Vrstele iubirii..............

A batut vantul prea tare de au disparut din utilizatori?Ma rog....OCTOMBRIE,...doar atat pot sa-ti spun:dragostea nu are varsta...
maria1maria
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:41
ai dreptate maria1 maria, cam bate vintul pe aici desi suntem de toate virstele aici pe site, unii sunt ocupati cu alte topicuri si se cam mai infrunta pe acolo,poate mai vin si pe aici sa mai comenteze ceva,e drept ca tema e ambigua,se va face lumina ,poate,-virstele iubirii-concret la ce se refera,la felul cum iubim la diferite virste,sau cum percepem iubirea la diferite virste,cum o simtim,poate sau daca avem nevoie perpetua de iubire cit traim,etc.,eu zic ca trebuie comentat din toate,va doresc numai bine si inspiratie la expuneri
scrichy
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:57
NU E TARZIU , DAR TREBUI SA FII F. ATENT SA NU SUPERI PE CEI DRAGII .
flori_moraru58
Postat pe 6 Decembrie 2008 11:57
SCRICHY...eu cred ca OCTOMBRIE ar trebui sa vina pe forum sa ne lumineze ca sa comentam...
maria1maria
Postat pe 7 Decembrie 2008 12:33
Am aproape 40 si asta-ti spun ca sa intelegi sa nu te temi sa schimbi ceva... Ori pe cineva.
Marisa
Postat pe 23 Decembrie 2008 13:52
OCTOMBRIE,NU CRED CA MAI VA POSTA CEVA, ASA CA NE VOM DESCURCA INTRE NOI,CITITI CU ATENTIE CE A POSTAT EA INCA ODATA CA SA INTELEGETI DESPRE CE E VORBA
scrichy
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:25
Cu ocazia sarbatorilor de iarna va urez sanatate si fericire,un an nou bun si plin de impliniri
scrichy
Postat pe 24 Decembrie 2008 07:18
Fiecare an este o varsta a iubirii.Daca vreti sa traiti mult si fericite, iubiti.Iubiti asa cum beti cafeaua in fiecare dimineata sau va duceti la serviciu.Si nu uitati ca iubirea este ca un buchet de flori.Nu seamana o zi cu cealalta, nu seamana o iubire cu alta.Puteti iubi intr-o infinitate de posibilitati.Pentru ca iubirea, ca si culoarea are tonurile ei.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 16:08
Iubirea in sine e unica,dar in viata crezi ca apare de multe ori,te poti indragosti de foarte multe ori dar sa iubesti mult ,mai putin,situatiile sunt multiple insa,socante totodata. OCTOMBRIE se referea la felul cum iubesti in functie de virsta pe care o ai,trairile fiind total diferite,la virste diferite.
scrichy
Postat pe 25 Decembrie 2008 10:42
Pentru Maria,Octombrie nu poate sa vina pe forum sa ne lumineze, fiindca i s-a ars becul. Daca ai tu cumva unul de rezerva...
Ioana007
Postat pe 27 Decembrie 2008 08:25
Ioana, sa-i respectam totusi decizia...ne ramane noua sa intoarcem subiectul pe toate partile...cat vrem,cum vrem...
Intradevar...sufletul nu imbatraneste...si totusi iti trebuie ceva curaj sa o iei de la capat la 40 ani...ma refer la o relatie adevarata ...nu...maruntisuri...
maria1maria
Postat pe 29 Decembrie 2008 08:49
De la: Ioana007, la data 2008-12-27 08:25:31Pentru Maria,Octombrie nu poate sa vina pe forum sa ne lumineze, fiindca i s-a ars becul. Daca ai tu cumva unul de rezerva...




Niciodata nu stau fara..........rezerve, problema a fost insa alta.....n-am avut timp pentru a intra pe forum.
OCTOMBRIE
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:56
CE faci in situatia in care ai 57 ani si se intimpla ,nu numai ca ajungi sa iubesti dar sa si primesti iubire cum nu ai avut parte toata viata,eu o primesc , o vad, o simt,ce e mai grav e ca nu cred ca este asa ceva in ralitate,ca totul e un joc al sorti,o manifestare ca sa te simti bine in compania unui barbat,din partea lui,desi mi se spune tot timpul ca e vorba de cu totul altceva.
scrichy
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:22
scuze ptr. i-ul lipsa la sortii,
scrichy
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:24
De la: Marisa, la data 2008-12-23 13:52:44Am aproape 40 si asta-ti spun ca sa intelegi sa nu te temi sa schimbi ceva... Ori pe cineva.





marisa...sincer...tu poti schimba...orice...cu..ushurintza?

crezi ca...orice scimbare...e de bine?
ai tu...intuitia necesara sa discerni asta?
daca da...sincer...chiar te felicit!!!!!
dar...tare ma tem ca...nu e chiar asa!!!
chiar daca mi-ar place sa cred ca ...e asa!!
ovidiu42
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:15
Scrichy,cum poti sa o vezi , sa o simti si sa nu crezi ca exista in realitate??
...nu mai inteleg nimic...

Pe urma orice relatie implica un risc , daca nu ti-l asumi cum vrei sa stii ce e ? Cand zic risc nu inseamna sa te-arunci fara sa gandesti inainte..

Si ca sa te mai linistesc uite ce spunea o femeie cunoscuta despre dragoste ( Maia Morgenstein)" Pe masura ce inaintez in varsta constat ca ma indragostesc tot mai tare ... oare cum o sa fie cand o sa am 70 de ani??" ( vezi ,deci nu doar tie ti se poate intampla . Atat doar ca oamenii nu vorbesc cu-adevarat despre acest gen de trairi. Si cred ca e f normal pt ca a iubi e ceva f intim - e strans legat de suflet )
Oricum,
pe mine m-a pus pe ganduri .
blanca
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:51
Pentru Mielutza,relatia e reala,sti ca exista expresia sa vezi si sa nu crezi,de aceia m-am exprimat asa,nu ma asteptam ,sincer, la asa ceva.
scrichy
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:46
De la: scrichy, la data 2008-12-30 15:46:42Pentru Mielutza,relatia e reala,sti ca exista expresia sa vezi si sa nu crezi,de aceia m-am exprimat asa,nu ma asteptam ,sincer, la asa ceva.




ce-ar fi sa ....incercam sa si intelegem ce se intampla cu noi?
nu credeti ca...ar trebui?
daca da...hai sa incercam...sa si intelegem...
pt ca e vb de...viata noastra!!
ovidiu42
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:42
Scrici, iubeste, si nu mai fa atata filozofie.Sa nu uiti nici o clipa, ca nu trebuie sa dai vrabiuta din mana, fetiscano.Dar ai grija sa nu cazi in extrema cealalta si sa omori vrabioiul.
Ioana007
Postat pe 30 Decembrie 2008 20:06
De la: scrichy, la data 2008-12-30 15:46:42Pentru Mielutza,relatia e reala,sti ca exista expresia sa vezi si sa nu crezi,de aceia m-am exprimat asa,nu ma asteptam ,sincer, la asa ceva.

Atunci bucura-te de ce ai ! Nu e putin lucru
blanca
Postat pe 30 Decembrie 2008 21:33
Asa este cand te loveste fericirea.Asa a patit o vecina de-a mea.
-Sunt atat de fericita, spunea ea, incat simt nevoia sa plang putin.
Ioana007
Postat pe 31 Decembrie 2008 08:20
PENTRU IOANA007,- CINE ARE TIMP DE FILOZOFIE,TE ROG SCRIEM NU MELE DE AICI CORECT,EU NU AM SCRIS DECIT CORECT NUMELE ALTORA ORI CARE AR FI ACELEA SI CELE DIN TRECUT SI CELE DIN PREZENT,MA BUCUR CA POSTEZI AICI,DE FIECARE DATA CIND RASPUNZI MA MUZA RASPUNSURILE TALE,TOATE CELE BUNE ITI UREZ
scrichy
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:33
PENTRU IOANA007--MA AMUZA AM VRUT SA SCRIU ,ASTA CA CA SA NU CREZI CA ESTI O MUZA DIN PACATE,IAR IN PRIVINTA VRABIOIULUI SE POATE INTIMPLA SA MOARA SI DIN CAUZE NATURALE,ASA CA NU MAI DA VERDICT -CRIMA-
scrichy
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:38
Din pacate, nu ma numar printre fetele lui Apollon, asa ca nu-ti face probleme.Am folosit notatia fonetica, deoarece de multe ori imi musc limba cand pronunt numele straine.Dar daca acesta este intr-adevar apelativul tau, am sa ma straduiesc sa-l scriu corect din respect pentru tine.Intr-adevar, vrabioii mor din cauze naturale mai ales cand se bucura in exces... de fericire.
Ioana007
Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:24
pentru IOANA007--de scris numele l-ai scris corect cum se pronunta,deci nota 10 pentru tine,respectul e reciproc,iar in privinta celor spuse de tine am mare grije nici din cauze naturale sa nu sa produca nimic,de invierea lui Lazar cred ca ai auzit,de electrosocuri ai auzit,asta o spun asa ca sa ne mai descretim fruntile
scrichy
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:42
Si mie mi s-a parut ca misterul invierii lui Lazar, a fost in cele din urma rezolvat de o femeie.
Ioana007
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:30
De la: Ioana007, la data 2009-01-01 19:24:11Din pacate, nu ma numar printre fetele lui Apollon, asa ca nu-ti face probleme.Am folosit notatia fonetica, deoarece de multe ori imi musc limba cand pronunt numele straine.Dar daca acesta este intr-adevar apelativul tau, am sa ma straduiesc sa-l scriu corect din respect pentru tine.Intr-adevar, vrabioii mor din cauze naturale mai ales cand se bucura in exces... de fericire.




loanna...sincer...n-ai vrea sa te numeri printre...fetele lui ...Apolon?
eu...cred ca...ti-ar place!!
pt ca...prea le pui pe plita...pb de aici!!
nush` cata inima pui dar...ironia...sincer...chiar nu tine cald...in viata!!
doar ascunde...ceva...
la tine...oare...ce ascunde?
nu vreau sa par tendentios...
doar...intreb...si...imi cer scuze daca...supar cu asta!!
ovidiu42
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:33
Un bebelus si o bebelusa, stateau in carucioarele lor la soare.
-Sa stii ca eu de mic te iubesc pe tine.
Bebelusa incepe sa planga.
-Draga mea, daca stiuam ca te emotionezi asa de tare, nu iti faceam aceasta declaratie online.
-Nu plangeam de asta.Dar mi s-au udat scutecele...
Ioana007
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:29
De la: Ioana007, la data 2009-01-05 20:29:58Un bebelus si o bebelusa, stateau in carucioarele lor la soare.
-Sa stii ca eu de mic te iubesc pe tine.
Bebelusa incepe sa planga.
-Draga mea, daca stiuam ca te emotionezi asa de tare, nu iti faceam aceasta declaratie online.
-Nu plangeam de asta.Dar mi s-au udat scutecele...





frumos!!!...si...cine poae intelege...sa inteleaga!!
un an plin de bucurii si...impliniri!!
sper sa se adevereasca cumva!!!
ovidiu42
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:50
Tu si Pitia sunteti surori?
Ioana007
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAREA DESCOPERIRE ?NU -DOAR O CONVINGERE CARE POATE NU TREBUIA 11 De la: Ioana007 10 Decembrie 2008 19:13
Este bolnav sau asa este el 2 De la: iasomia 19 Februarie 2009 08:27
buna,as avea nevoie de un sfat. 7 De la: garbo023662 23 Iulie 2009 16:42
1 de la casatorie 34 De la: Ioana007 5 Iulie 2009 16:23
BIZAR SAU....?! 4 De la: eu_butterfly 14 Noiembrie 2008 12:12
Setari Cookie-uri