Sunt foarte confuza nu stiu ce sa fac ca sa fiu fericita in viata

n-am rezistat sa citesc tot, insa de un lucru sunt sigur - unde-i rost de bataie, gata cu relatia. io am plecat imediat dupa prima palma. la fizicul meu...
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 10:06
voi ati avut rabdare sa cititi tot ?

hmmm...cred ca imbatranesc...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 10:08
Bony! In viata ta sa nu mai spui unei fete ca ea e de vina cand are un iubit gelos!! Acest om ,daca chiar e reala povestea, este bolnav si gelozia nu o vindeca nimeni, poate doar cu psihoterapie, dar e nevoie si de consecventa si de un om cat de cat educat. Un prost nu are nicio sansa! Ce sanse sa mai dea unei relatii de astea? Daca o bate ala, tu mai crezi ca asta e bine pentru fata aia sau oricare alta? Ce naiba, unde traiti? Va place batute si recomandati si altora? Ce relatie armonioasa? Cu ala? NICIODATA!
La oamenii gelosi, de ce le faci pe plac, de aceea le activezi nebunia asta cu gelozia mai tare! Fata asta are un viitor in fatza, e tanara, are o scoala, dar viitorul ei nu e cu el! Si cu cat pierde mai mult timp langa un nebun ca asta, e in dezavantajul ei!Viata si timpul nostru sunt prea pretioase sa le inchini unui bataus obsedat si gelos! Trebuia sa il dea de mult la politie ca o bate si sa ii puna interdictie sa se apropie de ea! Dar sunt atat de prostute fetele astea, ca incepe sa le si placa batute si ....stiti voi!
calla
Postat pe 21 Iunie 2009 10:13
Stii vorba " Traieste-ti clipa si viata"
Nimeni nu traieste pentru tine , traieste si apreciaza orice clipa de fericire.
Iar viata este o loterie nimeni nu iti poate garanta o fericire, caut-o si risca totul este risc si cistig sau pierdere in lumea asta.
Viata ne schimba de la minut , ora , zi , an la altul(a), de ce nu incerci sa schimbi si sa risti pentru "binele " tau, sau ce crezi ca ar fi bine.
SToian_Constanta
Postat pe 21 Iunie 2009 10:16
Un barbat care a lovit o data, va lovi si a doua oara. Probabil ca asa a vazut la el in familie si asa crede el ca se iubeste o femeie. Nu se va schimba niciodata. Cat despre tine, foarte rau ca ai acceptat asa ceva. Cum adica, nu stii ce sa faci? Desprinde-te de primul, fa-ti o viata a ta, fii pe propriile tale picioare (independenta, vreau sa spun) si nu cauta sa mai devii sclava vreunui barbat. La urma urmelor, poti sa stai o perioada si singura, nu e neaparat nevoie sa fii intr-o relatie. Daca ai o relatie, aceasta sa presupuna reciprocitate. Esti tanara si ai tot timpul sa intalnesti iubirea, nu e nicio graba. Pe scurt, iubeste-te intai pe tine, daca vrei sa intalnesti o iubire adevarata.
milica_albulescu
Postat pe 21 Iunie 2009 11:15

Buna. In tot ceea ce ne-ai povestit, reiese faptul ca relatia cu primul prieten incepe sa se receasca, iar relatia cu al doilea prieten, inca ne oficiala, incepe sa se incalzeasca. In aceasta situatie ai de facut un singur lucru: Gandeste-te cand te simti mai bine, mai comod si mai linistita , vara sau iarna, ce-ti place mai mult,cadura sau frigul, care din ei ii suporti mai bine, pe acela il alegi. Daca vrei sa ai toata viata ta, plina de scandaluri,si te complaci asa, atunci dute la primul prieten, daca iti place linistea si siguranta zilei de maine, dute la al doilea prieten. Parerea mea ,cu primul nu as mai sta nici 24 de ore, pentru ca ca gelozia mai devreme sau mai tarziu duce la crima. Aceste "animale" trebuie evitate, deoarece sunt imprevizibile. Ce o sa faci daca te casatoresti cu un asemenea"OM'? Va trebui toata viata sa fii sclava geloziei lui. Nu te lega la cap, daca nu te doare. Rupe brusc relatia cu gelosul si fugi repede la omul sanatos care te iubeste. Gelosii nu sunt sanatosi, au ceva,in neregula la intelect. Ai insa, foarte mare grija, sa anunti politia, in cazul in care vrei sa-l parasesti, deoarece se infurie si te urmareste. Asta nu inseamna ca va trebui sa-l accepti de frica lui, ar fi cea mai mare gafa. ACEASTA ESTE PAREREA MEA, DECIZIA ESTE A TA. SUCCES!
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 21 Iunie 2009 11:19
Draga mea...o viata avem.Si eu trec printr-o situatie asemanatoare,cu deosebirea ca eu sunt casatorita de 13 ani si am si 2 copii si nu sunt batuta,dar sunt controlata la fiecare pas,nu pot sa fiu eu,nu am voie sa glumesc cu barbatii,nu am voie sa lucrez unde imi place...Si eu am cunoscut pe cineva,tot pe net...s-a intamplat totul ca la tine,si sincer,daca nu ar fi copii,care inseamna totul pentru mine,nu as sta pe ganduri.
E clar ca prietenul nu te iubeste si nu te-a iubit,sau daca da e o iubire egoista,bolnava!Cand iubesti iti pasa de cel de langa tine,ai incredere,il sprijini...Faptul ca ai terminat o facultate,inseamna ca esti o persoana capabila.Din punct de vedere financiar nu ai avea probleme.Nu zic ca ar trebui sa te si muti cu cel cunoscut pe mess,dar merita sa-ti dai o sansa sa fi fericita...Nu toti sunt la fel...si daca primul nu a apreciat faptul ca ai fost a lui de la inceput,si inca nu are incredere in tine...e grav.Ce alta dovada poti sa ii mai dai???Tu te gandesti doar la el???Si tu???La tine cine se gandeste?Esti tanara si ar fi pacat sa renunti la tine...Sper din suflet sa-ti gasesti fericirea,dar trebuie sa fi hotarata...
ingeras77
Postat pe 21 Iunie 2009 11:24
Buna, Kamy!
Numele meu este Ambra.
Am citit povestea ta, cei drept, cam superficial dar am inteles in mare. Promit ca dupa ce iti trimit mesajul, voi relua lectura, in amanunt.
In alta ordine de ideei, daca consideri ca ti-ar prinde bine sa vorbim pe tema asta, iti las id-ul meu: ambrozyee@yahoo.com
N-am convingerea ca te potajuta sa te dumiresti 100%,dar macar 60-70, da!
Te pupic si ai grija de tine!!
garbo009589
Postat pe 21 Iunie 2009 11:28
Te pupi?!! ...adica , adica tu te pupi ( pe tine te) ...esti tare
blanca
Postat pe 21 Iunie 2009 11:30
ai ceva impotriva verbelor reflexive, stimata duduitza?
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 11:32
Mare dreptate are baboy,de fircare data cand iubesti zici ca e pentru prima oara,dar citind ce zicea fata asta chiar cred ca "mare e gradina Domnului".Sa traiesti in teroare si sa dai tot timpul explicatii si sa te mai si gandesti ce sa alegi...deja e prea mult.M-as fi dus dracului dintr-o astfel de relatie demult!
kikirikimiki30
Postat pe 21 Iunie 2009 12:09
Sunt convinsa ca vei gasi puterea si rezolvarea apropiindu-te de Dumnezeu. Cere-i ajutorul ca sa-ti arate calea pe care trebuie sa o urmezi. Nu-ti irosi tineretea in mediocritatea aceasta sentimentala. Dute la crucea lui Hristos si cere-i sfat si ajutor. EL te va lumina.. Ti-o spun din proprie experienta . Pupici!
garbo001288
Postat pe 21 Iunie 2009 12:55
draga KMMY, pe langa faptul ca habar nu ai sa scrii dupa ce ai absolvit o facultate,iar faptul ca esti atat de tampita in viata de zi cu zi ma face sa-mi fie rusine in locul tau !
borodimonica
Postat pe 21 Iunie 2009 12:57
D-acord cu Monik...ce-i asa greu maaa...sa scrii corect gramatical...???
Eda
Postat pe 21 Iunie 2009 13:01
deaaaaaa, pana la dumnezeu te mananca sfintii, si daca ajungi, te ajuta fara sa-ti bage in traista sau sa-ti dea lanterna. pana pierde timpul cautand drumul spre dumnezeu (pe care oricum i-l arata popa, asa catre final), mai bine s-ar ocupa singura de propria-i viata. nu-i deloc dificil, daca gaseste pragul potrivit de care sa-si loveasca putzintel tartacutza.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 13:01
Draga mea ce-ti lipseste? banuiesc ca nimic, poate mai multa scoala, in rest alege de la viata ce-i bun. Cum ai putut sa admiti sa te loveasca? asta in primul rand, iar a doua idee este simpla. "Valea" si daca te intreana ce-i aia, ii spui ca-i bancul cu relieful. Sau pentru el mai exista o varianta ca sa plateasca pentru ceea ce a facut. Infrunta-l putin ca sa te loveasca scoate-ti un certificat medico legal si da-l tata in judecata, mama lor de imbecili. Ca deja m-am enervat.Ce dracului aveti in capul ala sec de va indragostiti de lichele? sunteti oarbe? viata e atat de pretuita incat chiar ar trebui sa vedeti asta. Deschide ochii bine si dispari de langa bruta aia cat mai urgent posibil. Asigura-ti spatele mai intai si fi "fata desteapta" da-o dracului de dragoste. De ce nu-mi mai da mie dumnezeu anii tai?
Tinem legatura si nu mai face greseli nu este el vinovat ci tu ca ai suportat o mizerie langa tine atatia ani care crede-ma sunt pierduti si e pacat.
MihaelaMi
Postat pe 21 Iunie 2009 13:04
monica draga, "pe langa faptul ca..." si "faptul ca...", ce urmeaza? lipseste ceva ca sa fii convingatoare
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 13:05
De la: borodimonica, la data 2009-06-21 12:57:57draga KMMY, pe langa faptul ca habar nu ai sa scrii dupa ce ai absolvit o facultate,iar faptul ca esti atat de tampita in viata de zi cu zi ma face sa-mi fie rusine in locul tau !


Esti putintel dura, nu strica insa nu toti suntem hotarati si corecti ca oamenii din Ardeal. Felicitari pentru directie.
MihaelaMi
Postat pe 21 Iunie 2009 13:07
De la: borodimonica, la data 2009-06-21 12:57:57draga KMMY, pe langa faptul ca habar nu ai sa scrii dupa ce ai absolvit o facultate,iar faptul ca esti atat de tampita in viata de zi cu zi ma face sa-mi fie rusine in locul tau !


frumoasa dezmortire...
valentino
Postat pe 21 Iunie 2009 14:48
e de la electroshoc, tantile lucreaza pe la cabluri
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 14:50
val...imi aduc aminte ca am scapat si eu boii odata, cu irinuca aia...am facut-o tampita...he...he...

pe urma mi-a parut rau, dar era tarziu, scapasem porumbelu'...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 14:51
domnitza, daca fata inca are pe cocoasha urmele educatiei administrate de iubitul ei si tot nu stie ce sa faca, isi merita soarta.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 14:54
eu zic sa faci ceea ce-ti spune inima ca anii trec si tu nu-ti gasesti linistea , incearca sa iei totul de la viata .....bafta in tot ceea ce-ti alegi....
iacobmary2000
Postat pe 21 Iunie 2009 14:54
Ai suferit destul,e timpul sa lasi acest trecut plin de suferinta in urma,ai dreptul sa fii fericita.ai o oferta de munca ok,un tip care iti vrea binele,nu e musai sa fiti imediat impreuna,la-sa timpul sa te ajute.....dar..eu una nu cred ca vei putea sa il schimbi pe al tau iubit,oase rupte,lipsa de respect...e mult prea greu de acceptat si chiar nu vad de ce.In viata trebuie sa avem curaj sa facem schimbari,incearca sa iei binele din toata aceasta perioada a vietii tale,cu siguranta aceasta experienta te-a invatat multe.E timpul sa te iubesti....si sa faci ceea ce e ok pentru tine.
Sper din tot sufletul sa ai curaj sa iei decizia cea mai buna pentru tine,sa iti alini sufletul.CU DRAG ROXANA.
garbo011805
Postat pe 21 Iunie 2009 15:49
f adev ultima propp daca nu te iubesti tu insati nu vei face pe nimeni sa te iubeasca. sfatul asta l-am primit si eu de curandde la o prietena si cred ca avea mare dreptate.ps dai sfaturi bune am obs, pacat ca nu am apoti ajuta si pe mine cu un sfat ca numai probl am cu ai mei parintii, mai ales cumami care mauraste, anul asta o sa plec din casa, cat mai repede cu atat mai bine-asta o s afiu cadoul meu pt ziua mea-care pe 13 iulie.sper s areusesc asta.te pup
laurita13
Postat pe 21 Iunie 2009 15:51
cati ani ai, papusa ? zici ca te uraste mami ?

oh, sfanta naivitate...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 15:54
DE CE SPUI CA MAMA TE TE URASTE???!!!Mi se pare imposibil...poate vrei sa discutam mai mult pt a ma face sa inteleg.oricum...o mama nu isi poate ura propriul copil...te pup.
garbo011805
Postat pe 21 Iunie 2009 15:58
Inerentele conflicte dintre generatii,Wife...fetelor,incercati voi sa spargeti gheata instalata intre voi si parinti.In multe cazuri,acestia sint depasiti de situatie,sugrumati de problemele subzistentei si greutatea acestei situatii.Daca a-ti avea curajul sa o luati pe mama deoparte la o discutie calma si sincera,sint sigur ca veti repara mult in raportul vostru.Realitatile trebuiesc afrontate,nu evitate.Fugiti din acest iad si ajungeti in altul mai mare...reflectati inainte de a fi tirziu...
valentino
Postat pe 21 Iunie 2009 16:03
vad si eu ca sunt conflicte, tocmai a deschis un topic despre asta...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 16:06
Wife,putem fi de ajutor si noi...
valentino
Postat pe 21 Iunie 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de ajutor 9 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:04
Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat 68 De la: garbo052318 21 Iulie 2010 22:02
despre raci 2 De la: luc70 9 Mai 2009 21:23
Topic ca sa ma racoresc/Ferice de cei care nu si/au crescut ei copiii. 49 De la: daria_pet 8 Octombrie 2009 14:08
Buna 10 De la: garbo_398494 4 Mai 2014 20:41
Setari Cookie-uri