nu stiu sa iubeasca,cand vad o fata zic:mama ce buna e aia si dupaia dup un pik de timp:vrei sa fii cu mn,ea ii zice nu,si el:e si ce lasa ca mai gasesc eu una buna
dragon
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:08
De la: amarezza, la data 2009-12-15 19:48:18 Discutam cu niste amice despre cum trebuie sa te porti cu un barbat astfel incat acesta sa nu se plictiseasca prea repede de relatia in care e implicat.
Una dintre ele sustinea ca trebuie sa ii arati ca il iubesti, daca il iubesti. Sa simta ca ai semtimente curate, sincere si sa ii si spui acest lucru sincer atunci cand simti aceasta. Relatia intima trebuie sa fie sustinuta de sentimente si nu de interese meschine.
Cealalta, in schimb, sustinea contrariul. Daca ii spui si ii arati ca tii la el se plictiseste reepede si pleaca la alta. E bine sa mai faci si ceva fitze uneori cand sunteti impreuna, iar relatia intima sa fie eventual condimentata cu ceva caoduri si atentii, altfel te considra o prada usoara, o mocofanca si pleaca curand.
Voi ce parere aveti? Oare atunci cand un barbat simte ca e iubit sincer de o femeie pe care o place va pleca de bine ce-i e? Mai bine vesnic cuceritor decat iubit si apreciat?



Amarezza, eu cred ca nu exista solutii generale.Exista oameni fericiti sa mearga periodic la concert si oamenii fericiti sa faca bungee jumping.
Dar vad iar si iar ca se pune problema sa-l tii cat mai mult... Daca in timp constati ca nu e ceea ce-ti doreai??
bluelight
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:16
eu sint de parere k daca ti se ofera si arata drgoste trebuie sa raspunzi la fel cel putin asta e parerea mea,daca nu primesc macar jumatate din ce ofer ,atunci ma gindesc k ar fi mai bine sa mi orientez sentimentele catre alta persoana care sa merite
garbo012824
Postat pe 27 Decembrie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de BARBATUL CAPRICORN? 2 De la: malascusalfa 23 Martie 2010 23:14
salutare tuturor! 65 De la: mia79x 14 Iulie 2009 18:16
Ajutooor :)) 9 De la: Sky 5 Octombrie 2009 07:12
Oare ma place?! 69 De la: garbo_467177 7 Octombrie 2017 19:30
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
Setari Cookie-uri