cat de des faci sex?

Dupa noaptea nuntii,mireasa inocenta 20 de ani mirele 60. M ireasa spune:a fost fantastic dar te rog spun_mi se face des asa ceva? El raspunde :draga sint depravati care o fac chiar si de doua ori pe an.

Postat pe 9 Decembrie 2008 17:40
Vanghelis,tu obosesti vreodata?Ce topic se deschide,hopa vanghelis cu raspunsuri gata pregatite si mistouri scoase din maneca.Cu ce te ocupi tata de ai atat timp liber?
sorina_barbie
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:19
uUn barbat trecut de 50 de ani ajunge acasa si ii spune sotiei:Gata draga incepind de azi m-am privatizat.Cind o vrei trebuie sa platesti altfel nu se mai poate.Gata barbate dar vreau sa stiu pretul.100 una scurta sau 400 o noapte .Dispare sotia si apoi apare cu 400.El intreaba daca e pentru o noapte si ea raspunde nu pentru 4 scurte si asta acum.

Postat pe 9 Decembrie 2008 19:20
Eu glumesc ...tu....furi curent....!
klarakla
Postat pe 10 Decembrie 2008 18:59
mdaaaa...e greu cu viata asta sexuala...ea se deruleaza mereu si mereu in alte conditii...intervin f multi factori(bioritmuri,locul unde se defasoara,boli,stres,sunt alte persoane prin preajma sau nu,vreme,program de munca ,etc...va las si pe voi sa continuati)...de 2 ori pe saptamana la varsta asta nu este rau...iar tu femeie,care iti doresti mai mult,arata-i ,foloseste-ti toata fiinta ca sa obtii ceea ce iti doresti...vrajeste-l ,ademeneste-l,adulmeca-l ,devoreaza-l,alinta-l,foloseste-ti toate farmecele...
-actul sexual este armonia timpului tau cu al lui...
cautator_de_iubire
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:16
Dar oare totul tine de sex intr-o relatie??? Eu zic ca nuuuu,e de ajuns sa iubesti persoana cu care esti...sa simti coplotei la inima cand o vezi...sa vezi in ea...singura fiinta dupa pamant
emagl
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:33
vrajeala ,viata de cuplu fara sex e ca sampania fara bule,fac sex orideciteori se poate
edy_sword
Postat pe 19 Decembrie 2008 20:13
ia mai planificati sexu' asta ca nu e bine asa, cand ai chef.
pai nu ! ca te-mbolnavesti

trebuie carnetel si un control strict asupra faptului abdominabil. ceva in genul unor x uri cu 3 linii. nu uitati de zilele de post: miercurile, vinerile si duminicile, de sarbatorile cu cruce rosie si neagra cat si de zilele de nastere ale voastre, soacrei, catelului sau vecinilor. si alea sunt zile sfinte.

daca scoatem asa socoteala raman cateva zile pe an bune pentru sportu'ista extrem ...de neplacut ca sa nu uiti si sa nu faci abuz, notezi

cand ai facut sex, tragi o linie apoi, planifici clar, ca faptul rusinos sa se intample strict, da strict peste 3 luni.

nici nu te apuci bine de fapta si mai trage o linie in cruce, ca sa nu uiti ca ai pacatuit cu fapta. apoi, tot peste 3 luni, fix la aceeasi data, ora ,locatie, te apuci sa sexuiesti planificat si bifezi evenimentul.

apoi, o pauza macar de vreo 3 luni, fratilor , ca nu e buna destrabalarea

asa e bine. din condei sau din pix ,ar iesi de vreo 3 ori sex pe an cu o pauza pentru refacere dupa asa orgie

si_totusi
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:29
De ani de zile copiii vedeau cum parintii se certau seara iar dimineata cand se trezeau erau impacati. Dupa ani si ani, intr-o seara, s-au certat iarasi. Dimineata s-au trezit si... erau tot certati. Copiii s-au mirat: cum asa mama? de atatia ani va certati si dimineata erati ok. Acum de ce nu? Iar mama spune: pai dragii mei, a murit \"impaciuitorul\".
Micass
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:58
asta da, motiv de panarama di scandal
si_totusi
Postat pe 20 Decembrie 2008 10:05
flaviap...subiectul deschis de tine este unul foarte amplu, ce nu isi poate gasi rezolvarea in 3 vorbe scrise aici. Ideea este ca trebuie sa existe atractie fizica inainte de act in sine, atunci cand te simti atras de cel de langa tine, inevitabil ajungi in pat, mai devreme sau mai tarziu. Incearca sa afli ce-l nemultumeste pe partenerul tau, fii diplomata...fa-l sa se deschida stand la un pahar de vin...surprinde-l cu o schimbare la tine, ia-ti niste haine mai sexy (dar ai grija, sexy nu e totuna cu vulgar), ingrijeste-te mai mult...intotdeauna exista un motiv pt care nu ne mai dorim ceva anume.Daca il iubesti...schimba ceva la tine sau in viata voastra de cuplu, in functie de nemultumirile lui. Ai grija de tine, si mult succes!

Postat pe 20 Decembrie 2008 11:16
pai noi avem 28 si 30 de ani si facem sex cam la 2 zile
inseamna ca nu te doreste si nu te iubeste indeajuns
irinuca_alintata
Postat pe 20 Decembrie 2008 17:42
De la: domo, la data 2008-11-06 14:53:28
De la: klarakla, la data 2008-11-06 13:42:44intreaba l...Ce Dumnezo ii cu tine?si pune l la treaba...ii clar ca te inseala...daca crezi ca ai gasit idealul te inseli....si cel mai perfect te va insela fara scrupule odata...nu baga mana in foc...te roggg...mai bine fii isteata si cu ochii in 4




e asta i buna , hai sa i bagam pe toti in aceeasi oala ..sau pe toate femeile.... deci sunt persoane care inseala si persoane care nu inseala , adica fidele si infidele, daca ai un comportament aiurea asta nu inseamna ca gata ti ai gasit pe altcineva....nu pot sa cred ac exista atatea persoane slabe care imediat fug .....uite prietenul meu nu m a inselat niciodata ,,,ce zici de asta, si stii de ce ? ptr ca face parte din categoria aia de barbati care pur si simplu iubesc din toata inima ce au langa ei ,,,si e genu de pers care rezolva orice problema nu fuge ...ptr ac nu se risca sa piarda ce a asteptat o viata....bine acum ...e bine ca barbatul cu care esti sa fi umblat cu toate genurile de femei , in felul asta stie de ce femeie are nevoie si daca o gaseste nu o sa o piarda sub nicio forma,,,, asa ca nu m spune ca si cel m perfect te v insela ca nu i asa ....tu probabil o as fi inselata la cum gandesti....


Un intelept spunea...."Chiar si cea mai frumoasa femeie din lume trebuie sa fie contienta de faptul ca iubitul ei o va insela, chiar si cu una mai uratica, pentru simplul fapt ca e o alta femeie"...
iulya022002
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:58
Trebuie sa luati in considerare multe aspecte. S-ar putea ca unul dintre parteneri sa nu aiba un apetit sexual asa cum celalalt si-ar dori....sau s-ar putea sa aiba probleme funanciare sau la locul de munca, fapt care ii afecteaza serios pe barbati si atunci dispare si pofta de sex.Psihologii sustin ca asta ar fi una dintre cauzele decesului la o varsta mai frageda a barbatilor in comparatie cu a femeilor....pentru ca ei sunt astfel contruiti incat nu impartasesc celorlalti problemele, se framanta si incearca sa gaseasca singuri rezolvari la problemele cu carese confrunta. Bineinteles ca asta le afecteaza si viata sexuala.
Apoi, poate interveni rutina, in acest caz ambii parteneri ar trebui sa incerce sa imbunatateasca cu tot felul de tactici noi calitatea actului sexual. Barbatilor le place ca femeia sa preia initiativa, iar daca partenera ii propune sa vizioneze impreuna un film pentru adulti, imposibil sa nu se termine fierbinte.
Nu e bine sa judecam superficial nici un lucru....mai ales cand cineva ne cere sfatul, nu trebuie sa ne grabim sa spunem ca insala sau nu o mai doreste. Ei isi cunosc relatia si problemele mai bine ca oricine si noi ar trebui sa le spunem o parte din problemele cu care noi ne-am confruntat in ceea ce priveste acest subiect, iar persoana care ne cere ajutorul sa traga singura concluziile. Nici nu va imaginati cat rau poate face o vorba aruncata asa... " ca sigur te insala daca nu faceti sex de 7 ori pe saptamana"...si semanati indoieli acolo unde nu-si au rostul. Haideti sa nu fim rautaciosi sau indiferenti atunci cand hotaram sa ne spunem parerea.
iulya022002
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:07
-Nenorocitule, te-am gasit la vecina.Ce poti sa spui in apararea ta?
-Draga mea stii ca in ultima vreme, mi-am pierdut apetitul sexual.
-Si?
-L-am gasit.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:17
De la: flaviap, la data 2008-10-17 15:45:55eu am 30 de ani si fac sex cam de maxim 2 ori pe saptamana. eu as vrea mai mult, el zice ca noi chiar facem mult mai des decat altii. suntem impreuna de 3 ani si casatoriti de un an si jumatate.,

Intreaba-l pe el ,daca acum.........la 30 de ani i se pare des de 2x pe saptamina...........mai tirziu de cit e ori va vrea sa faca sex?!
Emimar
Postat pe 21 Decembrie 2008 13:01
O data la o suta de ani.
Ioana007
Postat pe 21 Decembrie 2008 16:58
De la: flaviap, la data 2008-10-17 15:45:55eu am 30 de ani si fac sex cam de maxim 2 ori pe saptamana. eu as vrea mai mult, el zice ca noi chiar facem mult mai des decat altii. suntem impreuna de 3 ani si casatoriti de un an si jumatate.,

Postat pe 21 Decembrie 2008 22:53
salut voi va plingeti k o faceti de 2ori pe sapt eu am 22 de aNI SI O`FACEM CAND SI ADUCE AMINTE DE MINE

Postat pe 21 Decembrie 2008 22:56
Fetelor,am si eu nevoie d ajutorul vostru: Un vot te rog pt CRACIUNITZA MOSULUI-doar click,fara cont,pe info pro-PINK PRINCESS,ANDRA-http://craciunite.infopro.ro/index.php?uid=30129 Este ultima zi azi, si sunt in urma rau cu voturile,dc vrei sa ma ajutati :( Raman datoare,sau,dc participati,va votez si eu
andradeedee
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:57
zilnic.....uneori cat vreau eu alteori nu, eu ma multumesc cu 2-5 ori pe zi
timm77
Postat pe 22 Decembrie 2008 20:25
Obsedatule.
Ioana007
Postat pe 23 Decembrie 2008 00:32
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 08:13
Nu, nu e obsedat. Ai sa intelegi la un moment dat ca asa sunt multi dintre barbati. In cuplul nostru, perechea mea e f activa; isi doreste sex zilnic si daca se poate si cu mine si cu altele. Chestie pe care desigur, nu o prea inghit, adica inteleg. Insa, in atatia ani am invatat sa il accept si mai ales sa inteleg ca nevoile lui sexuale sunt foarte mari. Incepand de dimineata, continuand de cate ori se poate. La mine e mai simplu. Am trecut peste rutina si ma gandesc la altul
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 14:06
timm77
Postat pe 23 Decembrie 2008 18:13
Intotdeauna m-au urat femeile pentru ca am inteles barbatii. Nu ca n-as fi avut si io suferintele mele, dar am invatat sa iau ce e bun de la viata. Si sexul e clar partea buna!
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:37
De la: Marisa, la data 2008-12-23 21:37:50Intotdeauna m-au urat femeile pentru ca am inteles barbatii. Nu ca n-as fi avut si io suferintele mele, dar am invatat sa iau ce e bun de la viata. Si sexul e clar partea buna!


saraca de tine! te-au urat femeile ca esti asa intelegatoare . de ce oare am impresia ca te cam lauzi?
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:58
Nu ma laud pisicuto. Nici cu cat am suferit, nici cu cat sex fac, nici cu cei 2 care imi trag clopotele si care nu ma intereseaza. That's me. Intreaba-ma ce vrei si iti raspund, am tolba plina.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:19
marisa, nu intreb ca am citit si am inteles . spuneai asa :


"Daca te ajuta cu ceva, nu esti singura. Asta cu insuratul/maritatul am trait-o din doua unghiuri. Al meu a avut cateva relatii, eu niciuna. Totusi a fost un declic in mintea mea, la un moment dat si probabil acea a fost clipa in care am "decis" sa ma indragostesc. Lulea. De un barbat insurat, desigur. Si nu trece, draga Veve, orice-as face. Sper ca la tine, din august, cand ai deschis topic-ul, s-au mai calmat lucrurile. Depinde, desigur si de varsta. Eu sunt trecuta prin multe in tineretea mea si poate tocmai de aia acum e cu atat mai adanc, mai grav chiar, as zice."
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:27
apoi asa :

Buna, Tickle. Sunt maritata, da. Nu stiu ce sa regret ca inca nu sunt dezmeticita de ceea ce mi se intampla. Imi iubesc tare mult sotul. Visez insa cai-verzi-pe-pereti. Nu stiu asadar cum le impac pe toate. Cred ca indragostitul meu a fost o reactie la aventurile sotului. Cum insa mai greu ajung in patul cuiva (lately) am ramas la faza de amoreaux si atat. Culmea e, ca sa inchid cercul complet, ca mai sunt cel putin alti 2 (barbati) care ar vrea o relatie cu mine, da' nu ma intereseaza, pur si simplu. Sunt lulea si atat. Si-mi fileaza o lampa, e clar
si_totusi
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E loc pentru toata lumea,pe site-uri! 11 De la: quasaria 28 Noiembrie 2009 18:25
Decoratiuni de nunta cu baloane si flori? 2 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:21
HELP! 21 De la: garbo_475027 23 Septembrie 2017 08:31
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
tiati ca... 8 De la: micabis 13 Aprilie 2009 22:17
Setari Cookie-uri