o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea?

De la: blanca, la data 2009-03-30 18:03:46Pai cel mai bine ar fi sa incerci un raspuns cand o traiesti . Cred eu.
CaRtEnItA
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:50
buna observatie, cartenita!
pik_nik
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:57
dc nu ne spui tu pik, "ce este" ?? k doar esti barbat si daca tot ai nimerit pe'aici....
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:46
TEODORRD
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:45
ce e mama ce te miri tu asa??
fleur_de_lis
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:52
Omul are inclinatie si inspre rau si inspre bine.Un exemplu. Eram doua fete,eu si inca o fata care nu era chiar serioasa,adica fara principiii,care se culca cu cine apuca,care minte,inseala.In apopierea noasta se afla un barbat care vorbea aurea,eu m-am luat de el pt ca vorbea aiurea,apoi s-a luat fata neserioasa de el.Pe mine pot sa zic ca ma respecta,pe cealalta fata a zis ca o bate daca nu isi tine gura.Ce concluzie am tras din asta? Pt ca in om exista si bine si rau.Binele care apreciaza si respecta corectitudinea si raul din om care urmareste sa distruga corectitudinea.Pt ca un om fara credinta care nu lucreaza la partea pozitiva si face doar rele nu are pic de stabilitate in caracterul sau.Este schimbator precum vremea ,astazi este bun,maine este rau.El nu este un om pe care sa te poti baza pt ca nu are pic de stabilitate in gandirea sa.
irina_24ro
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:40
barbatii astepta ca doar noi femeile sa fim cuminti dar voi sa va faceti de cap.Pt ca barbatii necredinciosi au o ciuda enorma pe femei ca cica ele le-au dar marul.Si cica femeia are o coasta in plus care ii apartine lui si umbla sa i-o scoata sa si-o puna la loc.Pt ca barbatii necredinciosi,adica toti oamenii necredinciosi sunt plini de ura si ei vad lucrurile doar in negru.Dar si femeile au vina lor,pt ca in loc sa lupte sa ii puna pe barbati la punct ele se razbuna si se iau dupa ei.Isi fac rau reciproc.Si cum fara lupta nu exista castiguri ca sa se implice mai mult in educatia barbatului.
irina_24ro
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:44
pt ca de asta scrie si in biblie ca este pacat sa se razbune pt ca asa barbatul nu o sa poata face diferenta dintre bine si rau si se inraieste mai mult de asta mai bine te impui dar pt asta trebuie sa fii corecta ca femeie si sa fii pe pozitie.Pt ca daca nu esti in stare sa te conduci singura te conduce altii si in favoarea lui.De asta este bine ca o femeie sa invete sa se conduca singura si sa inceapa sa gandeasca,pt ca multi se iau dupa gura la altii si oamenii te invata doar doar de rau.si te duc doar la rele.Pt ca ei te invata ce i-au invata altii pt ca zic de ce sa iti mearga tie mai bine daca lui i-a mers rau.De asta este bine sa gandesti si sa nu te mai iei dupa altii oamenii,pt ca putini oameni iti vor binele mai ales oamenii fara credinta pt ca ei sunt plini de ura in interior si vad totul doar in negru.
irina_24ro
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:45
Pai unde scrie ca noi femeile trebuie sa stam la cratita? Si de ce as asculta de un barbat ca sa ma conduca in favoarea lui?Asta sunt reguli facute de barbati.Nu este obligatoriu ca femeia sa stea la cratita.Asta era pe vremea bunicii candfemeia facea 10 copii si trebuia sa inghita prostiile barbatilor.Nu avea credinta ca multe se maritau cu burta la gura.Poate se culcau cu putini barbati pt ca nu existau pile dar tot faceau sex si de asta nu erau puternice si erau slabe si de asta faceau barbatii ce vroiau cu elel.Barbatul poate fii seful doar atunci cand are capul lui IIsus,atunci cand este un om drept si ceea ce pretinda si sa ofere.Daca pretinde corectitudine si sa ofere corectitudine.
irina_24ro
Postat pe 19 Septembrie 2009 10:46
Barbatul poate fii seful doar atunci cand are capul lui IIsus,atunci cand este un om drept si ceea ce pretinda si sa ofere.Daca pretinde corectitudine si sa ofere corectitudine. Si eu sunt smerita doar in fata lui Dumnezeu pt ca Dumnezeu este drept.Nu trebuie sa fii smerita in fata barbatului din contra nu trebuie sa te iei dupa capul lui ca ajungi rau.Asa cum au ajuns fetele in ziua de astazi,au ascultat de barbati si ce au ajuns?
Dar voi sunteti tare diabolici.voi barbatii.

Smerit trebuie sa fii doar in fata lui Dumnezeu nu in fata barbatului.Ce barbatul este Dumnezeu? Barbatul ar gandi ca Dumnezeu daca ar avea credinta,dar daca nu are credinta el gandeste ca un Diavol.Si de DIavol nu trebuie sa asculti.De barbat trebuie sa asculti atunci cand si el ofera corectitudine si este drept precum este Dumnezeu.Daca barbatul nu este drept nu trebuie sa asculti de el pt ca vei ajunge rau.
irina_24ro
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:09
Barbatul poate fii seful doar atunci cand are capul lui IIsus,atunci cand este un om drept si ceea ce pretinda si sa ofere.Daca pretinde corectitudine si sa ofere corectitudine. Si eu sunt smerita doar in fata lui Dumnezeu pt ca Dumnezeu este drept.Nu trebuie sa fii smerita in fata barbatului din contra nu trebuie sa te iei dupa capul lui ca ajungi rau.Asa cum au ajuns fetele in ziua de astazi,au ascultat de barbati si ce au ajuns?
Dar voi sunteti tare diabolici.voi barbatii.

Smerit trebuie sa fii doar in fata lui Dumnezeu nu in fata barbatului.Ce barbatul este Dumnezeu? Barbatul ar gandi ca Dumnezeu daca ar avea credinta,dar daca nu are credinta el gandeste ca un Diavol.Si de DIavol nu trebuie sa asculti.De barbat trebuie sa asculti atunci cand si el ofera corectitudine si este drept precum este Dumnezeu.Daca barbatul nu este drept nu trebuie sa asculti de el pt ca vei ajunge rau.
irina_24ro
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:10
ioi...I gonna kill myself

mah dereglato...tu esti in plin delir, maica...
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:35
lasa wife, asta era pt mine...n'o certa
de cd asteptam io aicia sa lumineze cineva??asta'i deja iluminarea finala....
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:29
wifo,nu te kilari singura draga!
vrai sa moara preci?
preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:33
bubico, fii cuminte...vrei sa moara mamitza?
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:35

preciouss
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:37
apropoo de mamitza cred k io-s pe cale sa ma omoare bubico cu schelalaitul noaptile. ..
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:38
da-i pastile

sau mai bine ia-i un coleg de camera, un cutzulache
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:39

tu stii ce intelesesem??? n-ai vrea sa s tiii, ioooiii
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:40
hai ca rad cu lacrimi....de ce am putut io sa inteleg,...
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:42


perversa mica
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:44
da [pe bunee....zi si tu acuma....la ce ma faci sa ma gandesc....dece ar plange catelul meu....ac eu nu am coleg de camera, iooiiii....
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:45
cum am zis...perversa...

ori n-ai beut inca cafeaua ?
wife_de_zmeu
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:48
acuma..sorb o ....apa chioara...se vedeee??
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:49
cafeaua e antidotul perversitatii???
trec la ceaiuri, gata!
pik_nik
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:50
sdar...pot sa zic k ma intorc la lucrun inistitaaaaaaaaaa....irinuca m=a lamuriit, tu m-ai facut sa raaaaaaad....(katzalu' taceee...)ce poti sa mai vrei!
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:52
pic, depinde si de ce fel de ceaiuri sa stiii sunt uneleeeeeeeeee....ehehee
fleur_de_lis
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:54
FIDELITATE, UN SARUT SI UN ACCEPT LA FIECARE PROPUNERE DE SEX,SA FII!SIGUR CA ESTI PRIMUL IN ZIUA RESPECTIVA LA O PARTIDA DE SEX!!,UN SIMPLU TE IUBESC LA PLECARE LA SERVICI SI ACEEIASI URARE LA VENIRE,O MASA PE PLACUL AMANDORORA,OM IERSIRE IN AER LIBER PANA NOAPTEA TARZIU IN CLAR DE LUNA SI CATA MAI PUTINA CICALEALA INUTILA DUPA O BAIE FIERBINTE IMPREUNA CHIAR DASCA IESTI TENTATA SA FACI COMPARATIE INTRE MEMBRUL LUI CU CEL VAZUT IN ULTIMUL FILM XXX(MULTUMESTETE CU CE AI LAUDAL SI STRADUIESTETE SA FIE NUMAI AL TAU !!
__GEO2009RO
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:30
tam tamm!! asta este dragostea ai?? i-auzi domle'
fleur_de_lis
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:32
sunset474
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se cuceresc barbatii? 893 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
este gresit sau cat de rau vi se pare faptul de a face amor online? 150 De la: quasaria 20 Martie 2010 16:51
plang si barbatii .... 27 De la: anakin 16 Noiembrie 2009 22:02
Munastirea Tismana 3 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 12:34
Despre "inteligenta" 156 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 13:39
Setari Cookie-uri