Incertitudini!help

geaneto...

e-asa o plictiseala cand devenim cu totu' oameni, si biata maimutza sta trista-ntr-un coltz de cusca, cu banana in mana...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:21
dap..

pescuim in draci...vanati in draci...de multe ori nu se finalizeaza,dar tare bine face la increderea in sine: admiratia,afectiunea...

mai sunt si norocosi d-aia de se lipesc ca marca de scrisoare,misto cazuri...

giani,
nu prea inteleg ce zici...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:23
zamb, uite de aceea sunt eu singura: caut partener si dragoste, afectiune si admiratie, etc. tu chiar crezi ca nu am avut pe cine "incalta" pana acum? hmm. au fost candidati buni pentru protectie si prasila.
miel, animalismul ramane. insa eu vreau doar sa completeze si nu sa fie baza.
iaso, esti prea desteapta pentru a nu intelege ce zic...
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:29
genelu'

mi-e greu sa-ti urmaresc rationamentu',cred ca de la caldura asta...

si apoi,ti-am mai zis, esti alambicata rau,mami....
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:32
geaneto...

crez ca nu te asezi tu cum trebe pe propria scara valorica... e clasica chestia...

acuma, oi mai fi si avut tu ceva experiente nefericite, da' si nefericirile alea vin tot de la miopia existentiala... nu te acuz, ca nu esti singuara in situatia asta... de fapt, sunt foarte putine alea care nu sunt in situatia asta...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:33
zambilu' aici m-ai pierdut . adica?
blanca
Postat pe 25 Iulie 2009 10:35
zamb, sigur ca ai dreptate pe undeva. dar... mai este si potrivirea - chiar si in animalism. pur si simplu eu nu am gasit barbatul care sa ma incante pana la capat (sigur ca accept sa aiba defecte numai ca si acelea trebuie sa ma incante...).
exista miopie, invatam permanent. dar eu nu ma plang.
hmm, despre scara mea valorica - insa... eu pot spune numai lucruri bune. e avizata, parafata etc.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:38
mielu...

caldura mare, mami... da' e si greu de inteles cand nu vrei sa dai ochii cu ce nu-ti convine... vorbesc de recunoasterea propriilor limite...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:38
mielushor, adica femeile nu se vor adapta in veci la stilul vanatoresc al barbatului, nu vor fi fericite niciodata constatandu-l.
nu acceptam o realitate de acest fel. noi o tinem pe a noastra si ei pe a lor. de aici multa nefericire.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:39
aham.
caldura mare zambil, asta nu inseamna ca in aceleasi cuvinte nu se ascund intelesuri diferite ..
blanca
Postat pe 25 Iulie 2009 10:43
aiureala,

mie asa imi place de el cand ii tremura narile dupa vreo puica,inseamna ca nu e mort pe dinauntru...

normal..asta si pt ca stiu ca eu am locul meu,dar dorinta in cazul vanatorilor calificati ,de cele mai multe ori nu are de-a face cu dragostea...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:44
iasomico...

cu dragostea aia, toata chestia pleaca din copilarie... la varste adulte, femile cauta un tatic, si barbatii o mamica... cand parteneru' nu poate, sau refuza sa-si asume rolu', incepe nefericirea..

si ce simplu e... e de-ajuns sa lasi instinctu' incestuos sa functioneze putin, ca oricum nu-i pe bune... da' intervine morala, deh...


hai ca am corectat, ca si-asa nu se-ntelegea prea bine din cauza caldurii...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:50
"iegzact", iaso.
zamb, sunt deschisa la invatatura. o primesc si in public, sa mai foloseasca si altora.
dar daca tu imi spui ca valorile alea ca la carte sunt bullshit, atunci nu mai merita traita viata... parol. ca nu ar fi rau sa ma adaptez la rechinariu... e alta poveste. dar, ca principiu, nu pot sa cred ca lucrurile cu adevarat frumoase au devenit de nedorit....
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:51
zambilu'

pai mami,tati..chestii d-astea...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:52
geaneto...

ce zic eu si ce-ntelegi tu... nu zic ca invataturile sunt bullshit, aplicarea e deformata... sa lasam si maimutza sa se balangane pe craca, nu numa' s-o-nvatam sa poarte chiloti...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:55
zamb, io nu-s asa freudiana ca tine... eu globalizez; eu cred in fatete de adevar (acela unic pe care nu-l putem cunoaste niciodata pe de-a-ntregul). incerc sa descopar cat mai multe.
mai cred si in autoeducatie si liber arbitru. noi alegem cine suntem - macar de la 25 de ani incolo. sa scuzi un barbat ca nu-si tine pantalonii pe el la varste adulte... sau ca o femeie nu stie sa faca un cuib la maturitate...
iaso, sunt perfect de acord cu tine: trebuie sa vibram permanent in fata stimulilor - doar asa stim ca traim. dar pana la fapte reprobabile... e cale lunga, nene!
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:55
lasa, zamb... am inteles... nu ma mai da drept blonda
lasam maimuta numai ca trebuie monitorizata strict proportia in care apare ea. fiecare lucru cu locul sau.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 10:57
geaneto...

pai ce mami, freud era de nisha?...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 10:58
genica,

depinde de noi,daca acceptam reprobabilu' ala in viata noastra,din pacate ,tot femeile se pun in situatii de rachat...
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:59
iaso, uite asta nu intelege zambil: ca noi, femeile, ne supunem riscului de a sta in situatii de kk. el crede ca-s incuiata, tu intelegi ca nu vreau sa fiu in astfel de situatii.
zamb, freud nu era cu toti boii acasa. are niste exagerari...
eu am comutat pe Jung.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 11:06
aha.. de la jung ti se trage tendinta aia de globalizare...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 11:07
nu, zamb, de la mine mi se trage. asa vad eu lucrurile de cand ma stiu. si imi place cum le vad. nu imi place sa fiu partizana, eu cred ca toti cunoastem - din pozitiile noastre - o parte din adevar.
si asa este o parte mare nedezvaluita nimanui... sa mai refuz si perceptiile celorlalti... inseamna sa ma privez de cunoastere si sa traiesc NUMAI CA ACEA MAIMUTA.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 11:10
"iaso, uite asta nu intelege zambil: ca noi, femeile, ne supunem riscului de a sta in situatii de kk. el crede ca-s incuiata, tu intelegi ca nu vreau sa fiu in astfel de situatii."


nu ma supun fetita la riscuri de acest gen....

iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 11:14
bai, scuzati-ma putin, da' ma duc sa-mi dau cu neshte apa pe fatza, ca nu mai pot... ma curg apele de aproape ca mi-au dat lacrimile...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 11:16
iaso, asta zic. zamb nu accepta ca sunt femei care nu vor si gata. care elimina riscul din capul locului.
zamb, du-te si te racoreste. pune si un cearceaf ud in geam. sa vezi cum vanticelul iti tranteste o racoare direct in freza.
gianiblue
Postat pe 25 Iulie 2009 11:18
giani, pai zambilu'... ai tu impresia ca stie cum e sa zica femeia :nu!

nu prea crez...este irezistibil,asa ca nu are cum sa inteleaga fenomenu'....
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 11:25
De la: zambil, la data 2009-07-25 09:26:08eu intrevad inc-o viitoare sustinatoare a teoriei caprei de lemn, scarbita ca vrea s-o ia unu' pe la spate...


scuzati, ca ma bag in discutia voastra, da' nu putui sa nu observ. n-a zis nimeni c-ar fi scarboasa pozitia de care vorbesti. poate fi chiar foarte misto. daca ne referim la sex
tulipe
Postat pe 25 Iulie 2009 11:29
tulipo...

pai tu n-ai zis... da' altele da...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 11:30
ele s-au referit strict la "stai fa capra"


pe la spate,cred ca le place....
iasomia
Postat pe 25 Iulie 2009 11:31
iasomico...

pai poate le place, da' nu stiu sa se exprime... n-auzisi ca stau de lemn?... ce dreacu sa mai manipuleze ala in conditiile astea?.. isi face treaba si pleaca...
zambil
Postat pe 25 Iulie 2009 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi credeti in prietenie? 31 De la: Ioana007 22 Aprilie 2009 16:48
cicinel 14 De la: tutankhamon 10 Februarie 2010 22:11
oare sunt si fete sub 18 ani aici? 17 De la: pantera_neagra 29 August 2010 13:09
neitegrare in colectiv 27 De la: Ioana007 25 Septembrie 2009 17:18
distractie,prietenie 4 De la: fleur_de_lis 13 Septembrie 2009 20:48
Setari Cookie-uri