casnicie ea gemeni el scorpion

Si eu sant geamana,si primul meu iubit a fost scorpion.Am fost impreuna ultimii 2 ani de liceu,apoi fiinca eu aveam ganduri de facultate,si el nu prea credea in acest drum,si fiindca o racoaica din clasa i-a dat roata,el a ales-o pe ea.Maica-sa imi spunea ca el pe mine ma iubeste,iar el imi spunea sa-l astept ca se v-a intoarce,ca si cum sa-l las sa-si termine povestea cu cealalta.Binenteles ca nu am putut accepta asa ceva .Ultima data cand l-am vizitat acasa neanuntata, era cu ea in patul ~nostru~.Asta a fost finalul f. dureros atunci ptr. mine,si au trecut cel putin 2 ani pana gandul la el sa nu ma mai faca sa sufar.Anii au trecut, eu am avut si alte iubiri,si din diferite motive, sau poate ca nu afost sa fie nu m-am casatorit,am facut facultatea visata,si lucrez ceea ce mi-am dorit,sant implinita pe acest plan.Dupa 25 de ani m-a cautat,ne-am intalnit,dupa cum stiam era cu cealalta si avea si un copil.Mi-a povestit viata lui,era mandru de fata, de realizari,parea ca in mare s-au inteles...dar el a avut numeroase alte aventuri,si ma mai cautase fara sa ma gaseasca.L-a insistentele lui am facut greseala de a ceda, am devenit amanti,am inteles ca la acest capitol,cu sexul au fost probleme intre ei.
In ceea ce ne priveste, aici totul a fost perfect,cum n-a fost cu nimeni,aveam aceleasi gusturi,aceleasi preferinte,parca evoluasem impreuna,dar m-am indragostit iar de el,si dupa cateva luni nu am mai putut continua.M-am despartit pentru a doua oara de prima iubire.Acum cum s-o termina nu stiu.Daca v-a mai fi ceva noutati va tin la curent,dar cred ca un nou fost iubit,si o noua despartire de prima iubire m-ar baga sigur la balamuc...!Oricata tarie,as avea.
comoaramea
Postat pe 25 Februarie 2010 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EGOISMUL= "INGER" SAU "DEMON"? 9 De la: moment31 16 Octombrie 2009 13:08
ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: laura33c 27 Mai 2012 20:02
Rochie San Patrick 2 De la: Cristina_Adler 23 Ianuarie 2012 17:01
M-am indragostit de fostul sot 79 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:21
Care sunt cei mai mari dusmani ai casniciei? 21 De la: garbo_1322 13 Aprilie 2012 18:38
Setari Cookie-uri