comportament uman


"irino, barbatii respecta femeile care merita respectate. ai prins ideea?"


prefer sa nu spun numele femeii care a scris aceste cuvinte.ce- o intelege ea prin"a merita femeia sa fie respectata de barbati? uite ca nu prea am prins ideea."a venit ,a trantit ineptia si nu a dat nici o explicatie,ce trebuie sa faca femeia sa MERITE?cred ca nici ea nu prea stia sa dezvolte ideea.credeti ca exista un comportament anume pt a ne respecta intre noi,in afara de faptul ca respectul trebuie sa fie reciproc, nu sa il capatam pentru merite deosebite.eu una nu fac nimic deosebit ,respect ca sa fiu respectata.nu impun prin tertipuri ci prin comportament.exista acea reciprocitate .daca ea nu exista nu are rost sa te superi.fiecare are limita lui de gandire,indiferent de gen.atata intelege ,atata face.respectul nu este un drept castigat.,este doar un comportament uman.
vuvuzela
Postat pe 3 Aprilie 2011 21:47
persoana care a spus asta chiar stie sa dezvolte ideea.... nu si-a batut capul ... ca nu avea cu cine....

vuvu ... respectul se castiga!!! prin comportament, prin atitudine ...

PS : crezi ca este de ajuns sa spui de o mie de ori multumesc! si inainte sa spui doar aberatii???
cricat
Postat pe 11 Aprilie 2011 22:54
he he alt topic de pomana, fara nicio sustinere din partea cui il deschide.
bun, e drept ca poate deveni de pomina...::)):D
eu_geminy
Postat pe 11 Aprilie 2011 22:58
buna seara . GE am inteles ca ai intrebari ....care este baiul strict la adresa mea .eu am defectul de a fi directa si sincera si de a raspunde de scrierile mele .
floare_cu_colti
Postat pe 11 Aprilie 2011 23:01
De la: cricat, la data 2011-04-11 22:54:45persoana care a spus asta chiar stie sa dezvolte ideea.... nu si-a batut capul ... ca nu avea cu cine....

vuvu ... respectul se castiga!!! prin comportament, prin atitudine ...

PS : crezi ca este de ajuns sa spui de o mie de ori multumesc! si inainte sa spui doar aberatii???
ce comportament,ce atitudine...Nu are nici o logica ceea ce vrei sa spui....Cunosc femei cumsecade care oamenii rai profita de pe urma lor datorita sa simt ca au un suflet bun....Oamenii rai nu stiu sa respecte pe nimeni....Mai ales un om cu sufletul bun....Oamenii vor oameni buni ca sa profite....Nu vor oameni buni ca sa fie si ei buni cu ei....Oamenii nu stiu sa aprecieze un om care este bun cu ei....Eu respect pe cine ma respecta si cine este cinstit cu mine....nu suport sa fiu ironizata sau luata la misto pt faptul ca gandesc altfel..Fiecare are dreptul sa gandeasca cum vrea el
ingerasulluptator
Postat pe 11 Aprilie 2011 23:33
Ingerasule .. persoana de care vorbesti nu stie in primul rand sa se respecte pe ea... si sa se faca respectata de cel de langa ea (chiar si prin faptul ca il paraseste).
cricat
Postat pe 11 Aprilie 2011 23:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ROSTUL 0 De la: 26 Februarie 2011 12:52
De ce credeti ca la patroni nu le pasa de angajati? 6 De la: blondy_made_to_love 7 Septembrie 2010 10:00
Marea mea iubire 301 De la: garbo107589 15 Septembrie 2010 18:21
sa fim calmi!!! 47 De la: demonsauinger 21 Mai 2011 20:02
Cand realizezi ca nu e de fapt ceea ce vrei.... 51 De la: garbo072160 19 Iulie 2010 00:44
Setari Cookie-uri