Compatibilitate

da corina, nu mi pica fisa chiar nu stiu ce ai vr sa spui?
mylayv
Postat pe 14 August 2009 21:37
De la: valentino, la data 2009-08-14 21:35:06Doar atit Corina???...hmmm


iar am sfeclit-o?
ce-am facut?

ce-i cu reflexele mele? - pierdut spirit de observatie, il declar nul si neavenit!
lady_corina
Postat pe 14 August 2009 21:38
deci urmatoarea victima e varsator,,, si de nu s o potrivi? ,,
mylayv
Postat pe 14 August 2009 21:39
De la: garbo038887, la data 2009-08-14 21:37:08da corina, nu mi pica fisa chiar nu stiu ce ai vr sa spui?


sa desenez online nu stiu - de ce nu intri pe link-ul acela pe care ti l-am dat:

http://www.elystar.ro/modules/news/article.php?storyid=552

si apoi vezi tu mai departe!
lady_corina
Postat pe 14 August 2009 21:40
lady, iti mai acord 5 minute
pik_nik
Postat pe 14 August 2009 21:42
Corinuta, linistita, nu esti fuori-onda, doar m-ai surprins cind ai spus ca te multumesti doar cu o mingiiere pe crestet(cap, se intelege altceva)...imi pari modesta...
valentino
Postat pe 14 August 2009 21:44
De la: pik_nik, la data 2009-08-14 21:42:24lady, iti mai acord 5 minute


mai zic una - stiti aia cu:

"Soni baci, dai jos din copaci
Nu me dau
Soni baci, dai jos din copaci
Nu me dau.
Soni baci, cand dai jos din copaci?
In pouza"

Gata - ma sui in copaci ca-i gata pouza!
lady_corina
Postat pe 14 August 2009 21:44
De la: valentino, la data 2009-08-14 21:44:28Corinuta, linistita, nu esti fuori-onda, doar m-ai surprins cind ai spus ca te multumesti doar cu o mingiiere pe crestet(cap, se intelege altceva)...imi pari modesta...
.

alta data, valentino, iti explic
acum fug ca o iau pe cocoasa de mai stau!

paaaaaaaaaaaaaaaaaa
lady_corina
Postat pe 14 August 2009 21:46
am intrat dar cred ca nu am reusit unde trebuia, nu am vz nimic interesant,,
mylayv
Postat pe 14 August 2009 21:52
si despre femeia Scorpion si barbatul Berbec ce stii???
mady
Postat pe 17 August 2009 19:40
dar despre o leoaica cu un leu
nela_nelutza
Postat pe 17 August 2009 21:43
Dar despre o Leoaica cu un Peste...
andreea82
Postat pe 19 August 2009 22:12
Focul si apa nu se mpaca. Femeia Leu, expansiva din fire, se simte frustrata n dormitor alaturi de barbatul Pesti, un introvertit. Nici unul dintre ei nu este capabil sa-l nteleaga pe celalalt.

Sentimentalismele barbatului Pesti nu o atrag pe femeia Leu, care va ajunge sa si caute satisfactia n alta parte. Barbatul Pesti va lncezi n casa, n timp ce femeia Leu va hoinari pe afara.

O relatie ntre barbatul Pesti si femeia Leu va fi dificila, iar un eventual mariaj nu merita efortul.

pik_nik
Postat pe 19 August 2009 23:36
pik nik zi si mie ..eu 23 08.69...si el06.06.66????
nazirra
Postat pe 19 August 2009 23:40
nazirra, si orele
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 23:43
6.30 eu...el la 12
nazirra
Postat pe 19 August 2009 23:55
Persoana nascuta la data 23.8.1969, ora 06:30 este in zodia Leu (decada 4), cu ascendent in Leu.
Nativul cu Ascendent in Leu este in general foarte ordonat si are talent de bun organizator, dar are tendinta de a fi condescendent sau chiar arogant. Isi doreste att de mult sa reuseasca in viata inct ajunge sa neglijeze toate celelalte aspecte ale vietii in favoarea realizarii profesionale.

Nativul cu Ascendent in Leu isi doreste in primul rnd un statut social ct mai inalt, att pentru el ct si pentru cei apropiati. Reusita materiala nu il intereseaza dect in masura n care ii aduce si recunoasterea valorii sale ca profesionist si ca om.

Din punctul de vedere al sanatatii, nativul cu Ascendent in Leu este predispus la probleme cu coloana vertebrala si dureri in zona cervicala.

De regula, nativul cu Ascendent in Leu este echilibrat si sigur pe sine. Este dinamic si are o rezistenta psihica deosebita.

pik_nik
Postat pe 19 August 2009 23:58
Persoana nascuta la data 6.6.1966, ora 12:00 este in zodia Gemeni (decada 2), cu ascendent in Fecioara.
Nativul cu Ascendent in Fecioara are adesea Fundul Cerului in Gemeni. Intrucat si Fecioara si Gemenii sunt zodii guvernate de Mercur (planeta comunicarii), aceasta planeta devine cea mai importanta din tema natala.

Nativul cu Ascendent in Fecioara simte permanent nevoia sa cerceteze in profunzime orice detaliu din viata sa si este semnul cu cea mai dezvoltata capacitate de comunicare din tot zodiacul. Minutiozitatea nativului cu Ascendent in Fecioara se poate dovedi foarte utila daca este bine folosita. Din pacate, insa, spiritul critic si tendinta de a-si face griji din orice sunt orientate mai mult catre sine in momentul in care zodia Fecioarei se afla la orizontul estic, afectnd increderea in fortele proprii.

In relatiile cu ceilalti, nativul cu Ascendent in Fecioara este foarte prietenos si atasant, dar are tendinta de a deveni pisalog. Partenerul de viata al nativului cu Ascendent in Fecioara nu se poate plnge ca este ignorat - dimpotriva: de cele mai multe ori, este pur si simplu "impins de la spate".

pik_nik
Postat pe 20 August 2009 00:00
Barbatul Gemeni si femeia Leu sunt partenerii ideali.

Femeia Leu, altruista si generoasa, este usor de manipulat de barbatul Gemeni, dar i place la nebunie acest lucru.

Barbatul Gemeni da dovada de ingeniozitate si abilitate n timpul actului sexual, iar femeia Leu i raspunde cu admiratie si afectiune. Femeia Leu se multumeste sa-l lase pe barbatul Gemeni sa-si vada de propriul drum, fara sa devina suspicioasa.

Relatia va deborda de energie pozitiva, iar o casnicie are mari sanse de reusita.

pik_nik
Postat pe 20 August 2009 00:02
dar 13.08.67 ora 21.30-22.00
te rooooog pik ce ascendent?
garbo015564
Postat pe 20 August 2009 00:02
Persoana nascuta la data 13.8.1967, ora 21:45 este in zodia Leu (decada 3), cu ascendent in Berbec.
Principala caracteristica a unui nativ cu Ascendent in Berbec este o formidabila dorinta de a fi mereu invingator. Nativul cu Ascendent in Berbec este deosebit de energic si are o vitalitate inepuizabila, dar este si agresiv si nu foarte diplomat. Aceste caracteristici il fac sa fie un adversat redutabil in orice competitie.

Ascendentul in Berbec ii confera nativului multa forta, dar nu si suficient autocontrol. Nativul cu Ascendent in Berbec trebuie sa invete sa se stapaneasca, sa se detaseze putin si sa analizeze cu seriozitate obiectivele pe care si le-a propus si modul in care vrea sa isi atinga telul.

Din punctul de vedere al sanatatii, nativul cu Ascendent in Berbec este predispus la migrene.

In ceea ce priveste relatiile, spre deosebire de nativul din zodia Berbecului, care este o fire independenta prin excelenta, nativul cu Ascendent in Berbec tine foarte mult sa aiba mereu un partener si se poate dovedi extrem de intelegator si flexibil fata de cei apropiati.

pik_nik
Postat pe 20 August 2009 00:05
merci,nenea oracolu...asa au trecut 20 de ani da eu sint sefu!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 20 August 2009 00:06
merci!
ca binele mai zici bibicule
garbo015564
Postat pe 20 August 2009 00:08
Dar despre femeia Pesti si barbatul Leu???Te rog Pik.....Merci mult...Johanna
garbo021284
Postat pe 31 August 2009 20:18
---pik ce parere ai de combinatia femeie taur si barbat berbec? sau
DANY_33
Postat pe 31 August 2009 20:27
cineva se joaca pe la butoane


Si barbatul Leu si femeia Pesti sunt mai nclinati sa primeasca dect sa ofere.

Femeia Pesti este o introvertita si nu suporta exuberanta si entuziasmul barbatului Leu. La rndul lui, barbatul Leu nu are rabdare sa descopere tainele comportamentului erotic al femeii Pesti. Astfel, atractia misterioasa din primele momente va genera curnd o despartire exploziva.

Barbatul Leu nu suporta lipsa de ambitie a femeii Pesti. n plus, orgoliul barbatului Leu este ranit de fiecare nemultumire manifestata de femeia Pesti.

Relatia dintre barbatul Leu si femeia Pesti va fi dificila, iar un mariaj are toate sansele sa fie nefericit.

pik_nik
Postat pe 31 August 2009 20:28
Barbatul Berbec are obiceiul sa faca dragoste n mod spontan. Precautia si ezitarile femeii Taur, care nu face aproape nimic din impulsul momentului, l enerveaza pe barbatul Berbec.

Daca femeia Taur i permite barbatului Berbec sa conduca, atunci poate descoperi noi placeri carnale. Altfel, va fi greu de stabilit un echilibru n cadrul relatiei, n care exista, si asa, nentelegeri considerabile.

Barbatul Berbec si femeia Taur sunt incompatibili pentru o relatie de lunga durata.

pik_nik
Postat pe 31 August 2009 20:30
---mersi mult pik , asa e e o mare incompatibilitate intre zodii, e trist sa recunosc asta dar taurul si berbecul se aduc in pragul nebuniei unul pe altul si nu p[ot ramane mereu impreuna.
DANY_33
Postat pe 31 August 2009 20:37
dar ,racul cu varsatorul?
mylayv
Postat pe 31 August 2009 20:43
sincer si eu snt intereseata de compatibilitatea dintre capricorn si fecioara
DaNuTsA91
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in relatie 28 De la: garbo_460861 9 Martie 2017 14:43
Iubirea doare a dracului de tare! 546 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:39
mai poate o relatie sa fie resuscitata....? 27 De la: angy_dor 23 Decembrie 2009 21:37
Valentine's Day 38 De la: loving 5 Aprilie 2014 19:14
nu mai inteleg nimic :( 32 De la: fleurdelis 11 Iunie 2010 00:06
Setari Cookie-uri