o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea?

hmmm...nu gresesc capital. gresesc cand eu vreau s-o sarut, s-o sufoc, si ea e cu gandul in alta parte. sau cand ma trezesc noaptea din somn sa o mangai si se sperie. inca are atacuri de panica, de anxietate.

dar ai dreptate. din fericire, nu suntem perfecti. asta e tot farmecul intr-o casnicie.
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:49
sarut mana, totusico

poate pentru ca barbatilor li se pare de prost gust sa fie fideli?
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:50
Trebuie sa-ti pese.
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:51
trebuie sa iubesti, gabitzo

doar atat, sa iubesti

cinicii ar spune ca iubirea e un lux pe care doar prostii si-l permit, ca poti fii ranit, ca poti fii inselat

dar mai bine sa risc sa fiu ranit decat sa traiesc ca o umbra
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:54
pai intrebarea era ce cred ei ca este dragostea. acu, si eu ca tot romanul impartial. una din doua : de se feresc a raspunde, ori nu cred ca se ezista dragoste ori vad ca exista si atunci nu mai stiu ce sa creada
si_totusi
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:55
Asa am zis si eu- macar am simtit- deci sunt mai castigata.
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:56
barbatiii recunosc mai greu ca iubesc. li se pare ca asta le stirbeste din masculinitate. sau cred ca asta ii face vulnerabili

zic si eu ce-am vazut la altii
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:59
De la: si_totusi, la data 2009-04-12 22:55:18pai intrebarea era ce cred ei ca este dragostea. acu, si eu ca tot romanul impartial. una din doua : de se feresc a raspunde, ori nu cred ca se ezista dragoste ori vad ca exista si atunci nu mai stiu ce sa creada
Daca ai sa intrebi 100 de barbati sau femei,vei avea tot atitea raspunsuri...asta pt ca fiecar simte si gindeste la modul lui.In particular,alege-l pe cel care simte la fel ca tine.
daniel_m67
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:59
doamnele mele, multumesc ca ati avut rabdare sa ma cititi. dar ma cheama datoria

za wife zice ca azi nu am scris nimic pe site-ul personal. si mi-e ca pune nuiaua pe mine.

va doresc o noapte frumoasa

ps. totusico, cred ca am sa mai imprumut radiera aia de la tine. vad ca iar m-am umplut de "preteni" care n-au nimic de spus
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:03
Sunt barbati care daca simt ca s-ar putea indragosti de o femeie si doar daca gindesc o secunda cu groaza ca ar ajunge in situatia de a o si iubi ,fug reprimindu-si inca din fasa orice sentiment,cu toate ca regreta ca fac asta totusi o fac si gata se sint eliberati,problema e alta, mereu m-am gindit:e asta tarie de caracter la un barbat faptul ca spune ca nu il comanda sentimentele sau e lasitate.
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:09
De la: prometeus_969, la data 2009-04-12 23:03:56doamnele mele, multumesc ca ati avut rabdare sa ma cititi. dar ma cheama datoria

za wife zice ca azi nu am scris nimic pe site-ul personal. si mi-e ca pune nuiaua pe mine.

va doresc o noapte frumoasa

ps. totusico, cred ca am sa mai imprumut radiera aia de la tine. vad ca iar m-am umplut de "preteni" care n-au nimic de spus
daniel_m67
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:10
De la: scrichy, la data 2009-04-12 23:09:32Sunt barbati care daca simt ca s-ar putea indragosti de o femeie si doar daca gindesc o secunda cu groaza ca ar ajunge in situatia de a o si iubi ,fug reprimindu-si inca din fasa orice sentiment,cu toate ca regreta ca fac asta totusi o fac si gata se sint eliberati,problema e alta, mereu m-am gindit:e asta tarie de caracter la un barbat faptul ca spune ca nu il comanda sentimentele sau e lasitate.
Ai lansat o sfida pt zilele urmatoare...vom reveni,cam da batai de cap...
daniel_m67
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:12
hai sa ma fac inteles, m-am pomenit in lista de prieteni cu o puzderie de useri care nu posteaza nimic. sunt simpli spectatori. cum nu vreau sa am rating la "pretenari", mi-am permis sa ii sterg din lista, cu mentiunea ca imi reconsider pozitia cand voi vedea ceva mai mult de 3 mesaje postate.

sarut mainile, scrishy...frumoasa intorsatura asta. am sa intru maine sa vad care au fost reactiile. mi-a spus wife ca azi ai fost in forma. si a avut dreptate.
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:13
si mie mi-a provocat acelasi simtom,de mult as vrea sa il dezbat,e cva care nu nimi da pace,e tarie de caracter sau lasitate,sentimentul fiind puternic perceput de anumite persoane care nu au raspuns mai mult sau mai putin la asa ceva
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:15
PRO,eu una m-am reabilitat azi in ochii lui WIFE,am rupt inima tirgului, ca sa zic asa,vad ca ia placut,am si cornite deja ,te salut si eu si va admir mult,mor ca nu sunteti aproape,sa va cunosc mai bine
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:21
eu sunt neinteresant...dar ea e fenomenala, sa stii

si vad ca a legat niste prietenii aici, imi vorbeste cu drag de voi.

mi-a povestit ca ati desfiintat-o pe doamna ornela
prometeus_969
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:24
Daaaaa,PRO mi-e nu imi plac oameni care au angoase si cred ca altii nu vad,eu sint oamenii cu care vorbesc in virtual,foarte putini mi-au scapat,dar orice om are o bresa in glazura proprie,tot se descopera in timp daca am mai multe dialoguri cu persoana,iar cu WIFE am ceva comun eu simt asta si cred ca nu ma insel
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:29
De la: si_totusi, la data 2009-04-12 22:55:18pai intrebarea era ce cred ei ca este dragostea. acu, si eu ca tot romanul impartial. una din doua : de se feresc a raspunde, ori nu cred ca se ezista dragoste ori vad ca exista si atunci nu mai stiu ce sa creada


si totusi...pana acuma eu cred ca esti Singura care a stiut EXAAAAAACT cam cu ce se serveste acest meniu (numit "barbati"!)
deci ei ori nu cred, ori nu vad ori sunt lasi....ori noi nu pricepem nimic din uriasa lor gandire &simtire
dar eu cred ca pe undeva ei sunt niste imensi profitori ai nestiintei sau stangaciei noastre si isi traiesc cumplit de exact minutele dupa secundarul vietii
fleur_de_lis
Postat pe 13 Aprilie 2009 15:54
lov, corect

si tot corect e cum vad ei viata. noi avem prostul obicei de a ne scarpina cu mana dreapta la urechea stanga. asa, de dragul de a complica viata si de a ne da singure cu stangu-n dreptul aiurea

ei sunt mai ancorati in ceea ce se cheama "a trai cum simti pe moment". si bine fac

si_totusi
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:57
Vedeti ca se ajunge tot la:traieste clipa!
scrichy
Postat pe 13 Aprilie 2009 23:30
De la: scrichy, la data 2009-04-13 23:30:53Vedeti ca se ajunge tot la:traieste clipa!


daaa...toti barbatzii sunt experti in CARPE DIEM !!!
pai si tocmai ce ziceam....au ei si au avut vreodata legatura cu IUBIREA??? domnii barbatzi?? sau sunt doar niste minunati consumatori de clipa??
fleur_de_lis
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:47


pai nu vezi ce posta barbatu'meu ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:57
si totusi, lovelly, anu' asta m-am trezit si eu ca nu e rau sa traiesti clipa. si nici condamnabil, deci... sa faci cum simti e cel mai bine. cum se asigura continuitatea? comunicand si provocand - in sensul bun - pe partener. dar nu e cazul de efort. de aceea trebuie potrivire. trebuie ca partenerii sa se simta impliniti si provocati la a da ce-i mai bun in ei in fiece clipa.
si sa nu uitam niciodata ca potrivirea erotica este in capul listei. indiferent cat de inalti spiritual am fi... trebuie sa simtim langa partener unicitatea trairilor.
gianiblue
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:00
De la: gianiblue, la data 2009-04-14 19:00:55si totusi, lovelly, anu' asta m-am trezit si eu ca nu e rau sa traiesti clipa. si nici condamnabil, deci... sa faci cum simti e cel mai bine. cum se asigura continuitatea? comunicand si provocand - in sensul bun - pe partener. dar nu e cazul de efort. de aceea trebuie potrivire. trebuie ca partenerii sa se simta impliniti si provocati la a da ce-i mai bun in ei in fiece clipa.
si sa nu uitam niciodata ca potrivirea erotica este in capul listei. indiferent cat de inalti spiritual am fi... trebuie sa simtim langa partener unicitatea trairilor.

TAM-TAM!!!! asta stiam si noi dragaa! dar prostia, tampenia, nebuniaaa vietii mele este ca eu ma indragostesc si nu pot altfel!!!!!!!!!! de aceea cred ca ii uraaaaaaaaaaaarsc pt ,,,insensibilitatea lor, pt orbirea, inddiferenta, ignoranta.,..si pentru ca NU SIMT! nemernicii astia nimic...din trairea noastra offf....deci eu nu cred ca astia simt!in fineee
fleur_de_lis
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:19
love...asta nu e prostie si nici nebunie...sa te indragostesti...multumeste la dumnezeu ca esti asa...ce te faceai daca erai uscata sufleteste ?
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:24
Pai Love, celor mai mult le place mai mult vanatoarea decat vanatul. Asa ca , fa pe inabordabila. Daca-ti place jocul asta .
blanca
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:27
De la: mielutza, la data 2009-04-14 19:27:30Pai Love, celor mai mult le place mai mult vanatoarea decat vanatul. Asa ca , fa pe inabordabila. Daca-ti place jocul asta .


mercii, da sa te poop! cred ca asa trebuie si nu am taria astaaaaaa! si mi se pare si asa o prostiee kestia asta, da-n fine!
merci si tie pro desii... sa stii tu ca eu multumesc lui dumnezeu si plang??? cum vine asta?
ma rog oricum e bine asta sa nu mai spunem la nimeni!
fleur_de_lis
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:31
love...io crez ca nu ai gasit barbatul potrivit

si sa stii ca mai toate avem talentul asta sa ne indragostim de cine nu trebuie.

faza nashpa e cand ne si maritam cu el si persistam in prostie juma de viata

de-aia zic...la tine inca nu e nimic ireparabil
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:33
Mai sincer , si mie mi se pare dar ce sa-i faci daca numai asa au oamenii interes sa treaca de suprafata. Ne adaptam .
blanca
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:35
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-14 19:33:47love...io crez ca nu ai gasit barbatul potrivit

si sa stii ca mai toate avem talentul asta sa ne indragostim de cine nu trebuie.

faza nashpa e cand ne si maritam cu el si persistam in prostie juma de viata

de-aia zic...la tine inca nu e nimic ireparabil

klar k nu l-am gasit!dar si mai klar este k il si IUBEEEEEEEEEEEESC! si tot atat de clar este ca nici nu l-am gasit pt prima oara! si tot asa de klar este ca e genul inabordabil!
fleur_de_lis
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
el mai tanar cu aproape9ani 24 De la: garbo089273 18 Mai 2010 09:48
o mica parere 9 De la: ana02 23 Septembrie 2009 21:05
Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei 147 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:19
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
Setari Cookie-uri