parerea voastra...?

dari, recunosc ca si tu ai dreptate..eu am luat-o de model, in viata pe mama..care, asa bine, rau..cum a dus-o .. a stat !
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:12
gresit. mama a luat hotararea ei, tu trebuie sa o iei pe a ta. sustinerea vine, cand esti hotarat nu cand o scalzi
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:14
modelele din familia traditionala...lasa-le la o parte, traiesti o singura viata, fa-o sa fie frumoasa, nu fii nefercita, lucreasza la asta, nu pica din senin , fericrea presupune efort , hotarare , incredere in tine.Traiesti in numele tau si nu in numele altora... Succes!
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:15
VOINTA mai presus de toate...
Am stat 18 ani alaturi de cineva si am patit si eu la fel ca tine...
Pana intr-o zi cand am plecat spre NECUNOSCUT
Si cand spun NECUNOSCUT...gandeste-te asa:
-Intr-o alta tara...unde se vorbeste o limba pe care mi-o amintesc cat de cat din scoala..
-Cu un barbat pe care l-am cunoscut doar cu doua luni inainte pe internet si cu care ma inteleg in engleza...care nu e foarte grozava...
Mi-a fost ingrozitor de frica...dar am riscat...pentru ca am simtit ca va fi bine...
Am avut putina incredere in el dar acum am totul pentru el...si nu regret nici o clipa ca am facut-o...
Deci...TOT INAINTE...!!!
Lylyk2009
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:16
bravo lilico...ai luat viata de piept si ai izbit-o de pamant
lala_cri
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:20
asta e. tot respectul.
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:20
bv lilica ! te apreciez..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:22
O poate face oricine....
Si nu trebuie sa stai cum am stat eu 18 ani...
Incercari de a pleca au fost foarte multe...dar esuate...
Mi-a fost mila de el...pentru ca de iubire nu mai putea fi vorba...
Lylyk2009
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:27
mila si mie imi este..tocmai de aia inca mi-e greu sa plec..

bluelight, imi pare rau daca am provocat confuzie.. sau daca am spus ceva pe "neindelete".. sper sa ma fac inteleasa, iar daca e vreo nelamurire, sper sa te elucidez..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:31
visule..
romanul are o vorba"mila mi-e de tine,da' de mine mi se rupe inima"
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:45
elada
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:47
ihi...si mie mi-o fost mila
si..amu...mi se rupe inima(de moi)
mea culpa plus tard..
c'est la vie
LILO
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:48

curaj
viata e frumoasa si merita traita
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:48
Ela merita traita da cu cine
lala_cri
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:49
mai conteaza aspectul...? S-o gasi vreunul ,al cel mai bun"
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:51
reyya
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:53
alegerea..bat-o vina...
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:55
vis spulberat , citeste aceasta carte daca vei avea ocazia
"Femei care iubesc prea mult" de Robin Norwood".
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:16
multumesc frumos, revya.. o sa incerc sa o caut, multumesc pt recomandare..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:38
Sunt convinsa ca si partea materiala , cat si nesiguranta necunoscutului te tin pe loc, in aceeasi masura...
pretty_varza
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:55
varza, te asigur ca, partea materiala... hmm.mult mai putin, decat cea a necunoscutului..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 18:10
mda... "mi-a fost mila!"...
citind fraza asta a ta, am trait un deja-vu...
ready_vivus
Postat pe 15 Decembrie 2009 18:31
Citind aici...indemnurile voastre...ma simt din nou...slaba...nehotarata...lasa...
...nu de-alta...VIS...dar sa fim doua...
...unde-s doi...puterea creste...
DORI_
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:00
Lasati, stati linistite acolo unde sunteti. Sa nu faceti ce e mai bine pentru voi ca doar timpul trece. Doar n-o sa il folositi sa va fie mai bine voua.
Doara
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:03
Dar...acolo unde deja sunt copii...nu mai este atat de simplu...
...si Vis ar trebuii sa se bucure ca nu e constransa decat de nahotararea ei...de a ramane...acolo unde sufletul ei nu prinde aripi...
Vis ,tu poti auzii...fericirea,libertatea de a alege iti bate la usa...o poti primii...
DORI_
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:12
cat de frumos spus dari !
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:50
dari,nici nu iti poti da seama cat de perspicace sunt copiii si ce surprize iti pot rezerva
eu de la copiii mei am primit cea mai frumoasa lectie de viata
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:20
vis...eu am si un copil...dar vezi tu mie cand mi-a raspuns odata cu "ce te retine" in sec 2 am plecat...da ma cautat...dar eu m-am hotarat...a fost greu ...cu procesele...custodie...partaj ...dar pentru linistea care o am acum impreuna cu,copilul meu...nu exista efort prea mare. nu te lasa calcata in picioare
rodi_rdln
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:35
Stiu, Ella,...copii sunt minunati...si nu ii putem noi pacali intr-un fel sau altul,dar cred ca suntem datori sa le oferim o familie,in care sa se simta iubiti,ocrotiti. Chiar as vrea sa stiu ce lectie de viata ti-au dat copii tai.
DORI_
Postat pe 16 Decembrie 2009 05:11
Buna dimineata!
Oare se pot simti copii, ocrotiti si linistiti in atmosfera unui camin distrus, de unde a plecat dragostea si buna intelegere? Ce model ii dai copilului...ce exemplu?...cel cu "capul plecat sabia nu-l taie" sau "You only live once!"...Copilul meu, dupa 2 ani in care am asteptat ca tatal lui sa-si revina...am incercat eu, cea care n-am gresit, reconcilieri...m-a intrebat "mama, de ce nu divortezi?"...iar eu credeam ca stau cu tatal lui, pentru el. Mi-a spus "lasa-l sa plece" si mi-a mai spus "eu n-o sa-i fac asta niciodata sotiei mele". Deja experienta parintilor l-a marcat...si o sa faca precum Vis...buna rea...el o sa ramana cu sotia lui, pentru ca asta a facut mama. So...think twice! Daca ai avea 5000 de vieti, ti-ai permite sa te joci, sa astepti, dupa cheful partenerului...N-ai! decat UNA! meriti altceva...nu mai pierde timpul!
Ines
Postat pe 16 Decembrie 2009 05:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
Casatoria cu nuntaa OFFFFFF! 15 De la: joanna22 1 Aprilie 2013 22:04
Dilema intre religii.. O piedica? 149 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:19
De ce sa inseli???Daca ai tot ce vrei...??? 40 De la: gio_kiko 16 Martie 2013 17:11
as pleca, dar il iubesc prea mult.... 82 De la: iustina21 1 Decembrie 2014 08:15
Setari Cookie-uri