credeti in terapia cu muzica?este psihoterapia un remediu la problemele oamenilor?

spune tu ca nu sunt dulcica?...
iasomia
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:33
De la: preciouss, la data 2009-09-24 17:23:46dohh...ce sa-ti povestesc!

superbuse,singurul lucru pe care am incercat sa-l dovedesc aici a fost unde-ti sade tie continutul cutiei craniene...ceea ce consider ca am demonstrat...mie insami,cel putin...

partea muzicala a fost o "terapie"....care iarasi mi-a demonstrat ceva...

ceva in serios am luat,dar nicidecum ce crezi tu...
doar pt ca nu folosesc emoticoanele si fac uz de gramatica,nu inseamna ca nu glumesc..



preciouss...dear...nu ai demonstrat nika...eu cred ca tu ai genul ala de prejudecati....toti barbatii "e" porci, daca vorbesc despre sex sunt obsedati sexuali!! etc, etc!!! care-s argumentele matale?? ai vreunul???
superbus
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:23
superu'

hai ca e fata buna...preci..nu ati fost voi pe aceeasi lungime de unda,trece...
iasomia
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:28
De la: iasomia, la data 2009-09-28 17:28:27superu'

hai ca e fata buna...preci..nu ati fost voi pe aceeasi lungime de unda,trece...



floricico...dar tu de unde stii ca e buna???
superbus
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:33
prejudecati?!?

nu neg,am destule...

dar de aici pana la a fi membra in partidu' "berbatii e porci"...cale lunga!

inclin sa cred ca n-am fost pe aceeasi lungime de unda,caz in care imi cer scuze daca am jignit cu ceva...
oi fi avand io o logica ciudata,vorba lu' vidar..
preciouss
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:38
ce faceti ,mai pe topicul asta?? sa va recomand un psihoterapeut? muzica? ...mai bine ,nu. apoi va certati cine si ce muzica asculta!
rica_mld
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:39
nu m-ai jignit... doar te-ai hazardat in afirmatii neargumentate!!! nu ai cum sa cunosti pe cineva...dupa 10 replici virtuale!!!
superbus
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:44
terapia cu muzica este indicata persoanelor sensibile.......
care "simt" muzica...ascultati vivaldi-anotimpurile ..si va veti convinge singuri...{in special primavara}...
sophia1971
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:44
terapia cu muzica este indicata persoanelor sensibile.......
car "simt" muzica...ascultati vivaldi-anotimpurile ..si va veti convinge singuri....
scuze pt repetarea mesajului...
sophia1971
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:44
ca esti sensibila am inteles,dar de ce esti si confuza???
rica_mld
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:49
drept,nu ai cum...

uite,mi-am pus cenusa-n cap,esti multumit?
preciouss
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:50
iaso, ce faci mami? parca esti de la emisiunea aia, iarta-ma (in versiunea bunicii: impaca-ma)
sunt copii mari, se descurca si singuri
zambila
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:52
nu..spala-ti pacatele!!!! fa-te faina....si fa-mi cinste cu ceva bun(un vinutz, o sampanie) ca sa te iert!!!
superbus
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:53
cand o zbura porcu'!
preciouss
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:54
frederic chopin: prelude
nocturne
pianoconcert, etc
franz list rapsodie nr 3
rahmaninov piano concertrto nr 2
ludwing van beethoven ...simf nr 9 etc
rossini
garbo015564
Postat pe 28 Septembrie 2009 20:54
gaseste un preot bun,la care copilul sa poate spune ce il framanta,sunt lucruri pe care noi fratii le spuneam intre noi,pentru ca eram de varste apropiate,si nu vroiam sa le spunem parintilor,pareau asa de mari,ne inhibau,ne era frica sa nu ne certe.
asa ca vorbeste-i despre dzeu,caruia ii poti deschide sufletul,si in fata preotului,si ca preotul va tine secret,si nu va spune la nimeni.
Du-l si fa-i cunostinta cu unul,sa ii vorbeasca cu iubire,frumos,apoi va vorbi.
Cand vorbim despre problemele noastre,se descarca si sentimentele negative,de aia psihoterapia este buna,dar nu hipnoza la copil de sase ani,e prea exagerat.
va vorbi si la preot.
Cine stie cum i se va parea,ca il ducila doctor,ca are vreo problema,copii gandesc diferit de noi.
in schimb,la preot,toata lumea poate merge,va fi bine,iubirea vindeca totul.
Vorbesc din experienta,succes!!!
daniilia
Postat pe 16 Martie 2010 15:33
daniilo, fata, vezi ca preotul fugi cu maybachul ala de unde se aude muzica religioasa ..
anakin
Postat pe 16 Martie 2010 16:42
chopin imi place si mie
fleurdelis
Postat pe 17 Martie 2010 02:05
da, subscriu iubirea, muzica, florile, natura si cuvintele frumoase fac miracole-credeti in ele si va veti convinge, iubirea vindeca oamenii-deopotriva si pe cei ce o primesc si pe cei ce o daruiesc !
anisoaraf
Postat pe 17 Martie 2010 19:55
subscriu la ceea ce ai scris anisoara...
ladyDY
Postat pe 17 Martie 2010 20:06
"""iubirea, muzica, florile, natura si cuvintele frumoase fac miracole-credeti in ele si va veti convinge, iubirea vindeca oamenii-deopotriva si pe cei ce o primesc si pe cei ce o daruiesc !"""
keks
Postat pe 18 Martie 2010 12:18
Asa este avem mare nevoie de frumos, de tot ce este bun si curat, si uneori sufletul si mintea noastra tanjesc dupa acestea
blue_dream
Postat pe 18 Martie 2010 12:59
nu trebuie sa tanjesti, e nevoie sa te mobilizezi si sa stii ce-ti doresti cu adevarat, iesi afara-admira natura ce se trezeste la viata, opreste-te la o florarie-ia-ti un buchet mare de lalele de toate culorile, fa-ti ordine in casa si in viata-iubeste-te pe tine si raspandeste parfumul iubirii in jurul tau...
anisoaraf
Postat pe 18 Martie 2010 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca-l plac dar vreau sa aflu daca si el ma place 494 De la: eu_geminy 15 Februarie 2012 21:12
ce parerea aveti voi despre topikul ca femeia este de pe venus barbatii de pe marte? 21 De la: ingerasulluptator 11 August 2013 20:22
povesti de dragoste 12 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:48
Carol al II-lea - da sau nu 22 De la: garbo225715 2 Octombrie 2013 15:47
buna 4 De la: dafne 18 Februarie 2011 09:03
Setari Cookie-uri