O simpla viata...

De toata lumea ne ocupam.
Ia spune ce-ti lipseste si cum te putem ajuta.
Aemulus
Postat pe 7 Martie 2009 08:56
Multumesc de sfaturi...fiecare are obstacole in viata si e drept ca doar noi le putem depasi sau imbunatati.Cine stie poate ziua de maine aduce ceva mai bun...
boana_maria
Postat pe 9 Martie 2009 08:34
De la: micabis, la data 2009-03-07 08:45:52Aaaa, citi ani are Maria? Ca e pe un alt topic un baietel de 19 ani care isi cauta o iubita.Poate o scot la capat amindoi


In toata povestea asta nu e vorba de prietenul meu, mai sunt persoane in jurul meu care reusesc sa ne puna bete in roate. Sa aperam ca anul acesta sa scapam de aceste bete
boana_maria
Postat pe 9 Martie 2009 08:37
Petronela , eu nu zic ca nu e buna medicina naturista.Dar pofta de viata nu se intretine artificial. Cand se intampla sa simti asa esti in mare contradicite cu Eul tau si e bine sa lamuresti din ce se compune nemultumirea. Si asta se face gandindu-te .

Daca vrei s-o ajuti, da-i ceva de curaj , ca sa poate privi inainte orice-o fi sa descopere .
Ca ganditul nu face rau nimanui.
blanca
Postat pe 14 Martie 2009 18:39
mielutzo, nu e artificial caci e naturist
glumesc...
gianiblue
Postat pe 14 Martie 2009 18:43
fetele destepte, dragele mele... si Maria in cauza: autoconservare.
Maria, iubita, iti scriu cu experienta personala in buzunare.
daca simti ca te implinesti gandindu-te intai la ceilalti, FA-O! desi observ deja ca lipsa de feed-back te macina. echilibreaza si tu olecutza.
sa stii ca visurile ni le spulberam chiar noi insine cand deschidem ochii la realitate. nici nu putem reprosa celorlalti ca am vazut gresit. singura solutie viabila este taiatul pisicii, convalescenta si un nou "atac" asupra vietii. nimeni pe lumea asta nu a castigat ceva uitandu-se in trecutul dureros.
vei spune ca vorbesc in necunostinta de cauza. eroare!
mi-am pus si eu toate sperantele intr-un om. pe care l-am vazut - la un moment dat - cat de mic si nepasator este. invata sa nu iubesti nemernicii, sa te detasezi usor de ei. Nu face compromisuri mari cat zidul chinezesc. fii echilibrata si impacata in primul rand cu tine insatzi.
restu' e can-can
gianiblue
Postat pe 14 Martie 2009 18:52
De la: petronelaat, la data 2009-03-13 20:04:37Buna. Am o solutie pt problema ta"nu am nici o pofta de viata, parca nu mai sunt buna de nimic, nu pot sa-mi fac planuri de viitor, functionez ca un robot". Este vorba de un remediu naturist.Daca te intereseaza da-mi un mesaj la adresa biofamily@ymail.com in care sa imi spui cine esti si sa imi lasi un numar de telefon si iti voi trimite sa citesti despre acest remediu, care e la indemana tuturor.multa sanatate!

Ceva iarba?
Micass
Postat pe 14 Martie 2009 19:24
De la: gianiblue, la data 2009-03-14 18:52:44fetele destepte, dragele mele... si Maria in cauza: autoconservare.
Maria, iubita, iti scriu cu experienta personala in buzunare.
daca simti ca te implinesti gandindu-te intai la ceilalti, FA-O! desi observ deja ca lipsa de feed-back te macina. echilibreaza si tu olecutza.
sa stii ca visurile ni le spulberam chiar noi insine cand deschidem ochii la realitate. nici nu putem reprosa celorlalti ca am vazut gresit. singura solutie viabila este taiatul pisicii, convalescenta si un nou "atac" asupra vietii. nimeni pe lumea asta nu a castigat ceva uitandu-se in trecutul dureros.
vei spune ca vorbesc in necunostinta de cauza. eroare!
mi-am pus si eu toate sperantele intr-un om. pe care l-am vazut - la un moment dat - cat de mic si nepasator este. invata sa nu iubesti nemernicii, sa te detasezi usor de ei. Nu face compromisuri mari cat zidul chinezesc. fii echilibrata si impacata in primul rand cu tine insatzi.
restu' e can-can
asa e ...multumesc
boana_maria
Postat pe 17 Martie 2009 10:20
Cateodata simtim nevoia sa vorbim, sa ne impartasim sentimentele in alta parte decat vechiul "loc". La un moment dat vrei sa vb si cu persoane care nu te cunosc si care iti pot oferi o parere obiectiva si poate te si ajuta. Acesta e si cazul meu.
Am preferat sa scriu un topic intr-un moment nu foarte "fresh". Cred ca aveam nevoie de niste palme :D ca sa constientizez ca sunt persoane care o duc mult mai greu ca mine, si ca pb mele pot fi depasite, in timp dar pot fi depasite.
boana_maria
Postat pe 17 Martie 2009 10:27
Maria, la cum suna mesajul tau cred ca te-ai resemnat. Asa e?

Fiecare avem de trecut niste incercari in viata .
Constatarea ca sunt oameni care o duc mai rau ca noi ar trebui sa foloseasca pt a-ti aduna fortele sa lupti cu problemele pe care le ai.
blanca
Postat pe 17 Martie 2009 16:12
De la: mielutza, la data 2009-03-17 16:12:05Maria, la cum suna mesajul tau cred ca te-ai resemnat. Asa e?

Fiecare avem de trecut niste incercari in viata .
Constatarea ca sunt oameni care o duc mai rau ca noi ar trebui sa foloseasca pt a-ti aduna fortele sa lupti cu problemele pe care le ai.



Crede-ma ca de ceva timp tot ma lupt cu ele...numai ca nu se mai termina..dar poate cine stie, poate o sa aiba si ele un sfarsit
boana_maria
Postat pe 18 Martie 2009 16:46
Fa o schimbare ca sa iti modifici destinul.Cu problemele de viata nu te lupta.Mai bine cauta sa le intelegi, si pe urma le iei de manuta si le duci in parc.Spune-mi o problema si am sa-ti dau un raspuns.Mieluta o sa-ti dea pentru cealalta.
Ioana007
Postat pe 18 Martie 2009 16:57
Maria, a venit vara.Ti-ai rezolvat problemele?
Aemulus
Postat pe 19 Iunie 2009 05:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey 9 De la: tutankhamon 3 Februarie 2010 11:12
tratament naturist impotriva candidozei 133 De la: garbo101210 28 Martie 2010 09:32
madalina 24 De la: Kid0 6 Februarie 2010 00:15
Totul despre preparatul natural Protect 4 Life 5 De la: europroiect2007 25 Noiembrie 2010 16:55
O simpla viata... 46 De la: micabis 19 Iunie 2009 05:43
Setari Cookie-uri