Va rog sa nu radeti de mine dar am o problema la care nu gasesc explicatie!!!

la ce s-a ajuns de la un banal telefon :)), te doare capul!
melanie
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:17
zic si eu, nu dau cu parul....
incearca sa pui cap la cap acele cuvinte la care vocea este schimbata.
poate iese ceva.....
Mili_Blanda
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:38
Stai linistita , nu sunt extraterestri,am patit si eu aceeasi problema in discutiile cu sotul meu si el nu are nici un interes sa dea telefonul altcuiva sa vb cu mine,(cum zice una),mai ciudat e ca de multe ori ,dupa un minut de conversatie ma aud pe mine in telefon.Eu consider ca sunt telefoanele ascultate si aparatele lor nu sunt asa de performante incat sa nu le simtim noi.http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6772.html#
yza
Postat pe 19 Octombrie 2009 08:21
mai fetelor, nu mai stati la povesti cu neseriosii care-si schimba vocea de la un minut la altu'!
pik_nik
Postat pe 19 Octombrie 2009 08:23
eu zic sa suni cand consideri ca nu are cui sa dea telefonu sa vb altcineva in locul acelesi persoane..de ex.suna si tu noapte dupa ora 10,11 cand poate e singur(a)si ai sa vezi.incearca de mai multe ori si in mai multe feluri sa suni atunci cand e singur(A)si vei obs reactia
ada051453
Postat pe 19 Octombrie 2009 08:39
ma da mai lasa-l in palarie de telefon, il intrebi pur si simplu ce draq are de vorbeste asa si scapi de o grija. ce te stresezi atata?
nelly05
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:15
probabil ca la un moment dat(persoana) este agasata ca nu se mai termina convorbirea si nu se mai poate preface "dragut(a)"
cristina57m
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:27

EXISTA CINEVA CARE ARE VREUN MOTIV "SA TE VREA NEBUNA" SAU E BATAEI DE JOC SI PROBABIL SE MAI SI DISTREAZA PE CHESTIA ASTA...
garbo032967
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:35
De la: garbo055472, la data 2009-10-15 23:14:54Stiu ca o sa para ciudat ce o sa spun eu acum,dar nu mi s/a mai intamplat pana acum si nu stiu ce explicatie sa imi dau.
In primul rand obisnuiesc sa vorbesc la telefon..adica am ani de zile de vorbit.Am si lucrat in cateva locuri,pe posturi la care se lucreaza la birou si de asemeni se intrebuinteaza telefonul pentru a contacta diferite persoane in scopul discutiei si rezolvarii anumitor chestiuni.In viata personala deasemeni vorbesc la telefon..si niciodata nu mi s/a intamplat ca in timp ce vorbesc la telefon cu cineva..sa percep o schimbare radicala de voce..brusc si dintr/o data de parca ar fi altcineva.Exact asta am patit si n/am nici o explicatie.Adica stiu si eu ca vocea unei persoane,in timp ce vorbeste la telefon,se poate schimba putin functie de starea de spirit..adica se schimba tonul,dar nu vocea.Asta am observat de la o vreme.Exista o persoana pe care o cunosc si cu care vorbesc la telefon aproape in fiecare zi,dar de la o perioada in coace..la 1 minut sau 2 dupa ce incepe conversatia..vocea persoanei asteia se schimba atat de radical..de parca nu ar fi aceeasi persoana..se schimba timbrul vocal..specific ca vorbim la telefonul mobil..si unul si celallt.
I s/a mai intamplat cuiva chestia asta?exista o explicatie logica si care ar fi aceea?
Va rog nu ma luati in ras..si sa nu imi spuneti ca sunt nebuna sau altele...ca vorbesc la telefon de ani buni..dupa cum am zis..am lucrat de/a lungul timpului la mai multe firme.la birou..am vb. la telefon...si niciodata nu mi s/a intamplat o chestie de genul asta.
garbo032967
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:37
moooama...la ce s-a ajuns....bueeyyyy...voi sunteti cu capul????nu cititi postarile anterioare??

si fata cu problema, rezolv-o draga o data ca te baga astia nevinovata la dilibau...
tutankhamon
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:47
draga garbo
Vorbeste fata in fata cu persoana respectiva si iti dai singura raspunsul. Spune-i despre ce se intimpla, poate si ea pateste la fel, in paralel cu tine sau ..........cine stieeeeeee? Doamne fereste
diana_stefan39
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:12
ai auzit, garbo???
tutankhamon
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:17
Hey, eu zic ca tipul are chestia aia la telefon de iti schimba vocea .. stii programul acela de pe net ? in fine ... un amic are programul si ii schimba vocea cateodata fara sa vrea el , dar el nu-si da seama decat persoana care vorbeste cu acesta. Deci, tehnologia e de vina :P :D relax , nu-i posedat sau mai stiu eu ce :))
Lady_K
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:00
..cum am zis..am intrebat persoana..de la capatul firului virtual...si nu stie nimic..deocamdata..conversatiile telefonice observ ca sunt alea pe care le stiu eu...cu aceeasi voce de la inceputul conversatiei...daca o sa se mai repete problema o sa inregistrez conversatiile ca sa pot sa compar...altfel...o sa ramana un mister....
....multumesc oricum pentru sfaturi...si pentru faptul ca ati abordat problema cu o unda de bun simt si seriozitate...ca pe forumul 9A.M. am fost trimisa la orl/ist si la psihiatru..
garbo055472
Postat pe 21 Octombrie 2009 09:47
pai dupa comportamentul tau din ultima perioada de pe alte topicuri, ar trebui totusi sa iti faci si un control maica...si sa iei ceva antidepresive....
tutankhamon
Postat pe 22 Octombrie 2009 01:10
Depresivele astea se iau pe cale bucala?Adica se pot folosi sub forma de supozitoare?
Ioana007
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:28
e mai indicata cea anala...se absorb mai repede.....
tutankhamon
Postat pe 22 Octombrie 2009 20:31
da,multa lume isi schimba vocea cand vorbeste la telefon.l.Vorbeste fara sa fie vazut de cel cu care vorbeste si acea persoana ii da o nota de confort, in timpul conversatiei se relaxeaza,si ar mai fi ceva cauze......poate altadata.
elfmia
Postat pe 9 Noiembrie 2009 19:36
De la: Ioana007, la data 2009-10-17 08:43:47O tinerica oarecare, vroia sa il cucereasca pe Suzuki.S-a asezat pe batatura, direct pe pamant si cand l-a vazut pe Suzuki ca apare in curtea vecina, unde de fapt locuia, l-a strigat peste gard:
-Vecineee..Vino sa iti arat ceva.
Si cand Suzuki si-a scos nasul deasupra gardului, ea si-a ridicat putin poalele.
S-a uitat Suzuki foarte atent dar pentru ca iesise fara ochelari si nu vedea bine de la distanta,i-a spus fetei:
-Ce faci faaaa...Da-te jos de pe pisica,faaaa... ca o omori.Ia uite ce limba a scos.
Daca a vazut biata fiinta ca nu-l poate seduce pe Suzuki cu mijloacele tehnice autohtone,s-a gandit sa-i dea un telefon pe mobil.Acu baga ea telefonul la incarcat cand statea in curte, da sa vorbeasca cu Suzuki, dar el nu raspundea.Ori ragusise, ori se excitase, ori existau alte motive.Tocmai atunci apare maica-sa.
-Ce faci fa.
-Vorbesc cu Suzuki.
-Si el ce zice.
-Nu zice nimic.
-Pai nu mai vorbi mama cu el, nu vezi ca este impotent?
Ideea este urmatoarea:Ori scxhimbi partenerul, ori schimbi telefonul.




LUME NOUA !
garbo_13807
Postat pe 1 Iunie 2013 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Webkinz 1 De la: kaya 24 Iulie 2009 16:04
De oamenii nu incurajeaza omenia? Apoi plang ca nu mai exista oameni de omenie? 2 De la: l_flory 25 Iulie 2011 21:53
Sandra 2 De la: rcc 11 Noiembrie 2009 10:40
Craciun fericit! 38 De la: lia_rascol 27 Decembrie 2008 14:03
Cine ar fi dispus? 1 De la: absolutfashion 6 Septembrie 2010 14:02
Setari Cookie-uri