despartire. cum sa il ajut?

Recent m-am despartit de prietenul meu dupa aproximativ 1 an, dar acesta nu reuseste sa treaca peste asta. Am incercat sa ii explic in toate modurile dar nu acum chiar nu mai stiu ce sa fac.
In cateva saptamani a ajuns o umbra bea cafea si fumeaza fara sa manance.
Nu vreau sa il am pe constiinta dar in acelasi timp nu pot trai cu el din mila. Puteti sa ma ajutati cu un sfat va implor! Cum sa il ajut?

Postat pe 2 Februarie 2009 12:30
nu exista reteta standard, din pacate. Poti sa-i explici ca mila nu tine loc de dragoste si nici nu duce la o relatie pe viata. explica-i de ce consideri ca sunteti nepotriviti si de ce nu se poate schimba ceva pe directia asta. Daca tot nu intelege, schimba-ti comportamentul in exact ce uraste mai mult.... Putem spera ca va ajunge sa-si spuna : "aaaa, deci si-a aratat adevarata fatza. nu, nu mai vreau nici eu in conditiile astea...". e mai important sa se vindece decat sa ramana cu o parere corecta despre tine.
gianiblue
Postat pe 2 Februarie 2009 12:39
De la: devill_85, la data 2009-02-02 12:30:28Recent m-am despartit de prietenul meu dupa aproximativ 1 an, dar acesta nu reuseste sa treaca peste asta. Am incercat sa ii explic in toate modurile dar nu acum chiar nu mai stiu ce sa fac.
In cateva saptamani a ajuns o umbra bea cafea si fumeaza fara sa manance.
Nu vreau sa il am pe constiinta dar in acelasi timp nu pot trai cu el din mila. Puteti sa ma ajutati cu un sfat va implor! Cum sa il ajut?



sunteti pe invers?
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
numai eu si el 14 De la: regi_15 16 Noiembrie 2008 00:51
De ce exista atata rautate... 1 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 12 Octombrie 2009 22:40
ciao 7 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 10:22
zice ca ma iubeste dar nu are curaj sa termine cu fosta! 38 De la: sophia 21 August 2010 08:57
Eu cred ca daca il rogi pe Dumnezeu sa te ajute ca sa mergi pe drumul drept si sa te supui lui,omul are devii puternic si nu i-ar mai pasa de gurile rele si le-ar lasa sa vorbeasca singure pana le-ar sari ochii 17 De la: ingerasulluptator 12 Martie 2013 23:42
Setari Cookie-uri