seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci?

De la: blairwitch, la data 2009-03-17 10:27:40
De la: geo32, la data 2009-03-17 10:24:51 poate ca ar trebuii sa stii, nikita e chiar femeie. stiu , e greu sa-ti dai seama de asta, da' e chiar femeie.


nu mai spune!!!! nu mi-am dat seama, am crezut ca un vreun body-guard, ceva, si inca unul concediat din cauza crizei, care a decis sa mearga pe cont propriu!!



e ceva ce-mi scapa mie, si sincer nu stiu despre ce e vorba.
si nu e sapunul!
geo32
Postat pe 17 Martie 2009 10:41
fleur_de_lis
Postat pe 17 Martie 2009 19:59
Faci ca mine...ii spui cateva.. il trimiti in originile ma-sii si in urmatoarea saptamana esti somera.....
corinacostea36
Postat pe 18 Martie 2009 15:59
i-as inregistra propunerea si dupa l-as santaja eu pe el.
gromanciuc
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:41
Bbun, asa sa faci, numai ca santajul constituie infractiune, pe cand propunerea nu.
anakin
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:18
fain, anakin... ihi... asa este.
dar doamnelor si domnisoarelor: ia incercati sa va aratati inabordabile si foarte indragostite de partenerii vostri. sa vedeti cum orice sef cedeaza si uita de propuneri indecente...
gianiblue
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:56
De la: gianiblue, la data 2009-04-03 23:56:31fain, anakin... ihi... asa este.
dar doamnelor si domnisoarelor: ia incercati sa va aratati inabordabile si foarte indragostite de partenerii vostri. sa vedeti cum orice sef cedeaza si uita de propuneri indecente...

Aici deacord cu tine.
Dar daca totusi s-ar intampla l-as raporta mai departe si mi-as lua si un avocat bun.
persidadamian
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:12
da, persi, daca este- totusi-unul asa de natang astfel incat nu pricepe... merita un proces, ceva. dar putem conta pe egoismul infiorator al barbatilor. in marea lor majoritate se vor conserva si nu isi vor risca pielea pentru o partida de sex.
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 08:08
De la: anakin, la data 2009-04-03 23:18:54Bbun, asa sa faci, numai ca santajul constituie infractiune, pe cand propunerea nu.


cum nuuu??pai cum, propunerea e decentaa???
fleur_de_lis
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:06
persi, nu ai inteles: propunerea n-o fi decenta dar nu este nici legala...
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:10
De la: gianiblue, la data 2009-04-03 23:56:31fain, anakin... ihi... asa este.
dar doamnelor si domnisoarelor: ia incercati sa va aratati inabordabile si foarte indragostite de partenerii vostri. sa vedeti cum orice sef cedeaza si uita de propuneri indecente...


Si eventual afisati-va cu un tip bine facut daca sunteti "fara pereche"
blanca
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:10
bravo, mielushor. ai dreptate: daca se vrea a iesi dintr-o situatie nasoala, se poate recurge la prieteni, gigolo et comp. ei, toate au leac. inclusiv sefii hartzuitori.
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:13
De la: loveactualy, la data 2009-04-04 16:06:38
De la: anakin, la data 2009-04-03 23:18:54Bbun, asa sa faci, numai ca santajul constituie infractiune, pe cand propunerea nu.


cum nuuu??pai cum, propunerea e decentaa???


Decenta sau nu, atata vreme cat nu este cuprinsa in codul penal propunerea nu poate fi considerata infractiune. Este ca si cand te-ai duce la piata si vanzatorul iti spune "hai sa iti dau o legatura de patrunjel". Poti sa cumperi, poti sa nu cumperi.
anakin
Postat pe 4 Aprilie 2009 17:09
si sa mergem in "extremitatea" cealalta fata de legatura de patrunjel.
ex: unu' vrea sa-ti ia casa si incearca si el sa te prosteasca. pai tu ii zici da?! evident ca ii zici nu. si il si ameninti oleaca... daca nu ajungi si cu plangere la politie.
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:11
eu sint sigur ca seful le pune pe cel putin 3 angajate la "munca de jos"-mumu.da astea se revolta in ele si merg ciufulite mai departe.oricum nu stiu ce ar putea face alceva.doar sa-i spuna sotiei sefului poate.
titzian
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:17
Daca accepti sa-ti pastrezi locul de munca doar pentru o partida, este cam nasol.
Sa te vizi pentru ce?
Mai devreme sau mai tarziu tot la demisie sau concediere ajungi.
toko
Postat pe 5 Aprilie 2009 21:41
E o chestiune destul de delicata daca e sa ma intrebati pe mine. Am cautat ceva legat de asta ca sa aflu si parerea altora, sunt inca studenta si deci asta e primul meu job, asa ca intamplarea nu are precedent pentru mine. Pe scurt, mi s-a intamplat o chestie destul de nasoala. Seful meu nu pare a fi genul asta de om, care se culca cu toate femeile pe care le prinde prin birou. Dimpotriva, e privit cu foarte mult respect de toti cei de la birou, are o relatie strict profesionala cu toata lumea etc.
Bine ca mi s-a intamplat mie chestia naspa. E lung de povestit, dar in principiu m-a cam dat peste cap problema asta.
Daca cineva vrea sa se plictiseasca cu povestea propriu-zisa (as aprecia niste sfaturi totusi) il invit sa citeasca aici: http://viatadestudenta.blogspot.com/2009/03/instinct.html .

Cand se intampla ceva de genul asta, pe bune daca nu iti vine sa-ti iei campii. Eu una aveam o parere mai buna despre lume...
Irenne88
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:19
Subalterna catre sef:
-Am doua vesti: una buna, alta rea.
- Incepe cu cea buna.
- Nu esti steril.
castancopt
Postat pe 17 Mai 2009 15:49
mi s-a-ntamplat...si m-am carat...cat esti de stapana pe tine si voluntara, in momentele de genu' te simti vulnerabila...am simtit-o pe pielea mea...sa fii hartuita de director, mai direct, mai indirect...logodnicul sa te astepte la ora cand ti se termina programul...iar tu sa intarzii cateva minute, o ora...pentru ca individul e "absorbit" de prezenta ta si-i face placere sa vorbeasca cu tine...orice, mai putin de servici...naspa, am iesit cu o fata ce m-a tradat in fata logodnicului...a doua zi demisie prin telefon, fara sa ma sinchisesc macar...pentru ca altfel se lasa cu rele...ca si cand ma apuca...adevarat ca, oricum nu voiam sa raman o viata pe jobul ala...poate de asta m-a si lasat rece urmarea...azi devine o pedeapsa(sa nu ma bata d-zeu)sa fii si frumoasa si desteapta si blonduta si profesionista...no way, e prea mult pentru anumiti barbati...iar tu ajungi sa-ti pui probleme daca ai facut vreun rau...doar pentru ca esti asa...hm, oameni si oameni...
mia79x
Postat pe 19 Mai 2009 14:59
eu cred ca PAXY l-a 'aranjat' intr-un 'mod' sau 'altul'..... din cate vad nu mai da nici un semn
garbo000340
Postat pe 19 Mai 2009 16:09
il scupip in fata si imi dau demisia...mi se par tarfe alea care se culca cu seful ca sa-si pastreze locul de munca sau sa avanseze, plus ca isi bat joc de ele...
micki23
Postat pe 19 Mai 2009 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
,,Mami, divorteaza!"- ,,Caut linistea!"-Divortul nu inseamna liniste 30 De la: guineverre 19 Decembrie 2008 09:18
l-am inselat ii spun? 177 De la: Ioana007 30 Iunie 2009 19:32
Sunt insarcinata si doresc sa ma despart de tatal copilului 142 De la: lollyme 1 Februarie 2020 22:28
PT toti BARBATII din comunitate....am nevoie URGENTA de un sfat !!! 329 De la: DaMarkus09 25 Iunie 2009 00:03
Nu stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:11
Setari Cookie-uri