inselam ....daca suntem femei intotdeauna suntem de vina?

clar da ,femeia e de vina....el a plecat pe santier eu acasa cu doi copii,el a inceput sa rareasca vizitele acasa si cind venea nu-i mai convenea nimic.plingeam si-l rugam sa merg la el in weekend .zicea ca munceste.am plins 6 ani seara de seara,de greu,de singuratate de ce vreti voi.de craciun anul trecut l-am prins .am refuzat sa-l mai primesc acasa.l-au adus baietii nostri cind a incercat sa se sinucida.intre timp eu am cunoscut pe cineva necasatorit. copii stiu dar ma acuza .nu -l iubesc pe acesta dar e un om deosebit.acum ma chinui la rindul meu pt ca respectivul i-mi cere sa ne casatorim sau macar sa avem o relatie pe fata si sa aleg unul dintre ei.sotul meu stie ca am pe cineva si-mi spune ca orice as face nu renunta la mine.ce naiba ma fac?sunt prinsa intre sot si iubit,intre copii si familia pe care numai eu am tinut-o unita pina acum.ma tem ca-mi pierd copii pt ca ei vor sa raminem impreuna o familie.eu am 40 sotul 48 iar baietii mei 21.sunt nefericita,ma tem de viitor iar in sotul meu nu am nici cea mai mica incredere.parca ma topesc
garbo022095
Postat pe 16 Ianuarie 2010 04:01
In primul rand iarasi "i-mi"

In al doilea rand, ai doar o viata. Ai irosit-o deja degeaba pana acum. Nu mai pierde nici un minut sa faci pe plac altora.
Doara
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:23
Nu e nimeni "de vina", ca nu omori pe nimeni. Orice om e liber sa traiasca cum ii place, incercind sa ii raneasca pe ceilalti cit mai putin.... in masura in care poate.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara 130 De la: anadelaadda 6 Noiembrie 2016 07:34
o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea? 525 De la: fleurdelis 12 Aprilie 2010 20:16
Mi-am luat umbrela noua, nu ma ninge, nu ma ploua... 437 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:48
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Vreau sa aud !!!!! 27 De la: dor72 8 Martie 2011 20:58
Setari Cookie-uri