Subiectul meu

nu se intampla nimic aici. adica nimic din ceea ce era normal sa se intample, si ce se intampla peste tot in lumea virtuala
toata cinstea primilor, celor mai vechi! fara ironie! nu-i simplu sa formezi un grup virtual si sa-l mentii.
cand erau 10 utilizatori, sa spunem, nimeni nu indraznea, din politetze, din jena, din firea lor, sa faca nota distonanta. prea erau toti apropiati, si prea putini. dar au stabilit niste norme, cutume, da, si probabil ca le-au respectat. altfel n-ar fi devenit forumul asta cunoscut ca un loc curat.
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:40
De la: pik_nik, la data 2009-10-21 01:32:15asta-i subiectul meu?
inseamna ca pot sa scriu ca sa ma citesc singur, nu?
multumesc mie! numa' sa mai adoarma lumea...
.....da,ti-as mai scrie si eu dar nu mi-am recuperat contul,nu mai sunt Tabitta,am "alta personalitate".....nu mai suntem prieteni.....nu mai indraznesc!
DORI_
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:41
Nu stiu de ce tot noua ma simt cand va aud suparati pe intrusii astia noi....
DORI_
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:43
odata cu "boom-ul" forumului s-a "complicat" si linistea
s-a declansat efectul chemare. cei prezenti si-au chemat amicii de pe alte taramuri, amicii au venit cu alti amici...
si uite-asa s-a ales praful de reguli. cum se intampla cu tot ce e bun
asta ar fi "cronologia" obiectiva a forumului.
la cea subiectiva, lucrurile par si mai complicate. nou venitii sunt primiti cu raceala, cu reticentza. sunt niste intrusi care "vin sa erodeze trainicia castelului construit de noi!" sau "imi fura protagonismul". sau "e mai citit decat mine"...
sau "am pus umarul ca sa formam o familie si uite ce zic agitatii astia noi!"
pe scurt, "daca eu am ajuns aici si ma dau peste cap cum doresc iar lumea ma aplauda, ce nevoie am eu de ideile altora???
Andra, da-i afara!"
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:48
eeeeeeei, da' daca suntem mai multi, noi, cei mai vechi, suntem sefii, nu? noi stabilim ce se poate scrie, cine are voie sa scrie, cat, cui sa se adreseze, in ce termeni...
cate o aparitie obraznica, sfidatoare, poate clatina din temelii "familia la care EU am pus umarul" ! fix pix, tanti/nenea
comunicarea virtuala inseamna mult mai mult decat simple aplauze la monologul sfatosilor
e adevarat, nu exclude limbajul civilizat, decent, dar ironiile, intzepaturile, inseamna sarea si piperul oricarei distractii. contradictiile sunt o conditie a progresului, nu? in cazul nostru, a distractiei. pentru ca am intrat sa ne destindem, sa ne distram, nu? sau... ..e careva la agatzat?
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:56
scrii o poveste de "noapte buna"?
bluelight
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:00
poate ca n-ar trebui sa "personalizez", da' cum vorbesc singur, cui ii pasa?
"cocoshii primordiali", cei care au inventat apa calda adica, si-au pus "mintea" la contributie, sa gaseasca solutiile cele mai bune ca sa excluda, sa elimine concurentza
sa vedem cateva procedee
unu isi mai face un cont, fals, din care musca precum catzelul turbat de pantalonii intrusului. in timp ce din celalalt il aplauda si-i pupa dorsalul un fel de joaca psihologica. si-a muscat limba si s-a autootravit acum functioneaza in fals, cu sexul schimbat
altu' il gratuleaza cu dulcegarii de genul "porcule, dobitocule, animalule, papagalule, etc", apoi se plange peste tot ca e injurat poate-poate trezeste compasiunea privitorilor si scapa de intrus
ambii s-au legat de un argument teribil, zdrobitor, in pledoaria lor pentru excluderea "aluia" - are prea multe mesaje postate in prea scurt timp!!!
uite unde statea durerea "primordialilor"!
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:05
aham: materia si antimateria
bluelight
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:08
Cu totii suntem trecatori...prin viata....si prin Garbo.....faptul ca unii au scris,poate,mai mult decat trebuia in scurt timp....se datoreaza ,poate,disponibilitatii de moment si nu trebuie privit ca un obiectiv clar urmarit si de viitor....nu stiu....dar acesta este cazul meu....care m-am cam speriat de acest "curat" Garbo....pt ca mi se posteaza 25 la suta din ce scriu,nu mi se raspunde la cererile de recuperare cont....prietenii mei,de asemenea mi-au spus ca nu sunt lasati sa posteze pe topicul meu,ca nu le intra mesajele,nu se posteaza....nu vreau sa devin paranoica ....dar parca e tare ciudat...si eu chiar nu mi-am propus aici sa stric "castele",sa deranjez pe cineva nicidecum...daca am facut-o,a fost fara sa vreau....pt.ca ,nu-i asa?...cuvintele odata scrise au personalitatea lor si fiecare le poate intelege cum vrea...
DORI_
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:17
altu, cel mai simpatic, s-a suparat el pe lume ca o tanti nu l-a invitat la webcam si a pus o intreaga masinatziune in miscare
imprastie peste tot epitete mustind de "buna crestere", "ratatule, needucatule, infantilule, mocirlosule, scandalagiule, etc", tot in ideea sa trezeasca simpatia si sprijinul asistentzei, si in paralel isi aduce niste lucratoare cu gura sa "faca fondul" disputei
el, cel care s-a certat la intervale regulate cu cate cineva de pe aici, atunci cand i s-a pus lui pata pe cate o inchipuire
pentru ca are orizontul atat de limitat incat orice nu pricepe, si nu pricepe multe, le considera ofense la adresa distinsei sale persoane
partea frumoasa, cheia "motivului", a dezvaluit-o insa recent. daca pe ceilalti ii dureau faptul ca intrusul are prea multe postari, si era deci clar ce ii deranja, pe nimuricu' asta donquijotesc il doare cu totul altceva. sa fiu sincer, si eu ma intreb ce il doare, da' stiu ca ultima lui "strigare" a fost "vrei sa fii un gigolo!"
nu cumva nenea vrea.....aaaaaa... ...nu se poate, nu?
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:19
sa iau toate astea doar ca exemplificari, nu ca problema generala a forumului
ca la nivelul micilor subcomunitati mai sunt destule "antagonisme". da' cum spuneam la inceput, nimic nu e anormal. se intampla peste tot. gandim diferit, avem preocupari si intentii diferite, simpatii si antipatii, chiar orare diferite. trebuie doar sa invatam sa ne acceptam si sa ne ignoram. iar ca reguli, sa functioneze cele instituite de diriguitorii sitului, nu de cei care traiesc cu fantasmele trecutului si care nu doresc cunostintze vechi pe aici. de exemplu. sa ne obisnuim cu ideea ca nu e nimic al nostru din ce e aici, si ca toti cei care isi doresc spatiul lor ca sa-si scrie gandurile, convingerile, sunt deplin indreptatiti s-o faca.
in acelasi timp, daca dorim liniste, trebuie sa existe si o opinie a colectivitatii. impotriva injuriilor, a vulgaritatilor, chiar spuse in gluma, a utilizarii mijloacelor tehnice ale sitului in scopul enervarii celorlalti, a conturilor clonate, false, si ar mai fi.
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 02:29
am recitit cateva subiecte, daca tot trebuie sa stau pe plantatie pana dimineata
iata cateva dintre "bunavointzele" cu care una dintre guristele pomenite a venit sa imbogateasca forumul cu idei, limbaj, atitudini


"il am pe pik...da'.....

S-A CANTAT...BINGOOO !!!.....
II'MM TO SEXYYYY FOR YOU, LOOVVEEE !!!....!!!....
nesatula,nesatulaaaa......ia ia tu-n gura oooo........tigaraaaa !!.....
beep-pik....beep-nik !!....s-a strigat linieee !!......
am Orbit ..pentru toata lumea .....care emana mirosuri urate !!.....
Cum de altfel am seanzatia ca TU esti capul tuturor rautatilor pe aici...TU starnesti toate certurile cu cei noi !!!......TU esti marul discordiei...TU musti primul si apoi te dai lovit !!!......

io stau numa'...sus !!... .....si n-am plecat,stai fara grija.....ca nu scapi asa usor de mine !!....
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 03:45
scriam noaptea trecuta despre insensibilitatea, neutralitatea cuvintelor...
ma uit cu cat patos le rostim cand vrem sa le incarcam cu furia ce sta sa explodeze in noi! sarmanele cuvinte, ajunse in guri murdare...
o alta gurista imi latra acum doua zile un "comunistule!!!" cu atata fortza si sperantza ca o sa loveasca, incat a reusit sa-mi starneasca doar compasiunea...
s-o dau cu ea pe filozofie? cat pricepe ea din lumea in care traieste? clientul - plata-munca! atat.
o alta se ruga de andra sa-i dea afara pe cei "adusi"!
te lasa fara cuvinte asemenea "monstri sacri" ai spatiului virtual
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 03:55
spunea Andra ca lucreaza la niste reguli. Se simte cu adevarat lipsa lor, nu pentru ca am fi mai rai decat alte comunitati ci pentru ca suntem mai multi.
Nu sunt adeptul eliminarii din start a celor ce calca pe bec. Pentru ca revin cu alte conturi, apoi altele, si altele, cu limbaj si atitudini din ce in ce mai agresive.
As propune un sistem de atentionare. O data, de doua ori, ca la fotbal. Sau ca la alte sporturi, cu eliminare temporara. Ca toti mai gresim, nu?
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 04:01
as fi vrut sa-MI mai scriu despre razbunarile pe internet, urmaririle, spionajul, aluziile mai mult sau mai putin subtile dar mizerabile, discreditarea prin culise...
da' mai am destule nopti la dispozitie...
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 04:05
http://www.youtube.com/watch?v=4mzhgPjXAlI&feature=related
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 05:51
pikule,crezi ca are rost??
eu una am grija de tenul meu,ca e scump acidul hialuronic ca sa nu mai vb de lifting
eladaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:16
mai cat pomeniti de astea noi....nu puteti si voi sa da-ti cate un nume ceva?...poate un user??...sau toti astia noi suntem la fel??...sau ...nu mai stiu...dar tot cand incep ma simt si eu primita de familie iar citesc cate ceva despre"astia noi"...
rodi_rdln
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:32
rodi,nu cred ca e vorba de toti cei noi...
si nu cred ca tu ai deranjat pe cineva
nu ai de ce sa te simt vizata
si hai sa recunoastem ca sunt si printre vechii useri unii care "starnesc musuroiul"
dar...asta e,suntem persoane diferite,iar conflictele pot fi uneori constructive,daca sti s le gestionezi
diferenta de opinie nu este neaparat un defect,cat timp este argumentata,nu putem gandi la fel
eladaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:38
ela ...pb e ca ce am zis eu e argumentat...o patii cu iasomia...la o doua intrare a mea aici...la una din comentariile mele iasomia mia scris sec ca "lasa ca ne cunoastem noi" ma intelegi de ce ma simt vizata??!! nu am al nik sau user cum ii spuneti voi...nu cred sa fi fost nesimtita si prost crescuta sa jignesc pe cineva pe aici...poate indrasneata ca am incercat si eu sa intr-u in discutii...cu cei vechi...care postau...
rodi_rdln
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:54
dar in momentul cand cineva din vechiul front te respinge...nu stiu pe ce motive ...te ingradeste...eu un intr-u pe userii mai vechi si pe ce forum posteaza ei ...hop tzop si eu...nu din nesimtire...dar intr-u si eu unde se mai vede lume...ca de asta am intrat aici sa vb cu cineva nu de una singura...dar daca pe acelas forum ai deja persoane care nu te agreaza si nici macar nu au apucat sa te cunoasca,ce faci?...ca eu ...dau bir cu fugitii.de exemplu daca intra iasomia si are ceva interesant de spus si eu as avea o complectare...tac...e...aproape....frustrant...
rodi_rdln
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:59
nu ca nu accept sa fiu respinsa...dar sa fiu din motive obiective strict legate de persoana mea...daca tot gresesc ceva...poate si invat sa n-o mai fac...dar acum sa-mi spuna cineva cum sa demonstrez eu ca nu sunt de aceiasi materie ca persoanele dezagreate de voi sau altii cu,care as vrea eu sa vb...daca nu am dreptul la cuvant...
rodi_rdln
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:02
am vb prea mult...va doresc o zi placuta...imi cer scuze oricui i-am gresit intr-un fel sau altul...numai bine la toata lumea...sa ne citim sanatosi
rodi_rdln
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:08
Padurea e atat de mare....unii copaci sunt uscati, altii aplecati de vant, altii au putrezit...altii limitati...
lala_cri
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:14
pikule nu ai dormit toata noaptea...
e grav...
lala_cri
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:23
rodi,am cont pe acest forum de mai bine de un an
mult timp am intrat doar si am citit ce au postat altii,mi-am dat cu parerea....in gand
apoi am inceput sa postez
nu m-am gandit daca voi fi sau nu acceptta si nici nu m incercat sa intru cu bocancii intr-un grup
nu stiu daca mi-am facut dusmani,dar cred ca mi-am facut prieteni
nu am intrat in confict cu nimeni,am incercat sa nu deranjez
daca cineva este deranjat de postarile mele,sa nu ma citeasca,asa cum fac si eu
si eu am fost banuita de "identitate multipla",desi am avut un singur cont
dar asta e...e parerea fiecaruia
si nu cred ca ai ptr ce sa iti ceri scuze,cat timp nu ai jignit si atacat pe nimeni
ti-ai spus parerea si e dreptul tau fiind un forum de discutii public
sa ai si tu o zi buna...si lasa lumea sa vorbeasca
eladaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:29
mai copii, eu nu am intentionat sa atac pe nimeni
mi-am scris, mie insumi cum am precizat, parerea despre ce se intampla pe aici. adica sunt opiniile mele, ale unuia nu tocmai vechi, dar constant atacat
eu sunt pe aici sa ma simt bine, sa discut, sa glumesc. evident ca prefer compania fetelor la discutii, dar nu resping barbatii cu care am teme comune
ei, si nu stiu cum naiba se face ca ma trezesc mereu in centrul scandalurilor intzep? ironizez? ca de injurat nu injur. pai sa faca si ceilalti la fel cu mine, cine ii opreste??? pentru cei care-si epuizeaza in doua postari argumentele decente si trec la injurii, cum a fost zetu, cum e acum ovi, nu bag mana in foc ca nu ies mototoliti, da' asta nu mai e problema mea
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:41
pikule
nu ma enerv ca ma duc sa dau cu capu'
e miercuri,e dimineata si nu mi-am terminat cafeaua

pai distractie-i asta???


si apropo....pik,pik,si noi te iubim
eladaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:44
rodi, tu tocmai ai comis un adevarat sacrilegiu, si de acum incolo o sa fii ori femeia cu barba, ori pik_nik in fusta
da' sa nu-ti faci probleme, nici asta nu e o noutate pentru mine, asa ca posteaza exact ce ai chef si unde ai chef. iar unde simti ostilitate, evita. nu merita...
pik_nik
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:45
rodi,asculta-l pe pik ce spune,stie el ce stie
eladaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ecxistenta 55 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 00:59
barbatul FECIOARA 1 De la: garbo105932 9 Aprilie 2010 12:12
Cum poti iubi din nou?Ca prima data? 106 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:24
Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara 130 De la: anadelaadda 6 Noiembrie 2016 07:34
jucarii sexuale 36 De la: garbo_409166 30 Iunie 2020 08:48
Setari Cookie-uri