Ce haioasa e viata uneori...

multam' fain, iaso

cat priveste pe Mr. nici dusmanilor nu l-as recomanda ca e dus rau...cre ca are o schizo-paranoie...ti-as spune eu cine i-ar fi potrivita de pe-aici, dar cred ca ghicesti si singurica
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:16
cu drag..

ca tot e viata haioasa...
ce ne luam noi in coarne la relatie acolo,da' femei mature ,deh...loc de buna ziua cat cuprinde...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:19
suntem unici, logic diferiti, deci e numai normal sa avem si pareri diverse, iubita

important e sa vrem sa ne invatam lectiile, pentru ca nimic nu este intamplator...
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:24
dap.

pai..in asta consta frumusetea comunicarii...
si eu am vorba asta,nimic nu este intamplator...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:30
sorela, hai ca cetii si eu topicu'.. ce vreau eu sa zic este ca omu' ala, cu mansarda defecta sau nu, are si el dreptate, in felu' lui... sau poate nu neaparat ala, da' cei in aceeasi situatie cu el...

adeca, in adolescenta toti suntem feti-frumosi si ilene cosanzene, vrem steaua de pe cer si ni se cuvine numa' alesu' sau aleasa, ma rog, ce ni se citeste acolo, in frunte... da' viatza ne da peste bot mai ceva decat bute lu' andrade, fara a mai vorbi de loviturile parsive la ficat... d-aia mai tarziu devenim practici, mai ales daca ne arde buza dupa un partener... eu zic ca nu-i nicio cheste ca poate vrea doamna, sau doamna, multe cupluri solide se cladesc pe conventii...

iara meseria de codoasha e la fel de onorabila ca oricare alta, atata timp cat clientela da buzna... cum ziceau cercetatorii aia americani, cand facura filmu' cu sex-appealu', experientele ne fac sa coboram shtacheta pana la nivelu' la care este posibil sa ne gasim un partener, iar criteriile de selectie se transforma miraculos, de la super-model cu iq de geniu pana la bucatareasa decenta, cu drag de shmotru-n casa...

zambil
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:57
perfect adevarat, zambil, din cele scrise de mine nu rezulta prea multe, dar nu pot da mai multe detalii ca ne-am incurca mai rau...eu am privit doar partea haioasa a problemei, ca omul nu mi-a lasat niciodata impresia ca ar putea sa-mi faca vreodata, in viata lui, o asemenea propunere, mai ales ca-l cunostea bine pe fostul meu prieten cu care stia ca ma voi casatori si, cu atat mai mult ca, dupa refuzul meu, imediat sa considere ca ar fi buna orice femeie pe care i-as recomanda-o...

cel mai haios raspuns a fost acela ca, pentru un barbat intr-o situatie similara, nu conteaza daca esti tu sau alta
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:08
cat priveste meseria de "codoasha" nu zic eu ca ar fi sau nu onorabila, ci doar ca mie, una, nu mi se potriveste...

o singura data mi s-a cerut parerea de catre o femeie asupra unui barbat cu care urma sa se casatoreasca si pe care ea stia ca eu il cunosteam bine, dar nici atunci nu mi-am permis sa-i dau detalii despre acesta, ci doar i-am propus sa-l intrebe pe el ceea ce o intereseaza, si nu pe mine
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:11
sorela,

"mai ales ca-l cunostea bine pe fostul meu prieten cu care stia ca ma voi casatori"

s-a stricat caruta?..
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:17
da, pui, dar a venit ceva mai bun si mai tanar, cu chef de viata si planuri mari...
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:26
ioi,

hai ca m-ai dat pe spate...manca-ti-as guritza...aveam nevoie sa rad nitel...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:29
si ca sa fie rasu' mai bun,iaso, cand fostul credea ca sunt cu vreo 10-12 ani mai tanara ca el, iar eu am aflat ca el e mai tanar cu 5 ani decat mine, am avut o problema sa accept aceasta diferenta de varsta, dar acu' cand aflai ca actualul e cu 10 ani mai tanar si ca lui i se pare ca ne potrivim perfect, ce sa mai zic?
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:35
mooor acilea....huooo! pedofilo...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:36
ce-ai, soro, ca nu esti pe topicul cu votarea? pe cine huidui? vezi ca te trimit la Irinuca, la cele invidii
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:39
ma dor falcile de ras,crez ca-i d-ala nervos,ofticoasa,deh....

glumesc iubirica...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:40
Mai, iaso, mai, pai io nu facui nimic, bre, ma trezii cu copilu' si cu planurile lui facute deja pe urmatorii ani pana la final, si ce era sa zic nu? Mai e si ardelean si io ma topesc dupa vorba ardeleneasca...
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:46
asa sorela,

baga pofta de viata,ca acu' trece...

felicitari...
iasomia
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:49
asa ziceam si eu, ca doar nu umblai eu dupa el, mi-l trimise
sora_ilsi
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:50
maestra de ceremonii e totuna cu codoasha?
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:06
oalio, ilsi

ai intrat si tu in clubul meu ?

ioi, ishtenem, brava mami !!!
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:13
ilisuca
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:19
care-i clubul, mami? Clubul codoashelor?
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:20
a pedofileleor, mami

ilsi, sa fie intr-un ceas bun, si sa fiti fericiti
Anouk
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:24
Si tu, Brutus?
Da' mai termenati odata cu pedofilia asta, ca are 38 de anisori baiatu' si cine ne cunoaste zice ca el e mai matur decat mine...
Si fostul sot era cu 2 ani mai tanar si toata lumea ma certa zicand:
- Ce l-ai luat si tu pe-asta asa batran?
O fi ceva si cu varstele astea, ca desi am fost mereu atenta sa nu fie mai tanar, n-am avut parte...
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:05
Multam fain, wife, sper ca de data asta e de bine!
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:07
ilsi,

ce diferenta ,sorela..
ca ma trageai tu de urechi la relatie acolo....

fetelor,

chiar n-am nici-o tresarire si nu pot decat sa ma bucur pt voi...

si sister...

vaz ca anouk stie ca glumesc,imi place sa cred ca tu te rasfeti,este?
este ca si tu stii?...
iasomia
Postat pe 2 Decembrie 2009 09:06
Sora Ilsi, iti doresc sa fii fericita.
Ioana007
Postat pe 2 Decembrie 2009 09:14
Multumesc tuturor, dragilor, si voua va doresc fericire ca a mea si mai si...
sora_ilsi
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:46
soro ilsi...ce bine ca mai sunt si fericiri pe lume..
sa dea dumnezeu sa dureze...
LILO
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:49
Iaso, chestie de comunicare, mami, acolo la relatie...si, in plus acolo e alta tonalitate, dar tot de iubire era vorba
sora_ilsi
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:49
Sa dea Dumnezeu, Lilo, multumesc de urare si tu sa fii fericita ca mine acum
sora_ilsi
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aventura fara sex 62 De la: garbo008875 21 August 2009 11:14
Trece! 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:50
am si eu nevoie sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog frumos.... 46 De la: mia79x 10 Mai 2009 20:26
Un an plin de minciuni....de ce? 66 De la: estela 30 Mai 2010 04:26
diferenta mare de varsta??? 22 De la: marimari 8 Martie 2009 22:15
Setari Cookie-uri