iubire interzisa

....pai eu i-am prezentat mai multe oferte depinde de ce simte ea.....ca eu nu cred ca tu daca a-i fi casatorit/a si cel de langa tine sa umble cu altcineva nu cred ca ti-ar placea prea mult.....zic eu..vad ca te deranjeaza foarte mult idd-ul meu
alina_zna
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:45
zna, in dilema asta e si ea. daca-i explici tot ceea ce nu intelege, apoi unde e ajutorul?

nu ma deranjeaza id-ul tau. ma deranjeaza oamenii care o scalda.
si_totusi
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:26
buna concluzie, alinuta.hai ca m-am amuzat .
bluelight
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:07
pai daca iubesti un altul d ce te-ai maritat?si apoi mai dam vina pe barbati..........
mitza81
Postat pe 18 Noiembrie 2009 17:50
De la: mitza81, la data 2009-11-18 17:50:14pai daca iubesti un altul d ce te-ai maritat?si apoi mai dam vina pe barbati..........
mitzule...,astia sunt vesnici "cautatori",ce nu e clar?.asta ma duce cu gandul la "cautatorii de aur",care-si biciuiau necontenit catarul,si-si dadeau duhul cautand "FILONUL"..... .In zilele noastre se numeste... "FERICIRE"....
roby_cado
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:48
De ce vrei sa-ti complici viata?Gandeste-te la consecinte inainte sa faci ceva!Esti dispusa sa renunti la tot pt. el?Pt. ca in timp se va afla si nu cred ca va fi bine pt tine deoarece ai o familie.Gandeste-te ce vei face dupa......!Toti santem tentati la un moment dat,dar depinde ce este in joc.Daca familia conteaza pt tine...........
dragu_ta74
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:26
Il iubesti pe altul? Nimic nou! Pe sotul tau l-ai iubit inainte?

Daca iubirea e pentru tine ceva trecator, care azi e iar maine nu mai e, inseamna ca nu stii sa iubesti cu adevarat.

S-ar putea sa fie o chestie de moment. Ai dorit ceva mai picant intr-o casnicie monotona, adica te-ai saturat de bine.

Eu cred ca ar fi bine sa incepi sa iti imaginezi sotul in bratele alteia, dezmiedat cu gingasie de una mai tanara si poate mai frumoasa ca tine si daca atunci vei simti ca nu iti pasa, mergi mai departe.Atunci inseamna ca esti pierduta.

Ce crezi ca vei face daca continuu relatia asta? Vreti sa provocati durere in doua familii doar pentru ca va credeti doi adolescenti? Sau nu vrei sa recunosti poate ca ai fost persoana potrivita pentru un barbat infidel, care isi pastreaza familia, dar nu poate sa nu isi insele nevasta.

Adica tu traiesti pe viu viata unei femei din harem. Cum e sa stii ca barbatul tau pleaca din bratele uneia in bratele tale, apoi se intoarce la ea? Cum te simti facand dragoste cu un barbat care face dragoste si cu alta si mai ales ca o tine de brat pe cealalta, ca ii ofera venitul lui si o dezmiarda in public?



gabriela_esty
Postat pe 19 Noiembrie 2009 02:56
eu nu pot sa inteleg discutia asta cum sa iubesti pe altcineva decat pe sotul tau care i-ai jurat credinta. Consider ca de prea mult bine cuplurile incep sa insele. Cand te casatoresti o faci si pentru vremuri bune si vremuri rele, nu doar asa ca sa vezi cum e. Cred ca toti trecem print-o etapa asemanatoare, dar nu trebuie confundata iubirea cu atractiile de moment sau cu dorinta de avea ceva interiz noua.
alis
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:40
Pai o spui chiar tu.Ce i-ai jurat sotului tau? Credinta.De dragoste n-ai pomenit nimic.
Ioana007
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:44
Acum depinde de fiecare , sa interpreteze cum vrea si dupa cum ii convine. Nimic nu se rezolva intr-o casnicie daca nu existe in primul rand respect reciproc, intelegere si incredere, ceea ce se castiga prin dragoste, bunatate si loialitate. Nu toate cuplurile au parte de aceste bucurii in viata. Probleme in viata vor fi mereu , ideea este daca cuplurile au invatat sa le depaseasca impreuna , intr-un mod cat mai frumos. Atunci se intelege adevaratul ses al cuvantului dragoste. Asta am inteles eu pana acum, din experienta mea de viata (daca nu e prea mult spus).
alis
Postat pe 20 Noiembrie 2009 09:22
Asta e problema: multi se casatoresc pentru motive din ce in ce mai diverse, dar nu din dragoste. de fapt putini ajung sa iubeasca cu adevarat. Totul se rezuma la atractie fizica si sex. Cand trec acestea, se cauta altele. Adica oricat de atractiv ar fi partenerul tau, il vei vedea si in situatii mai putin atractive, iar atuci iti va parea sotul alteia mult mai bun.

Cine iubeste nu insala. Cine se casatoreste de frica singuratatii sau pentru ca partenerul e bun la pat, il va parasi cu usurinta cand va aparea altul mai bun la orizont.

Dragostea nu gaseste loc niciodata intr-o inima meschina, instabila si egoista.
gabriela_esty
Postat pe 21 Noiembrie 2009 02:55
gabita,singurica,singurica?
elodia
Postat pe 21 Noiembrie 2009 03:01
De la: alis, la data 2009-11-19 15:40:39 Cand te casatoresti o faci si pentru vremuri bune si vremuri rele, nu doar asa ca sa vezi cum e. Cred ca toti trecem print-o etapa asemanatoare, dar nu trebuie confundata iubirea cu atractiile de moment sau cu dorinta de avea ceva interiz noua.


...sunt absolut de acord cu alis.
In primul rand, este de datoria ta sa faci tot posibilul sa iti faci casnicia sa mearga. Sa inseli, este mult prea usor...
Si trebuie sa iti analizezi cu atentie sentimentele: chiar este dragoste ceea ce simti? Merita sa iti construiesti fericirea (daca si asta va dura..) pe nefericirea altora?! Tu trebuie sa iti raspunzi, si tot tu ar trebui sa lupti pentru familia ta.
pretty_varza
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:47
Nu sunt "singurica". Iubesc si sunt iubita!
gabriela_esty
Postat pe 25 Noiembrie 2009 01:20
Deci, sunt casatorita! Normal, as spune eu. Cine gaseste iubirea in ambele sensuri, e normal sa se casatoreasca.
gabriela_esty
Postat pe 25 Noiembrie 2009 01:22
De la: kinga444, la data 2009-11-21 03:01:12gabita,singurica,singurica?



ma uimesti!!!
pik_nik
Postat pe 25 Noiembrie 2009 07:13
De la: mariana_alex_69, la data 2008-12-17 10:29:40m-am indragostit de un barbat insurat.s-a intamplat pur si simplu.si eu la randul meu sunt casatorita si totusi....ne iubim ca doi adolescenti....
stiu ca nu e bine ,nu e moral dar il iubesc1!!!
dati-mi un sfat
Pai problema ca poate esti cam inferbantata...Ca asa se inferbanta unele femei,,daca barbatii astia periculosi tot insista la ele...Eu zic,,,indeparteaza-te de el...Si nu mai vb cu barbati straini din moment ce esti femeie casatorita...Veza-ti de casa ta..Si nu te incurca cu barbati infideli...Pt ca daca el este insurat si se uita dupa tine..Crezi ca daca veti fii impreuna,tie nu iti va face la fel? stai in banca ta si fii femeie serioasa..Mergi la o biserica,mai rogate si tu sa te ajute Dumnezeu sa fii mai optimista mai pozitiva...Te pupik si Dumnezeu sa aiba grija de tine
omulsincer
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:14
fa ce crezi k este mai bine pt tn traieste clipa bucurate de viata numai u poti lua o decizie definitiva ascultati inima numai bine
dana_dgg
Postat pe 28 Ianuarie 2010 08:57
buna draga mea . cred ca stiu prin ce treci si asta se datoreaza monotoniei din cuplu si lipsa de interes a sotului tau. poate cind iti va trece iti vei intari sentimentele fata de familia ta. cred ca toate avem la un moment dat nevoie de o experienta ca a ta ca sa simtim ca mai traim si noi. totul e trecator unele au curaj sa incerce ceva care sa le dea increderea in ele celelalta stau deprimata . care crezi ca e mai cistigata ?
ungardelia
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:15
De la: mariana_alex_69, la data 2008-12-17 10:29:40m-am indragostit de un barbat insurat.s-a intamplat pur si simplu.si eu la randul meu sunt casatorita si totusi....ne iubim ca doi adolescenti....
stiu ca nu e bine ,nu e moral dar il iubesc1!!!
dati-mi un sfat

nu va inteleg deloc:(,chiar nu i-ti iubesti sotul delok? daca nu il iubesti cum poti sta cu el, daca il iubesti cum dracu te poti indragosti de altul????????????????????Mariana poate citesti mesajul meu si i-mi dai un raspuns...nu de alta dar...am o mare dilema in privinta acestui fapt cum pot unele femei sa stea cu barbati pe care nu-i iubesc,si cum naiba se pot indragosti daca iubesc deja.scuza-ma daca intrebarea mea te deranjeaza dar....as vrea sa va inteleg pe voi fetele care sunteti in asfel de situatii
Nicool
Postat pe 7 Februarie 2010 09:08
divorteaza si du-te cu ala de il iubesti.
Poti?

Daca nu poti, ciocu'mic ca "il iubesti"... nu-l iubesti: pur si simplu aveati tu chef sa iti faci viata mai interesanta si ai gasit un nene caruia sa ii faci ochi dulci.
Efectul telenovelelor in exces.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2010 09:15
De la: gabriela_esty, la data 2009-11-21 02:55:00Asta e problema: multi se casatoresc pentru motive din ce in ce mai diverse, dar nu din dragoste. de fapt putini ajung sa iubeasca cu adevarat. Totul se rezuma la atractie fizica si sex. Cand trec acestea, se cauta altele. Adica oricat de atractiv ar fi partenerul tau, il vei vedea si in situatii mai putin atractive, iar atuci iti va parea sotul alteia mult mai bun.

Cine iubeste nu insala. Cine se casatoreste de frica singuratatii sau pentru ca partenerul e bun la pat, il va parasi cu usurinta cand va aparea altul mai bun la orizont.

Dragostea nu gaseste loc niciodata intr-o inima meschina, instabila si egoista.
Pai ca sa poti iubi un om..Trebuie sa aiba un suflet frumos..Pt ca de asta ii unesc pe foarte multi doar interesul..Pt ca lipseste caracterul...
omulsincer
Postat pe 7 Februarie 2010 15:15
Raspunsul este numai in inima ta...te inteleg prin ce treci...dar v-a tb sa te gand f bine la ce anume ai de facut...dc sunt pers care te acuza nu tb sa te superi...in gen cei care nu au trait astfel de exp "ACUZA"...

Stii cum se zice "CE ESTE INTERZIS ESTE FRUMOS"!!!
Yellowrose
Postat pe 8 Februarie 2010 12:31
De la: mariana_alex_69, la data 2008-12-17 10:29:40m-am indragostit de un barbat insurat.s-a intamplat pur si simplu.si eu la randul meu sunt casatorita si totusi....ne iubim ca doi adolescenti....
stiu ca nu e bine ,nu e moral dar il iubesc1!!!
dati-mi un sfat

Consuma-ti relatia in liniste si apoi vezi-ti de familie!
garbo103208
Postat pe 3 Aprilie 2010 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata este un calvar...:( 1 De la: garbo067987 1 Martie 2011 12:22
despre banci , credite , rate 2 De la: pandora 25 Martie 2012 22:39
Mai pot avea incredere in el??? 146 De la: garbo084961 25 Februarie 2011 02:04
CUMNATELE 32 De la: Jojolin 19 August 2010 00:23
o parere. exagerez ?! 12 De la: garbo_435961 26 Mai 2016 16:17
Setari Cookie-uri