Buna

In urma cu un an am intalnit o fata pe net , eu sunt din Romania si ea e din austria, de aproape un an vorbim si de catva timp vorbim si la tel, nu stiu ce sa fac ea ma invita la ea .......imi este putin frica pentru ca nu am mai ieist din tara pana acum , ce ziceti ca ar trebui sa fac >?
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:07
sa mai stai pana termini de invatat la romana... daca germana nu se lipeste...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 00:09
astept raspunsuri concrete care cat de cat sa ma ajute in a lua o hotarare cu privire la plecarea mea in austria , nu sunt interesat de critica cuiva la gramatica mea
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:12
pai mai mami, vrei sa-ti spunem noi ce sa faci ?

da si tu in bobi, tarot, ceva..

bai, ce-i pe copchii astia, iote ce hormon are pe el..ajuta si GPS-ul...
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:15
auzi.........daca tot dau in bobi poate trec si pe la spitalul 9 pentru o mica reparatie........Doamne tara asta are doar mitocani , mistocari si unguri , imi este rusine ca sunt roman , abia astept sa renunt la cetatenia asta de rahat pentru cea austriaca vaisamar de faita voastra de numai roman sa nu fi
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:18
ai vazut ce repede te-ai hotarat, daca ai stat de vorba cu noi?...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 00:21
treci mami, treci..daca simti nevoia, nu-ti infrana instinctele , ca nu-i sanatos..

auzi, dar de ce ti-e tie rusine ca esti roman, ha ?
he, he, auzi la el..pai nene, cetatenia asta creste pe santuri?
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:21
vezi nenea poate a venit pensia , pun pariu ca ai ceva gros nu gluma doar ai lucrat la Nea Nicu la securitate , nu de alta dar la amalganul de boli care le ai in dotare la aceasta varsta ai nevoie de mita pentru nenea doctoru care acum a fost promovat din ceva catun din Retezat la Bucuresti din cauza lipsei de personal sanitar care au ales sa paraseasca tara pentru un trai decent...........nu nene inca ma mai gandesc poate va da Dumnezeu sa fiu cetatean al Republici Maghiare (Harghita , Covasna, Mures, Cluj , Bihor si Arad ) e visul meu mai nene sa vad ca ne primim pamantul de la voi inapoi jigodi comuniste .........sa iti fie tarana usoara
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:25
De la: gabitzza, la data 2009-05-27 00:21:43treci mami, treci..daca simti nevoia, nu-ti infrana instinctele , ca nu-i sanatos..

auzi, dar de ce ti-e tie rusine ca esti roman, ha ?
he, he, auzi la el..pai nene, cetatenia asta creste pe santuri?
Vorbavine cum ca romani sunt defapt o ciorba de popoare slave si popoare migratoare , deci dece sa fiu cetatean al unei tari care are la baza culturi incultura , manelele si pe Traian Marinarul
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:27
iote bre..ce se decompensa copchilu..
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:28
bai garbonache...

vaz ca te tragi din agricultura, nene, de esti asa dornic de pamant...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 00:33
mami,

poti sa fii tu cetatean da Congo, asta nu schimba ceea ce esti..
crezi ca ti se indesesc circumvolutiunile cumva, odata cu schimbarea de pasaport ?..incearca, vezi ce iese..
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:34
De la: gabitzza, la data 2009-05-27 00:34:07mami,

poti sa fii tu cetatean da Congo, asta nu schimba ceea ce esti..
crezi ca ti se indesesc circumvolutiunile cumva, odata cu schimbarea de pasaport ?..incearca, vezi ce iese..
Mai sa fiu cinstit e vorba mai mult de faptul ca in mare majoritate Romani dau dovada de mijocie in tarile vestice ale Euroei...cum sa furi rotile de la masina?:O cum sa faci asa ceva ? cum poti confunda o lebada cu o gasca mai tarane?
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:38
mami,

aia nu-s romani, sunt bronetzi. .
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:42
mijoc, gabitzo, ce vrei de la el?...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 00:43
Hai mai te rog ce brunetzi .......sa nu mai dam vina doar pe tigani ca deja.....nu aia nu sunt romani ca bine zici aia sunt romanasi e o mica diferenta au mers si ei ca si irlandezi in Noua Anglie , jumate au murit de scorbut si un sfert de foame , celalant sfert a dat nastere americi , la noi e altfel jumate a murit de indigestie alimentara , un sfert de frig si un sfert va da nastere UE
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 00:45
incercam si io sa ridic ceva intrebari in el, dar mai bine ma duc la somnic, ca-s rupta..

hai, somnic pufos..

gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 00:47
corect...

tira ca s-a umplut de zombi p-acilea...
zambil
Postat pe 27 Mai 2009 00:50
2062, 10 ani trebuie sa astepti pina cind austriecii binevoiesc sa-ti dea cetatenia lor. Asa ca din pacate ai sa mai ramii roman cu acte multa vreme si dupa ce iei acte au austriac tot ca roman o sa fii privit.
Dar, eu spun sa mergi la fata aia sa o cunosti ca nu-i bai.Chiar daca nu iese nimic vezi si tu o parte civilizata a lumii ca deh, Austria nu e de aici de colo.Si daca nu stii dialectul lor de germana e OK ca ei stiu engleza si banuiesc ca si tu stii.
Hai succes si spune-ne cind te intorci cum a fost.
Aemulus
Postat pe 27 Mai 2009 04:57
tztz. oamenii sunt distribuiti in mod egal pe tipologii pe tot globul pamantesc. dar mai sunt si factori de mediu (stiti ca asta din locurile calde este mai clocotitor iar ala din gheturi este sloi si el...) ca in alte tari exista legi care NU LE PERMITE SA FIE MITOCANI, asa cum in Romania este posibil... e alta poveste.
numai ca in intimitate, la interior, omu' se dezbraca de nationalitate si legi. acolo-i el insusi. si, dupa cum v-am mai spus, este egal distribuit. fie ca-i rau fie ca-i bun.
garbo, draga, observ ca iti lipseste simtul umorului si ai luat totul prea personal. daaa... cred ca te potrivesti cu Austria, cu fata aceea. nu vei avea timp sa fii fericit caci vei fi ocupat sa respecti miile de reguli de acolo. trebuie sa te intrebi daca esti si capabil. eu as pleca de la raspunsul la aceasta intrebare...
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 06:52
Mai nu stiu , ea e cetatean austriac deci prin casatorie as avea si eu cetatenia , cu limba e mai naspa :D si cu munca se cere mult si nu se accepta scuze
garbo002062
Postat pe 27 Mai 2009 23:46
si esti asa...mai certat cu munca si mai chiulangiu de ti-e frica?????tot ai o impresie atat de buna despre aceasta tarisoara in care te-ai nascut.....du-te mami si da-te cu schiurile prin alpii austrieci...poate nu se prinde nimenea ca erai un terchea berchea in tara ta natala si de aia ai uschito...
tutankhamon
Postat pe 27 Mai 2009 23:52
De la: tutankhamon, la data 2009-05-27 23:52:01si esti asa...mai certat cu munca si mai chiulangiu de ti-e frica?????tot ai o impresie atat de buna despre aceasta tarisoara in care te-ai nascut.....du-te mami si da-te cu schiurile prin alpii austrieci...poate nu se prinde nimenea ca erai un terchea berchea in tara ta natala si de aia ai uschito...
Mai Tutankamon , poate daca eu plec din tara asta cateva sute de mioritici vor ramanea cu ratele neplatite si cu case la banca , desi nici nu imi pasa , Tutankamon nu sunt ciulangiu si muncesc mult si ma bucur sa dau si la alti de munca sa vad ca fac ceva pt vagauna asta numita Romania care in fiecare zi are nevoie de reparati capitale , apropo stiati ca noi am primit de la UE 300 de mil de euro si am dat 3 miliarde de euro ? asta nu stiati ? va spun eu pana aici a mers inteligenta Romanului:)) rusinica mai Traiane
garbo002062
Postat pe 28 Mai 2009 00:28
2062, cunosc pe cineva care s-a casatorit cu o cetateanca austriaca si care a primit cetatenia dupa 10 ani.Nu stiu daca a fost alegerea lui sau nu.
Aemulus
Postat pe 28 Mai 2009 04:28
oameni buni, sigur ca Romanica este o tzara de cel mult trei lei.
numai ca trebuie sa fim pregatiti pentru asteptarile altor tzarishoare mai valoroase. oricum... astazi a devenit tembel sa traiesti oriunde. cred ca este normal sa facem liste cu bune si cu rele si sa luam decizii. perfectiune sau placere 100% nu vom gasi nicaieri.
gianiblue
Postat pe 28 Mai 2009 06:30
si ce are saula cu prefectura???...ce are imprumutul marinarului si cat a dat cu faptul ca tu vrei sa pleci??? la revedere! drum bun!...esti veriga slaba din lantul slabiciunilor!!!!!...
tutankhamon
Postat pe 29 Mai 2009 00:52
giani,

o tara, sau ceea ce reprezinta ea, tine de oamenii ei..
so..solutia nu este sa ne vaitam, sau sa aratam cu degetul, ca oricum am arata la imaginea noastra in oglinda, sau vecinu` de palier..

ci sa facem ceva nenecule.. taiat motzu` la curcan, si-ntepat nemernicii..
gabitzza
Postat pe 29 Mai 2009 01:23
pai cam da, gabishor. sa facem. eu, una, fac in cercul meu. ca stiu ca este o lume a barbatilor si nu am nici un chef sa ma expun la josniciile posibile. deci am multa grija si rezerva.
daca am face toti in cercul nostru mic, am reusi per ansamblu.
gianiblue
Postat pe 29 Mai 2009 07:53
De la: garbo002062, la data 2009-05-27 00:18:37auzi.........daca tot dau in bobi poate trec si pe la spitalul 9 pentru o mica reparatie........Doamne tara asta are doar mitocani , mistocari si unguri , imi este rusine ca sunt roman , abia astept sa renunt la cetatenia asta de rahat pentru cea austriaca vaisamar de faita voastra de numai roman sa nu fi




e parca in Austria cetatenia se vinde la kg,cat despre placare nu are de ce sa iti fie frica ,barbati vanduti la proxeneti mai putin ,iar daca stii un pic germana nu ai nici-o problema ,decat daca vrea sa te vanda pe piata neagra pentru organe
yavrum
Postat pe 29 Mai 2009 10:03
De la: garbo002062, la data 2009-05-27 23:46:45Mai nu stiu , ea e cetatean austriac deci prin casatorie as avea si eu cetatenia , cu limba e mai naspa :D si cu munca se cere mult si nu se accepta scuze



dupa 2 ani de casatorie cu loc de munca asigurat si cu taxele la zi poate poate poate daca stii limba fb ai sanse
yavrum
Postat pe 29 Mai 2009 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ulei de macese?! 4 De la: garbo_1322 28 Mai 2012 07:03
trompe infundate 7 De la: Magda_Magdalena_1 12 Noiembrie 2013 16:14
acnee 34 De la: garbo_390000 18 Noiembrie 2013 12:11
Revelionul ! yupii !!! 41 De la: anndrreead_sexygirl 13 Ianuarie 2010 22:14
punctele negre 71 De la: Ciresica 8 Decembrie 2010 19:31
Setari Cookie-uri