Singuratatea...

As vrea sa imi spuneti de ce e atat de amara ,grea de suportat...
Nu e nimeni sa inteleaga ca am sentimente, ca nu mint, ca iubesc sincer...
Nimeni..
Dar as vrea sa fiu mai curajoasa, sa spun intr.o relatie ceea ce ma deranjeaza, ce imi place(cred ca aici am gresit) l.am acceptat pe celalalt asa cum e, fara a cere mai mult decat poate sa imi ofere: prima mea grija era sa , sa incerc sa tin pasul cu el, fara a schimba nimic...
E atat de greu dupa ce ai incercat atat de mult sa.l pastrezi langa tine(sa accepti mai mult dorintele lui decat ale tale) sa se sfarseasca totul...fara nimic, ca si cum nu a fost nimic.
E f greu..dar stiu ca trece...
ana26
Postat pe 23 Martie 2009 23:34
In orice relatie unul se implica mai mult, altul mai putin. Dar asa cum ai spus si tu, ai gresit ca nu ai spus ceea ce te deranjeaza. Pt ca daca tu nu spui ceea ce te deranjeaza, pe altcineva sa sti ca nu il intereseaza de ce iti doresti tu si ce nu iti doresti. Si atunci e normal sa fie asa de dureros si de amar gustul cu care ramai dupa o relatie in care iti dai seama ca tu ai incercat sa faci absolut orice sa fie bine. Ar trebui sa ai curajul de acuma incolo sa ceri mai mult de la tine in primul rand. Gandestete ca esti om si ca ai nevoie si tu de ceea ce oferi, iar daca nu ti se ofera, inseamna ca nu se merita sa te "sacrifici" pt cineva care nu apreciaza bunele tale intentii.Fi tu pur si simplu, cu dorinte, cu nevoi, cu vise, cu sperante. Nu iti fie teama sa ceri, pt ca la urma urmei este dreptul tau sa ai dorinte, vise, sperante...Da, singuratatea e grea, dar e mult mai grea singuratatea in doi.
adnana
Postat pe 27 Martie 2009 13:49
E amara, e adevarat, dar e de preferat unei relatii in care te pierzi incercand sa te schimbi de dragul partenerului si ajungi sa faci compromisuri care strivesc principiile in care ai crezut pana atunci...
Cel mai tare doare atunci cand ajungi sa-ti dai seama ca te-ai schimbat intr-atat, incat nu te mai recunosti...

Curaj! Va trece. Da-ti timp sa redevii tu insati, inainte de a intra intr-o alta relatie .

.....
Ella34
Postat pe 27 Martie 2009 14:11
Multumesc...dupa orice pierdere.suferinta te schimbi...
Va trece doar ca se uita mai greu!
ana26
Postat pe 27 Martie 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Discutia 18275 1 De la: garbo_14507 1 August 2013 01:48
Discutia 18159 1 De la: garbo_14359 18 Iunie 2013 11:14
86 De la: Litlstar2011 4 Noiembrie 2014 17:49
1 De la: garbo_387326 11 Noiembrie 2013 11:59
Discutia 18388 2 De la: catalinagrecu79 17 Septembrie 2013 00:00
Setari Cookie-uri