o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea?

hai ca nu e complicat...te pilotam noi daca vrei
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:46
Haide, nu face pe neajutoratul, ca nu te prinde...
Baga poza acolo!
Ella34
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:52
crezi ca face fitze ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:53

Da, da... Ii place sa se dea lovit, sa vada cine-i sare-n ajutor...
Ella34
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:55
De la: Ella34, la data 2009-04-14 22:55:35
Da, da... Ii place sa se dea lovit, sa vada cine-i sare-n ajutor...
E compicat...stii cum sint barbatii,se blokeaza la nou...Dati-mi voie sa fac niste poze fara barba,acum port doliu...ma uit ca milogu-n traista...Acum pe bune,o sa pun ceva poze acusica...
daniel_m67
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:00
Daniel(a) mi se pare mie sau te-am facut VIP?
Ia uite ce te-au inconjurat fetele !!!
blanca
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:15
Ai grija numa in ce traista te uiti, sa nu te gineasca sectoristu.
Ioana007
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:30
De la: mielutza, la data 2009-04-14 19:43:54stai ca m-ai bagat in ceata! Cum adica nu l-ai gasit pt prima oara ?


adica nu e pt prima oara cd ma indragostesc de personajul nepotrivit! asta eraa!! parca a vrut dumnezeu sa-mi arate ca mai potrivit ca primul nici nu se exista! cam asaaa ceva...in fine!!pb e la mine, clar asta!
pupicei
fleur_de_lis
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:38
Cum Doamne iarta-ma, este personajul nepotrivit?Are mustati, mami?Poarta hamleti trei sferturi cu picioarele goale?Vorbeste gros?Poseda un Lamborghini?Sau ai cumva dimensiuni expandate si nu incapi pe scaunul de langa sofer?
Ioana007
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:50
De la: loveactually, la data 2009-04-15 15:38:19
De la: mielutza, la data 2009-04-14 19:43:54stai ca m-ai bagat in ceata! Cum adica nu l-ai gasit pt prima oara ?


adica nu e pt prima oara cd ma indragostesc de personajul nepotrivit! asta eraa!! parca a vrut dumnezeu sa-mi arate ca mai potrivit ca primul nici nu se exista! cam asaaa ceva...in fine!!pb e la mine, clar asta!
pupicei


Pai daca te-ai indragostit de altcineva "primul" numai potrivit nu-ti era.Asta e clar .Deci nu te chinui cu ganduri de genul ..
Auzi , nu cumva te simti vinovata fata de primul? (cam asa-mi suna mie "mai potrivit ca el nu exista")
blanca
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:27
love...hai ca noi ne prindem mai greu...la mine e varsta...ia vino tu ici sha si explica-ne cu amanuntul cum e problema
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:33
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-15 21:33:02love...hai ca noi ne prindem mai greu...la mine e varsta...ia vino tu ici sha si explica-ne cu amanuntul cum e problema

milelutzooooooooooo....
da mai daa...a cam fost o epopee cu "primul"...o epopee care a lasat fara replica..vreo 3 psihologi! ai mei! k a avut si el unul! al lui!
paii...cam asa ceva...eu cred ca pe acolo demult a ramas o nerezolvare si nu o mai gasesc nicicum!
fetelor voi nu va pregatiti de paste???
eu ma cam duuk.....si va pup si va urez PASTE FERICIIIIIIIIIIIIIT!
fleur_de_lis
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:17
Tu n-ai gasit psihologul care trebuie.Cine te-a pus sa-i inviti sa vada Odiseea si Iliada?
Ioana007
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:05
Pai da!
gabitzza
Postat pe 19 Aprilie 2009 11:53
"on topic": inca nu am aflat ce zic barbatii de dragoste! sunt curioasa , desi am multi amici si le stiu parerea, dar as citi cu placere parerea barbatilor si aici.
Nu e nici unul? Toti sunt la
kriszta15
Postat pe 23 Aprilie 2009 02:41
Barbatii sunt langa tine draga, numai ca invitatiile se fac pe mp., sau raspunsurile, unele dintre ele, se dau tot acolo.Hai sa-ti raspund.Dragostea este buna, dar nu intreba ce este, pentru ca nici noi nu stim, asa cum nu stii nici tu.Altfel v-ati fi intrebat pe voi femeile.Dar ca intotdeauna, dati vina pe noi.
Ioana007
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:32
De la: Ioana007, la data 2009-04-23 14:32:41Barbatii sunt langa tine draga, numai ca invitatiile se fac pe mp., sau raspunsurile, unele dintre ele, se dau tot acolo.Hai sa-ti raspund.Dragostea este buna, dar nu intreba ce este, pentru ca nici noi nu stim, asa cum nu stii nici tu.Altfel v-ati fi intrebat pe voi femeile.Dar ca intotdeauna, dati vina pe noi.


poftiim?? stai ca nu am inteles ! 1. ce inseamna mp?? metru patrat??:)) 2. tu esti baiat sau fata ioanooo?? 3. asta cu GRESIIT! total gresit! daca atat inseamna dragostea...eu nu mai zic nimic! sau ma rog e plina de nuante treaba asta ! nu inseamna neaparat acelasi lucru pt o mie de cupluri!
fleur_de_lis
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:25
De la: Ioana007, la data 2009-04-23 14:32:41Barbatii sunt langa tine draga, numai ca invitatiile se fac pe mp., sau raspunsurile, unele dintre ele, se dau tot acolo.Hai sa-ti raspund.Dragostea este buna, dar nu intreba ce este, pentru ca nici noi nu stim, asa cum nu stii nici tu.Altfel v-ati fi intrebat pe voi femeile.Dar ca intotdeauna, dati vina pe noi.


DA! DRAGOSTEA E BUNA! ca si zna cea rea: REA, DAR BUNAAAA!

mie imi place dragostea - chiar daca nu stiu ce e. Sunt dependenta
kriszta15
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:42
din prisma unui barbat dragoste unui barbat dragostea se traduce automat prin sex. daca nu e sex atunci cand vor ei....nimic nu e. cum considerati un barbat care n-are nici un scop in viata, alaturi de o femeie cu resposabilitati si servici care solicita nervii la maxim, acest barbat fiind axat in viata lui doar pe sex. adica.....daca sex nu e , nimic nu e....intoace spatele si trateaza partenera cu tacere. exista si alte lucruri in viata care merita atentie, care te fac fericit. poti fi fericit ca ai mirosit o floare, poti fi fericit in multe alte moduri......iar sexul....in astfel de cazuri vine de la sine. nu fortat, nu cu reprosuri. sunt multe de spus dar nu ma pot concentra. nici o femeie pe lumea asta n-ar accepta sa i se spuna din partea persoanei care pretinde ca o iubeste ca hai sa facem dragoste ca ma dor coaiele si .....trebuie. dorinta, iubirea si respectul unde sunt//////? sa aveti o zi buna.
albinuta45
Postat pe 17 Mai 2009 07:57
Gretuta dragostea iubitului tau sta in virful bastonului si el nu stie sa ti-o inmineze altfel...cum de nu ai priceput pina acum???
valentino
Postat pe 17 Mai 2009 16:29
Poate sa-l foloseasca sa se scarpine cu el in urechi, sau in cel mai fericit caz, sa-si dea cu el in cap.
Ioana007
Postat pe 17 Mai 2009 16:59
N-ar fi o idee rea.Dar cum nu e demontabil,nu de alta,odata scoasa din balamali,nu se remonteaza si,daca vreodata mai trebuie???Nu mai bine-i da Gretuta cu geanta-n cap,sau il scarpina cu tocul pantofului in ureki???
valentino
Postat pe 17 Mai 2009 17:13
Greta ,de ce nu-i spui Iubitului tau ca esti coplesita de-atata sensibilitate ... si de-aia nu mai ai reactii ?!
blanca
Postat pe 17 Mai 2009 17:33
un barbat cand iubeste ; e mandru de femeia lui ,incearca s-o inteleaga ( ceea ce e foarte greu..avand in vedere chiar parerile femeilor despre ce vor ?), incearca s-o ajute si s-o sustina in actiunile ei (s-o incurajeze !), e putin gelos ,face sex cu ea ( pentru ca o doreste tot timpul !) o mangaie si o rasfata ,..mai aduce flori , o mai scoate la terasa ...si mai multe...! dar cam astea-s esentiale !!
garbo001219
Postat pe 19 Mai 2009 15:02
Dupa mine sint cam putine ingredientele ca sa iasa o ,,treaba buna"...
valentino
Postat pe 20 Mai 2009 10:25
mai adauga !! sa te vedem......( ca tu esti valentino !!! marele cuceritor ...)
garbo001219
Postat pe 20 Mai 2009 15:07
De la: garbo001219, la data 2009-05-19 15:02:20un barbat cand iubeste ; e mandru de femeia lui ,incearca s-o inteleaga ( ceea ce e foarte greu..avand in vedere chiar parerile femeilor despre ce vor ?), incearca s-o ajute si s-o sustina in actiunile ei (s-o incurajeze !), e putin gelos ,face sex cu ea ( pentru ca o doreste tot timpul !) o mangaie si o rasfata ,..mai aduce flori , o mai scoate la terasa ...si mai multe...! dar cam astea-s esentiale !!


am inteles! foarte frumos spus!
dar ideea era...ii spune k o iubeste?
asta inseamna sa o iubeasca? sa o faca fara sa ii spuna?
fleur_de_lis
Postat pe 20 Mai 2009 20:26
un barbat cand iubeste ; e mandru de femeia lui ,incearca s-o inteleaga ( ceea ce e foarte greu..avand in vedere chiar parerile femeilor despre ce vor ?), incearca s-o ajute si s-o sustina in actiunile ei (s-o incurajeze !), e putin gelos ,face sex cu ea ( pentru ca o doreste tot timpul !) o mangaie si o rasfata ,..mai aduce flori , o mai scoate la terasa ...si mai multe...! dar cam astea-s esentiale !!
Atita timp cit ,,doar" vei incerca s-o ntelegi sigur ca-i foarte greu...cind,pur si simplu,ai s-o ntelegi, va fi foarte usor...
Cit timp ai ,,sa incerci" s-o ajuti,s-o sustii,sigur nu e o actiune completa
Eu,pina acum,nu am facut SEX niciodata...doar dragoste...sint doua lumi total diferite...
Si a ,,o mai scoate a-i mai aduce" ma face sa cred ca tu esti mussulman de religie...Eu i-am facut o plantatie de flori si toata casa e numai terasamente...asa nu trebuie sa ,,o mai scot sau sa-i mai aduc flori...Tine bine minte un lucru: atit timp cit dai firmituri de dragoste,nu te astepta sa primesti altfel...invata sa iubesti profund,simtit si nu o sa ,,mai trebuiasca" va veni totul de la sine...
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 10:12
Astea sunt povestiri SF.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:44
De la: valentino, la data 2009-05-22 10:12:39un barbat cand iubeste ; e mandru de femeia lui ,incearca s-o inteleaga ( ceea ce e foarte greu..avand in vedere chiar parerile femeilor despre ce vor ?), incearca s-o ajute si s-o sustina in actiunile ei (s-o incurajeze !), e putin gelos ,face sex cu ea ( pentru ca o doreste tot timpul !) o mangaie si o rasfata ,..mai aduce flori , o mai scoate la terasa ...si mai multe...! dar cam astea-s esentiale !!
Atita timp cit ,,doar" vei incerca s-o ntelegi sigur ca-i foarte greu...cind,pur si simplu,ai s-o ntelegi, va fi foarte usor...
Cit timp ai ,,sa incerci" s-o ajuti,s-o sustii,sigur nu e o actiune completa
Eu,pina acum,nu am facut SEX niciodata...doar dragoste...sint doua lumi total diferite...
Si a ,,o mai scoate a-i mai aduce" ma face sa cred ca tu esti mussulman de religie...Eu i-am facut o plantatie de flori si toata casa e numai terasamente...asa nu trebuie sa ,,o mai scot sau sa-i mai aduc flori...Tine bine minte un lucru: atit timp cit dai firmituri de dragoste,nu te astepta sa primesti altfel...invata sa iubesti profund,simtit si nu o sa ,,mai trebuiasca" va veni totul de la sine...

asa ca idee sa precepe si eu ce treaba au musulmani cui scosu si adusu ?????????ca nu pricep fara rea intentie

cat despre povestre futurista de dragoste povesti din cartile cu zane si dragon
yavrum
Postat pe 22 Mai 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
ce-si doresc barbatii???? 235 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
Bataia e rupta din rai 215 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
Credeti ca diferenta de 10 ani intr-o relatie poate reprezenta o problema? 30 De la: garbo_6115 27 Septembrie 2012 10:44
O IUBIRE IMPOSIBILA 96 De la: preciouss 30 August 2009 22:17
Setari Cookie-uri