Cea mai grea decizie din viata mea... sa merg mai departe sau sa ma opresc aici???

Sunt casatorita de 7 ani. Pot spune ca pana acum 1 an am trait cei mai frumosi ani impreuna cu sotul meu.Ne-am inteles extraordinar de bine in toate probleme si mai ales prin faptul ca parinti mei nu l-au acceptat de la incceput din simplu motiv ca nu l-au putut ei suferii ,dar eu intotdeauna am ales dragostea sotului meu ...si nu pe parinti mei. In tot timpul asta parinti mei in fata lui se faceau ca il iubesc ca pe copilul lor dar pe la spate il critica mereu si se vedea ca nu-l accepta . De 1 an incoace ,nu stiu ce sa intamplat cu noi ca au inceput certurile intre noi si nu din cauza parintilor mei,pur si simplu din cauza unor banalitati,te miri din ce ne certam.Faza a fost sa se inample ca am ramas si insarcinata,dar am fost foarte fericiti ca sa intamplat asta. Eu credeam ca venirea bebelusului o sa ne faca sa fim cum am fost inainte,dar nu a fost asa am tot continuat sa ne certam , el a inceput sa iasa in fiecare seara cu prietenii,eu sa ma incapatanez si sa ma cert si mai rau cu el din cauza asta si tot asa( pe parcurs sarcina a crescut). Intr-o seara la una din certurile noastre nu stiu cum a venit vorba de parinti mei si iam spus ca ii aleg pe ei (neputand sa ii sufere si el la randul lui din anumite motive pe care i le-au dat ai mei), pe el l-a durut foarte tare vorbele mele, iar dupa ceva timp mi-a spus ,dar faza e ca acum din cauza asta el nu se mai apropie de mine, si imi tot spune ca nu ma mai iubeste ,si ca nu mai simte nimic ,ca nu il mai interesez deloc ,vorbeste cu cineva la telefon si scrie sms-uri ,pleaca mereu si nu vrea sa imi spuna unde ( imi tot repeta ca nu e treaba mea ,ca asa imi trebuie daca i-am ales pe ai mei) . Dar eu am spus ca ii aleg pe ai mei pt ca eram foarte suparata pe el ,dar nu ca asa am si facut si nu as face asta oricum.Si asa a trecut 6 luni de atunci ( atat are si bebele nostru) si relatia dintre noi nu s-a schimbat deloc.De multe ori am vrut sa ma despart de el si sa plec cu copilu dar el mereu imi spune ca sa ma gandesc bine ce fac si chiar daca nu arata se vede ca ii pare rau ca plec si asta ma deruteaza sa raman. In sufletu meu cred ca o sa se indrepte lucrurile si sper sa fim fericiti cu bebelusu asa cum ar trebui, de multe ori cand il vad ca este asa indiferent cu mine si ca imi da motive cu sms-urile alea sa cred ca are pe altcineva , cand imi spune ca nu mai simte nimic pt mine ,ca sta cu mine doar pt copil, ma face sa renunt si sa plec de la el. Sunt foarte disperata si nu stiu ce sa fac ,de aceea am scris poate imi da cineva un sfat si ma intelege.Scuze daca v-am plicitsit cu romanu meu...... astept un sfat.
deliuta
Postat pe 6 Octombrie 2009 22:38
De la: deliuta, la data 2009-10-06 22:38:21Sunt casatorita de 7 ani. Pot spune ca pana acum 1 an am trait cei mai frumosi ani impreuna cu sotul meu.Ne-am inteles extraordinar de bine in toate probleme si mai ales prin faptul ca parinti mei nu l-au acceptat de la incceput din simplu motiv ca nu l-au putut ei suferii ,dar eu intotdeauna am ales dragostea sotului meu ...si nu pe parinti mei. In tot timpul asta parinti mei in fata lui se faceau ca il iubesc ca pe copilul lor dar pe la spate il critica mereu si se vedea ca nu-l accepta . De 1 an incoace ,nu stiu ce sa intamplat cu noi ca au inceput certurile intre noi si nu din cauza parintilor mei,pur si simplu din cauza unor banalitati,te miri din ce ne certam.Faza a fost sa se inample ca am ramas si insarcinata,dar am fost foarte fericiti ca sa intamplat asta. Eu credeam ca venirea bebelusului o sa ne faca sa fim cum am fost inainte,dar nu a fost asa am tot continuat sa ne certam , el a inceput sa iasa in fiecare seara cu prietenii,eu sa ma incapatanez si sa ma cert si mai rau cu el din cauza asta si tot asa( pe parcurs sarcina a crescut). Intr-o seara la una din certurile noastre nu stiu cum a venit vorba de parinti mei si iam spus ca ii aleg pe ei (neputand sa ii sufere si el la randul lui din anumite motive pe care i le-au dat ai mei), pe el l-a durut foarte tare vorbele mele, iar dupa ceva timp mi-a spus ,dar faza e ca acum din cauza asta el nu se mai apropie de mine, si imi tot spune ca nu ma mai iubeste ,si ca nu mai simte nimic ,ca nu il mai interesez deloc ,vorbeste cu cineva la telefon si scrie sms-uri ,pleaca mereu si nu vrea sa imi spuna unde ( imi tot repeta ca nu e treaba mea ,ca asa imi trebuie daca i-am ales pe ai mei) . Dar eu am spus ca ii aleg pe ai mei pt ca eram foarte suparata pe el ,dar nu ca asa am si facut si nu as face asta oricum.Si asa a trecut 6 luni de atunci ( atat are si bebele nostru) si relatia dintre noi nu s-a schimbat deloc.De multe ori am vrut sa ma despart de el si sa plec cu copilu dar el mereu imi spune ca sa ma gandesc bine ce fac si chiar daca nu arata se vede ca ii pare rau ca plec si asta ma deruteaza sa raman. In sufletu meu cred ca o sa se indrepte lucrurile si sper sa fim fericiti cu bebelusu asa cum ar trebui, de multe ori cand il vad ca este asa indiferent cu mine si ca imi da motive cu sms-urile alea sa cred ca are pe altcineva , cand imi spune ca nu mai simte nimic pt mine ,ca sta cu mine doar pt copil, ma face sa renunt si sa plec de la el. Sunt foarte disperata si nu stiu ce sa fac ,de aceea am scris poate imi da cineva un sfat si ma intelege.Scuze daca v-am plicitsit cu romanu meu...... astept un sfat.
buna ziua imi pare rau pt suferinta ta.Dar parerea mea este ca ai gresit enorm cu sotul tau.Pt ca atunci cand doua persoane se casatoresc devina una singura.Si nu trebuia sa te lasi influentata de parintii tai.Nu conteaza daca parintii tai il accepta pe sotul tau sau nu.Tu il iubeste,el te iubeste acum poate sunteti intr-o criza dar cu ajutorul lui Dumnezeu va doresc sa iesiti din criza asta.Eu zic sa il cauti pe sotul tau pt ca tu esti cea care a gresit enorm.Pt ca nu poti sa te castoresti cu un barbat si sa accepti sfaturile parintiilor tai.Daca ai devenit sotia lui,trebuie sa decide-ti lucrurile impreuna si sa nu te mai iei dupa parintii tai sau dupa ceilalti oameni.Eu zic sa te gandesti la copilul vostru si sa incerci sa remediezi greselile tale si nu ii mai spune la un barbat ca ii alegi pe parintii tai,pt ca este foarte gresit,pt ca atunci in orgoliul lui de barbat se simte in plus.Daca parintii tai nu il accepta,problema lor tu il iubesti este tatal copilului tau restul nu trebuie sa te intereseze,nici macar parerea parintiilor tai,pt ca tu esti destul de mare sa decizi pt viata ta,si nu ii mai lasa pe parintii tai sa decida viata ta. Asa ca lasa orgoluil si fugi la el si cere-ti iertare.Si in viitor nu te mai lasa influentata de parintii tai,si decide singura cu sotul tau ceea ce este bine pt voi doi si pt copilul vostru.Te pupik si multa bafta
irina31
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:30
buna ziua imi pare rau pt suferinta ta.Dar parerea mea este ca ai gresit enorm cu sotul tau.Pt ca atunci cand doua persoane se casatoresc devina una singura.Si nu trebuia sa te lasi influentata de parintii tai.Nu conteaza daca parintii tai il accepta pe sotul tau sau nu.Tu il iubesti,el te iubeste acum poate sunteti intr-o criza dar cu ajutorul lui Dumnezeu va doresc sa iesiti din criza asta.Eu zic sa il cauti pe sotul tau pt ca tu esti cea care a gresit enorm.Pt ca nu poti sa te castoresti cu un barbat si sa accepti sfaturile parintiilor tai.Daca ai devenit sotia lui,trebuie sa decide-ti lucrurile impreuna si sa nu te mai iei dupa parintii tai sau dupa ceilalti oameni.Eu zic sa te gandesti la copilul vostru si sa incerci sa remediezi greselile tale si nu ii mai spune la un barbat ca ii alegi pe parintii tai,pt ca este foarte gresit,pt ca atunci in orgoliul lui de barbat se simte in plus.Daca parintii tai nu il accepta,problema lor tu il iubesti este tatal copilului tau restul nu trebuie sa te intereseze,nici macar parerea parintiilor tai,pt ca tu esti destul de mare sa decizi pt viata ta,si nu ii mai lasa pe parintii tai sa decida viata ta. Asa ca lasa orgoluil si fugi la el si cere-ti iertare.Si in viitor nu te mai lasa influentata de parintii tai,si decide singura cu sotul tau ceea ce este bine pt voi doi si pt copilul vostru.Te pupik si multa bafta
irina31
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:32
De la: moment31, la data 2009-10-17 17:32:58buna ziua imi pare rau pt suferinta ta.Dar parerea mea este ca ai gresit enorm cu sotul tau.Pt ca atunci cand doua persoane se casatoresc devine una singura.Si nu trebuia sa te lasi influentata de parintii tai.Nu conteaza daca parintii tai il accepta pe sotul tau sau nu.Tu il iubesti,el te iubeste acum poate sunteti intr-o criza dar cu ajutorul lui Dumnezeu va doresc sa iesiti din criza asta.Eu zic sa il cauti pe sotul tau pt ca tu esti cea care a gresit enorm.Pt ca nu poti sa te castoresti cu un barbat si sa accepti sfaturile parintiilor tai.Daca ai devenit sotia lui,trebuie sa decide-ti lucrurile impreuna si sa nu te mai iei dupa parintii tai sau dupa ceilalti oameni.Eu zic sa te gandesti la copilul vostru si sa incerci sa remediezi greselile tale si nu ii mai spune la un barbat ca ii alegi pe parintii tai,pt ca este foarte gresit,pt ca atunci in orgoliul lui de barbat se simte in plus.Daca parintii tai nu il accepta,problema lor tu il iubesti este tatal copilului tau restul nu trebuie sa te intereseze,nici macar parerea parintiilor tai,pt ca tu esti destul de mare sa decizi pt viata ta,si nu ii mai lasa pe parintii tai sa decida viata ta. Asa ca lasa orgoluil si fugi la el si cere-ti iertare.Si in viitor nu te mai lasa influentata de parintii tai,si decide singura cu sotul tau ceea ce este bine pt voi doi si pt copilul vostru.Te pupik si multa bafta
irina31
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:33
Stii din cauza certurilor dese barbatul se poate raci.Eu zic sa incerci sa iti rascumperi greselile prin gesturi frumoase si nu te mai certa.Poate i-ai spus lucruri grele si poate de asta s-a cam racit.Dar tu poti incerca sa iti remediezi greselile pana nu este prea tarziu.Incearca sa iti schimbi atitudinea critica,in una domola si intelegatoare.Si incearca sa il il cuceresti din nou.Si te sfatuiesc din nou sa nu ii mai lasi pe parintii tai sa se bage in relatia voastra.Eu stiu ca din cauza asta se distrug multe casatorii.Pt ca la barbati nu le place ca femeia sa se lase influentata de parinti.Pt ca din moment ce esti casatorita cu el,ca iubiti avetiStii din cauza certurilor dese barbatul se poate raci.Eu zic sa incerci sa iti rascumperi greselile prin gesturi frumoase si nu te mai certa.Poate i-ai spus lucruri grele si poate de asta s-a cam racit.Dar tu poti incerca sa iti remediezi greselile pana nu este prea tarziu.Incearca sa iti schimbi atitudinea critica,in una domola si intelegatoare.Si incearca sa il il cuceresti din nou.Si te sfatuiesc din nou sa nu ii mai lasi pe parintii tai sa se bage in relatia voastra.Eu stiu ca din cauza asta se distrug multe casatorii.Pt ca la barbati nu le place ca femeia sa se lase influentata de parinti.Pt ca din moment ce esti casatorita cu el,ca iubiti aveti un copil lucrurile trebuie sa le decide-ti impreuna.Si daca tu il iubesti pe sotul tau,ce conteaza daca parintii tai il plac sau nu? Tu esti cea care traieste cu el,,nu parintii tai.... Si mai raceste relatia cu parintii tai si incearca sa o incalzesti cu sotul tau.,pt ca el face parte parte din viata ta acum si tu ai nevoie de el.Si pe parintii tai lasa-i in plata Domnului,nu ii lasa sa iti distruga casnicia cu prostiile lor,eu cred ca sunt niste egoisti inconstienti ca multi altii,asa ca va doresc sa va ajute Du un copil lucrurile trebuie sa le decide-ti impreuna.Si daca tu il iubesti pe sotul tau,ce conteaza daca parintii tai il plac sau nu? Tu esti cea care traieste cu el,,nu parintii tai.... Si mai raceste relatia cu parintii tai si incearca sa o incalzesti cu sotul tau.,pt ca el face parte parte din viata ta acum si tu ai nevoie de el.Si pe parintii tai lasa-i in plata Domnului,nu ii lasa sa iti distruga casnicia cu prostiile lor,eu cred ca sunt niste egoisti inconstienti ca multi altii,asa ca va doresc sa va ajute Dumnezeu sa iesiti din criza si va pupik papappa
irina31
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:42
De la: moment31, la data 2009-10-17 17:42:41Stii din cauza certurilor dese barbatul se poate raci.Eu zic sa incerci sa iti rascumperi greselile prin gesturi frumoase si nu te mai certa.Poate i-ai spus lucruri grele si poate de asta s-a cam racit.Dar tu poti incerca sa iti remediezi greselile pana nu este prea tarziu.Incearca sa iti schimbi atitudinea critica,in una domola si intelegatoare.Si incearca sa il il cuceresti din nou.Si te sfatuiesc din nou sa nu ii mai lasi pe parintii tai sa se bage in relatia voastra.Eu stiu ca din cauza asta se distrug multe casatorii.Pt ca la barbati nu le place ca femeia sa se lase influentata de parinti.Pt ca din moment ce esti casatorita cu el,ca iubiti avetiStii din cauza certurilor dese barbatul se poate raci.Eu zic sa incerci sa iti rascumperi greselile prin gesturi frumoase si nu te mai certa.Poate i-ai spus lucruri grele si poate de asta s-a cam racit.Dar tu poti incerca sa iti remediezi greselile pana nu este prea tarziu.Incearca sa iti schimbi atitudinea critica,in una domola si intelegatoare.Si incearca sa il il cuceresti din nou.Si te sfatuiesc din nou sa nu ii mai lasi pe parintii tai sa se bage in relatia voastra.Eu stiu ca din cauza asta se distrug multe casatorii.Pt ca la barbati nu le place ca femeia sa se lase influentata de parinti.Pt ca din moment ce esti casatorita cu el,va iubiti aveti un copil, lucrurile trebuie sa le decide-ti impreuna.Si daca tu il iubesti pe sotul tau,ce conteaza daca parintii tai il plac sau nu? Tu esti cea care traieste cu el,,nu parintii tai.... Si mai raceste relatia cu parintii tai si incearca sa o incalzesti cu sotul tau.,pt ca el face parte parte din viata ta acum si tu ai nevoie de el.Si pe parintii tai lasa-i in plata Domnului,nu ii lasa sa iti distruga casnicia cu prostiile lor,eu cred ca sunt niste egoisti inconstienti ca multi altii, lucrurile trebuie sa le decide-ti impreuna.Si daca tu il iubesti pe sotul tau,ce conteaza daca parintii tai il plac sau nu? Tu esti cea care traieste cu el,,nu parintii tai.... Si mai raceste relatia cu parintii tai si incearca sa o incalzesti cu sotul tau.,pt ca el face parte parte din viata ta acum si tu ai nevoie de el.Si pe parintii tai lasa-i in plata Domnului,nu ii lasa sa iti distruga casnicia cu prostiile lor,eu cred ca sunt niste egoisti inconstienti ca multi altii,asa ca va doresc sa va ajute Dumnezeu sa iesiti din criza si va pupik papappa
irina31
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:45
Cred ca ne cam ferim sa dam sfaturi in probleme grave,intr-o familie,unde este pe drum si un copil....si nici nu vrem sa criticam pe nimeni,nu-i asa?Ceea ce este cert este ca un copil trebuie sa aibe dreptul la o crestere intr-o familie armonioasa.El are nevoie de liniste si dragoste!
Tabitta
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:57
a lamurit-o irinuca beton....
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:14
mai irina, zi si tu ce ai de zis in cuvinte mai putine si intr-o singura postare ,daca nu te deranjez cu pretentiile mele

adevarul e ca, postarile tale sunt adevarate pilde de intelepciune dar, nu te obosi asa de tare dand copy.

te surmenezi , te bolnavesti si, cine o sa ne mai invete pe noi de bine daca intri la terapie intensiva?

si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:44
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 13:44:17mai irina, zi si tu ce ai de zis in cuvinte mai putine si intr-o singura postare ,daca nu te deranjez cu pretentiile mele

adevarul e ca, postarile tale sunt adevarate pilde de intelepciune dar, nu te obosi asa de tare dand copy.

te surmenezi , te bolnavesti si, cine o sa ne mai invete pe noi de bine daca intri la terapie intensiva?

Draga,atunci cand postez un mesaj,si il recitesc imi dau seama ca nu m-am explicat prea bine.Si de asta mai modific si il retrimit.Intelegi acum? draga
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 13:56
draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:40
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 13:44:17mai irina, zi si tu ce ai de zis in cuvinte mai putine si intr-o singura postare ,daca nu te deranjez cu pretentiile mele

adevarul e ca, postarile tale sunt adevarate pilde de intelepciune dar, nu te obosi asa de tare dand copy.

te surmenezi , te bolnavesti si, cine o sa ne mai invete pe noi de bine daca intri la terapie intensiva?




unde-i inteleptul?!?!(emocion mirandu-se+emocion scarpinandu-ai barbitza)....
LILO
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:16
deliuta,e greu ca s-a ajuns in situatia asta...
la nervi si la suparare spunem multe si regretam dupa...
e dureros sa ii spui cuiva ca nu il mai iubesti,ca stai cu el doar ptr copil,si mai greu e cand aceste vrbe vin de la omul pe care tu l-ai iubit cu tot sufletul...
intrebi daca sa mergi mai departe...merita sa incerci,copilul tau merita asta,voi doi meritati asta...
dar trebuie sa iti dai singura seama pana unde trebuie sa mergi,cat are rost sa mai incerci...
orice om merita si a doua poat si a treia sansa...
dacanu merge,degeaba o sa incerci...
boala lunga,moarte sigura...
ptr o familie merita sa incerci totul,dar daca la un moment dat constati ca totul e in zadar pune punct si mergi mai departe...
ce o sa vada copilul cand va mai creste??
o mama nefericita,macinata de tristete,frustrare...un tata care pleaca si vine,care ii spune mamei lui ca nu o iubeste...
nu este tocmai atmosfera in care trebuie sa creasca un copil...
incearca sa stai de vorba cu el,sa vezi exact ce gandeste si ce vrea...sa vezi daca puteti sa va mai dati o sansa...
e pacat cand doi oameni se despart si la mijloc sunt copii
sper sa iti fie bine si sa existe o sansa reala ptr familia ta
eladaela
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:28
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 14:40:02draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
Lasa ca poate de la tine lumea intelege mai multe.Asa sunteti voi oamenii dupa ce nu faceti nimic,nu va bateti capul,nu ajutati pe nimeni va mai bateti si joc.Ca mai bine de v-as lasa asa cum sunteti,slabi cu duhul la tine ma refer.Tu ti-o tragi de iti sar capacele dar imi copiii mie ideile,pe care mi-am batut capul sa le inteleg.Sunt oameni care nu merita invataturi,ma refer la tine.Multi de pe aici nu meritati nimic........... pt ca sunteti niste nerecunoscatori
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:52
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:52:22
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 14:40:02draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
Lasa ca poate de la tine lumea intelege mai multe.Asa sunteti voi oamenii dupa ce nu faceti nimic,nu va bateti capul,nu ajutati pe nimeni va mai bateti si joc.Ca mai bine de v-as lasa asa cum sunteti,slabi cu duhul la tine ma refer.Tu ti-o tragi de iti sar capacele dar imi copiii mie ideile,pe care mi-am batut capul sa le inteleg.Sunt oameni care nu merita invataturi,ma refer la tine.Multi de pe aici nu meritati nimic........... pt ca sunteti niste nerecunoscatori
Meritati sa va las asa incuiati la minte,pt ca voi nu faceti nimic,doar copiati munca altuia si in loc sa multumiti mai faceti si misto.Eu cred ca sunteti cretini uniii
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:54
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:52:22
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 14:40:02draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
Lasa ca poate de la tine lumea intelege mai multe.Asa sunteti voi oamenii dupa ce nu faceti nimic,nu va bateti capul,nu ajutati pe nimeni va mai bateti si joc.Ca mai bine de v-as lasa asa cum sunteti,slabi cu duhul la tine ma refer.Tu ti-o tragi de iti sar capacele dar imi copiii mie ideile,pe care mi-am batut capul sa le inteleg.Sunt oameni care nu merita invataturi,ma refer la tine.Multi de pe aici nu meritati nimic........... pt ca sunteti niste nerecunoscatori
Pt ca de asta nici macar preotii nu isi bat capul cu voi,pt ca sunteri rai.Eu sunt singura fraiera care isi bate capul cu niste oameni care nu merita nimic,nici macar cat este sub unghie.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:57
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:54:28
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:52:22
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 14:40:02draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
Lasa ca poate de la tine lumea intelege mai multe.Asa sunteti voi oamenii dupa ce nu faceti nimic,nu va bateti capul,nu ajutati pe nimeni va mai bateti si joc.Ca mai bine de v-as lasa asa cum sunteti,slabi cu duhul la tine ma refer.Tu ti-o tragi de iti sar capacele dar imi copiii mie ideile,pe care mi-am batut capul sa le inteleg.Sunt oameni care nu merita invataturi,ma refer la tine.Multi de pe aici nu meritati nimic........... pt ca sunteti niste nerecunoscatori
Meritati sa va las asa incuiati la minte,pt ca voi nu faceti nimic,doar copiati munca altuia si in loc sa multumiti mai faceti si misto.Eu cred ca sunteti cretini uniii
ietete la ea , fata daca suntem incuiati tu ce cauti printre noi? cred ca cea incuiata esti tu, baiiiiiii dar ce inteleapta te crezi tu, sau ce crezi ca altii copie munca si inteligenta ta? bueyyyyyyyyyyy
yanyacharberet
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:58
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:57:37
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:52:22
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 14:40:02draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
Lasa ca poate de la tine lumea intelege mai multe.Asa sunteti voi oamenii dupa ce nu faceti nimic,nu va bateti capul,nu ajutati pe nimeni va mai bateti si joc.Ca mai bine de v-as lasa asa cum sunteti,slabi cu duhul la tine ma refer.Tu ti-o tragi de iti sar capacele dar imi copiii mie ideile,pe care mi-am batut capul sa le inteleg.Sunt oameni care nu merita invataturi,ma refer la tine.Multi de pe aici nu meritati nimic........... pt ca sunteti niste nerecunoscatori
Pt ca de asta nici macar preotii nu isi bat capul cu voi,pt ca sunteri rai.Eu sunt singura fraiera care isi bate capul cu niste oameni care nu merita nimic,nici macar cat este sub unghie.
Dar asta este un forum public si aia care nu merita imi copie ideile la care am gadit la ele,dar se vede ca nu baga nimic la capatina pt ca doar sunt enervanti,sa atraga atentia.Dupa ce nu au nimic in capatina,mai au si figuri in cap...
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:00
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-18 20:58:29
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:54:28
De la: moment31, la data 2009-10-18 20:52:22
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 14:40:02draga, cand scrii un mesaj si crezi ca mai altceva de adaugat - din putul gandirii tale far' de asemanare - ai optiunea "modifica'.

acu, ma scuzi ca iti spun niste lucruri asa de simple pentru capacitatile tale intelectuale.

da-i bine ase. da-i inainte cu tupeu !

lumea nu intelege din prima.esti prea sofisticata in explicatii. abia la a 4 a postare pricepe ceva . adica nik :))
Lasa ca poate de la tine lumea intelege mai multe.Asa sunteti voi oamenii dupa ce nu faceti nimic,nu va bateti capul,nu ajutati pe nimeni va mai bateti si joc.Ca mai bine de v-as lasa asa cum sunteti,slabi cu duhul la tine ma refer.Tu ti-o tragi de iti sar capacele dar imi copiii mie ideile,pe care mi-am batut capul sa le inteleg.Sunt oameni care nu merita invataturi,ma refer la tine.Multi de pe aici nu meritati nimic........... pt ca sunteti niste nerecunoscatori
Meritati sa va las asa incuiati la minte,pt ca voi nu faceti nimic,doar copiati munca altuia si in loc sa multumiti mai faceti si misto.Eu cred ca sunteti cretini uniii
ietete la ea , fata daca suntem incuiati tu ce cauti printre noi? cred ca cea incuiata esti tu, baiiiiiii dar ce inteleapta te crezi tu, sau ce crezi ca altii copie munca si inteligenta ta? bueyyyyyyyyyyy
Pai daca te crezi asa desteapta,nu imi mai citi mesajele, poti gandi si singura sa iti pui mintea la contributie.Ca nu te obliga nimeni sa le citesti,eu imi spun parerea si gata.Cine vrea citeste,cine nu vrea sa nu citeasca problema lui sa ramana asa.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:09
irino,vezi ca subiectul topicului era atul,unu la mana
si doi la mana nu mai jigni pe toata lumea si lasa-neeeee
pana acum eu nu te-am jignit,dar pe acest topic era si un comment de-al meu deci ma simt vizata de "complimentele"tale
asa ca ,,,,grija cu ce cuvint folosesti


si daca vrei sa mai adaugi ceva la ce ai scris deja ai o optiune"MODIFICA",FOLOSEST-L SI ADAUGA CA NU ARE NIMENI NEVOIE DE 100 DE POSTARI ALE TALE,care de fapt sunt unul si acelasi fara forma si sens.
hai ca ai reusit sa ma enervezi
eladaela
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:11
De la: eladaela, la data 2009-10-18 21:11:01irino,vezi ca subiectul topicului era atul,unu la mana
si doi la mana nu mai jigni pe toata lumea si lasa-neeeee
pana acum eu nu te-am jignit,dar pe acest topic era si un comment de-al meu deci ma simt vizata de "complimentele"tale
asa ca ,,,,grija cu ce cuvint folosesti


si daca vrei sa mai adaugi ceva la ce ai scris deja ai o optiune"MODIFICA",FOLOSEST-L SI ADAUGA CA NU ARE NIMENI NEVOIE DE 100 DE POSTARI ALE TALE,care de fapt sunt unul si acelasi fara forma si sens.
hai ca ai reusit sa ma enervezi
Pai eu nu ti-am zis tie nimic,doar de ce care s-au luat de mine.Daca eu scriu repede si gresesc ce sa fac,apoi macar daca mi-ar atrage atentia un om mai destept nu tot felul de specimene cum ar fii barbatii.Ca ei nimic nu fac.Ma refer la unii care imi tot atrage atentia
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:19
irinuco, si ce-ai vrea sa-ti traga barbatii?
...ai vrea tu!:P
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:20
mai irino, cine scrie din contul tau azi? ieri era unu destept
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:24
De la: pik_nik, la data 2009-10-18 21:20:52irinuco, si ce-ai vrea sa-ti traga barbatii?
...ai vrea tu!:P
Eu nu vreau nimic,pt ca niciodata nu mi-a placut sa schimb barbatii.Apoi daca o sa ma marit vreau un barbat cu principiii morale,nu vreau un lucru slab care sa ma insele si sa ma faca sa sufar.Pt ca eu pun suflet si ma afecteaza.Poate pe altele nu,pt ca multe nu au inima.Dar eu am urat intodeauna sa schimb barbatii.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:25
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 21:24:54mai irino, cine scrie din contul tau azi? ieri era unu destept
Pai eu am scris,dar azi am o stare nu prea buna.Cea ce ieri era mai buna.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:27
Dar asta este un forum public si aia care nu merita imi copie ideile la care am gadit la ele,dar se vede ca nu baga nimic la capatina pt ca doar sunt enervanti,sa atraga atentia.Dupa ce nu au nimic in capatina,mai au si figuri in cap...[/quote]

dap...te plagiem, parol...

totusico, tu chiar crezi ca fata asta o sa percuteze la o idee de bun simt? io ma indoiesc...nu vezi ca e setata?
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:28
irinuco, ..."nu vreau un lucru slab"

cum spuneam, ai vrea tu!:P
pik_nik
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:28
De la: si_totusi, la data 2009-10-18 21:24:54mai irino, cine scrie din contul tau azi? ieri era unu destept
Stii starile oamenilor sunt schimbatoare.Intr-o zi esti mai putin sensibil,intr-o zi esti mai sensibil.Stii oamenii sunt schimbatori,ma refer la stare.Azi sunt putin mai sensibila si poate nu am o stare prea buna.Eu mereu ma comport asa cum simt eu si asa cum sunt eu de fapt Eu sunt foarte naturala.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:30
Ma duc sa ma uit la televizor o seara faina papapap
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:32
wif, speram si eu da, ca in piatra seaca

si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alo 9 De la: Dangeros_Daniela_1 30 Iunie 2013 22:02
Cum sa fac? 31 De la: crys14 20 Decembrie 2009 13:16
Caut bona 1 De la: ramone_ionescu 13 Ianuarie 2012 16:42
imi este greu sa-mi vad mama 10 De la: garbo_1474 13 Mai 2012 18:02
Cum ar trebui sa-i educam pe copii nostrii in ziua de azi? Sa fie buni sau rai? 75 De la: ROSI_ES2005 1 Februarie 2017 00:02
Setari Cookie-uri