Ce haioasa e viata uneori...

paiii...pe noi ne-ntrebi mai ilsi?? se poatee??
fleurdelis
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:56
bu hu hu....v=ati ascuns bufnitelor.....buuueyyyyy.....pe care craca, ca nu va vaz?????????
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:10
ma uitai si io la asa-zisii nostri politicieni si-mi dadui seama, o data in plus, ca nu suntem buni de nimic, decat de gargara...mai bine ma culc, da' sper sa nu am cosmaruri...noapte buna!
sora_ilsi
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:26
ilsi.....noapte buna mami.......io nu am boala politicii....las pe ai batrani.....si imi spun ei cu cine sa votez......
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:29
nici io nu le am, dar am vrut sa vad si eu cu cine votez, nu ca ar fi vreunul mai breaz...si mai asteptam sa vad care dintre ai doi zice ca ne da banii inapoi, aia de ni i-a luat cu concediul f. p. ca sa-si faca ei campania cu banii nostri

Noapte buna, Tut!
sora_ilsi
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:32
ilsuca, mama...si tu crezi in absolut tot ce mint astia in campania electorala????inca nu te-ai invatat cu minciunile????mami...noi sa fim sanatosi....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:44
cum sa cred, tut, nu dau doi bani pe discursurile lor demagogice si mincinoase de-a dreptul, eu n-am mai fost decat la o singura votare de dupa revolutie, am vazut ca suntem mintiti, apoi nici unul nu mi s-a mai parut demn sa-l votez eu presedinte!
sora_ilsi
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:34
din acelasi motiv nu m-am mai dus nici eu de cateva votari incoace....
tutankhamon
Postat pe 5 Decembrie 2009 20:38
ati mai auzit ca cineva sa invite colindatorii la restaurant si sa le dea o masa?
sora_ilsi
Postat pe 23 Decembrie 2009 17:48
Si in loc de nuci, mere si colaci ce le da? Caviar?
ready_vivus
Postat pe 23 Decembrie 2009 17:51
nu stiu, dar m-a pufnit rasul cand am auzit...nu ca n-ar fi misto...

este fostul meu sot care e destul de imprevizibil...din ceata de colindatori fac parte si fetele noastre, dar sunt vreo 15 tineri care canta aproape profesionist, pe 4 voci...
sora_ilsi
Postat pe 23 Decembrie 2009 17:56
pai sa stii ca e o idee... deh, in ton cu vremurile...
e mai comod asa, scapa de nebunia de acasa... intrebarea este: gaseste restaurant? sau a aranjat dinainte?
ready_vivus
Postat pe 23 Decembrie 2009 18:00
pai zicea ca acum face rezervarea: are destui prieteni care au restaurante calcate permanent de el...
sora_ilsi
Postat pe 23 Decembrie 2009 18:02
sorela,

cu cine ai votat guritza pana la urma?

apropos de cat de haioasa e viata uneori,m-am intalnit pe strada cu un el si o ea,prieteni buni de-ai mei pe timpuri...s-au cunoscut la mine in casa,dar nu am stiut ca s-au cuplat...

cand m-au vazut le-au dat lacrimile,cica se simteau vinovati de ani de zile, pt faptul ca nu mi-au spus ca sunt impreuna....

mi-a parut tare bine,da' cred ca au ramas marcati de cum m-am uitat la ei..asa ca o caprioara ranita....cred ca d-aia si plangeau,cica "venim maine in vizita la tine"

nope,
nu multumesc,le-am zis ca plec undeva.
daca nu au simtit nevoia sa-mi impartaseasca situatiunea decat intamplator acu',sa stea pe popoul lor la ei acasica.
iasomia
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:46
iaso, nu ma-ntreba cu cine am votat, iubi, ca a fost degeaba, dupa ani si ani de nevotare...oricum n-am votat cu Basescu care ne-a terminat invatamantul...

de ce sa te simti ranita, iaso? viata nu e chiar haioasa in ultima vreme, decat foarte rar...iar oamenii au obrazul din ce in ce mai gros, ca sa nu zic ca se dau loviti de Alzheimer de la varste din ce in ce mai fragede...nu ma mai mira nimic...prieteniile se strica foarte usor ca si cum nici n-ar fi existat vreodata din varii motive:bani care nu se mai vor inapoiati, timp care nu mai merita "pierdut", etc. sau, pur si simplu fara nici un motiv...
sora_ilsi
Postat pe 26 Ianuarie 2010 20:55
ilsuca,

n-am fost ranita rau ,mami..
n-am imbatranit degeaba,am oftat si mi-a trecut...
adevarul este ca eu m-am dat de fundulet inapoi,pur si simplu se facusera ani de cand mancau la mine...
era prea mult..

nu de alta,dar ei faceau economii,ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:48
iaso, pai daca tu faci mancarea mai buna, mami?!

cand eram cu fostu' manca la masa mea juma' de cartier in fiecare saptamana...prietenii lui necasatoriti ziceau ca atunci cand s-or insura o sa-si aduca nevestele la noi pentru cursuri de bucatarie, ca in viata lor n-au mancat mancare mai buna ca la mine... si la divort a zis ca nu eram gospodina, ca ma ajuta mama...parca as fi copiat la examen...e drept ca, uneori, ii veneau prieteni pe neasteptate si eu eram la serviciu(ca aveam si firma si serviciu, din sreviciul meu tineam casa, si din firma juca el la cazinou si cheltuia cu...si am ramas cu acea "trauma" pana in zilele de-acum, ca nu mai gatesc si l-am speriat un pic si pe iubi ca nu stiu daca o sa mai pot sa ma ocup de bucatarie, pentru ca, in ordinea prioritatilor mele, aceasta a ajuns pe ultimul loc...
sora_ilsi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:52
ilsi,

adevaru' e ca e buna rau,daca pui un pic de dragoste..iese la marele fix.
pune mana si fa-i mancare lu'iubi,parca vad ca eliberati masa...daca il chemi sa te ajute...

cat despre chestiile prin care ai trecut,priveste inapoi fara manie,in fond, te-au ajutat sa fi omul care esti astazi....
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:30
ai perfecta dreptate, iaso, dar parca n-as fi vrut sa fie chiar asa...eram proasta de buna si nu vroiam sa ma schimb...acum sunt acuzata ca n-am incredere in nimeni...

iubi zice ca stie sa faca mamaliga, clatite...de-astea eu n-am facut niciodata ca fostul nu era roman si nu manca din astea...si nici eu nu ma omor cu astea, ca nu-mi fac bine la fiere...daca le mananc pe undeva, dar foarte rar si cu prudenta...si, believe me, pun multa dragoste in tot ceea ce fac...asa sunt eu construita...prietena mea din SUA ale carei poze le-am postat in albumul meu, mai ceva ca o sora, imi spunea ca adora mancarea facuta de mine,tocmai pe motiv ca e facuta cu dragoste... desi eu nu sunt, zic eu, o gospodina desavarsita ca ea si ca mama mea...de fapt,dragostea, e singura ratiune care ma motiveaza sa fac ceva...de aceea, poate, nici nu obisnuiesc sa ma vait de ceva din ceea ce fac...
sora_ilsi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La Targu Mures 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:10
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
aventura fara sex 62 De la: garbo008875 21 August 2009 11:14
am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals 31 De la: lory89 4 Iunie 2009 01:02
Femeile intarita barbatii 68 De la: dor72_ 14 Februarie 2012 22:00
Setari Cookie-uri