Vrstele iubirii..............

Si la barbati este tot asa,se poate sa te indragostesti si la 40 si mai tarziu,nu conteaza,la cat,dar asa cum se spunea mai sus,abia acum iti dai seama cu adevarat ca iubesti....... Nu conteaza cati ani ai,din moment ce acum stii sa pretuiesti fiecare clipa petrecuta cu cel drag,cand abia astepti sa fii langa el.....Dragostea adevarata nu are varsta!!!
TEODORRD
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:41
Pentru TEODORRD, subscriu si eu la cele spuse de tine,sufletul nu are virsta e nemuritor,cineva mi-a spus odata, traieste clipa,e pacat sa ratezi asa ceva,cred ca este cel mai frumos lucru in lumea asta,daca te indragostesti intodeauna se spune ca cei ce iubesc arata mai tineri,e verificata treaba si daca esti si iubita la rindul tau,e super.
scrichy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:02
daca privim mai atent observam ca iubirea nu are varsta. protagonistii ne par penibili uneori.sufletul ramane tanar si iubirea mai abitir. am un prieten de 83 de ani -d-l Nedelea care este iremediabil indragostit de Natalia care are 60 si o asteapta cu cearsaful de dantela , ii face gogosi,mancare sofisticata...
cercelmarilena
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:52
De la: nives, la data 2008-11-06 21:10:14am 43 de ani.as vrea sa-mi schimb viata.dar n-am curajull necesar.toata viata mi-am dedicat-o celor dragi,familiei,copiilor.as vrea sa traiesc si pentru mine-fighting0044:
draga mea eu am 38 ani.la 29 ani m-am trzit divortata si cu un copil de 5 ani si jumatate.am trait doar pentru fica mae si teama ca daca celalalt o sa fie la fel ca primul.anul trecut (dupa 8 ani)am gasit fericirea si multumesc la d-zeu ca am gasito sintem casatoriti si ne intelegem super.niciodata nu e prea tirziu ,trebuie sa gasesti sufletul pereche.
lilianastoica22
Postat pe 3 Februarie 2009 10:47
Va raspund eu........Am 42 de ani,am fost casatorit 18 ani,am 2 copii,16 si 13ani,dar nu mi-am iubit sotia ....niciodata Dupa ce am avut copii,am ramas cu ei pana acum,pana am intalnit-o pe EA....FEMEIA CARE AM ASTEPTAT-O O VIATA!!!!
Si putin cate putin,ne-am cunoscut,am inceput sa o iubesc,si mi-am dat seama ca viata care o duceam nu ducea nicaieri.......
Eu am intentat divort,si incerc sa traiesc o viata asa cum ar fii trebuit sa fie.....Alaturi de o femeie pe care sa o iubesc,sa o rtespect,sa o ajut in tot ce face.......alaturi de FEMEIA VIETII MELE !!
TEODORRD
Postat pe 3 Februarie 2009 22:53
Nu stiu daca este asa,dar simt ca ea este sufletul meu pereche!!!!
TEODORRD
Postat pe 3 Februarie 2009 22:55
Apropo de varstele iubirii.Suzuki, pe vremea cand era un baietel in clasa I-a primara, i-a trimis un biletel de dragoste lui Suzuka, o fetita care era in aceeasi clasa cu el.In bilet, Suzuki zicea asa:
"Draga Suzuka, io te obesc pe tine, tu ma obesti pe mine?"Semnat, Suzuki.
In recreatia urmatoare, Suzuka i-a trimis raspuns:
"Draga Suzuki, io nu te obesc, cu drag, Suzuka."
Ioana007
Postat pe 4 Februarie 2009 18:25
Tu si Pitia sunteti surori?
PITIA
Preoteasa in templul lui Apollo din Delfos. Asezata pe un trepied acoperit cu pielea sarpelui Pito, ucis de Apollo, ea se lasa in prada unei stari de exaltare puternica, rostind unele formule considerate a fi dictate de zeu si socotite drept profetii.
OCTOMBRIE
Postat pe 5 Februarie 2009 09:19
vb de varsta sau iubire ?exista o mare diferenta intre ele doua ,o data cu varsta se schimba si sentimentele si nu trebuie uitat faptul ca iubirea se naste asa cum se naste orice, dar, in momentul cand iubesti o persoana de 30 de ani si iubirea ta se va naste cu varsta de 30 de ani iar daca ai 50 de ani si iubesti o persoana cu varsta de 20 de ani si iubirea ta va fi de 20 de ani si la fel trebuie sa fi si tu ,tot la 20 de ani si aici este diferenta de la 50 la 20 ............e o mare diferenta nu cred ca poti rezista f mult este ca si cum ai fugi cu spatele ceva anormal si ciudat.
mary70mary
Postat pe 11 Februarie 2009 15:51
Papusa

Papusa se uita cu chipul impietrit,
Privindu-te cu ochii, sub genele intoarse,
Ce ganduri zac acolo, tu nu o poti descoase,
Si ziua iar te poarta tacuta-n asfintit.

Papusa-ncremenita in rochii de matase,
Cu duiosie parca, o clipa ti-a zambit,
Si aripa de inger in glastre a-nflorit,
Parfumul dulcei frezii, in casa ta sa-l lase.

Hai vino papusica, la pieptul meu sa plangi,
Cu fosnetele toamnei si zilele ploioase,
Atata din iubirea trecuta mai ramase,
Doar lacrime pierdute si bratele ce-ti frangi.

Tu pasii ti-i ingroapa in umbrele-nserarii,
Cand arborii se roaga, ingenunchind pe-alei,
Si in tacerea noptii, ca Julieta sa bei,
Din cupa sfaramata, lacrima disperarii.
Ioana007
Postat pe 12 Februarie 2009 19:19
la 20 de ani experimentam cunoasterea, iubirea e mai mult vis, ma refer la femei, la barbati e intensificat sexul,uneori pana la refuz.
la 30 de ani e misterul, multe femei fac pasiuni interzise, la barbati ,ascensiunea in cariera e mai importanta decat iubirea
la 40 de ani , iubirea e primordiala in viata femeii, apare depresia in urma despartirii sau gustul pentru un partener tanar datorita accesibilitatii sale erotice...mai departe e invers proportional, de aceea vedem cupluri ;el 50, ea 20...barbatul isi etaleaza masina , postul, nu sexul...cauta schimbul de energii tinere, cauta bucuria pierduta, de fapt tot iubirea cautam, toata viata...
cercelmarilena
Postat pe 28 Februarie 2009 13:21
Este un fel de a ne cauta propria noastra identitate.Se spune ca atunci cand oamenii vor invata cu adevarat sa se iubeasca si nu vor face din iubire o arma ca sa-i raneasca pe alti semeni ai lor,raiul se va intoarce pe pamant.
Ioana007
Postat pe 28 Februarie 2009 15:22
loana...sincer...hai sa lasam utopiile!!!
viata e asta pe care o traieste fiecare!!!
chiar vrei s-o transpunem in virtual?
sa incercam sa configuram ceva...si sa vedem ca...nu are efecte?
hai sadevenim maturi!!
vrei?
ovidiu42
Postat pe 28 Februarie 2009 15:56
Sa inteleg oare din cuvintele tale ca noi barbatii nu suntem copti pentru iubire?Pai de aia dragule nu ajungem in rai, pentru ca lasam lucrurile serioase pe mana femeilor.
Ioana007
Postat pe 28 Februarie 2009 15:59
De la: Ioana007, la data 2009-02-28 15:59:37Sa inteleg oare din cuvintele tale ca noi barbatii nu suntem copti pentru iubire?Pai de aia dragule nu ajungem in rai, pentru ca lasam lucrurile serioase pe mana femeilor.




loana...sincer...raiu`...nu e pt nimeni!!!
degeaba ne amagim...fiecare!!!
asa ca...hai sa-i lasam pe cei ...bataioshi...sa vedem...ajung...oare...in raiu` visat de ei?
si...sa nu divagam...fara rost!!
fiecare...va ajunge acolo...unde il va duce mintea!!!
e asa greu de intuit?
ovidiu42
Postat pe 28 Februarie 2009 16:03
Raiul nu exista, e un cuvint inventat de oameni,pentru a le ramine speranta vie si treaza,crezind ca daca nu au fost fericiti in viata asta ,spera sa fie in viata de apoi,oricit de bataios esti tot pe locul doi ajungi,Jean-Paul Sartre,spunea:povestea unei vieti oricare ar fi ea e povestea unui esec.
scrichy
Postat pe 28 Februarie 2009 16:54
ouch, scrichy...citeam comentariile si pare greu de crezut, dar pana sa ajung la tine, exact la ce spunea Sartre ma gandeam...

om fi telepatice, scumpo....



wife_de_zmeu
Postat pe 28 Februarie 2009 16:58
Buna WIFE, tot ce se poate ca eu cind am scris ma gindeam la tine, ca poate tu ai sa ma combati si cind colo....
scrichy
Postat pe 28 Februarie 2009 17:01
EU transmit ginduri,ma gindeam ca tie poate acum iti este bine in relatia care o ai acum si trecutul e fum dispersat deja,eu am avut parte de un barbat de care am divortat pe care l-am intretinut,traia ca viermele in mar ,dar tot nu a fost bine,afectiune nu era ,era egoist ,egocentrist,sufletul meu era inexistent pentru el,a regretat mult in urma divortului,s-a casatorit cu o tipa p ecare cind o striga,iar cind povestre ceva o striga cu numele meu,iar daca povestea ceva ce a facut cu ea spunea,ex:cind am fost cu DOINA la piata sau in alta parte,etc..in loc sa spuna numele ei,dar a regretat tardiv totul
scrichy
Postat pe 28 Februarie 2009 17:12
Am crezut ca in sfarsit am descoperit fericirea... O asteptasem o viata
si nu voiam s-o las sa-mi scape asa printre degete.
Am dus dus o lupta crancena pentru a pastra ceea ce credeam ca este de drept al meu. Consideram cu naivitate ca suferintele din trecut mi-au fost date pentru a trai apoi din plin fericirea... si ca acea fericire va dura pana la sfarsitul zilelor mele.
Dar n-a fost sa fie asa.
Valuri uriase, spumegande, au naruit castelul meu de nisip pe care-l credeam atat de trainic.
Acum imi dau deama ca un castel cladit pe o temelie de suferinta nu are cum sa dureze in timp. Dispare la fel de repede precum s-a inaltat si ramane doar temelia... adica suferinta.
Privesc devastata de durere la ruinele care ma inconjoara si imi amintesc cum ma infruptam din deliciile dragostei, cum beam din potirul pe atunci plin cu nectar.
Am iubit valurile, nedandu-mi seama ca tocmai ele imi vor pecetlui fericirea. Ma scaldam in ele vrand parca sa uit ca exista flux si reflux.
Dar destinul mi-a reamintit cu cruzime ca ceea ce este delicios se serveste in portii mici .

De ce oare fericirea este formata din clipe si tristetea din ani?...

OCTOMBRIE
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:02
Octombrie, octombrie...Intotdeauna cand credem ca am descoperit ceva, suntem dezamagiti.Iar cand vorbim despre fericire, ori ne aruncam din avion de la trei mii de metri fara parasuta, ori inotam in apele Nilului printre crocodili.Derizoriul, nu poate fi tinut intre degete.S-au dat si declaratii de presa in directia asta.Asa ca ideea este ca directia trebuie schimbata.Mi-a placut treaba cu valurile.Trebuia sa-ti construiesti o arca si ai fi fost primul Noe de genul feminin din istoria religiilor.Pe urma nici tu nu stii ce vrei:Sa tii fericirea in mana, sa construiesti o corabie(mai bine cumperi una de gata), sa ridici un castel.Daca ridicai o casa mai mica si ai fi cerut parerea unor constructori, cred ca ai fi reusit mai bine.Incepe prin a cumpara o lopata si invata cum se ridica o constructie.Si nu te opri aici.
Ioana007
Postat pe 7 Aprilie 2009 17:02
De la: Ioana007, la data 2009-04-07 17:02:05Octombrie, octombrie...Intotdeauna cand credem ca am descoperit ceva, suntem dezamagiti.Iar cand vorbim despre fericire, ori ne aruncam din avion de la trei mii de metri fara parasuta, ori inotam in apele Nilului printre crocodili.Derizoriul, nu poate fi tinut intre degete.S-au dat si declaratii de presa in directia asta.Asa ca ideea este ca directia trebuie schimbata.Mi-a placut treaba cu valurile.Trebuia sa-ti construiesti o arca si ai fi fost primul Noe de genul feminin din istoria religiilor.Pe urma nici tu nu stii ce vrei:Sa tii fericirea in mana, sa construiesti o corabie(mai bine cumperi una de gata), sa ridici un castel.Daca ridicai o casa mai mica si ai fi cerut parerea unor constructori, cred ca ai fi reusit mai bine.Incepe prin a cumpara o lopata si invata cum se ridica o constructie.Si nu te opri aici.



ce frumos .......

Postat pe 9 Aprilie 2009 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virgina la 30 de ani 358 De la: Micass 8 Mai 2009 08:48
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
nu vrea n are chef.... 17 De la: Ioana007 13 Aprilie 2009 15:32
as vrea sa ascult parerea domnilor... 320 De la: Ioana007 1 Mai 2009 09:03
Sexul pana la casatorie.. 96 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:02
Setari Cookie-uri