Abstinenta te mentine tanar ?

Parca am citit ca nerisipirea energiei acesteia vitale- de puterea unei minibombe atomice-duce la conservarea ei si folosirea oentru a judeca si a concepe new things for your life!
Danac
Postat pe 11 August 2009 15:35
Danaco, eu iti dau un sfat asa, ca de la un om batran:
nu mai citi, fato!
ca vaz ca numa' prostii cetesti, ce Doamne iarta-ma?
Thor
Postat pe 11 August 2009 15:36
si la ei ar mai trebui si ceva abstinenta....ca altfel nu mai au loc
eladaela
Postat pe 11 August 2009 15:36

Cine-o zisera? Chinezii? Aia de sunt vreo doua miliarde?
Inseamna ca au zis-o pentru altii, nu pentru ei...
Ella34
Postat pe 11 August 2009 15:37
da, Ello...
da' eu cred ca tot Danac a citit pe undeva ca la ei acolo berzele se ratacesc atunci cand vor sa migreze...

asa-i, Danaco?
Thor
Postat pe 11 August 2009 15:47
da ,,abstinenti mai is aiaticii astia a se vedea demografia chinei
LILO
Postat pe 11 August 2009 16:14
relelor ....ase s-o nascut ei !! ....mai multi
blanca
Postat pe 11 August 2009 16:15
Ei sunt abstinenti, eu sunt sigura. Berzele insa... tropaie hormoni-n ele .
Ella34
Postat pe 11 August 2009 16:20
Hmmm, pai eu zic ca decit o tinara de 80 de ani nefericita mai bine o babutza de 50 cu fericirea citindu-mi-se in ochi.
Ce prostii spuneti voi aici? Ce energie trebuie salvata? Salvata pentru ce? Pentru cine?
Iubiti-va cit va tin...puterile ca dincolo nu luati nimic cu voi.Poate doar amintirile, dar cine poate spune cu siguranta ca inca nu s-a intors nimeni de dincolo.
Aemulus
Postat pe 11 August 2009 19:08
ella..tot berzele,saracele...da ce ziceti de barzoi?1
LILO
Postat pe 11 August 2009 19:11
micooo...
hmmm... mai ziceai de piku, da' tu, Brutus?
poi cum cine poate sa spuna? da' ai uitat de mine?
Thor
Postat pe 11 August 2009 19:12
Ce-am spus eu de Picnicel Thorica tata? Eu care ii admir tineretea si vigoarea si ...dorinta si...nelinistea?

Si daca tot vii de dincolo, ia povesteste cum e cu energia asta de trebuie salvata?
Aemulus
Postat pe 11 August 2009 19:18
nu deviati de la subiect, bre, si lasati-l pe pik in pace
voi stiti ce se intampla cu o vaca nemulsa mai mult timp? pai si ce naiba mai puneti intrebari cu absti...aia, cum ii zice?
pik_nik
Postat pe 11 August 2009 20:47
poi cum, mico ori 2, nu tu ii ziceai lu' kyru ca piku v-a uitat?
poi pe mine nu m-ai uitat can' ai zis ca nime' nu s-o-ntors de dincolo?
Thor
Postat pe 11 August 2009 21:04
Thorica, trebuie sa-ti spun cinstit si de la obraz, asa ca o adevarata scorpuitza, ca mie si lui Chiruleana ne place mai mult Picnicel!
Fara suparare!
El are pensie sigura, pe cind salariul tau azi e miine poate sa nu mai fie, asa ca...
Aemulus
Postat pe 12 August 2009 05:29
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 05:32
asadar doua, plus corina care aproba, trei... ...hmmm, as mai avea cateva locuri disponibile la pensia mea...
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 05:54
eu n-am aprobat nimic!
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 05:56
nici n-ai negat
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 05:57
ba uite ca neg!
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 05:59
e tarziu
ia uite mai sus, ce ras aprobator aveai
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:01
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 06:01
ai vrea tu, da' uite ca nu meriti!
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 06:03
da, ai dreptate, azi nu mi-am castigat inca meritul
hai in dormitor sa ne impacam
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:11
merg in dormitor...la mine, fara tine, dupa ce fac dus!
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 06:14
biiiiiiiiiine, nu mai "dau din casa" daca esti asa de pudica
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:16
cin' te crede - iar te lauzi?
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 06:19
mda...
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 06:20
somn usor, vise placute!
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 06:20
Ce este detoxifierea sexuala ?
Ian Kerner, sexolog si autorul cartii Sex Detox, ne explica avantajele abstinentei sexuale aducand ca prim-argument nevoia fizica si psihica de reinnoire. Astfel, la capatul a 30 de zile lipsite de erotism, vom putea privi senzualitatea cu alti ochi, o vom aprecia mai mult, va fi ca un impuls pentru viata intima, ne vom simti mai tineri si mai plini de energie.

Oricine ar putea face fata efortului de a-si canaliza intreaga energie pe alt tip de activitati decat sexuale pret de o luna, indiferent de varsta, de statut marital sau de orientarea sexuala.

De ce ar trebui sa renuntam la sex chiar si pentru cateva zile?
Uneori suntem asa de implicati intr-o relatie, incat nu mai vedem nimic in jurul nostru si nu constientizam momentul in care rutina ia locul momentelor extraordinare. Ei bine, un post negru in dormitor nu ar face decat sa reimprospateze viata de cuplu, sa-i dea un alt suflu si alt gust.

In plus, nemaifiind angrenati in nici o activitate sexuala, partenerii pot fi atenti la restul detaliilor din relatia lor, pot sa se cunoasca mai bine, sa vada in celalalt ceva mai mult decat un furnizor de placere.

Femeile abstinente sexual au un procent mai redus de vaginite (infectii vaginale care se transmit pe cale sexuala) si de infectii urinare. Aceste infectii sunt cauzate de bacteriile de pe piele care sunt introduse in vagin sau in uretra in cursul actului sexual.

Adolescentele abstinente sexual au performante intelectuale mai bune. Femeile abstinente de toate varstele sufera mai putine depresii si fluctuatii emotionale datorate conflictelor in relatia cu partenerul. Femeile abstinente nu sunt expuse la agresiuni fizice din partea partenerului.

Nu inseamna ca viata sexuala este daunatoare sanatatii, dimpotriva, viata sexuala constituie parte a unui stil de viata sanatos. O viata sexuala activa, cuprinzand chiar si numai cateva contacte sexuale pe saptamana, este corelata cu :

- dezvoltarea mirosului

- reducerea riscului de boli cardiovasculare

- scaderea in greutate si mentinerea unei forme fizice bune

- reducerea riscului de depresie

- diminuarea durerilor

- frecventa mai scazuta a racelii si gripei

- ameliorarea continentei urinare

- imbunatatirea dentitiei

Eu ma refeream la fervoarea cu care unii cauta alti parteneri sexuali tot timpul, ca si un tel in viata, si declara sus si tare ca barbatii nu sunt monogami! A face dragoste este o arta care se invata intr-un cuplu stabil, si se castiga teren zi de zi!

Danac
Postat pe 12 August 2009 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Abstinenta te mentine tanar ? 71 De la: preciouss 12 Septembrie 2009 21:31
reactie normală sau nu 9 De la: garbo_430358 13 Februarie 2016 15:52
Tradare si falsitate in iubire 3 De la: _karina_ 28 Martie 2011 00:25
Iubirea ca o marfa ! La mezat ! 45 De la: dor72_ 12 Mai 2012 11:25
studiile sunt importante intr o relatie? 43 De la: LILO 27 Mai 2010 15:26
Setari Cookie-uri