nu pot sa inteleg daca este normal

De la: garbo067685, la data 2009-11-29 14:26:15spune-i fetii ceva ce s-o ajute....da-i ceva idei...cateodata e chiar greu sa nu ai cu cine vorbi....sa nu ai de la cine primi un sfat,cred ca ea asta vrea acuma de la noi...hmmm>


sa citeasca anna karenina?
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:30
nu bre floareo, ca fatuca aiasta se arunca sub tren inainte de a incepe volumu' 1
ready_vivus
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:33
ma scuzatzi dl. ready.

Tot citesc de "scopu' " asta marsav si sa mor daca intzeleg diferentza dintre baricade, ca sa zic asha...



quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:34
lasa mami Q, noi sa fim sanatosi... ce diferente? nu le intelege cine le invoca, d-apoi noi care nu stim care-i capul si care-i coada
ready_vivus
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:37
nu. se arunca sub tren dupa ce isi parseste sotul
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:38
Barbatu' este o specie perversa de pradator care urmareste toata viata sa sa pacaleasca saraca femeie - cine stie ce rau sa-i faca - in timp ce ciuguleste si ea linistita grauntele din gospodarie....
Cam asta e sensul, daca nu ma insel.
Asa ca, daca vedetzi vreunul ca se uita tinta la voi, tineti-va bine penele si fugiiiitiii!!! - si aveti grija sa nu va impiedecatzi.


quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:42
De la: quasaria, la data 2009-11-29 14:42:08Barbatu' este o specie perversa de pradator care urmareste toata viata sa sa pacaleasca saraca femeie - cine stie ce rau sa-i faca - in timp ce ciuguleste si ea linistita grauntele din gospodarie....
Cam asta e sensul, daca nu ma insel.
Asa ca, daca vedetzi vreunul ca se uita tinta la voi, tineti-va bine penele si fugiiiitiii!!! - si aveti grija sa nu va impiedecatzi.


...decat dupa cativa pasi...
roby_cado
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:53
De la: cytyon, la data 2009-11-29 13:08:17Povestea a inceput de ceva timp cand totul era fara importanta .Ne vedeam zilnic vorbeam putin pana cand am observat ca ma priveste foarte atent fara sa-mi spuna nimic .Pe zi ce trecea privirile noastre se intalneau tot mai des,inima a inceput sa-mi bata tot mai tare,iar mai tarziu am inceput sa am furnicaturi in stomac,ce mai am inceput sa-l iubesc.ma trezesc noaptea si ma intreb cum de este posibil asa ceva?.Eu sunt casatorita am doi copii iar el este insurat si are trei copii,o nevasta foarte frumoasa(am vazut-o si de atunci incerc sa-l ocolesc).Uneori cand are ocazie ma ajuta cu diverse lucruri,iar eu ma port ciudat.Nu-mi doresc decat sa-i vorbesc , sa-mi spuna ce se intampla intre noi .I-mi iubesc familia nu-mi doresc nici o schimbare dar vreau sa ma linistesc. Cum sa procedez?
Draga mea nu te mai alimenta cu iluzii desarte...Sa distrugi o casnicie si viata copiiilor...Si sa iti distrugi si tie casnicia......Mergi la biserica si te roaga sa te scape de ispitele astea....Pt ca asta ii atractie fizica,dorinta fizica.....Incearca sa iti trezezti dorinta pt sotul tau,cu o cina romantica,,,cu vorbe dulci si frumoase.....Si stai departe de barbatul ala,,,,mergi la biserica si te roaga,,nu te mai gandi la barbatul acela,,,ignora-l pana iti va trece....
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:03
De la: fleurs_du_mal, la data 2009-11-29 14:38:44nu. se arunca sub tren dupa ce isi parseste sotul
neee...,gresit..,n-ar avea nici un motiv atunci.poate dupa ce o paraseste cel pentru care si-a parasit sotul...
roby_cado
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:07
De la: garbo027119, la data 2009-11-29 15:03:30
De la: cytyon, la data 2009-11-29 13:08:17Povestea a inceput de ceva timp cand totul era fara importanta .Ne vedeam zilnic vorbeam putin pana cand am observat ca ma priveste foarte atent fara sa-mi spuna nimic .Pe zi ce trecea privirile noastre se intalneau tot mai des,inima a inceput sa-mi bata tot mai tare,iar mai tarziu am inceput sa am furnicaturi in stomac,ce mai am inceput sa-l iubesc.ma trezesc noaptea si ma intreb cum de este posibil asa ceva?.Eu sunt casatorita am doi copii iar el este insurat si are trei copii,o nevasta foarte frumoasa(am vazut-o si de atunci incerc sa-l ocolesc).Uneori cand are ocazie ma ajuta cu diverse lucruri,iar eu ma port ciudat.Nu-mi doresc decat sa-i vorbesc , sa-mi spuna ce se intampla intre noi .I-mi iubesc familia nu-mi doresc nici o schimbare dar vreau sa ma linistesc. Cum sa procedez?
Draga mea nu te mai alimenta cu iluzii desarte...Sa distrugi o casnicie si viata copiiilor...Si sa iti distrugi si tie casnicia......Mergi la biserica si te roaga LA Dumnezeu sa te ajute sa nu iti distrugi familia,sa iti dea intelepciune su putere,sa te scape de ispitele astea....Pt ca asta ii atractie fizica,dorinta fizica.....Incearca sa iti trezezti dorinta pt sotul tau,cu o cina romantica,,,cu vorbe dulci si frumoase.....Si stai departe de barbatul ala,,,,mergi la biserica si te roaga,,nu te mai gandi la barbatul acela,,,ignora-l pana iti va trece....
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:08
iar ai inceput cu bisericile???????????????????!!!!!!!!!!!!
Femeia asta are o problema LAICA, daaa??
Lasa-ne cu popimea!!
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:08
acolo o duce faptul ca si-a parasit sotul si familia...hi k-ai inteles!
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:10
De la: quasaria, la data 2009-11-29 15:08:46iar ai inceput cu bisericile???????????????????!!!!!!!!!!!!
Femeia asta are o problema LAICA, daaa??
Lasa-ne cu popimea!!
Pai eu vorbesc de rugaciune....Si rugaciunea este mai primita daca se face din Casa Domnului.....Biserica
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:12
un sfat bun de urmat.Multumesc!
cytyon
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:16
De la: cytyon, la data 2009-11-29 15:16:55un sfat bun de urmat.Multumesc!
Draga mea nu te mai alimenta cu iluzii desarte...Sa distrugi o casnicie si viata copiiilor...Si sa iti distrugi si tie casnicia......Mergi la biserica si te roaga LA Dumnezeu sa te ajute sa nu iti distrugi familia,sa iti dea intelepciune su putere,sa te scape de ispitele astea....Pt ca asta ii atractie fizica,dorinta fizica.....Incearca sa iti trezezti dorinta pt sotul tau,cu o cina romantica,,,cu vorbe dulci si frumoase.....Si stai departe de barbatul ala,,,,mergi la biserica si te roaga,,nu te mai gandi la barbatul acela,,,ignora-l pana iti va trece.... multa bafta SI Dumnezeu sa iti ajute.....Doamne ajuta numai bine papapappa o zi faina
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:19
mah mie nu-mi place sa spun acelasi lucru de douaj de mii de ori - da' religia este ceva ce NU SE POATE IMPUNE, deci nu mai trimiteti omu' marsh la biserica, ca se duce el singur daca simte nevoia si crede in asa ceva!!
Altfel e exact efectul invers - daca tot ii dai cu popii in sus si in jos toata ziua, nah, perimezi niste lucruri care ar trebui sa conteze, nu crezi?!
Pe subiectul ala cu penisul nu sint popi?!
Sau sint?


Uite, eu una am intrat de foarte putine ori intr-o biserica - si nu m-as duce pt. ca imi place de unul si vai doamne cum sa mai traiesc eu asa?!?!?! Da?
Sint alte probleme mai importante la care apelezi la al de sus - cu astea te descurci si singur. Le bagi sub presh., vezi ce le faci.... Ca doar nu te duci sa aprinzi o luminare pt. fiecare care se uita mai lung la tine!!

Asa ca hai, las-o pe asta cu blagoslovirea, nu-mi strica duminica....
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:19
mah...(voarba cuiva)...
io m-as duce la biserica daca n-ar fi popa asea frumushel...
numa ganduri cuvioase nu-mi inspira...

pe de alta parte,sa zicem ca m-as putea duce la manastiri,unde-i plin de preacuviosi parinti...
la ce bun?!
scheleti si relicve vad pe strada in fiecare zi!
so...
preciouss
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:24
De la: quasaria, la data 2009-11-29 15:19:59mah mie nu-mi place sa spun acelasi lucru de douaj de mii de ori - da' religia este ceva ce NU SE POATE IMPUNE, deci nu mai trimiteti omu' marsh la biserica, ca se duce el singur daca simte nevoia si crede in asa ceva!!
Altfel e exact efectul invers - daca tot ii dai cu popii in sus si in jos toata ziua, nah, perimezi niste lucruri care ar trebui sa conteze, nu crezi?!
Pe subiectul ala cu penisul nu sint popi?!
Sau sint?


Uite, eu una am intrat de foarte putine ori intr-o biserica - si nu m-as duce pt. ca imi place de unul si vai doamne cum sa mai traiesc eu asa?!?!?! Da?
Sint alte probleme mai importante la care apelezi la al de sus - cu astea te descurci si singur. Le bagi sub presh., vezi ce le faci.... Ca doar nu te duci sa aprinzi o luminare pt. fiecare care se uita mai lung la tine!!

Asa ca hai, las-o pe asta cu blagoslovirea, nu-mi strica duminica....
Poate ti se pare ca se uita la tine....Toti oamenii apreciaza oamenii care sunt cu frica de Dumnezeu,,,,,Ca sa te ajute Dumnezeu sa iei decizii bune,,si sa iti dea solutiii trebuie sa te rogi smerit la Dumnezeu sa te ajute......Pt ca prin rugaciune smerita la Dumnezeu....Primesti solutii....pt rezolvarea problemelor....
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:25
De la: cytyon, la data 2009-11-29 15:16:55un sfat bun de urmat.Multumesc!
Ca sa te ajute Dumnezeu sa iei decizii bune,,si sa iti dea solutiii trebuie sa te rogi smerit la Dumnezeu sa te ajute......Pt ca prin rugaciune smerita la Dumnezeu....Primesti solutii....pt rezolvarea problemelor....
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:27
O duminica placuta tuturor numai bine papappapa
garbo027119
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:27
sa-l iei si pe imparat(a), si poate ca de acum incolo, cat a mai ramas din ea, o sa fie
pik_nik
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:30
si daca nu mi-o trage bine barbatu' trebe sa ma duc la biserica si sa-i cer ajutor lu' al de sus?!
Sau gasesc eu singura altul?!
Ti se pare ca "toti oamenii apreciaza" sa bagi toti sfintii in adulterul fiecaruia?! babele bocitoare nu-s "toti oamenii". Mai sint si altii.

Apreciaza tu ca eu la subiectul de religie nu m-am amestecat, daaaa?
Ca am potential genocid pe acolo.
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:30
De la: quasaria, la data 2009-11-29 15:30:55si daca nu mi-o trage bine barbatu' trebe sa ma duc la biserica si sa-i cer ajutor lu' al de sus?!
Sau gasesc eu singura altul?!
Ti se pare ca "toti oamenii apreciaza" sa bagi toti sfintii in adulterul fiecaruia?! babele bocitoare nu-s "toti oamenii". Mai sint si altii.

Apreciaza tu ca eu la subiectul de religie nu m-am amestecat, daaaa?
Ca am potential genocid pe acolo.
roby_cado
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:34
Q...
roaga-te,mami,roaga-te...
da' pt altceva...
de ex: Domane,te rog,fa 5 pasti si 5 craciuni..
preciouss
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:34
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:34
pai preci...vad ca are efect asta cu rugaciunea...fie si printre dinti, asa... si exprimata mai non politically corect. Ne-a urat duminica placuta, adica n-a disparut de tot, ca nu m-am rugat prea mult, da' macar a mai disparut asa un pic.
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:37
ioi,Q!
poi daca functioneza,concentreaza-te mami!
hai,ca te-ajut si io...
mantra d'aia merge?!
preciouss
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:41
sau...kamasutra d'aia....?
roby_cado
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:44
cred ca as deschide un topic, in care sa descrie fiecare ce inseamna penrtu el iubirea. ca si asta este o varianta! iubirea pentru sot, are ceva mai multe valente, si are o anumita maturitate si asumare, pe cand cea pt "colegul" cu priviri indraznete, este chimie pura. ce esti interesat sa traiesti mai intens in viata, chimia, sau iubirea? eu cred ca ambele pot deveni o alegere la un moment dat, cu rezerva ca totusi chimia nu merge prea departe, uneori
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:45
Nu e nici un icon calare pe matura, pacat.... Vroiam sa imi declar preferintele celtice. Si sa ii explic cum e cu ritualul ofrandelor.
Nah, tot un fel de biserica si aia....

Da' , asa cum spuneam, tocmai ce mi-a dclarat duminica placuta. N-am sucit gatul puilor degeaba.


quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat inselat in casnicie 78 De la: quasaria 11 Decembrie 2009 09:18
dragoste sau frica de despartire? 198 De la: roby_cado 23 Aprilie 2010 22:55
Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert? 770 De la: anakin 5 Martie 2010 17:28
Nu vreau sa facem sex in trei 310 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 00:09
Durerea unei mame 23 De la: garbo_411184 18 Ianuarie 2016 15:18
Setari Cookie-uri