infidelitate

compromisuri facem toata viata decand ne nastem si pana murim pt ca altfel nu putem trai,nu suntem perfecti sa cerem perfectiune,nu suntem destul de bunii,pt a cere celora de langa noi sa fie buni,nu suntem super geniali ,suntem pur si simplu niste muritori supusi greselilor,pe care le iertam mai devreme sau mai tarziu.............deci facem compromisuri.
pufoasa67
Postat pe 3 Iunie 2009 15:30
acum depinde fiecare ce intelege prin compromis...sa avem grija ca sub forma asa-zise-lor compromise sa nu se ascunda ceva slabiciuni proprii...compromisuri-compromisuri...dar cu limita...ca altfel le mai putem confunda si cu prostie.
compromis cu cap si cu folos va doresc!
mia79x
Postat pe 3 Iunie 2009 15:44
Lamuriti-ma, frate, si pe mine ce e aia, compromis. Faci compromis cand pleci in concediu si nu sunteti de acord, "ca la munte, ca la mare", pana la urma tre' sa cedeze unu' sau faci juma' colo, juma dincolo. Da' cand este vorba ca omul de langa tine sa-si petreaca ziua de nastere cu fosta si tu esti de acord, eu cred ca se numeste altfel. La mine, la tara, iti petreci ziua de nastere cu cei mai importanti oameni din viata ta, incluzand persoana care te iubeste.
Dupa mintea mea, nu se fac astfel de "compromisuri".

tulipe
Postat pe 3 Iunie 2009 15:58

bingo...pai tocmai si eu ma minunam cat de...intelegatori pot fi altii...sa nu zic altfel...of, god
mia79x
Postat pe 3 Iunie 2009 16:01
Pai aia nu se mai cheama compromis ci infidelitate curata, asta daca nu cumva s-au intalnit doi prosti care isi bat joc unul de altul, fara sa stie.Vrea sa-si sarbatoreasca ziua cu fosta?Trimite-l si cu valiza, iar bilet ia-i numai de ducere.
Ioana007
Postat pe 3 Iunie 2009 19:07
sau menage a troi
tulipe
Postat pe 3 Iunie 2009 19:16

dragilor,
cand te duci sa faci sport de camera cu alta, si-i mai si spui prietenei tale (adica.. vezi-Doamne esti baiat cinstit, nu o lucrezi pe la spate ) se cheama ca el e nesimtzit si tu cam..proasta, ca s-o zic pe sleau...
gabitzza
Postat pe 3 Iunie 2009 19:20
De la: gabitzza, la data 2009-06-03 19:20:03
dragilor,
cand te duci sa faci sport de camera cu alta, si-i mai si spui prietenei tale (adica.. vezi-Doamne esti baiat cinstit, nu o lucrezi pe la spate ) se cheama ca el e nesimtzit si tu cam..proasta, ca s-o zic pe sleau...


acu depinde ce sport Gabitzzule!! daca faci un tenis de masa cu ea nu cred ca se supara iubita!! sau niste halbere!! doar daca o pui de un dans la orizontala e mai grav!!!
superbus
Postat pe 3 Iunie 2009 19:57
EU NU INTELEG ASA CEVA. oricum as intoarce situatia... nu pot baga la neuronul unic de blonda.
gianiblue
Postat pe 3 Iunie 2009 20:05
De la: gianiblue, la data 2009-06-03 20:05:05EU NU INTELEG ASA CEVA. oricum as intoarce situatia... nu pot baga la neuronul unic de blonda.



ce nu intelegi Gianicoo? sporturile astea?
superbus
Postat pe 3 Iunie 2009 20:14
superbule, halbere la terasa mamicule..
gabitzza
Postat pe 3 Iunie 2009 20:14
halbere... si in casa mere
daca ai cu cine
si te tine bine!!

hai c-o dau in poesii....si am gresit topicu!!
superbus
Postat pe 3 Iunie 2009 20:51
Pai normal ca nu poti baga.Toata lumea a cautat neuronul acela si s-a observat ca lipseste cu desavarsire.
Ioana007
Postat pe 4 Iunie 2009 08:58
Ioane, ai cazut in cap? Cum poti fi atat de grosolan? Si ... de ce vorbesti in numele tuturor? Poate nu l-ai vazut tu. si poate nici nu ai ochi sa-l vezi.
Numai la mitocanie nu ma asteptam din partea ta.
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 11:12
mda...pacat...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Iunie 2009 11:33
lasa, wifa. e plina lumea...
gianiblue
Postat pe 4 Iunie 2009 11:44
hm...eu cred ca 007 s-a exprimat metaforic...i mean, everybody fuge mai mult sau mai putin sa-si proclame sau ironizeze neuronii(mai multi, sau mai putini, care este)...dar nimeni nu a dat concret nas in nas cu propriu' neuron...so, el e lipsa cu desavarsire ca si prezenta concreta
cred ca in sensul asta a vorbit 007 sau cel putin asa mi-a placut mie sa citesc(si asta neavand a face cu faptul ca mi-e draga mie cifra 7 )
ca poate i-a si placut lui sa-ntepe usor, asta-i altceva...de fapt cred ca o alinta pe giani
hm, desi raman la prima varianta...si gramada mea de neuroni care este nu prea ma-nseala(desi, nu am avut norocu' nici eu sa dau de acel neuron-hei, de neuronul meu, propriu')
mia79x
Postat pe 5 Iunie 2009 12:00
De la: mia79x, la data 2009-06-03 12:36:00pai tocami de aia...cand incep un nou drum...ma asigur ca am incheiat definitiv un altu'...mi se pare moral, de bun simt, de respect, in primul rand fata de mine...so, aceleasi lucruri normale, firesti le cer de la partenerul meu...sa fie vindecat, you know?ma rog, poate fiecare atragem acele persoane care ne seamana, so...thanks god...de obicei ne protejam sentimentele iubind frumos si fiind sinceri...tocmai ce a facut el mi se pare...ca s-a mintit singur...incepand o noua relatie, dar fiind cu gandul, inca la cealalta.ciudat, cum se complica unii...asta inseamna sa bajbai in intuneric...inseamna ca nu ai incheiat un capitol din viata ta...cum dracu sa treci la urmatorul?...fiecare cum isi asterne asa doarme...si fiecare atragem ce oferim...thanks god, again!




Excelent! Matur si hotarat! Subscriu in totalitate!
Dorutza
Postat pe 1 Iulie 2009 15:29
dorutza, nu stiu cat e de matur...dar ideea-i ca ma respect si ma iubesc in asa masura, incat sa stiu ce merit si ce-mi face rau...si-nca ceva : sa vreau si nu pot sa ma mint...pur si simplu, nu-mi iese asta...te pup...o zi frumoasa!
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 15:36
incep prin a-ti povesti ce mi s-a intamplat ..eram destul de proaspata intr-o relatie cu un tip pe care il cunosteam demult, au venit sarbatorile de iarna, am petrecut o noapte de revelion excelenta si pe la 4 dimineata se ridica din pat si isi ia telefonul pentru a-i trimite mesaj de an nou fostei lui. Nu sunt intr-atat de nesimtita, dar mi-a venit ca in secunda 2 sa-l dau afara in dosu gol. nu trebuie sa-ti spun ca relatia s-a incheiat subit. Cand esti cu persoana iubita nu-ti fuge mintea la foste/fosti, nu este corect fata de nimeni sa intri intr-o noua relatie cu tinichelele fostelor atarnate de gat.
Dar la mini-escapade cu fosta prietena, individul ar fi primit un sut sa se tot plictiseasca prin aer...macar discuta sincer cu el...pune-te tu singura pe primul loc intodeauna!
misslotus
Postat pe 1 Iulie 2009 16:03
hmmm...deja ti-ai calcat pe mandrie si orgoliu, ai lasat mult prea mult de la tine;eu nu as permite asa ceva...te multumesti cu ramasite, cu ce ramane de la alta? hai, fi si tu putin mandra, nu te lasa calcata in picioare asa usor, doar mai sunt barbati pe lumea asta' gaseste-ti unul care sa te respecte si sa te iubesca cu adevarat; el, daca face asta, nu se mai poate spune ca te iubeste; tu ai putea sa faci asta, sa pleci la fostu' 5 zile si sa te intorci ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si sa sustii sus si tare ca-l iubesti tot pe el? hai, nu fi naiva, poate ca tine la tine, dar nu te iubeste cu adevarat...chiar daca e sa suferi, pune piciorul in prag si termin-o acum, pana nu va casatoriti, pt ca s-ar putea sa o continue asa si sa suferi toata viata...mai bine suferi acum o luna, 2, un an, dar nu te chinui toata viata asa, cu suspiciuni si banuieli ca s-ar putea sa plece din nou...bafta multa
garbo025670
Postat pe 20 Iulie 2009 10:54
De asta tot spun eu ca barbatii nu stiu ce vor! Cand au irosesc si cand nu au alerga dupa iluzii.
Maturitate, caracter??! Unde este da, ma inclin...dar unde nu e nici D-zeu nu cere.
AMELYY
Postat pe 20 Iulie 2009 11:10
Unde tot spui draguta??
blanca
Postat pe 20 Iulie 2009 11:36
in primul rand trebuie sa te respecti si sa te iubesti tu pe tine...nu lasa pe altii sa te injoseasca si sa te umuleasca...baiatul asta inca nu stie ce vrea de la viata si pana cand nu se va decide nu te merita...ai fost prea buna cu el si el si'a luat'o frumos in cap...nu te merita...
zuzik
Postat pe 15 August 2009 11:53
Compromisul atrage dupa sine compromis si tot asa! Fiti mandre ,fetelor,asa reusim SI in dragoste,poate mai ales in dragoste1 Cand iubesti prea mult,celalalt foloseste iubirea ta ca o arma,ca sa -ti faca rau.E prea sigur pe tine:orice face,tu ierti! Deci clar,mergi mai departe fara sa intorci capul,si vei gasi SIGUR omul care te va pretui1
Mult curaj!
cesege
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:17
...propun ca ziua ta de nastere sa o sarbatoreasca 10 zile, intr-o alta tara, cu prietena fostei.. ..asta ca sa-ti demonstreze si mai abitir ca te iubeste la nebunie si nici nu concepe viata fara tine
daria_
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:38
ceea ce faci tu stand langa el nu se numeste compromis, iti bati joc de tine..cauta pe cineva care sa te merite , sa te iubesca la fel sau mai mult decat il vei iubi tu, daca acum cd sunteti tineri face ce face cum va fi peste 10 ani cd vei avea si 2 copii?
renunta la el..!!!
garbo016035
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:47
De la: ina_ana, la data 2009-01-22 16:01:49Buna.. sunt intro situatie dificila. Am o relatie de aproape 2 ani, insa iubitul meu mai mult "a tinut" la mine in toata perioada asta. Acum, de sarbatori, l-am vazut mult mai afectiv si dornic sa dea mai mult in plam sentimental. De un an avem o relatie la distanta, fiind plecat in strainatate, si am stiut in tot timpul asta ca nu o sa fiu singura femeie din viata lui, am acceptat mici escapade. Insa acum, cand ma simteam in sfarsit iubita, am primit cea mai mare lovitura. Imi spusese mai demult ca vrea sa o mai vada o singura data pe fosta lui prietena, pentru a trece peste un hop sentimental. Si a facut-o. De ziua lui, acum 2 luni, a aranjat o vizita la ea, intro alta tara, de 5 zile. Au petrecut tot timpu impreuna si a facut atatea lucruri pe care n le-a facut cu mine, sau nu simtea sa le faca. Se citea pe chipul lui fericirea. I-am gasit pozele pe laptop. El zice ca vrea sa fie cu mine, si sa facem ceva durabil impreuna, ca vrea sa ma iubeasca pentru ca e constient ca nu o sa mai gaseasca pe cineva care sa il iubeasca asa. Incerc sa uit, dar nu pot sa trec peste.
Pana unde poti face compromisuri?
Asta isi bate joc de tine fata draga,,,,la gara cu el,,dar fara bagaj....Arunca-i hainele pe fereastra ca asta merita.... eu zic sa ii dai o lectie,,,dar fara sa te culci cu nici un baiat,,sa nu iti bati joc din tine,,si sa fii tu aceea care ii da papuciii ...
irina31
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:13
" sa nu iti bati joc din tine"
si_totusi
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:15

asta-i de top 5 !!!! premiu special al juriului !!!
bluelight
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu căsătorită, el căsătorit. Am intrat într-un joc al seducției din care nu știu cum să mai ies. 52 De la: Alinutza_Boticutza 25 Septembrie 2019 22:38
CE PARERE AVETI DESPRE TINERII ARTISTI??? 10 De la: Ioana007 29 Noiembrie 2009 13:32
De ce oare mamele nu isi invata fetele cum sa isi aleaga partenerii 59 De la: chanty 28 Iulie 2011 13:05
Te pot insela simturile de barbat cu privire la o femeie? 17 De la: dor72 31 Iulie 2011 21:07
VIOLENTA NASTE VIOLENTA ! 4 De la: tutankhamon 11 Noiembrie 2009 01:31
Setari Cookie-uri