parerea voastra...?

reyya...a zis fata ca nu are
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:31
elada, ma retine faptul ca sunt multi ani la mijloc, si daca as pleca, orgoliul din el ar fi atat de ranit, incat ar face orice sa ma aduca inapoi . ( a mai facut-o).. apoi, din pacate, lumea m-ar crede nebuna, tot pe mine..pt ca afara, se comporta ca si cum ar fi barbartul ideal...
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:31


zambila
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:33
visule, cum s-ar zice, n-ai personalitate. nu poti sa te impui, nu stii ce vrei, nu esti in stare sa iei o decizie.
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:35
multi ani la mijloc??
peste inca vreo 5-6 sau mai multi cand vei realiza ca totul a fost in zadar ce vei spune??
cum te vei uita in urma?
ce zice lumea??rahat!!!!!
te tine lumea,traiesti cu ei?////
gandeste-te ce vei spune tu uitandu-te in urma!!!!
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:36
si_totusi...ma tem ca asa este., m-am impus in fata lui, sau am vrut decat sa o fac.. i-am atras atentia de multe ori ca nu e bine, unde s-a ajuns.. nimic! aceleasi discutii zilnice..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:37
si ce astepti??????
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:38
nu e tarziu. e o vorba " prost sa fii dar sa-ti revii"

fa numai asa, cum vrei tu si numai tu.daca continui si faci aceleasi greseli, te vei roti in cerc.

nimeni nu-ti poate rezolva problemele. trebuie sa iei o hotarare.
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:39
elada, stii.. o prietena de-a mea e cam in aceeasi situatie, numai ca la ea ar fi mai simplu. ai ei sunt alaturi de ea, cel putin.. si ma gandesc, oare ea de ce nu o face..? poate, daca as gasi rasp la intrebarea ei, l-a afla si pe al meu..
stiu.. sunt slaba ..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:40
nu cred ca aici conteaza motivele ptr care prietena ta a ramas
conteaza ce crezi si ce simti tu in relatia ta
restul....e can can
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:42
draguta, vad ca te-ai ambalat, zic eu fix degeaba.
oare am inteles nimic??
ia priveste primul tau mesaj:
" nici sa divortez nu poci, nici sa-l mai iubesc nu cred.. iubesc deja (cred) un alt barbat..."
pai zici acum in timp ce eu nu pricep ca nu-l iubesti pe alt barbat , sau ... te-ai lamurit intre mesaje.

pe urma tot tu zici:
" oare nu ma pot detasa de el din cauza ca avem prea "multe" ( si ma refer la bunuri materiale...
-deci nu vrei sa iei tot dar te temi ca o parte din agoniseala nu va mai fii a ta .

bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:44
vis spulberat , esti intr-una din fazele Sindromul Stockholm,modul de manifestare fiind: desi nu iti e bine , te simti nefericta langa partenerul de relatie( constienta fiind de asta) te incapatanezi sa ramai langa el , gasindu-i chiar tipului argumente de genul ca oricum te va aduce inapoi. E chestiune de VOINTA , a parasi aceasta realtie , daca VREI cu adevarat , dar tu inca esti extrem de confuza si indecisa. Increderea in tine este grav subminata fie de partenerul de realtie , fie nu aveai incredere in tine dinainte de asta. Oricum , succces in a lua hotararea potrivita pentru linistea ta interioara!
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:45
vezi? mereu cu ochii spre altii. daca ar face asa, daca ar fi altfel, daca as gasi raspunsuri, etc.

motive de amanare, lasitate, frica.

daca nu poti lua o hotarare, iti meriti soarta. se spune ca toate relele ni se intampla, pentru ca noi permitem asa ceva.cand incetam sa ne mai iubim pe noi si sa ne mai respectam, atunci si ceilalti fac la fel. ma poti contrazice?
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:46
totusico....eu nu...
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:47
n-ati inteles nimic! nu stiu unde va e capul!!
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:51
da revya, sunt intr-adevar indecisa ..si stii de ce , cel mai mult..? pt ca mi-e frica de necunoscut, si mi-e frica, sa nu dau cu "bata-n balta"..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:51
bluelight,
nu mi-e frica, ca o parte din agoniseala mea, nu ar mai fii..nu intelegi ca nu ma intereseaza partea materiala..?chiar deloc?
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:52
si_totusi, nu chiar deloc nu am de gand sa te contrazic, pt ca ai dreptate..sunt slaba, da..si am recunoscut...
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:55
De la: bluelight, la data 2009-12-15 15:51:28n-ati inteles nimic! nu stiu unde va e capul!!


io tat,tat ,tat am intzeles...mai ales ca mai inainte "picai" pe ist topik
LILO
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:55
De la: vis_spulberat, la data 2009-12-15 15:51:46da revya, sunt intr-adevar indecisa ..si stii de ce , cel mai mult..? pt ca mi-e frica de necunoscut, si mi-e frica, sa nu dau cu "bata-n balta"..


Lucreaza teminic la capitolul INCREDERE, nimic nu poate fi mai rau decat starea de permanenta neincredere si confuzie, So ..fruntea sus!! A parasi o relatie tine de VOINTA..cum spuneam , nu te lasa strivita de cineva daca simti ca pur si simplu s-a spus tot si risti sa fii zi de zi nefericita.
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:56
scuze, ela. pentru vis era postarea
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:58
stiu totusico....
ziceam ca ai zis bine,ca eu una,nu te pot contrazice
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:00
Da...eu am inteles...relatia ta s-a concretizat in bunuri materiale...mai putin in dragoste...ceea ce normal ca iti aduce nemultumire si neincredere in fortele proprii...suntem de vina cand acceptam...compromisul...in dragoste...unii din noi vor spune ca e lasitate...altii ar putea spune ca e rezultatul educatiei si modelelor pe care ni le-am luat in viata...
DORI_
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:04
revya, asa este..treaba cu increderea este de vina, tocmai pt ca nu am incredere in nimeni, in cei din jur..ca nu sunt sustinuta, asta ma face si mai slaba..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:04
a vinit iarna asta rea si neasteptata de mine
lala_cri
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:05
La supermarchet cantau colinzi...of...
lala_cri
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:06
visule, pricep. ce nu pricep e de ce te contrazici si pe urma spui ca altii n-au inteles.
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:07
Unii vom spune ,poate sa pleci sa iti cauti fericirea...altii vom spune sa ramai,sa cauti,sa regasesti in cel alaturi de care stai...ceea ce te-a legat de el...hotararea e doar a ta...parerea noastra...te va face oare sa devii mai hotarata?
DORI_
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:07
lala,nu esti singura care n/o astepta,desi asta nu te ajuta la nimic...
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:08
Iarna care nu prea ai fost...
pleaca oricum esti fara rost...
lala_cri
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
Sotul meu 133 De la: DANA_DGG 19 Martie 2010 08:37
O iubire ce m-a distrus. 19 De la: deita21 9 Mai 2012 21:04
Aviz barbatiilor! 15 De la: paula_daniela 8 Septembrie 2009 15:14
cea mai romantica cerere in casatorie, 213 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
Setari Cookie-uri