Sunt foarte confuza nu stiu ce sa fac ca sa fiu fericita in viata

SINCER EU SUNT DE PARERE CA TREBUIA SA PLECI DE LA PRIMA LOVITURA PRIMITA,EU ASA AM FACUT SI NU REGRET .SI DE UNDE IDEILE ASTEA CA NU ARE CINE SA-TI FIE ALATURI SI CA O SA RAMAI SINGURA ...LUMEA E PLINA DE BARBATI SI NU TOTI ISI REZOLVA PROBLEMELE CU PUMNU .ASA CA NU TE MAI GANDI
niki_drugan
Postat pe 23 Iunie 2009 20:28
eu sunt terifiata de ce am citit....Nu inteleg de ce mai stai pe ganduri sincer nu inteleg de ce nu iti ezi de viata.Ai spus ca nu il iubesti si dupa ce ti-a facut atatea tu tot mai stai pe ganduri...omul e dus nu merita pe nimeni langa el biata femeie care va fi langa el va suporta multe si nu vad de ce o femeie ar sta langa un asemenea tip .Vezi-ti de viata ta singura sau langa celalalt in nici un caz nu poti trai lanag o asemenea persoana daca poate fi numit om dar nu cred.E incredibil cum de mai stai pe ganduri.....
ela_ciobanu2005
Postat pe 24 Iunie 2009 13:35

Maruta-te cu un om adevarat, frumos si bogat, sa te iubeasca si sa fie devreme acasa
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 24 Iunie 2009 18:54
da' sa nu te marutesti prea tare, ca bronzul in exces dauneaza incaltamintei.
pik_nik
Postat pe 24 Iunie 2009 18:56
De la: pik_nik, la data 2009-06-24 18:56:53da' sa nu te marutesti prea tare, ca bronzul in exces dauneaza incaltamintei.


walkiria
Postat pe 24 Iunie 2009 19:57
Om adevarat...ce-o fi aia? bogat si frumos...ce-o fi asta? Nu esti cumva liber s-o iei pe fata asta ? Daca esti adevarat, o faci!
calla
Postat pe 24 Iunie 2009 20:00
cre'ca se uita prea mult la telenovele!!!
walkiria
Postat pe 24 Iunie 2009 20:01
mai repede SF-uri..
kyra
Postat pe 24 Iunie 2009 20:09
Daca povestea e reala, mai stai sa ceri sfaturi pa chat?! Pentru ce sa stai sa induri bataile lui?! Daca traiesti cu speranta ca se va schimba, afla ca nu se va schimba niciodata. Zici ca ai terminat facultatea?! Ai foarte mari "goluri" la lomba romana. Nu stii nici gramatica si costructia frazalor lasa de dorit. De-abia am inteles. Lasa-l fato si apuca-te sa mai studiezi putin limba romana daca vrei alt post decat cel de barmanita!!!!!!!!!
adeline
Postat pe 25 Iunie 2009 16:49
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 16:51
Hmmm !...Credeti voi ca din februarie de cand si-a pus problema n-a luat ea vreo decizie privind viata amoroasa? Nu stiu cum a ramas cu partea scrisului corect in limba romana...dac-ar dori sa schimbe ceva ?!
Eda
Postat pe 26 Iunie 2009 18:49
De la: zambil, la data 2009-02-04 14:39:14bai nene...

eu crez ca cineva de la garbo baga la shto subiecte d-astea aiuristice, ca sa aiba lumea ce face si lor sa le iasa cu rating...

LOL tare

insa si dk ar fi pe bune, prea multe nu ar fi de discutat. asta e un cliseu clasic, sa zicem caracteristic varstei pe care ar avea-o fata.

oricum, dk inventati subiecte, sumarizati-le cumva, dar cu mai multa imaginatie
anticenzura
Postat pe 22 Iulie 2009 04:09
ii dau 100% dreptate Annyei!!! LASA_L pe nemernicul bataus. e un salbatic, posesiv.
...iar tu gandeste-te ca NIMENI nu are dreptul sa te bata, in-afaar de D-zeu!!
imi pare rau ca ai indurat atat. eu demult vomitam pe el
garbo009863
Postat pe 22 Iulie 2009 22:16
De la: alexandru_revnic_yhoo_com, la data 2009-06-24 18:54:42
Maruta-te cu un om adevarat, frumos si bogat, sa te iubeasca si sa fie devreme acasa
poate TU esti persoana potrivita pt EA
yanyacharberet
Postat pe 22 Iulie 2009 22:23
E foarte simplu ce trebuie sa faci...defapt tu stii ce trebuie sa faci....corect....ai povestit in amanunt mai toata poveste si stiu de ce ...pentru ca nu ai cu cine sa vb...unii au avut rabdare sa citeasca altii nu...important este sa alegi calea care sa-ti ofere siguranta si liniste....alege sa fii langa persoana pe care o iubesti si care te iubeste....daca nu esti chiar sigura ca ai gasit-o...mai bine stai singura si mai cauta.... pa
garbo017339
Postat pe 23 Iulie 2009 23:11
cred ca ai nevoie urgent de un consult la neurolog, fara ironie!
aky
Postat pe 3 Septembrie 2009 14:37
eu te sfatuiesc sa stai sa te gandesti daca esti fericita langa actualul ca eu una nu as fi in conditiile astea.esti tinerica fato. eu am terminat o relatie de 6 ani.nu iti mai fie fricasa pleci sa o iei de la inceput alaturi de altcineva care te poate face fericita.gandeste-te la tine nu la alte persoane. sa nu regreti mai tarzu ca ai stat langa un idiot sa mai faci si copii ca atunci e mult mai greu sa il parasesti.
multa bafta
bubulina86
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:19
fericirea ta nu va fi cu siguranta langa acela care nu stie decat sa-si intareasca muschii facand din tine un sac de box...ai plecat si te-ai intors...ti-era dor de pumnii lui ,de vanatai sau mai stiu eu ce?...crezi ca vei lucra mult intr-un loc fiind cu el?...nu draga mea si stii de ce?...pt ca el te va bate mereu si din ce in ce mai tare ...crezi ca poti duce toata viata loviturile lui fara sa ajungi in spital ?esti atat de tanara si dorinta ta de a avea un barbat te face sa fii cu el...ai descoperit cum este sa fii femeie dar nu ai gasit barbatul potrivit...tu ce vrei de fapt o familie sau o relatie?...daca vrei o familie mai cauta daca vrei o relatie la fel ar trebui sa cauti ca sunt destui barbati care si ei la randul lor sunt in cautare ....cu privire la tipul ce web ai gresit f mult....in primul rand e normal ca cineva sa ceara web daca isi doreste sa te cunoasca...prin tel sau web cunosti oamenii mai bine ,ii vezi ,ii auzi si tragi concluzii...de ce a trebuit sa crezi ca vrea sex si sa-l si intrebi?iti dai seama ce parere si-a facut la intrebarea ta?...nu toata lumea cere web pt a face sex...sunt multi barbati sinceri care cauta cu adevarat pe cineva dar la cat se face misto-uri pe net f greu mai poti descifra care si ce mai vrea...si apoi el nu era un tip pe care l-ai cunoscut prin pers la care lucrai ca bona?...poate si-a dorit ceva serios si poate ca a stiut ca esti implicata intr-o relatie ...ti-a dat timp ca sa rezolvi sa vezi ce vrei de fapt si pe cine dar tu l-ai crezut pe boxerul tau ca toti barbatii vor sex...e adevarat ca toti vor asta ca na....dar femeile nu vor si ele?.....de ce se cauta oamenii ?...ca sa isi spuna cum e vremea ?...si tu ai nevoie acum de o pauza pt a-ti limpezi gandurile...ai cunoscut un bataus si un baiat care s-a purtat frumos....de ce nu cantaresti sa vezi care atarna mai greu si merita atentia ta?...nu-ti distruge viata acceptand orice la anii tai...cauta pana gasesti azi nu se mai poarta virginele...si la ce ti-a folosit ca ai fost virgina?...poate daca nu erai virgina nu te batea dar o face pt ca esti fata cuminte si stie ca vei ramane cu el indiferent de atitudinea lui pt ca nu-ti place sa te muti din pat in pat dar uneori crede-ma ca e necesar sa schimbi patul daca nu poti sa te odihnesti ca sa poti merge si la serviciu a doua zi
yzabela_03
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:43
Daca intr-adevar vrei raspunsuri adevarate, consulta un cabinet de psihoterapie.
E viata ta si trebuie sa te bucuri, nu sa suferi.
SysrQwe
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:34
off Doamne...dar ce e asa de greu!!Lamaie...muuulta lamaie!!
walkiria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 12:39
Decizia e una foarte simpla , in conditiile in care gandesti la rece...retine un aspect:in momentul in care un barbat devine violent se creeaza un precedent , se va mai intampla..deci, ala nu e un barbat ca te iubeste , este doar un cretin violent si fara neuroni, doar unul fara neuroni foloseste forta fizica asupra unei femei, pur si simplu nimik din actiunile lui nu justifica iubirea ta, respecta-te pe tine , am inteles ca ai terminat o facultate...cum poti sa te lasi prada unei iubiri care te face perpetuu nefericita???!! ( iubire din partea ta) Tu chiar nu gandesti...esti doar cu inima acolo???!! Revino la realitate!!
Celalalt cu care vorbesti pe mess..am inteles ca e genul tandru , protectiv ..si iti place, te simti atrasa de el..
Lasa-l pe ala violent si nu privi inapoi nicio clipa, gandeste-te la toate fazele lui de gelozie si violenta si iti vei da seama ca nimik nu justifica iubirea ta pentru el , e simplu NU TE MERITA. Sau daca iti place rolul de victima ramai cu el ...dar eu sper ca totusi gandesti atunci cand iei o decizie. So Succes!!( sa nu-ti para rau nicio clipa , sa nu privesti inapoi spre cineva care la un moment dat a fost violent cu tine , fie numai o singura data) Decizia iti apartine,nimeni nu va decide in locul tau...e o chestiune doar de vointa ..sa poti , sa vrei , sa fi obiectiva atunci cand te desprinzi de cineva.Fara regrete!!!
reyya
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:16
In lumea asta...in care nimanui pare-se ca nu-i pasa cu adevarat de nimeni...poate...chiar si o bataie inseamna ceva...inseamna ca cineva e..."interesat"...de tine...e o chestie stabila...stii ca acolo...exista cineva ...care iti "da" ceva...??? E greu de inteles cum o fata educata accepta asa ceva! Dar am inteles ca se creeaza un fel de dependenta...intre cei doi...si e o chestiune ce cere ajutor medical...pentru a face fata sa intelega ca poate alege o viata mai buna.
DORI_
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reintoarcerea in Romna?ce sa fac? 1 De la: mariagaie 9 Octombrie 2011 10:36
iubitul meu, eu si fosta lui sotie 24 De la: garbo052438 19 Septembrie 2009 15:11
help !! 4 De la: pik_nik 22 Iulie 2009 16:13
e greu sa fii femeie 1 De la: rudi 27 Noiembrie 2008 01:14
sa fie oare plictiseala? 2 De la: sexy_nico26 13 Ianuarie 2009 13:59
Setari Cookie-uri