ceaiul de la ora 5

Nu ati venit aici la ceaiul de la ora 5, pai de ce? Ca Allex v-a asteptat cu prajiturele si ceai rece cu lamiie....

E lumea in vacanta cred ca nu e prea multa activitate.
Aemulus
Postat pe 26 Iulie 2009 18:09
ceaiul il beau io si acasa, micabis.
alex, daca e sa ma astepte cu ceva, tre' sa pluseze
pik_nik
Postat pe 26 Iulie 2009 18:14
pai tot iti zice de-un masaj si tu nik
blanca
Postat pe 26 Iulie 2009 18:17
Hai mai ca e fata plecata sa plimbe ciinele si voi...gata intinsi de masaj.
Aemulus
Postat pe 26 Iulie 2009 18:18
pai da, ca numai un caine cunoaste alex


mielutza, vin la masajul tau?
pik_nik
Postat pe 26 Iulie 2009 18:21
hai! iti aduc si-o cadana??
blanca
Postat pe 26 Iulie 2009 18:23
poate fi si curtezana sau geisa
cinezee
Postat pe 26 Iulie 2009 19:08
DRAGII MEI CAFENEA SAU CEAINARIE,VA ASTEPT MEREU CU DRAG,ASA CUM SPUNE MICA SI CU PRAJITURELE,TARTE,CANAPELE TOATE DE BON TON.CU MASAJE,NU DE MINE EFECTUATE ,DAR DE MINE INCERCATE.AM UN CHINEZ CARE RADE MEREU SI IMI SPUNE CA DACA VREAU SA FIU SANATOASA,SA RAD SI EU.ZICE CA ARE SFATURI PT FIECARE,DACA STITI CHINEZESTE.E DACA NU STITI,CA O PRIETENA BUNA FETELOR SI BAIETI ,INDIFERENT CE VARSTA AVETI,SUNTETI PRIETENII MEI SI PROMIT SA MA STRADUIESC SA VA TRADUC CE MAI ZICE CHINEZUL ZAMBARET,DIN CAFENEA,DIN CEAINARIE,TREABA VOASTRA CUM II SPUNETI,MESELE SUNT PLINE DE BUNATATI DESCRIE DEJA SI MAI FAC,VI LE LAS PE MESE .TOTUL GRATIS.VOI INTRATI SI MAI O SUETA ,O POVESTIOARA,PANA VINE ALEXANDRA CU NOUTATI DIN LUME CULESE,DAR SI DE LA NOI DIN FOSTUL "MICUTUL PARIS"DE ODINIOARA.VA ASTEPT CU DRAG ,IAR DACA NU SUNT EU ESTE HUAN LOG,ZAMBARETUL CU TRATAMENTE DE PRIN CHINA.PUPICEI SI SA VA SIMTITI BINE!26.07.2009H2/33ALEXANDRA
allexanndrra
Postat pe 27 Iulie 2009 02:34
pik da doar un caine plimb.are 18 ani si il cheama dick.ati caini cunosc dar nu ii plimb eu,ci stapanii lor.eu iubesc mult animalutele,florile,oamenii,copiii,iubesc tot ce a creat divinitatea.pupicei pik!
allexanndrra
Postat pe 27 Iulie 2009 05:36
Pe ale in 2 picioare le iubesti Ale???,ar fi mai multe de acest gen...
valentino
Postat pe 27 Iulie 2009 05:48
buna dimineata tuturor!am facut curat.intrati.e racoare,e gratis si va asteapta bunatati..eu am plecat sa cumpar tiramisu.va mai aduc niste bunatati.cand va retrageti spre casa,de pe unde sunteti,vizitati si ceainaria.totdeauna vor fi si noutati plus chinezul Log ,care va surade.primiti si sfaturi de prin china,vi le traduc eu.oopppsss.da oare stiu chineza sau japoneza.... am fugit.alexandra.
allexanndrra
Postat pe 27 Iulie 2009 05:51
valentino,neata si racoare in pupa sau tribord .nu stiu nu sunt base.sigur ca iubesc oamenii.am scris.dar cei cu mult bun simt.adica cei ca voi prietenii mei de pe garbo,chiar si cei care din anumite motive,au plecat de langa mine,chiar si cei care,inca nu m-au contactat.eu iubesc intreg universul.ce faci ?te-ai trezit?ai auzit ce frumos canta alexa/?/ sunt o guresa!hai lao cafeluta sau la un ceai cu bunatati alaturi.sa nu ocolesti ceainaria mea.pupicei.
allexanndrra
Postat pe 27 Iulie 2009 06:05
Da cineva un ceai?
Am cam intarziat dar nu e nimeni...deja sau inca?
lady_corina
Postat pe 27 Iulie 2009 17:20
Ohoo ce bun este unu de menta cu fructe de padure la ora asta , tocmai am terminat de plantat niste rasaduri si ma asez in curte sa imi beau ceaiu si cu laptopu dupa mine
cinezee
Postat pe 27 Iulie 2009 17:53
Salut!!!,CINEZEE,ce rasfatz pe capul tau
scrichy
Postat pe 27 Iulie 2009 18:05
Vreau si eu putin ceai daca mai este. De la cafea mi-a fost rau ieri asa ca zi ma tratez cu ceai.
Aemulus
Postat pe 27 Iulie 2009 18:14
Mica de mine cu placere

Mi-a venit o prietena de afara ptr 2 saptamani in ro si profitam de timpul petrecut impreuna , apoi am fost tare incantata ca am gasit niste rasaduri de plante aromatice ptr bucatarie si rasaduri de regina noptii
cinezee
Postat pe 27 Iulie 2009 18:29
BUNA,MICABIS,vreau si eu ceai,dar nu m-a intampinat nimeni,asa ca ma tratez cu un pepsi,
scrichy
Postat pe 27 Iulie 2009 18:29
Ei mai beau si eu un ceai, ca si mie mi-a cam fost rau, probabil de la cafea...
lady_corina
Postat pe 27 Iulie 2009 18:31
Ne servim singure ca suntem fetitze mari.Bine ca a lasat Allex usa deschisa la dulapior sa luam biscuiti si prajituri.
Aemulus
Postat pe 27 Iulie 2009 18:34
dragii mei am fugit ,la desculti in iarba pe caffechat.ro.alice da cafea,eu ceai,dar ca sa ii fac concurenta,dau gratis si o cafeluta turceasca,pregatita la nisip.mica te las raspunzatoare si gazda primitoare cu dulapiorul deschis.dar chinezul une era,aaaa v-a dat sfaturi pt spondiloza cervicala,miscari de ale lor de acolo.tot la masaje ,il gasiti.eu v-am adus cateva retete de prin lume adunate.apoi sa aveti grija mi-au spus rusii ca au un program,scos .special pt lover. ce ne facem ?nu vom sti daca vb cu un simpatic domn sau cu un compiute care vrea sa ne cucereasca.dar asezti-va la o sueta ,mica va arata ,ce si cum,ca e cu aoto servire,am uitat sa va spun.si beti ceaiurile preferate,mancati ca e pe saturate,cititi noutatile,apoi poate mai fericititi,ca aveti un locsor ,unde sa va intalniti,cand doriti plecati spre casele voastre.ceainaria e dechisa non-stop,si puteti sa va autoserviti.am facut curat ,in casuta piticilor ,ca in alba ca zapada,caci va astept cu drag si maine ,chiar daca eu mai hoinaresc,pe ici pe colo dupa noutati.pupicei!
allexanndrra
Postat pe 28 Iulie 2009 02:10
Pot sa am un ceai cu gheata si lamiie? Va rog... Merci si buna dimineta!
Aemulus
Postat pe 29 Iulie 2009 05:07
fie, cu tot ce-ti pofteste inimioara, chiar daca bem la 19 ceaiul de la ora 5
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 05:09
Pai acolo unde este ceainarie e ora 5 a.m, asa ca...
Aemulus
Postat pe 29 Iulie 2009 05:11
lasa-i ca dorm neintorsi
toata noaptea m-au lasat singur...
pik_nik
Postat pe 29 Iulie 2009 05:13
buna dragii mei,imi era tare dor de voi.da misunati si ziua si noaptea pe aici.am mai adus bunatati,si ceaiuri necunoscute in Europa,dar bune de leac,pt orice,chiar si doar pt bautori de ceai.mca te las in continuare gazda,am de pregatit ceva examene.piku esti nocturn?asult muzica acum pe ddtv,imi place mult,genul asta.am lasat bunatati ceaiuri pregatite,am aerisit si am facut curat.va astept cu drag sa sarbatorim dupa examene.pupicei.
allexanndrra
Postat pe 30 Iulie 2009 14:08
si in timpce beti un ceai si gustati din bunatati,aduceti-va aminte de Cismigiu la o sueta.mai tineti minte?oplimbareprin Cismigiul anului206,la o ora de varf,ne apropia mai de viitor decat de trecut.batranul parc,desenat de arhitectulKarl Meyer,si-a pierdut atractia populara,ajunsa la apogeu in epoca interbelica.vechiul "Monte Carlo",bombardat in '44 a fost recladit fara sarm si nu mai e de mult ce a fost.au disparut gradina"La Buturuga",vanzatorii ambulanti,lebedele,pelicanii....pt.multi,Cismigiul a devenit o scurtatura de acasa pana la serviciu si,daca nu ar fi duminicile,1 Mai si serile de vara
,parcul s-ar fi banalizat de mult.de 1 Mai,deci-chestiune de mantalitate-,tot romanul iese la "2mici si o bere"in Cismigiu.asa gandeam,nu demult.acum la un ceai,ce amintiri placute sau neplacute aveti despre atat de batranul Cismigiu?
allexanndrra
Postat pe 30 Iulie 2009 15:30
rectificare;anul 2006*
allexanndrra
Postat pe 30 Iulie 2009 15:32
N-a mai dat nimeni de mult pe la ceainarie, dar acum ca vine frigul sper sa va gasesc mai des pe aici.
Vine cineva la micul dejun?
Tartine cu piine de casa, unt, gem, cascaval, sunca presata....ce vreti voi.
Si desi e ceainarie am si lapte si cafea.
Poftiti va rog, am muzica relaxanta si abia va astept.
Mi-aduc aminte ca la inceputul ceainariei am petrecut citeva clipe frumoase aici.Acum...parca au innebunit toti.
Dar eu am incredere ca o sa-si revina forumul la forma de acum multe luni.
Va astept dragilor!
Ciresica
Postat pe 22 Septembrie 2009 05:49
O perna n-ai?
Micass
Postat pe 22 Septembrie 2009 06:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum visati alb negru sau color ...? 107 De la: garbo_19362 30 Mai 2014 19:28
Oare de ce femeile nu pot fii preot....Sa predice in biserici,?Sau poate nici macar nu s-a gasit nici o femeie cu caracter sa incerce...Si femeile au drepturi nu doar barbatii 5 De la: michelle_ 15 Iulie 2011 21:39
Voi aveti idee, despre ce e vorba? 53 De la: garbo_378859 8 Mai 2014 19:31
la mare....la soare... 31 De la: garbo165927 30 Iunie 2011 18:45
despre pisici 28 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 22:08
Setari Cookie-uri