E normal sa ne schimbam felul de a ne imbraca datorita locului de munca?

...n/am vazut io sau chiar nu a deschis nimeni nici un topic pe aici cu subiect...vestimentatie pentru revelion???....ma mira faptul!!
garbo055472
Postat pe 31 Decembrie 2009 18:37
Pai ce e asa greu? Pantaloni de trening cu turul jos, tricou cu meniu inclus si diadema cu paiete.
Doara
Postat pe 31 Decembrie 2009 18:55
si musai parul tapat si cu muuult sclipici....
tutankhamon
Postat pe 31 Decembrie 2009 19:20

sisuletz la multi aaaaaaaaaaaaaaaaaaniiii!!! ce faci in seara asta??
mie mi-e dor de capitala nuoastraa dragaa.....
fleurdelis
Postat pe 31 Decembrie 2009 20:09
Te contrazic ,nu toate femeile de afaceri se imbraca de parca ar fi trase la xerox.Eu sunt femeie de afaceri ,imbrac intotdeauna ceea ce cred eu ca imi vine bine ,mai ales ca lucrez in acest domeniu al confectilor .Fiecare vestimentatie ,in functie de culoare si croiala iti exprima starea de spirit din ziua respectiva .Sa fi sexy in limita decentului ,nu e un lucru rau ,important este ca acel lucru care-l imbraci sa imprumute din personalitatea ta si sa fie de bun gust.
garbo032800
Postat pe 7 Ianuarie 2010 17:23
Da , e normal trebuie sa arati in functie de locul de munca
una sa fi vanzatoare la buticul din piata si alta e sa fi intr-o institutie pubilca ce se respecta ,....eu imi respect statutul cu o tinuta decenta prin incredere in mine ma simt in siguranta imi place sa fiu admirata de colegi si sefi , e super cand sti ca arati bine , cu bani putini poti avea o tinuta frumoasa daca sti sa te ingrijesti putin , nu-mi plac persoanele meschine care cred ca daca haina e scumpa arata bine cu ea sau o face sa-i creasca valoarea celei 9 celui ce o poarta , sunt multe dar totusi inbracativa cu gust , si decent o sa fiti admirate, admirati e super creste valoarea ta ca am
va pupacesc pe toti

garbo027441
Postat pe 7 Ianuarie 2010 18:07
total gresit !!!

adica, o vanzatoare de la buticu' din colt e mai prejos decat una care lucreaza intr-o institutie publica ? e inferioara, sau cum ? las' c-am vazut destule functionare imbracate ca naiba si vanzatoare imbracate cu gust

ma leshi ?

iote vio, de-aia ziceam io ca nu mai am rabdare si m-apuca bazdacii p-acilea
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 18:11

eu sunt pt tinuta "office" indiferent de mediul in care lucram..
aceasta tinuta nu te lasa la greu,si este in avantajul oricarei persoane,indiferent de varsta sau aspect estetic
LILO
Postat pe 7 Ianuarie 2010 18:22
nu spune nimeni ca o vanzatoare din colt e mai prejos decat o persoana care lucreaza intr-o institutie ,profesia nu-ti este scrisa in frunte cand mergi pe strada sau esti intr-o adunare .Am cunoscut persoane cu functie la care cultura se limiteaza doar la jobul lor si care se imbraca in virtutea inertiei sa spun asa , si persoane, gen vanzatoare dar care se descurca intr-o discutie indiferent de subiect ,elegante si cu bun gust. Dar la locul de munca te imbraci conform profesiei ,nu cred ca o vanzatoare la aprozar pote sta fara halat.......
garbo032800
Postat pe 7 Ianuarie 2010 18:57
exact asta am zis si eu...sa pui asemenea etichete e teribil de superficial...nu mai spun ca stiu vanzatoare care is absolvente de facultate si care pe langa ca vand la tejghea mai au si un alt job

ea zicea de butic, mama...nu de aprozar...

da' chiar...mai exista aprozare ?
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:00
garla..
logoff
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:02
unde mama ? ca io am doua optiuni...ori cumpar zarzavatu din market, ori de prin sat, de la vecine...ca is antitalent la crescut rosii si de-astea...
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:05
Pai in orasele mici, mai sunt. Bine, anumite standuri au mai suferit adaugiri..
logoff
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:08
hehehe...lucky me...io is mai peizana, ashe...cumpar totul bio...

Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:10
Anouk , te-nteleg ! Si pe mine m-apuca bazdacu' Da' ce , frate, daca-s prof. tre sa ma-mbrac precum calugaritele ??? Sa ma strige elevele "babo" ??? Sa ma-ntrebe din ce epoca sunt ? Iote, ca nu vreau !!! Si ma imbrac si io sexi, ca doar nu-s ele mai breze !
eu_vio
Postat pe 7 Ianuarie 2010 19:56
asa, asa...norocu' meu ca nu lucru in institutie publica...chiar as fi avut o problema...cu toacele...nu mai pot purta toace cui, ma omoara pardalnica de coloana

cum mi-ar fi stat imbracata la staif si cu escarpeni ? ha ?
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:02
NO..in unele institutii n-ai voie cu toace cui.
logoff
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:11
"E normal sa ne schimbam felul de a ne imbraca datorita locului de munca?"

E normal,gandesc eu,sa il adaptam locului de munca...asta doar in cazul in care contravine flagrant...cu institutia in sine...
...si apropo...am vazut doamne,vanzatoare in piata,care se respecta si sunt destul de shic,adica ingrijite,atat ca fizionomie cat si ca imbracaminte...
...si toacele...fiind o problema pentru coloana si innaintarea in varsta de care nimeni nu e scutit...sunt totusi bine venite unui aspect elegant...poti fii eleganta si cu cativa centrimetri de toc...dar cu adevarat eleganta...daca silueta e in armonie...cu tocuri super-innalte...
DORI_
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:13
"innaintarea" = inaintarea
"innalte" = inalte
...asa spune limba romana...
eu_vio
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:40
vio
numai ca vezi ca unii se vor supara pe tine si-ti vor purta vesnica pica
unii nu inteleg buna intentie ci se reped sa te clasifice drept o "cusurgioaica" si "rauvoitoare" care vrei sa te iei de ei...
sunt patita
panty_C
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:45
mda...problemu e ca mie chiar imi plac toacele...am un morman de boarfe, taioare d-alea biznis, cu fuste o palma deasupra genunchiului, si mor de ciuda ca nu le mai pot imbraca...

as arata ridicol in deux pieces de mare clasa si escarpeni in picioare

ooof, coloana mea...cu 4 diagnostice pe ea...mama leone mai poate fii eleganta
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:50
Panterutzo, nu mi-e frica ! Dar, zau, ca ma ia cu lesin, cand vad ca-si chinuie neuronu' sa scoata ceva din el , dar pe saraca noastra limba o decapiteaza mai ceva ca Inchizitia !
eu_vio
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:56
Daca vreti sa radeti...aflati ca am stat intepenita...o luna in pat cu o criza de lombosciatica...cu injectii si o gramada de medicamente m-am facut bine cat sa merg la fizio-terapie...unde mergeam cu tocuri...doctorii ma tot sfatuiau sa renunt ...si eu le explicam ca nu sunt atat de innalte...ca au platforme...
DORI_
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:56
hehehe...coloana asta...dari, unde ai facut fizio ? la spitalu' ala de pe langa primarie ?
io am niste amibntiri de cosmar de-acolo...am fost internata taman cand au inceput inundatiile, acu' 5 ani parca...nu-ti spun cum ploua prin camere

bre, bag deshtele anapoda prin taste...
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:58
vio, frica nu iar, daca nu iti creaza disconfort, da-i inainte!

dani, nu e de ras...stiu cum este...
panty_C
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:59
dari,uite asa is eu acum,stramba,asa intr/o bujie si am niste dureri,cica am o vertebra alunecata,maine fac RMN
elodia
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:00
Panterutzooooo ! Sunt io cusurgioaica ??? Spune si tu ??? Nici cand " tragi omu' de atentie " nu se prinde nimik de el...
eu_vio
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:01
Nu...la Judetean...
dar mi-au facut tare bine...nou-nouta sunt...de trei ani nu am mai avut probleme mari...dar ar fii trebuit sa tot merg din sase in sase luni cum mi-au recomandat...
DORI_
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:02
io ajung la spital doar cand pic lata si ma intoarce careva cu patura...in rest, aulinu' sa traiasca...
Anouk
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:04
Imi pare rau Elodia de tine... ...iti doresc sa te faci bine cat mai curand...procedurile acelea...electrice,cu electozi...si masajul mie mi-au facut foarte bine...combinate si cu oarece miscare...si am facut si o infiltratie in coloana...
DORI_
Postat pe 7 Ianuarie 2010 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parerea altora este si parerea mea? 37 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:36
interesant 26 De la: garbo074997 16 Februarie 2010 00:48
valorile reale 301 De la: fleurdelis 25 Aprilie 2010 17:12
Concurs 1 De la: marilenabelciug 9 Februarie 2009 18:08
glume 5 De la: Sal_a_toi 9 Septembrie 2011 13:16
Setari Cookie-uri