Va rog sa nu radeti de mine dar am o problema la care nu gasesc explicatie!!!

Draga,sigur nu esti nebuna!....mi s-a intimplat si mie !...explicatia ?...a inebunit cealalta voce ...(in cazul meu chiar dupa 31 de ani !!! Ce poti face...mai vorbim.
garbo044107
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:00
CE De mulTA luME noUA ATrage ACEst subiect!
Micass
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:01
atrage, micasu, ca e in voga gadilitul la telefon :))

fata o fi cum o fi dar, ala sa-si schimbe vocea? ntzz, ntzz !

si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:08
inca o varianta. daca nu da tel altcuiva sa vorbeasca cu tine ceea ce inseamna teroare psihica ptr ca la un moment dat poti sa crezi ca ai ceva cu memoria ....trimite l pe el la O.R.L poate are ceva pe laringe si nu stie nici el.dar daca constati asta trimite l la plimbare ptr ca nu i frumos sa dea tel altcuiva . unde este respectul fata de tine spune i pa.
garbo011957
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:09
PAi Nu vaD NIMic In nereGULA aiCi.
Micass
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:10
si eu am patit,dar ptr ca fostul lucra acolo unde se practica ascultatul serviciul......... si dupa ce am terminat o conversatie cu el a vb altcineva cu mine pana sa inchid.
mahadalina82
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:18


Ai fost intrebata cat de bine il cunosti, daca e un inceput de relatie - dat fiind faptul ca vorbiti atat de des la telefon.

O explicatie ar fi faptul ca este casatorit sau intr-o relatie iar cand partenera poate auzi discutia...el schimba "macazul"(devine rece, distant, impersonal).
cami_g
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:24
micasu, de ce ma bagi tu la cuvinte incrucisate? potrivesc cele majuscule scrise de tine, poate poate imi iese un cuvant da, nik.
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:34
IMi schimB si EU tonaLITAtea vocii. NU sE cuNoasTE?
Micass
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:35
poate persoana in cauza are probleme...grave...nu credem dar se poate intampla si celor pe care ii cunoastem...o dedublare a personalitatii pt cateva minute...si pe urma revine la normal...
ne dai f putine indicii...in ce relatie este cu aceasta persoana?...cu cine locuieste in casa?...etc...pot fi multe raspunsuri dar tu nu ne spui tot...
luciannen
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:24
Poate are el probleme cu vocea, nu stiu ce sa zic, poate e emotionat cand vorbeste cu tine sau poate chiar face intentionat sa te deruteze....Tu il cunosti mai bine si stii ce fel de relatie va leaga.
garbo031192
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:33
eu zic sa excludeti posedarea... explicatia lui 034149 pare mult mai credibila. :))
garbo_C
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:37
Poate are personalitati multiple, iar tu te confrunti doar cu doua dintre ele!
miss_darine
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:39
ete dracie acum
nelly05
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:51
ar trebui - totusi - sa te gandesti si la faptul ca persoana respectiva s-a cam plictisit de conversatiile zilnice, care inteleg ca sunt de lunga durata, si atunci apeleaza la "un ajutor"; sau poate ca a obosit, poate nu mai are subiecte, sau poate chiar dispozitia necesara.da-i o pauza si probabil ca nu o sa-si mai "schimbe" voce. incearca.
daniellagavriloiu
Postat pe 17 Octombrie 2009 10:57
maaaaiiiiii....au venit extraterestrii...
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:00
nu te speria. totul se rezuma la o tulburare a vocii in timpul conversatiei voastre, ceea ce determina o schimbare a timbrului vocal in functie de subiectul abordat de tine sau de el. se poate emotiona atat de mult incat nu isi mai pastreaza acelasi timbru vocal. disfonia este o tulburare de limbaj, mai bine zis o tulburare de voce. sau alta explicatie ar fi una de tip psihologic. cand incepeti conversatia la telefon, are incredere in el insusi si in dialogul ce decurge atat de bine, dar pe timpul conversatiei isi pierde increderea in sine, incepand a se subestima,incepand prin schimbarea timbrului vocii. sunt logoped de profesie, stiu ce spun. succes. poti citi despre tulburarile de voce pe orice site doresti.
garbo011957
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:14
si mai depinde si ce discutati la telefon de i se schimba bietului om vocea...ca daca il anunti senin ca i-o tai si i-o dai la rate, iar dupa aia pe taietura ii pui sare, s-ar putea ca bietul om sa ramana chiar mut....
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:17
De la: garbo055472, la data 2009-10-15 23:14:54Stiu ca o sa para ciudat ce o sa spun eu acum,dar nu mi s/a mai intamplat pana acum si nu stiu ce explicatie sa imi dau.
In primul rand obisnuiesc sa vorbesc la telefon..adica am ani de zile de vorbit.Am si lucrat in cateva locuri,pe posturi la care se lucreaza la birou si de asemeni se intrebuinteaza telefonul pentru a contacta diferite persoane in scopul discutiei si rezolvarii anumitor chestiuni.In viata personala deasemeni vorbesc la telefon..si niciodata nu mi s/a intamplat ca in timp ce vorbesc la telefon cu cineva..sa percep o schimbare radicala de voce..brusc si dintr/o data de parca ar fi altcineva.Exact asta am patit si n/am nici o explicatie.Adica stiu si eu ca vocea unei persoane,in timp ce vorbeste la telefon,se poate schimba putin functie de starea de spirit..adica se schimba tonul,dar nu vocea.Asta am observat de la o vreme.Exista o persoana pe care o cunosc si cu care vorbesc la telefon aproape in fiecare zi,dar de la o perioada in coace..la 1 minut sau 2 dupa ce incepe conversatia..vocea persoanei asteia se schimba atat de radical..de parca nu ar fi aceeasi persoana..se schimba timbrul vocal..specific ca vorbim la telefonul mobil..si unul si celallt.
I s/a mai intamplat cuiva chestia asta?exista o explicatie logica si care ar fi aceea?
Va rog nu ma luati in ras..si sa nu imi spuneti ca sunt nebuna sau altele...ca vorbesc la telefon de ani buni..dupa cum am zis..am lucrat de/a lungul timpului la mai multe firme.la birou..am vb. la telefon...si niciodata nu mi s/a intamplat o chestie de genul asta.
Draga mea nu e asa important ce voce se aude , important e noi sa fim sanatosi
singapore
Postat pe 17 Octombrie 2009 11:24
hei 055472 de ce ne intrebi pe noi si nu intrebi persoana cu care vorbesti la tel. ea e singura in masura sa-ti raspunda la aceasta dilema.nu crezi?
anirica
Postat pe 17 Octombrie 2009 12:09
Exista dispozitive de schimbare a vocii la telefon

Adaptor schimbare voce integrat in tel fix = 139$+TVA
Telefon mobil Dual sim cu schimbare voce 640 Lei TVa inclus
Se gasesc de vanzare online
daca iti tuna in cap sa faci un business din asta , putem pune de un import de la mama China
Clientu
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:01
Nu stiu daca e adevarat,dar mi-a zis cineva ca exista un aparat care poate modifica vocea celui care vorbeste la telefon.
Iti spun si eu ce am auzit.Insa,pentru certitudine,informeaza-te mai bine la cineva care lucreaza in cadrul serviciilor de telefonie sau SRI.
nelutza_darjan
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:36
poate persoana respectiva face misto de tine. ever thought of that? la cat a avansat tehnologia nu e exclus sa se fi scos vreun program sau dispozitiv de telefonie mobila care sa iti schimbe vocea. iar distractiile astea circula printre utilizatorii de telefonie mobila cu o viteza neinchipuita. daca totusi ii da altcuiva telefonul, de ce sa nu incerci sa-l intrebi ceva serios, ca sa vezi daca in raspunsul lui isi pastreaza continuitatea ideii, pentru ca nu cred ca doua persoane pot gandi identic si pot vorbi in acelasi stil pret de minute intregi. u go ahead and try that! :) spor
vixen
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:42
incearca sa-i spui pers,ceva ce doar voi 2 stiti si intreaba daca mai stie intamplarea respectiva si cerei amanunte ca si cum tu ai fi uitat. apoi daca e pers care o sti, spune-i in momentul acela CE SE INTAMPLA, DRAGA DE CE VORBESTI ASA ,? DE CE TI-AI SCHIMBAT VOCEA?
ca si persoana sa stie ca ai sesizat schimbarea
si vei sti atunci daca e ea sau altcineva sau poate cineva va bruiaza intrand pe fir.
pa succec in aflarea raspunsului. eu nu cred in lucruri paranormale nici in sf-uri.
meryblue
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:01
Buna,

Acelasi lucru mi se intimpla si mie. Mai ales cind sun de pe telefonul mobil pe telefonul fix acasa. Mai exact spus se intimpla ceva cu telefonul fix. La citeva secunde de la inceputul convorbirii incep sa aud atit persoana care vorbeste cu mine, cit si pe mine, ne auzim cu ecou.

Iar vis a vis de ce au scris ceilalti respondenti, ei bine, eu sunt aproape convinsa ca ne sunt telefoanele ascultate, posturile fixe in mod special. Nu trebuie sa fim persoane care lucram intr-o anumita structura, sau sa prezentam un anume interes.
rochellecro
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:12
asta ar trebui sa fie tema de discutie? intreab-o pe persoana respectiva direct. nu poate fi chiar atat de greu
emyke
Postat pe 17 Octombrie 2009 19:02
Sunt telefoane care au program de modificare totala a vocii,eu am unul asa,si-ti pot vorbi cu orice voce vreau,inclusiv de sex opus.
gloria7
Postat pe 17 Octombrie 2009 19:59
na, ca s-a elucidat misterul
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:13
E buna chestia,daca vrei sa inebunesti pe cineva,dar pentru cea care a deschis topicul,o intrebare:fatza in fatza vorbiti,sau ai vorbit odata????
scrichy
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:24
eu cred ca tot varianta cu posedarea ramane cea mai valabila !!

mor acilea de ras !!!
melanie
Postat pe 17 Octombrie 2009 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In sonm ,visele mele nu sunt colorate,sunt alb-negru... 19 De la: xxlanita 8 Mai 2009 16:57
Horoscop culinar 9 De la: 20 Mai 2009 12:28
Ce intelegeti voi prin faptul de a trebuie sa ierti de 10 0000000 de ori oamenii care iti gresesc? 21 De la: ingerasulluptator 23 Noiembrie 2013 08:55
banc 1 De la: francisca 17 Septembrie 2008 17:11
Sotul isi cumpara pantofi 1 De la: bujjoritza 15 Noiembrie 2009 12:10
Setari Cookie-uri