femeia dupa 40 ani,teama de 41......45,menopauza

pai bine bai fetelor...

sa deduc ca varsta aia de sampanie (+30) pe voi va stresa?... adica io ma dedulceam la sunca de praga si voi ziceti ca afumaturle sunt mai bune?.. ia sa ma bag la un bizniss de babe, vere...
zambil
Postat pe 30 Mai 2009 11:13
zambilu

la 30+ inca te cauti,inca nu stii cine esti,ai momente cand iti vine sa pleci in lume..ca doar lumea este a ta,esti in vana.

de la 40 stii exact unde ti-e locul, si ce vrei de la viata.


eu zic sa te bagi in afacerea aia..sigur este profitabila...
iasomia
Postat pe 30 Mai 2009 11:17
Zamby, hai la baba sa te smotocesc putin, sa-ti numar dintii lipsa si carnea cam flescaita pe ici pe colo, sa-ti smulg parul alb de pe piept si apoi sa ne alergam prin iarba plina de roua dimineata.
Ce zici? Te astept?
Aemulus
Postat pe 30 Mai 2009 18:38
micabiso...

abia astept sa te vad alergand prin roua, in timp ce sanii-ti goi mangaie shagalnic firu ierbii..
zambil
Postat pe 30 Mai 2009 19:13
hehehe, mos nebun!
Fug ca ma cheama copiii dar ai grija ca ma intorc eu!!!!
Si sa stii ca am evoluat de la alergatul in 4 labe la pozitia bipeda, serios!
Aemulus
Postat pe 30 Mai 2009 19:15
pai cine-a zis ca alergi in patru labe?...
zambil
Postat pe 30 Mai 2009 19:16
Al dreak' romantismu'ista...
valentino
Postat pe 30 Mai 2009 19:17
valica, ai dreptate, tata...

trebea sa zic cu sanii-n vant, fluturand pe spate... c-atunci nu mai cadeam in animalisme...
zambil
Postat pe 30 Mai 2009 19:18
zambile...chiar iti plac alea cu ele pe spate?
atunci...de alea sa ai parte frate!!!
iti tin pumnii...zau!!!
nu stiam cum iti place tie da`...acu...aflaram toti!!!
e placerea ta...si...iti doresc sa se implineasca!!
ovidiu42
Postat pe 30 Mai 2009 19:24
ovide...

la gingiile mele, mai molfai si eu un zgarci, acolo... vrei sa-mi las proteza prin vreo frumusete de mar domnesc sau de para pergamuta?..
zambil
Postat pe 30 Mai 2009 19:28
nu...zambile!!!...zau!!!
ca...si yo...ma chinuiesc cu proteza...
o tot spal si...nush` ce sa-i fac sa...mushte singura!!!
deci...eu te inteleg!!!
si...cred ca ...ar trebui sa fie inteles de toti!!
ovidiu42
Postat pe 30 Mai 2009 19:59
EU,am fost bunica la 38 ani,pe la 45 ani,mergeam de mana cu nepoata de 7 ani,ce circ a fost cand a strigat,bunico,toata lumea din tramvai,era cu ochii pe mine,intrebarii, dupa o pauza de mutzenie totala,ma distram copios, ,acum nepotii mei sunt mari,nu mai merg pe strada de mana cu bunica,au alte trairi,dupa 3 copii si 2 nepoti,am si eu timp sa iubesc,in final,deci,le-am avut pe toate in viatza
scrichy
Postat pe 30 Mai 2009 20:33
pe mine una ma cam sperie 40, dar timpul trece si....

Postat pe 30 Mai 2009 20:41
cautati elixiru` tineretzii...fetelor!!!
si...scapati de pb!
ovidiu42
Postat pe 30 Mai 2009 20:50
bai, ce oameni..cum va complimentati voi..
gabitzza
Postat pe 31 Mai 2009 00:36
portret robot al iubiticii lui nenea zambilu'....un piculetz mai grasunica - sa aibe omul pe ce pune mana, carnea mai molateca, asa, ca sa nu i se rupa dintii de pe proteze, bretele pe spinare....waw....o singura remarca am zambi, dragul meu.....ma ofer voluntara sa iti repar proteza, gratuit, daca ai tentatii la mere domnesti sau pergamute...te rog eu.....nefertiti nu e de tine....e prea atoasa......
tutankhamon
Postat pe 31 Mai 2009 00:57
eu am +50 si nu m-a speriat varsta niciodata. Fiecare varsta isi are frumusetea ei. Nu mai am grija copilului, ma simt realizata profesional si sigura pe mine, am si destule resurse financiare sa ma ingrijesc (cu timpul stau mai rau). Sanatatea imi permite sa ma bucur de multe lucruri. Nu mi-am pus cenusa in cap. Nu joc nici rolul fetiscanei penibile, dar am grija ca imbracamintea, bijuteriile, parfumul, unghiile...sa fie aranjate, de buna calitate. Nu sunt la dimensiunile alea standard, dar am avut grija sa imi pastrez forma. Cand am prilejul fac sport si ma simt bine.

Cat despre ...menopauza. Ha!ha! Am mai scapat de o grija si fara prea mari probleme.
foreverme06
Postat pe 31 Mai 2009 03:06
Buna seara tuturor..si ma bucur ca v-am intalnit!
In sfarsit vad si eu un forum cu oameni mai maturi... ca sa zic asa...
Si eu sunt trecuta de 45...chiar daca sufletul a ramas pe undeva pe la 25 de ani...cred.Mi-e frica doar de oglinda....ca in rest.. ma straduiesc sa uit ca in curand varsta mea va incepe cu 5..si o sa-mi fie frica sa o mai rostesc...Poate , cu ajutorul vostru am sa reusesc sa trec si peste asta...
Lidi
Postat pe 31 Mai 2009 03:45
Mai Lidi,in atitia ani cred ca ai reusit sa nu mai ai secrete fata de tine...ce sa-ti mai arate oglinda?. N-ai ce te face cind conduci,dar atunci vezi mutra altuia...S-apoi nu e vesnicia pe pamint,oricum toti imbatrinim...eu mai ca mi-as proba cosciugul...
valentino
Postat pe 31 Mai 2009 18:46
Buna... sunt o femeie care trece prin aceasta faza a vietii si pot spune cu mana pe inima ca numai gandind pozitiv reusesc sa trec peste toate aceste schimbari majore din viata mea.
Primul lucru pe care l-m inteles este ca, desi este foarte greu sa accepti ca imbatranesti, viata are fiecare etapa a ei, si fiecare etapa are frumusetea ei.
Ca in orice perioada de tranzitie, trebuie sa treci prin greutati mai mult decat prin bucurii, dar intotdeauna ma uit in jurul meu si vad oameni mult mai afectati de probleme reale, si aici ma refer la boli incurabile, aproape imposibil de trecut peste ele.
Asa ca : faptul ca suntem sanatoase si transpiram putin mai mult, sau ne-a aparut un rid sau chiar avem celulita accentuata, astea sunt lucruri care se rezolva...
Cateva sfaturi pe care ti le dau din inima, dar la care trebuie sa "lucrezi" cu tine ca sa vezi un efect, sunt:
1. fa exercitii fizice macar o data pe saptamana.. - recomand Windsor Pillates (eu am ajuns sa devin dependenta de ele. si fac cate 30 min. minim la doua zile, acasa)
2. Asculta muzica multa, in masina, acasa... pe mine ma relaxeaza extrem de mult si nu ma lasa sa cad pe ganduri "negre"
3. iesi din cand in cand cu grupul tau de prietene. Daca nu ai, incearca sa ti-l creezi.. eu am un grup de 4 prietene, la varsta critica, toate divortate... iti poti imagina cam ce se intampla la intalnirile noastre in oras. De cele mai multe ori mergem la restaurant si, desi nu se consuma alcool, masa noastra e cea mai vesela
4. Incearca o schimbare de "look", ca asa e modern acum... cand sunt deprimata ma duc la coafor, ma relaxez si ma rasfat acolo un pic, dupa care imi reiau activitatile cu alt impuls..

Desi ti-am descris niste lucruri banale, toate acestea iti pot da un alt confort, numai si numai daca le privesti POZITIV, cu veselie, optimism si nu exageram cu autocompatimirea.

Sper ca macar un pic ti-am fost de folos.. iti doresc succes sa treci "pragul" cat mai usor
garbo006428
Postat pe 6 Iunie 2009 10:42
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.. si incerc.... nu stiu cat imi iese...dar incerc...oricum nu am ce altceva sa fac....
Sincer va admir pe voi..cele care incercati sa vedeti doar partea frumoasa a lucrurilor... mie mi-e mai greu...poate pentru ca am fost o femeie frumoasa, care... abia acum imi dau seama... nu a stiut sa profite la maxim de asta... in tinerete... si acum parca ma doare prea rau schimbarea...nush...acum as face tot ce nu am facut atunci ..dar din pacate e prea tarziu...
Lidi
Postat pe 6 Iunie 2009 20:30
Lidi - corect este "SUNT O FEMEIE FRUMOASA" si nu "am fost". Esti aceeasi, trasaturile frumoase raman. Hai, sa-ti spun un secret, eu am senzatia ca sunt mai frumoasa ca la 20 de ani. Sau, sa o spun altfel, mie imi place mai mult farmecul meu de acum, decat ala de la 20 ani. Cred ca asta conteaza cel mai mult sa te placi tu
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 20:38
he...he...pentru ca la 40 esti o frumusete matura...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 20:41
sunt chiar misto, ce pana mea! si-o doamna,da?
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 20:43
baaa....ma speriati...io ma infrept spre 40...in 4 ani si doua luni fac 40....ia nu ma mai speriati atata....
tutankhamon
Postat pe 6 Iunie 2009 21:06
tuto...da' tu crezi ca varsta de 40 de ani e un fel de bau-bau ?

nooo...cum am zis, frumusete matura...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 21:19
Daca se mai discuta mult pe aici, ajung si eu sa cred ca este naspa, desi am avut un start bun. Doamne, feri! Mai bine dam cu tasta pe la inselati, gelozati si confuzati
tulipe
Postat pe 6 Iunie 2009 21:29


iote-asa capeti complexe...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Iunie 2009 21:30
bre PW...mi-ai vazut pozele....arat eu de 35 de ani, aproape 36????in buletin poate ...ca nu ii car pe toti dupe mine...
tutankhamon
Postat pe 7 Iunie 2009 00:21
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat) CARE VA POATE FI DE UN REAL FOLOS. Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0766.685.295

deliapetrescu
Postat pe 11 Iunie 2009 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mihai eminescu si veronica miclea 267 De la: curentat_mare 6 Decembrie 2010 17:17
sunt la greu,dati sfaturi,va rog. 102 De la: zambila 31 August 2011 15:48
Cum ar fi mai bine? 28 De la: Luna_in_capricorn 22 August 2010 10:41
Exista etica in relatiile timpurilor noastre ??? 33 De la: quasaria 18 Decembrie 2011 21:20
sunt insarcinata!:( 200 De la: alinabyby2001 7 Aprilie 2011 18:45
Setari Cookie-uri