prietenie

Salutare la toata lumea care este pe forum.Am si eu o problema la care nu gasesc rezolvare.am sa spun putin mai pe scurt deoarece este putin cam complicat si asta ar insemna sa scriu prea mult si nu stiu daca cineva are rabdare sa citeasca tot ce scriu.deci am o prietena si suntem de doi ani impreuna ne iubim extraordinar de mult si ne intelegem perfect pur si simplu ne complectam unul pe altul pot spune ca totul merge perfect intre noi.si totusi...acum o luna am aflat ceva din trecutul ei[binenteles ca ea mi-a spus]si anume la 17 ani a cunoscut pe cineva si ulteriorau devenit prieteni a cunoscut un baiat care nu era roman acel baiat trebuia sa plece in alta tara dar inainte sa plece ea la corupt sa faca dragoste impreuna spun la corupt deoarece el nu a fost de acord din cauza religiei pe care o avea de fapt chiarmi-a marturisit ca ea a tras de el pana la urma acel baiat a plecat ei tinand legatura prin corespondenta el spunandui ca se va intoarce inapoi la ea a trecut un an si intr timp ea a cunoscut pe altcineva dar a fost doar ceva trecator acel cineva era o persoana importanta pe care toata lumea o iubea{scuze dar nu pot spune cine este]un om la care nu puteai ajunge usor chiar nu puteai ajunge deloc binenteles nu era roman era de origine american si totusi ea a ajuns la el printr-o cunostinta si a fost atractia asa de mare intre ei... si au facut dragoste eu am condamnato putin luand in considerare ca sipe celalalt il astepta si tinea legatura cu el prin scrisori.acuma pe mine mau afectat toate astea chiar a fost ca un soc pentru mine si nu pot sa trec peste toate astea nu stiu ce sa fac deoarece nu pot trece peste astea chiar daca face parte din trecutul ei {asta a fost acum 13 ani}voi ce parere aveti?
Codrutt
Postat pe 30 August 2009 16:19
Mai Codrut, tre sa fii de 2 ori mindru: ca lucri(sau te lucra), o experta in domeniu ,,lucraturilor" si ca, ai invatat meserie, ce se putea capata in ani buni de munca-n brinci...Mai putin mindru ai putea fi, de ceva transferimente(bani, copiii, boli). Bucura-te cit o mai ai, asta-i cioara migratoare, miine cinta-n craca altuia.
iar_eu
Postat pe 30 August 2009 16:29
multam pentru parerea ta dar totusi sa am incredere in ea?tu esti barbat si poate ca intelegi mai bine noi barbatii asa suntem nu putem trece peste anumite chestii asa sunt si eu nu pot trece peste toate astea adica peste trecutul ei am uitat sa mentionez ceva pina acuma de doi ani de cand sunt cu ea am calcat de doua ori stramb adica intelegi tu ce vreau sa spun
Codrutt
Postat pe 31 August 2009 15:11
mai, eu nu stiu ce trecut a avut acea femeie insa, daca si ea scria si se exprima ca si tine, e clar ca acel om important si cel mai iubit dintre pamanteni, la care se ajungea foarte greu - da ce zic eu greu? nu se ajungea - era un fel de neica nimeni sau doar o himera. un basm, nene pe care ti l-a spus sa impresioneze

cum cine se aseamana se aduna, zic ca te-a pacalit si s-a laudat. asa ca, treci peste cel trecut, care nu exista decat in mintea ei.

si_totusi
Postat pe 31 August 2009 15:32
Mai Codrut!
Citind postarile tale am ajuns la concluzia ca esti cam imatur pentru varsta ta. Spune merci ca fata aia sta cu tine si te suporta. Asta arata ca are ceva sentimente pentru tine... chiar daca nu meriti. Asa ca bucura-te de ea cat o ai!
Si poate te ajuta sa te maturizezi si cu "inselatul", ca... cu bautura te-a ajutat!
picaturaderoua
Postat pe 31 August 2009 15:46
io nu intelege ce spune Condrut!
...da', bune sfaturi
blanca
Postat pe 31 August 2009 15:50
las ca nici el nu stie. il ameteste una de-i merg fulgii. auzi, cica a ajuns la unul foarte sus postat - pe un soclu, cre ca - si el, codrutu, mic, mic, mic si gelos nevoie mare
si_totusi
Postat pe 31 August 2009 15:52
Mielutz, si mie mi-e greu sa inteleg si mi-e lene sa fac efortul dar, Codrut, asculta la Totusica - zice bine!
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 15:54
ii toarna tanti a lui niste gogosi, mai ceva ca la iarmarocul iarmaroacelor. el le inghite ca pe galusti. da, e mandru. nu trece peste onoarea nereperata . nu iarta, nu accepta asemenea infidelitatiuni. e barbat, ce mama masii? are orgoliul lui ,acela care este el.
si_totusi
Postat pe 31 August 2009 15:55
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 15:56
Mielu... iti traduc eu!
Ca el este unul dintre "barbati e porci". Are o prietena pe care o inseala ca asa s-a obisnuit si... lui ii mai place sa si bea. Acuma cica a scapat de meteahna asta... asa zice el. Si isi face grija ca prietena lui a avut vreo cativa iubiti inaintea lui, de prin alte tari, si cu unul mai tine legatura (parca asa am inteles) pe mail.
Cam asta e!
picaturaderoua
Postat pe 31 August 2009 15:56
...apropos de ala de f sus Totusico ...poveste adevarata:
cica se lauda o tanticuta intr-o vreme ca lucreaza la minister si toata lumea era pe spate de admiratie si in acelasi timp nu intelegea : cine ? ea???!!!!
dupa un timp s-a aflat ca lucra ca femeie de serviciu....
blanca
Postat pe 31 August 2009 16:00
hai, mai ca mai e ceva. tanti aia a ajuns la unul la care nu ajunge nici o fumeie. ea a putut, printr-o cunostinta. da, a fost greu, frate ! ala nu se uita decat la zane. cam 2, 3 din tot mapamondul. uite ca ea a fost in top. asta nu iarta codrut. zana, zana, dar chiar cu omul la care nu ajunge nimeni? ma rog, aproate nimeni - teoretic
si_totusi
Postat pe 31 August 2009 16:01
mielu, si tu rea. cine stie ce serviciu avea femeia ? tu n-ai auzit de lupta intre concerne? de serviciu contra serviciu? de serviciu femeii de servici? de mata hari ascunsa dupa matura si mop? nik nu stii
si_totusi
Postat pe 31 August 2009 16:05
pe pariu ca era Gibsonu'?
blanca
Postat pe 31 August 2009 16:05
in travesti
si_totusi
Postat pe 31 August 2009 16:08
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 16:08
ai dreptate Tusico!
e plina de nuante lumea asta... si-a mai venit si toamna
blanca
Postat pe 31 August 2009 16:09
si de arome

psssssssssssssst - n-o chema inca (toamna)
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 16:11
acopera-ti inima ! cu ceva!
fleur_de_lis
Postat pe 31 August 2009 16:12
Umbra lui Mircea la Cozia - o fi buna?
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 16:15
nuuuuuuuuuuu..c-o frunza de pelin....
fleur_de_lis
Postat pe 31 August 2009 16:18
Sau mai bine, cu umbra mea?
picaturaderoua
Postat pe 31 August 2009 16:20
lasa-l naibii de pelin - nu-i amara viata asta? - ba cu miere si frisca, na!
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 16:21
De la: picaturaderoua, la data 2009-08-31 16:20:58Sau mai bine, cu umbra mea?


immmm... preferaaaaaaaaaaaaaaaam...cu-a altcuiva, da bine fie!
fleur_de_lis
Postat pe 31 August 2009 16:22
lady_corina
Postat pe 31 August 2009 16:24
fleur_de_lis
Postat pe 31 August 2009 16:24
Merci, merci....!
Da cu cine ai fi vrut tu maica?
I-a spune?
Poate ti se indeplineste dorinta!
picaturaderoua
Postat pe 31 August 2009 16:24
si-as vrea....sa-mi creasca aripi ascutite pana la nori!
fleur_de_lis
Postat pe 31 August 2009 16:25
cu umbra lui mircea la cozia....n-o spus corina??
pe-aicia tipa pescarusii....cred ca si ei stiu ca a veniot toamnaaaaaaaaaaa
fleur_de_lis
Postat pe 31 August 2009 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre ea... 45 De la: garbo165927 16 Decembrie 2010 11:06
buna toturor! 14 De la: garbo106264 23 Martie 2010 21:59
Am ramas fara prieteni si fara viata sociala 6 De la: Tzantzarika 1 August 2009 23:56
ce ne pasa de cei de laga noi,noua sa ne fie bine!bunul crestin... 19 De la: luptatoareacurajoasa 3 Mai 2010 23:00
sal 1 De la: garbo133831 12 Iulie 2010 16:33
Setari Cookie-uri