El ma place eu nu?!

Hei.
Sper sa cititi si sa ma ajutati:3
Deci acum un an jumate mi-a plăcut de un băiat de la mine din clasa.
Ne-am plăcut reciproc, dar dupa ceva timp eu am încetat sa il mai plac, dar el din contra, s-a îndrăgostit de mine...si mda a inceput sa îmi spună ca ma Iubește ca se omoara daca nu o sa ne mai vedem etc. Si eu ii răspundem la misto . Si aia a fost ultima data camd am vorbit. Si acum cateva zile i-am zis daca vrea sa ne intalnim ..doar sa vorbim etc. Pentru ca nu îmi place sa stiu ca cineva ma "uaraste" sau ca suferă din cauza mea, asa ca am zis sa vad cum o mai duce etc.
Si ieri ne.am întâlnit, am vb , ras etc. A spus ca i-a fost foarte greu sa ma uite..
Au fost si momente mai awkward;)) dar a fost ok.
Am stat vreo 3 ore , am fost in parc si era ora 18:30 si era mai noapte...si atunci tot începea sa pună mana pe mine, ma lua in brate etc. In gândul meu știam ca ceva nu e in regula , si dupa a încercat sa ma sa sărute si nu l-am lăsat ...si tot încerca .
Si i-am zis ca nu il plac in felul ala, doar ca prieten. Dar nu prea a înțeles asa ca i-am zis ca trebuie sa plec, dar nu prea m-a lăsat, dar pana la urma am plecat.
Ne-am luat la revedere si am plecat...deci m-am simțit atat de neconfortabil cand tot ma atingea si încerca sa ma sărute, ahhh..
Si cand am ajuns acasa mi-a scris ca ii pare rău, dar ii place de mine.
Si o prietena m-a avertizat inainte sa ma întâlnesc cu el daca e o idee buna , pentru ca poate iar sa se re indragoasteasca de mine. Si avea dreptate:(
Si eu i-am zis ca nu il plac mai mult decât un prieten, si daca asta inseamna ca nu o se mai întâlnim sau vb , asta e.
Si a zis ca ba da , o sa ne mai întâlnim, vb etc.
Credeți ca e o idee buna??
Eu fac 17 ani in 2 luni iar el face 18 in 3 luni... Si nu am mai avut niciodată un prieten ...si ma tot gândeam oare ce se întâmpla daca ii dau o șansa?! Dar nu.... Oricum îmi place de un alt băiat, care el nu ma place:)) dar e ok:)
Sper sa ma ajutati:(
Nicoleta_Damaschin_1
Postat pe 4 Martie 2014 12:23
Hei, am citit.

Cum să te ajut? :O
Să mă duc io la întâlnire? Sărutată, nu mă las.
Axl_R
Postat pe 4 Martie 2014 12:41
"El ma place eu nu?!"

Pe noi ne intrebi ? Doar ai raspuns singura.

Atunci ce rost are sa te duci finutzo ?
Rotty
Postat pe 4 Martie 2014 14:30
Poate beau un Fructo, sau Bem-Bem!
Axl_R
Postat pe 4 Martie 2014 15:37
Da` un Red Bull ce are ? Ti-e frica ca zbori ?
Rotty
Postat pe 4 Martie 2014 15:48
Nu am elice, deci...
Axl_R
Postat pe 4 Martie 2014 16:01
chiar ai nevoie de ajutor Nicoleta, da o fuguta la psiholog sa afli
cam ce fel de ajutor ai nevoie la varsta ta!
pitiTa_
Postat pe 4 Martie 2014 19:13


eu cred ca n-are nevoie de nici un ajutor ! si in nici un caz nu de psiholog. la varsta ei nu o poate ajuta nimeni cu sfaturi ca tot nu le pricepe... in schimb, natura ei, da ! numai ea, la natura ma refer, o poate ajuta. uite asa am crescut cu totii. in tot cazul Nicoleta... pe mine sa nu contezi !
barboneli
Postat pe 4 Martie 2014 19:50
daca ai crescut tu "in natura " cu banana 'n mana vrei sa o
convingi si pe ea sa faca la fel? te duce bibilica!
ai crescut fete ca sa stii ce cerinte ridica la varsta de 17 ani?
Ia iesi la interval cu un exemplu pozitiv sa inteleg mai bine! vezi sa fie si contemporan cu tinuturi mai populate (daca se poate) si niscavai civilizatie.
pitiTa_
Postat pe 5 Martie 2014 00:54
Nicoleta, la 17 ani ai tai n-ai de unde sa stii, dar cu cit te vei intilni mai des si vei deveni mai ingrijorata, cu atit te va uri mai mult, pentru ca va vedea ca da rezultate.
Daca nu il placi e dreptul tau sa spui NU si sa intorci spatele si sa pleci. Asa, fara explicatii. Nu inseamna ca esti o bestie, inseamna ca esti femeie si faci ce face orice femeie: alegi. Iar modul asta - ferm - de a alege raneste, in realitate, cel mai putin. Si pe durata cea mai scurta.
Succese.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2014 08:24
TREBUIE sa inveti sa spui nu ... atat NU !Fara sa te justifici de ce ... sentimentele exista sau nu ... nu se pot creea !Si dati-va timp , sa cresteti ....Vei vedea altfel lucrurile peste un an ! ITI PROMIT !
garbo_19362
Postat pe 18 Martie 2014 17:29
draga pune mina si invata carte. e mai importanta pentru viitorul tau.
Manuela_Bombea_1
Postat pe 19 Martie 2014 14:34
Ei...Manuela_zopaela ( ) , tie la 17 ani nu-ti fugeau ochii dupa cate un baiat mai rasarit ?
Rotty
Postat pe 19 Martie 2014 17:37
mai uita oamenii... cand devin parinti uita cai ei au fost tineri si nelinistiti !
garbo_19362
Postat pe 19 Martie 2014 17:53
Daca sunt parinti , cu atat mai mult ar trebui sa nu uite.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2014 17:56
tineretea asta.. vai ce momente frumoase, adolescenta , ti-n minte cand m-am indragostit prima data am pus cheile de la casa in frigider.
lllorena
Postat pe 22 Martie 2014 23:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salarizarea la administratiile locale ! 10 De la: Dor_marunt 13 Ianuarie 2010 19:14
Cine vrea sa fie cu mn 3 De la: Aidan_Gut_1 8 Septembrie 2016 14:24
Despre o relatie veche de prietenie-sfaturi 32 De la: garbo_409127 9 Aprilie 2015 10:18
Sa continue relatia cu el sau nu? 157 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:30
el mai tanar decat mine 136 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:31
Setari Cookie-uri