mi-e foame

buna,am inceput o dieta,mananc dimineata un pahar lapte,si jumate felie paine,cu branza,jumate de fruct.
la pranz ,o sarma sau o chiftea,cu putina paine,si seara un iaut.
mi-e foame,iau vitamine,dar m-am saturat sa astept sa slabesc,vine botezul,si nu ma incap rochiile.
fac si miscare zilnic,dar prea putin,cam 30 minute,pentru ca ma tin dupa bebe,se urca pe scaune,paturi,baga ce poate in nas si gura,etc......
daniilia
Postat pe 14 Iulie 2012 07:31
In primul rand,tocaturile ingrasa(dupa cum stiu eu).Apoi, 30 de minute de sport zilnic,nu e deloc putin,tinand cont ca oricum esti mult in miscare din cauza celui mic.Depinde si ce fel de sport faci
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 08:21
probabil shah ! la sport ma refer... ! glumesc. Rotty, nu tocaturile ingrasa ci ce pui in ele sau daca le prajesti in ulei sau le fierbi in sos de rosii, de ex. dar mi se pare mult mai complicat decat sa pui, tu daniilia, o bucata de piept de pui sau o feliuta de file de vaca, la fript pe o tigaie din aia de fonta ! nu trebuie ulei, dar poti sa pui 2-3 linguri de vin si ceapa taiata feliute intai si cand s-a mai evaporat sau "scade" cum se mai zice, sa pui si bucata de carne. si in legatura cu bebe-ul... am vazut undeva niste hamuri, nu radeti... care intra pe bebe si ele sunt prinse de tocul usii. adica are limitata raza de miscare. si de jucat ii dai ceva care nu poate sa-si bage in nas... sau in gura. ii pui ceva muzica religioasa ca sa-l linisteasca cat faci tu "sportul" ala... si cel mai bun e sa-l iei in carucior si sa mergi mult cu el pe jos... !!! daca se poate nu pe strada unde circula masini, alea fac fum nasol si ala de diesel... e tare toxic ! e prea usor ? atunci mai ia 2-3 copii de pe strada si pune-i in carucior si pe ei... ! sau... il pui cu chestia aia speciala de pus pe spate ca un rucsac si urci in fiecare zi in turnul de clopote de la biserica... ! spe rca aveti biserica in... unde locuiesti ! savezi tu cum slabesti pana la bvotez si chiar pana la nastere, sa nu mai vorbim de inmormantare... !!!
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 08:38
Neata Barbo Mai ca multa dreptate ai Da` imi imaginam faza si tre sa rad
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 08:44
de aia ti-am si scris-o... pe langa ce am mai spus serios... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 08:51
Reteta care i-ai dat-o e super ...si cu o salata langa
Da` imaginea cu caruciorul plin de copii e tare
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 09:00
De la: Rotty, la data 2012-07-14 09:00:03Reteta care i-ai dat-o e super ...si cu o salata langa
Da` imaginea cu caruciorul plin de copii e tare


da, dar fara ulei in ea... macar pana la botez !

da... si practica !!!
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 09:06
Aici gresesti.Uleiul din samburi de struguri si uleiul de in presat la rece,ajuta la arderea grasimilor din organism Ca sa mearga masina nu e suficient sa bagi benzina.Trebe si ulei.
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 09:15
mmmda... eu n-o cunosc personal pe dfaniilia, dar cred ca arata departe de a fi masina... !!! uleiurile de care vorbesti, nu ard nici un fel de alt ulei ! lasa ce scrie prin reclame.... ! tu faci confuzie cu colesterol. si ala si uleiu sunt grasimi, fiecare are la un gram, 9 calorii !!! daniilia mananca in timpul zilei "ulei" suficient ptr. masina... ptr. ca are "ulei" grasimi si in lapte, branza, iaurt si carnea respectiva ! uleiul de in sau canepa, la noi ii de canepa, e cel care are cel mai mult omega 3... iar ala din samburi, tot e sanatos si la piele. dar maresc trigliceridele din sange. colesterolul e altceva. dovada ca sunt 2 analize diferite compel. acum, pana la botez sau pana intra in rochii... ca sa nu fie nevoita Doamne feretse sa mearga fara.... e bine sa ingurgite mai putine grasimi decat in mod normal si binenteles nu dulce. decat daca are probleme cu hipoglicemia. 1-2 lingurite de miere si ajunge. hodrocarbonate ai si in paine (50%), lapte (4%) si in branza (4%)... depinde si ce branza mananca. si faptul ca ie foame... e de inteles. ar putea manca ceva salate cu salata verde, sau de varza marunta cu putin morcovi rasi si tija de la telina (frunza) rasa, cu lamaie, multe legume ca rosii, erdei, vinete, sau ce mai creste in pomi pe acolo... !!! fara pastile si fara diete drastice. chestia de dimineata pe care o mananca, lapte sau branza cu paine... e grozava. in felul asta primeste toate proteinele bune, 4 din lapte si 4 din paine... ! un ou fiert chiar zilnic nu ar fi o nenorocire. galbenusul de ou ere cele mai bune proteine... ! in fine... fiecare poate varia in functie de cat stie TOT CE CONTIN ALIMENTELE... adica proteine, lipide si hidrocarbonate ! succe daniilia... !!!! eu am avut diabet pana cand am facut transplant de pancreas acum 12 ani... si stiu perfect dupa 35 de ani de diabet ce contine fiecare aliment, toate le-am invatat de la dieteticieni si doctori specializati in diabetu juvenil ! nu din ziare sau reviste de moda. imi faceam singur dieta ca sa pot fi cat mai bine compexat sau cum se spune, adica sa-mi mentin glicemia cat mai potrivita. asa ca nu ca vreau sa fac pe nebunu' sau sa dau sfaturi... ci nevoia m-a invatat... ! si 35 de ani... e mult.
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 09:37
Nici eu nu vorbesc din reclame sfatosu-le !!!! Si in definitiv stii ceva? Sa se descurce fiecare .....Eu nu am chef sa-mi stric ziua contrazicandu-ma pentru problemele nimanui. Oricum tu le sti pe toate mai bine.
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 09:48
Rotty! I'm the best.

M duc s-mi mai fac o fust, s ai de ce m trage.
Axl_R
Postat pe 14 Iulie 2012 09:52
ai vazut Rotty... nu, eu nu le stiu pe toate si chiar nu ma contrazic cu tine... asa ca n-ai motiv se te superi, zau... ! dar tu faci cum crezi....
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 10:11
Nu ma supar si de ciuda,ma duc sa beau o lingura de ulei
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 10:20
ciuda nu ti se potriveste tie... si bine ca bei o lingurita de ulei... dar sa fie de canepa ! daca vrei... eu nu insist ! tot e mai bine, decat sa "fumezi" frunzele de canepa... stii tu... alea care le zice marihuana ! dar nici aici nu insist... daca vrei tu..... !


Ulei de canepa,produs 100% natural, contine acizii grasi esentiali Omega 6 si Omega 3 in raportul ideal 3:1. - Hanfol, 100%
naturlich, enthalt omega 6 und omega 3 Fettsauren - Hempoil, 100% natural, rich in essential fatty acids (EFA) omega 6 and ome
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 10:41
...si eu sunt la dieta....sa va spun ce-am mancat intr-o zi?!....de fapt am baut numai apa plata cu felii de lamaie....sincer, nu vreau sa ma infometez insa din cauza caldurii nici nu am simtit nevoie de altceva. Cateodata cand mi-e foame mai beau inca un pahar cu apa plata sau cate o leguma in stare naturala....rontai un ardei gras, un morcov, o rosie, o vanata preparata la grill, etc.Momentan starea mea de spirit e la cote maxime nici nu se simte ca sunt la dieta...vreau sa va spun ca nu stau cu gandul numai acolo adica ...nu ma incape rochia x, daca mananc o sa ma ingras din nou,...si multe alte chestii din astea...conteaza mult si cum iti educi mentalul. Spor la slabit!...pe cale naturala!
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 11:10
De la: barboneli, la data 2012-07-14 10:41:37ciuda nu ti se potriveste tie... si bine ca bei o lingurita de ulei... dar sa fie de canepa ! daca vrei... eu nu insist ! tot e mai bine, decat sa "fumezi" frunzele de canepa... stii tu... alea care le zice marihuana ! dar nici aici nu insist... daca vrei tu..... !


Ulei de canepa,produs 100% natural, contine acizii grasi esentiali Omega 6 si Omega 3 in raportul ideal 3:1. - Hanfol, 100%
naturlich, enthalt omega 6 und omega 3 Fettsauren - Hempoil, 100% natural, rich in essential fatty acids (EFA) omega 6 and ome

Din fericire nu am prins perioada hippye ca tine,sa ma dau pe "ierburi ametitoare" ...al so, clasicul tutun
Nu beau ulei de canepa,ca nu vreau sa produc sfoara ...Iar traducerea de mai jos,nu era necesara inca stapanesc (cred eu,si nu numai) destul de bine limba romana. De fluierat o fluier perfect
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 11:17
all so....asteptam si altceva nou pe aici!
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 11:22
De la: Rotty, la data 2012-07-14 11:17:51
De la: barboneli, la data 2012-07-14 10:41:37ciuda nu ti se potriveste tie... si bine ca bei o lingurita de ulei... dar sa fie de canepa ! daca vrei... eu nu insist ! tot e mai bine, decat sa "fumezi" frunzele de canepa... stii tu... alea care le zice marihuana ! dar nici aici nu insist... daca vrei tu..... !


Ulei de canepa,produs 100% natural, contine acizii grasi esentiali Omega 6 si Omega 3 in raportul ideal 3:1. - Hanfol, 100%
naturlich, enthalt omega 6 und omega 3 Fettsauren - Hempoil, 100% natural, rich in essential fatty acids (EFA) omega 6 and ome

Din fericire nu am prins perioada hippye ca tine,sa ma dau pe "ierburi ametitoare" ...al so, clasicul tutun
Nu beau ulei de canepa,ca nu vreau sa produc sfoara ...Iar traducerea de mai jos,nu era necesara inca stapanesc (cred eu,si nu numai) destul de bine limba romana. De fluierat o fluier perfect


nu eu am tradus... ca nu stiu o boaba germana, decat " spilhozen " sau " balonzaid "... dar asa era articolul. si apropo de ulei de canepa si sfoara....:

culmea industriei: "sa mananci sarma ghimpata si sa te c...i cale ferata" !!! sau: culmea industriei alimentare: "sa mananci prune si sa te c...i magiun si sa te p...i tuica" !
am glumit... nu te-am sfatuit sa faci asta... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 12:02
insa beti multa apa cu lamaie ca face bine la ficat si detoxifiaza organismul.
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 12:06
De la: caleidoscop, la data 2012-07-14 11:22:39 all so....asteptam si altceva nou pe aici!

Iote tu esti o noutate pe ziua de azi .Una placuta
....Da si mie o felie de lamaie ca nu mai am...
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 12:10
Multumesc esti o dulce....
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 12:21
De la: caleidoscop, la data 2012-07-14 12:06:31 insa beti multa apa cu lamaie ca face bine la ficat si detoxifiaza organismul.


dar in primul rand, cu cateva frunze de menta in apa si lamaie... racoreste al naibi de bine !!! cum ma scol dimineatza, pun intr-o sticla asa ceva la frigider... si pana seara o tot bem ! sticla are 2 litri si e una in care a fost o data.... whiskey !

http://imgc.classistatic.com/cps/blnc/120415/756r1/258028_20.jpeg
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 12:35
Daca nu puneai poza,nu imi imaginam cum arata... si...de ce e goala??? Deja ai topit tot???
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 12:40
De la: barboneli, la data 2012-07-14 12:35:08
De la: caleidoscop, la data 2012-07-14 12:06:31 insa beti multa apa cu lamaie ca face bine la ficat si detoxifiaza organismul.


dar in primul rand, cu cateva frunze de menta in apa si lamaie... racoreste al naibi de bine !!! cum ma scol dimineatza, pun intr-o sticla asa ceva la frigider... si pana seara o tot bem ! sticla are 2 litri si e una in care a fost o data.... whiskey !

http://imgc.classistatic.com/cps/blnc/120415/756r1/258028_20.jpeg
eu am pus un cub de gheata in loc de menta, ca sa o servesc mai repede....lui rotty, pentru tine ma mai gandesc, obs. ca ai alte preferinte...
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 12:44
pentru rotty si barbo....am ras si m-ati binedispus....sunteti de coma!
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 12:48
De la: Rotty, la data 2012-07-14 12:40:17 Daca nu puneai poza,nu imi imaginam cum arata... si...de ce e goala??? Deja ai topit tot???
sticla "magica" a lui barbo nu e reciclabila e ceausista!....inca nu te-ai dat cu ecologistii?
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 12:51
ati plecat la masa, sa luati pranzul?....atunci pofta-buna!...eu imi pun poftele-n cui!
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 13:04
Am iesit pe afara Tu ai papat?
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 13:07
stai asa sa mai bem ceva! http://www.9am.ro/comunitate/aura_m/poze/show/41/17782
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 13:09
Frumoase...si gustoase Ce idee... imi fac un ceai !
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie mare de un sfat 10 De la: Cristiania 7 Mai 2010 03:11
Rochie de mireasa Magic Bride 9 De la: daria_pet 21 Aprilie 2011 12:55
cea mai romantica cerere in casatorie, 213 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
despartire 28 De la: nicu03 2 Aprilie 2015 07:40
Chestionar pentru masurarea capacitatii de intimitate in cuplu 17 De la: garbo_10148 10 Ianuarie 2013 03:16
Setari Cookie-uri