o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea?

parerea mea este ca orice barbat o sa isi insele nevasta cel putin odata chiar daca e sa simta si sa stie ce este dragostea Nu exista barbat pe lume care sa nu aibe si alte fantezii care nu le poate face cu nevasta sau prietena dar nici nu poate comunica sa isi spuna dorintele sexuale. Si dupa un timp poate intervenii monotonia si nevasta va fii buna pt calcat spalat copii curatenie mancare etc.Dar asta nu inseamna ca nu are sentimente pt ea ca nu ar sta de fraier
ana1986
Postat pe 20 Iulie 2009 14:06
Nu vad de ce trebuie sa mergem in alte tari sa vedem ce este dragostea.Noi,romanii suntem oricum un popor cald,avem femei minunate,barbati frumosi,si nu vad de ce sa ne luam dupa altii,de afara......
De ce daca esti romantic sa iti fie rusine????
Uite ca mie nu mi-e rusine cu asta,.....Sa imi fie rusine ca imi place ce este frumos,ca respect femeia,si sunt nun barbat normal???
Nu,cred ca egoistilor ar trebui sa le fie rusine...
TEODORRD
Postat pe 20 Iulie 2009 15:25
"Sa-mi fie rusine ca imi place ce este frumos,ca respect barbatul si ca sint o femeie normala". "Mergem in alte tari sa vedem ce este dragostea":sintem in faza in care doar vizualizind cum se comporta indragostitii in alte tari ne vom deschide orizontul catre dragoste, care nu este"de rusine" nu este subiect de birfa,de ura de "ce i-o fi apucat si pe astia,alta treaba nu au pe vremurile astea...Romanii nu sint egoisti este putin spus ,respira un aer viciat,care ii intoarce in timp ,fara sa le dea sansa de a face un pas inainte.
garbo016828
Postat pe 20 Iulie 2009 19:36
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 04:27
Barbatii cred ca dragostea este doar materna.
Restul este sex.
Ciresica
Postat pe 4 Septembrie 2009 05:59
uhmm,hellooooo,sunt si eu noua pe aici ,nu m-am putut abtine..hai sa iti zic eu ce mi-a zis un tip despre dragoste:daca se simte relaxat 100% fata de o femeie(including being able to fart without feeling ashamed lol ) desi nu sufera multe lucruri la ea totusi o accepta asa cum este nevenindu-i sa creada cum de mai vorbeste cu persoana respectiva in ciuda tuturor chestiilor pe care nu le suporta la ea..+ca ii impartaseste din experientele lui penibile ramanand pe urma uimit ca i-a povestit asa ceva tipei...si toate astea sunt spuse de un tip super destept,arogant,un pic narcisist,caruia evident ii place sexul, caruia nu ii place sa discute prea mult...este o persoana practica si nu crede in iubirea perfecta.
NamelessGirl
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:42
e simplu. ii place ca n-o place. adica, n-ar trebui sa o placa conform idealului sau de "femeie" si totusi, este atras de ea.

asta pentru ca tipa nu vrea sa-i fie pe plac, ca nu face pe dracu in zece sa-i intre in gratii, pentru ca se comporta firesc fara sa-i pese daca tipul face mutre sau nu. bravo, ei !
si_totusi
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:36
De la: si_totusi, la data 2009-09-04 11:36:49e simplu. ii place ca n-o place. adica, n-ar trebui sa o placa conform idealului sau de "femeie" si totusi, este atras de ea.

asta pentru ca tipa nu vrea sa-i fie pe plac, ca nu face pe dracu in zece sa-i intre in gratii, pentru ca se comporta firesc fara sa-i pese daca tipul face mutre sau nu. bravo, ei !


multumesc.
NamelessGirl
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:19
Nu sunt barbat,dar daca ma intrebati pe mine,am sa va spun.Dragostea e o preferinta a ta pentru o alta persoana sau pentru ceva anume! Imi cer scuze pentru raspuns ,daca nu era pentru mine intrebarea.Sa fiti iubiti!
Flor60
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:22
da..poate fi si asa.... poate fi o preferinta,....sau o neputinta de a simti altfel... sunt oameni pe care-i iubesti pur si simplu fara un motiv, fara vreo calitate anume a lor...
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:25
Dragostea inseamna sa nu poti respira cand femeia iubita nu e langa tine. Dragostea inseamna sa vrei sa vorbesti cu ea dar sa ramai mut in fata frumusetii ei, pe care tu si numai tu o consideri orbitoare. Sa simti ca nu mai ai cuvinte, ca toata ratiunea ta s-a redus la conceptul de Tabula Rasa. Sa te ingrijoreze doar gandul ca un singur cuvant sau gest de-al tau ar putea-o rani. Dragostea inseamna sa simti ca ti se frange inima atunci cand femeia iubita este trista si sa simti ca nu exista fericire mai mare pe lume decat sa o faci pe EA fericita. Dragostea e atunci cand fericirea ta suprema decurge firesc din insasi faptul ca EA este fericita. Iar daca macar o parte infima din fericirea ei ti se datoreaza si tie, ca barbat, cu atat mai mare este fericirea ta.
Dragostea este atunci cand absolut totul trece neobservat pe langa tine, TOTUL in afara de EA! Cand te agati de tot ce iti aminteste de EA, chiar daca nu are nici o legatura, cum ar fi un simplu prenume citit in ziar, care te duce cu gandul la EA, sau un loc prin care iti inchipui ca a trecut EA! Cand simti ca simplul gand ca ai putea-o pierde e prea mult ca sa mai poti trai! Cand simti ca departe de ea nu mai poti sa te misti, nu mai poti sa visezi, nu mai poti sa creezi, nu mai poti sa EXISTI!
Dragostea este motivul creatiei minunatelor valsuri si simfonii, a extraordinarelor picturi din patrimoniul universal, a poeziilor care te fac sa razi sau sa plangi
Dragostea este atunci cand, doar vazand-o sau auzind-o pe EA, simti ca ai fi capabil de ORICE pentru a-i aduce toata lumea la picioare dar in acelasi timp simti si ca e prea putin sa ii oferi doar luna plina de pe cer, soarele cald de primavara sau stelele din univers
De asemenea, dragostea mai este sentimentul sincer ca viata ta este un dar prea neinsemnat pe care i-l poti oferi iubitei.

Inca nu am spus nimic. Nu exista cuvinte care sa ma ajute sa explic cat de cat ce inseamna dragostea. De fapt nici nu cred ca este nevoie de acele amarate de cuvinte. Unii STIU ce inseamna dragostea numai cand se gandesc la EA, la femeia pe care o iubesc, cand simt ce disperare ii cuprinde stiind ca EA e departe.
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:30
da...mai exista si iubirea de bun ramas....mi se mai spune
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:30
si cum eu nu vb cu confucius,. ...
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:32
de data asta nu am spus ceva spus de bashinosu' ala de Confucius
da' poti sa iti continui ideea
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:34
voiam cu umilinta sa spun ca...am o vaga banuiala ca stiu ce insea,na asta...dragostea asta....atat!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:38
poi si cine te opreste?
bravo! vezi insa cum faci sa nu o simti numai tu
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:40
Se spune ca distanta e dusmanul iubirilor trecatoare ,pe cele adevarate le intensifica!
Flor60
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:40
aha./...de aiaa...acuma da , imi explic eu ceva..
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:41
De la: Poison, la data 2009-09-04 12:40:23poi si cine te opreste?
bravo! vezi insa cum faci sa nu o simti numai tu


eeeee... de ce?? pai ce rost mai are sa innebunesc si pe altu??/ nu-i destul ca...?
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:43
De la: Poison, la data 2009-09-04 12:34:39de data asta nu am spus ceva spus de bashinosu' ala de Confucius
da' poti sa iti continui ideea



in sfarsit !!!! credeam ca esti incurabil!
si de celalalt mesaj ...ce sa zic ?? sigur nu-i otravitor??
blanca
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:44
he he, Blanca... am mai spus-o pe undeva: poison e ucigator doar in cafeaua dusmanilor. in cafeaua prietenilor, poate fi panaceu universal...
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:49
frumoasa dragostea asta descrisa de tine
eladaela
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:52
dragul meu...cine-o-i fi tu...cea mai buna prietena a mea, dupa o cariera de invidiat, de 10ani in london, a plecat in tibet! simplu, scurt, usor, fara zbateri......so...citatele domniei tale....mie.... pur si simplu nu-mi par reale....din cine si din ce or fi ele....da tu poti continuaaaaaaaaaa, fireste!@!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:53
teorii...idealuri...."minciuni albe"(asta sa fie???)
eladaela
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:56
love, pai nici nu sunt adica sunt reale dar nu au nici o legatura cu cel "citat"
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:56
De la: eladaela, la data 2009-09-04 12:56:07teorii...idealuri...."minciuni albe"(asta sa fie???)

cam da!uite vezi?? cine stie?
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:58
observ ca aici s-au adunat o mare parte dintre scepticele tagmei feminine.
"barbatii sunt niste infantili, niste mincinosi, lasi si porci ordinari".
ceva nou nu gasiti?
Poison
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:59
observi?? te-am....lezat cu ceva?? n-am vruut...zau asa!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:02
am zis noi asta??????
neeee
eladaela
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:03

mai parca....imi placeau mia mult minciunile aceleaa///albe,
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indragostita de chirurg...cat poate fii de rau? 38 De la: LadyLove 16 August 2015 16:17
CEL MAI TICALOS BARBAT PE CARE L-ATI INTALNIT PANA ACUM.?...SI EVIDENT SI "DE CE" S-A DOVEDIT A FI ASA! 115 De la: fleur_de_lis 13 Septembrie 2009 23:39
nu inteleg motivul 20 De la: jeanette40 6 August 2010 10:25
relati cu barbati insurati.......interesant...(cred:) 184 De la: reyya 19 Aprilie 2010 02:13
sunt indragostita de el dar el nu ma vrea 8 De la: quasaria 18 Septembrie 2009 01:07
Setari Cookie-uri