Va rog sa nu radeti de mine dar am o problema la care nu gasesc explicatie!!!

chemati-o urgent pe d-ra irinuca si pe dl vieru pentru solutionarea problemei...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:27
chemati-o urgent pe d-ra irinuca si pe dl vieru pentru solutionarea problemei...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:27
chemati-o urgent pe d-ra irinuca si pe dl vieru pentru solutionarea problemei...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:27
Ce faci ,TUTAN,ai luat-o pe urmele altora,stim noi cine,postasi,cam mult ,soro,de pentru aprofundarea problemei,de respectivii alertati,hi,hi,hi,ca emoticurile nu merg
scrichy
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:30
bai, site-ul asta ma face la nervi...
melanie
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:32
MELANIE,calm,nu a reclamat nimeni???
scrichy
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:34


ba da, scrichy! eu. Dar degeaba...
ready_vivus
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:38
copii...imi cer scuze pentru postarile multiple...jur!!!!!! ca am apasat doar o data pe boton.........jur!!!...nu fac chestii din astea....cine ma cunoaste, stie...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:40
ready...am mai explicat o data......a mai fost o situatie similara acum cateva luni.....cand au "marit" pagina - adica au intrat mai multe postari pe una....nu stiu daca ma intelegi....si atunci tot asa a fost balamuceala....dar atunci a fost in timpul saptamanii....acuma e weekend si, probabil nu e nici un admin la munca....aveti rabdare si luni-marti de va rezolva....cel putin asa banuiesc eu dupa data trecuta...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:43
Eu am glumit,soro,TUTI,pup,fata
scrichy
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:49
prins si primit pupiciul....
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:50
..omul asta ..ma aflu in niste relatii..pai sigur ca il cunosc..ba mai grav de atat..e iubitul meu..pai sigur ca ne si intalnim...nu e posedat deloc..e chiar destul de credincios..si vorbeste de Dumnezeu chiar mai des decat mine..nu e o fire emotiva deloc..e omul care te musca de obraz..eu fuund inversul..ca n/am curaj sa musc de obraz pe nimeni..asta nu inseamna ca musc alte parti corporale..figurativ vorbind..si nu poate fi vorba de o usoara schimbare de tonalitate a vocii functie de starea de spirit a persoanei care vorbeste..ceea ce e destul de normal..aproape imperceptibil..e vorba de o schimbare radicala a vocii..de parca ar fi o alta persoana..cel putin eu asa percep...si care nu se intampla chiar la fiecare conversatie telefonica..
...prima data cand am patit asta am zis ca poate mi s/a parut mie..dar odata ce vad ca problema se repeta..sunt sigura de ce aud...
garbo055472
Postat pe 17 Octombrie 2009 22:24
Mmmm...nu inteleg de ce nu il intrebi pur si simplu ce se intampla...evident, dupa ce, maine , la cafea, ii verifici tipul telefonului si te asiguri ca nu este unul din cele cu posibilitatea modificarii vocii. Ai o relatie, banuiesc una normala, astfel ca nu pricep si basta! De ce nu-l intrebi?
stella_andre
Postat pe 17 Octombrie 2009 22:35
io as zice ca trebuie sa vorbesti si cu el, mai ales ca e iubitul tau....si sa stabiliti un cod, un cuvant, cumva si un raspuns pe care sa il stiti numai voi, ca sa va lamuriti ca nu mai intra nimeni pe fir....si, daca "parola" functioneaza, dar e tot cu vicea schimbata, inseamna ca telefonul e ascultat si cine va asculta nu ii place ce vorbiti voi acolo....
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 22:42
"Ascultarea" nu este una propriu-zisa, in sensul ca nu exista urechiuse conectate la conversatie. Este vorba despre un soft care stocheaza informatie si atat. Asadar, in niciun caz nu poate interveni in conversatie.Raman la parerea ca interlocutorul face "probe de microfon" in timpul discutiei, testand mai multe tipuri de voce, asaa...de divertisment...
Sau, accidental, acceseaza modificarea vocii, in telefon, in ideea ca are un astfel de aparat.
stella_andre
Postat pe 17 Octombrie 2009 22:53
mai...ma innebuniti cu telefoanele astea la care iti poti schimba vocea.....daca ar avea un astfel de tlefon, nu credeti ca ar fi normal sa ii spuna si ei???doar e iubita lui, ce naiba.....
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:03
Parerea mea este ca da telefonul altcuiva, cand vorbiti.Sfatul meu este sa te intalnesti cu acea persoana sa vezi daca isi mai schimba timbrul vocal, poate este foarte emotionat, si se pierde cand iti aude vocea.Daca va intalniti, incearca sa aduci in discutie ce ati vb anterior la telefon, sa vezi daca era el.
Sper sa descoperi misterul....
garbo037317
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:14
sau ....pur si spmlu, roaga-l sa-si schimbe aparatul telefonic ...sub pretextul ca uneori mai pierzi semnalul lui si nu il mai auzi...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:15
Pe telefonul tau nu ai functie de inregistrare a convorbirii? Daca nu, imprumutra si tu un telefon de la cineva, inregistreaza convorbirea si intreaba alte persoane daca li se pare si lor ca se schimba vocea. Cel putin o sa stii daca e adevarat sau nu.
Raisa
Postat pe 18 Octombrie 2009 00:42
buna idee....sau pune telefonul pe speacker/difuzor si apropie-te de un casetofon....microfon de comp....
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 00:45
Suzuki era credincios nevoie mare.Cand se intalnea cu prietena lui Suzuka, ii vorbea numai de Dumnezeu, ca fata ar fi vrut sa fie servita si cu altceva, spre exemplu cu un tort de ciocolata cu stafide.Sau daca nu cu tot tortul, macar cu o felie.Pentru ca se iubeau asa de tare, cei doi au hotarat sa vorbeasca pe mobil.Intr-o seara il suna ea si ii spune:
-Ce mai faci dragul meu.
Iar el ii raspunde cu o voce ragusita si straina:
-Am vorbit pana acum destul despre Dumnezeu.Cred ca te-am plictisit.Ce-ai zice sa vorbim despre altceva?
Suzuka amutise.Si-a scos carliontul care-i intrase in ureche ca sa auda mai bine.
-Draga, nu inteleg ce vrei sa spui.Nu ai vrea sa ne intalnim diseara?
-Ba da.
-Si unde o sa mergem?-a intrebat ea cu o voce subtirica.
-Ce zici, te fac un namol?-ii raspunse el tot cu vocea aceea stranie.-Nu de alta, dar la smoala este inchis pentru inventar.
Ioana007
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:13
exista cumva si relatii sau sentimente pentru acea persoana?De obicei impulsiv cand raspundem la telefon o facem cu o voce destul de draguta,iar cand auzim vocea cealalta(de la capatul "firului")automat ne da o anumita stare de spirit.
daca exista o anumita relatie si sentimentala sau poate numai de servici,raspunde-mi ca te pot ajuta cu ceva sfaturi.
nu esti singura careia i se intampla.
elvira
elvira79
Postat pe 18 Octombrie 2009 09:58
De la: elvira79, la data 2009-10-18 09:58:36exista cumva si relatii sau sentimente pentru acea persoana?De obicei impulsiv cand raspundem la telefon o facem cu o voce destul de draguta,iar cand auzim vocea cealalta(de la capatul "firului")automat ne da o anumita stare de spirit.
daca exista o anumita relatie si sentimentala sau poate numai de servici,raspunde-mi ca te pot ajuta cu ceva sfaturi.
nu esti singura careia i se intampla.
elvira

...pai da am scris eu mai sus ca da..relatie si sentimente
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:06
De la: Raisa, la data 2009-10-18 00:42:11Pe telefonul tau nu ai functie de inregistrare a convorbirii? Daca nu, imprumutra si tu un telefon de la cineva, inregistreaza convorbirea si intreaba alte persoane daca li se pare si lor ca se schimba vocea. Cel putin o sa stii daca e adevarat sau nu.

..asta e o idee..chiar asa o sa fac..mersi
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:06
nu e nevoie sa-mi raspunzi am vazut pana la urma ca exista o relatie sentimentala.
cat de des va vedeti?
eu am o relatie cu cineva si vb la telefon zilnic dar ne vedem mai rar.
cand raspundem la telefon raspundem normal,ceva de genul "buna"-"buna"-"ce mai faci?"si chestii din astea.
la un moment dat totul incepe sa se schimbe,inclusiv vocea.
eu una l-am intrebat de ce cateodata este destul de rece si ii se schimba vocea.Raspunsul lui a fost unul foarte simplu:"imi este prea dor de tine si imi provoci anumite stari care ma fac sa imi doresc momentan sa nu mai vorbesc cu tine la telefon"
noi vorbim de trei ani in fiecare zi si cred ca il cunosc destul de bine si am vb toate prostiile si tot felul de subiecte,asa ca am ajuns sa-i cunosc vocea si reactiile in functie de voce.Chestia e ca isi doreste sa fie in acel moment cu mine,nu la telefon.Asta e in cazul meu,poate fi si in al tau.
sau poate fi ca nu isi mai doreste sa fie cu tine si incearca sa se eschiveze
CEL MAI BINE SI CORECT ESTE SA-L INTREBI DE SCHIMBAREA CARE AI OBSERVAT-O LA EL.Stii vorba aia "incercarea moarte nu are"si nu are pana la urma ce sa-ti faca.
incearca sa fii directa si nu lasa loc de eschivare a raspunsului.
elvira
elvira79
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:17
De la: elvira79, la data 2009-10-18 10:17:20nu e nevoie sa-mi raspunzi am vazut pana la urma ca exista o relatie sentimentala.
cat de des va vedeti?
eu am o relatie cu cineva si vb la telefon zilnic dar ne vedem mai rar.
cand raspundem la telefon raspundem normal,ceva de genul "buna"-"buna"-"ce mai faci?"si chestii din astea.
la un moment dat totul incepe sa se schimbe,inclusiv vocea.
eu una l-am intrebat de ce cateodata este destul de rece si ii se schimba vocea.Raspunsul lui a fost unul foarte simplu:"imi este prea dor de tine si imi provoci anumite stari care ma fac sa imi doresc momentan sa nu mai vorbesc cu tine la telefon"
noi vorbim de trei ani in fiecare zi si cred ca il cunosc destul de bine si am vb toate prostiile si tot felul de subiecte,asa ca am ajuns sa-i cunosc vocea si reactiile in functie de voce.Chestia e ca isi doreste sa fie in acel moment cu mine,nu la telefon.Asta e in cazul meu,poate fi si in al tau.
sau poate fi ca nu isi mai doreste sa fie cu tine si incearca sa se eschiveze
CEL MAI BINE SI CORECT ESTE SA-L INTREBI DE SCHIMBAREA CARE AI OBSERVAT-O LA EL.Stii vorba aia "incercarea moarte nu are"si nu are pana la urma ce sa-ti faca.
incearca sa fii directa si nu lasa loc de eschivare a raspunsului.
elvira

...vezi..?la tine e o alta situatie..cel putin este si el constient de aceasta schimbare a vocii..in cazul meu nu e asa...chiar aseara ne/am intalnit si..i/am spus ce am observat..l/am intrebat daca si/a schimbat telefonul sau ceva..pentru ca il aud diferit dupa 1 minut sau 2 de conversatie...el a zis ca nu si nu si/a dat seama de asta..l/am crezut..dupa felul in care mi/a raspuns...dar asta nu schimba cu nimic ce am auzit eu..
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 10:28
Vezi ca telefonul are o functie care sa inregistreze convorbirea voastra. Daca nu,cumpara-ti unul sau imprumuta. Inregistreaza convorbirea si abia apoi abordezi subiectul, cand ai si dovada.
ClaudiaOradea
Postat pe 18 Octombrie 2009 19:13
Explicatia e una singura,si te asigur ca nu are nimic de-a face nici cu paranormalul si nici cu exorcizarea sau alte tampenii explicate din punct de vedere ezoteric.Nu stiu cat de multe stii despre ,,vocea'' de la capatul firului,dar in mod cert este un individ care are ceva de ascuns,este ori un sarlatan sentimental,ori un escroc, vanator de senzatii tari pe internet.In momentul cand i se schimba vocea,ori este ascultat,si nu in sensul cu care deja ne-am obisnuit,cu ascultatorii nostri cei de toate zilele,ci in sensul ca intervine o tertza persoana,intra in aria lui de desfasurare(camera,masina,birou,etc),ori pur si simplu acest individ NU E SINGUR,si-si pune un amic sa mai converseze si el ,,time to time ,just for fun"...Sunt convinsa ca daca vei sti cat mai multe despre voce,ma refer la realitatea descoperita de tine,si nu de cea pe care a lasat-o el sa se-nteleaga,sau cea pe care o stii doar de la el,vei putea sa-ti dai singura un raspuns la dilema ta.Ar mai fi desigur si o a treia posibilitate,care tine tot de capitolul ,,secrete ascunse",si anume ca ai de-a face un bolnav psihic care are grave tulburari de comportament.Fii tare si priveste lucrurile asa cum sunt si nu cum ai vrea tu sa fie;cat despre,,sa nu radeti de mine'',nu-i nimic de ras,pt ca nu esti singura care nu poate vedea padurea din pricina copacilor.Pace,armonie si lumina! Doamne ajuta !
Mira_V
Postat pe 18 Octombrie 2009 19:23
wow! ma_caiesc:P
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:08
Mac, mac.
Micass
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA mai plac martisoarele ....daruiti femeilor dragi din viata voastra ...? 78 De la: garbo_19362 29 Martie 2014 11:20
venit suplimentar 2 De la: iffiuanamaria 26 Februarie 2009 11:38
romtelecomul si Blaga??? 3 De la: vuvuzela 27 Septembrie 2010 17:19
psihopati 11 De la: precizilla 14 Iunie 2011 23:08
SPIRITE DIN ALTA DIMENSIUNE!-SPIRITULMAMEI 18 De la: Hariclea 6 Octombrie 2009 18:24
Setari Cookie-uri