de ce le place femeilor la shopping?????????

Cand barbatii sunt deprimati invadeaza o alta tara, iar femeile fac shopping sa se relaxeze.
ConsultantBeauty
Postat pe 14 Iunie 2009 07:55
adica , adica , pun de-un razboi???
blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 08:28
Unele fac din shpping o meserie si chiar aduc bani in loc sa-i cheltuie....
Aemulus
Postat pe 14 Iunie 2009 18:55
pt ca ne place de ceea ce deja avem si cel mai bine e sa schimbam repede ceea ce avem si cumparam ca sa nu intervina rutina in viata noastra, femeile sunt curioase din fire, vor sa fie frumoase mereu
garbo012421
Postat pe 28 Iunie 2009 01:10
corectez ne plictisim repede de ceea ce deja avem,
garbo012421
Postat pe 28 Iunie 2009 01:10
Ne place la shopping poate din acelasi motiv pentru care voua va place la fotbal.
Cu o singura exceptie shopping-ul la noi este mai frumos si mai costisitor.
toko
Postat pe 28 Iunie 2009 08:41
normal ca-i mai frumos, ca tot de pe cardul sotului...
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 08:46
Mai ales cand e pe cardul lui!!!
lavinia
Postat pe 28 Iunie 2009 08:49
Pai ce puii mei? Sa va suportam degeaba?
Micass
Postat pe 28 Iunie 2009 09:25
macar, sa fie un oaresce avantaj
si_totusi
Postat pe 28 Iunie 2009 09:28
Opere de caritate facem cu copiii, saracii si handicapatii.
Micass
Postat pe 28 Iunie 2009 09:29
Exact femeii ii place sa faca cumparaturi din urmatoarele motive:1)uita de suparari;2)este un mod placut de a-ti petrece timpul;3)mai nou sa descoperit ca este o terapie pentru femei.
ROdika_201157
Postat pe 28 Iunie 2009 09:29
urasc sa merg la cumparaturi,sa fac shopping...,sa casc gura si sa pierd vremea prin magazine...
garbo006291
Postat pe 28 Iunie 2009 09:59
cand am o stare proasta sau sunt trista ma duc si dau fuga la shopping,asta ma relaxeaza cel mai mult,achizitionarea de produse noi sau imbracaminte....
nikoleta
Postat pe 28 Iunie 2009 10:19
nu-mi place...si nici nu consider mersul la cumparaturi o terapie...da...daca banii de care dispui sunt pe masura a ceea ce vrei sa achizitionezi, pot spune ca ai o anumita stare de bine...dar nu necesara...Eu cand merg la cumparaturi stiu dinainte unde si ce sa caut. Stiu deja ce-mi trebuie si mai mult de 2 ore (asta daca trebuie sa merg in mai multe locatii) nu am ce face. Ador, insa momentul de dupa cumparaturi, cand stau la un suc sau o cafea. Tin sa mentionez ca eu mereu merg singura la cumparaturi. Sa am pe cineva alaturi mi s-ar parea o corvoada.
irisirina
Postat pe 28 Iunie 2009 11:44
Imi place mult dar sa am si niste banuti fara alta destinatie. Ca sa fie activitatea cu adevarat placuta.
robertaoana72
Postat pe 28 Iunie 2009 11:57
pt k la o zii de shopping se simtzim bn...pt k scapam de gandurile proaste din cap..pt k......;)).....cei care pun aceasta intrebare sunt deobicei baietzii..dar dk ei ne intreaba ce ne place atata la shopping....am si io o intrebare dc nu pot rezista fara bere?:D
laviluk
Postat pe 28 Iunie 2009 13:26
imi place sa merg la cumparaturi cand sunt stresata sau nervoasa sau cand pic vreun examen sau iau nota mai mica, cand ma cert cu cineva etc. ma face sa ma simt mai bine, si sa uit d problemele pe care le am. chiar daca imi cumpar doar o carte sau vreun produs cosmetic, ma simt bine de la intrarea in magazin si plimbatul printre rafturi pana la sfarsitul zilei.
garbodia
Postat pe 28 Iunie 2009 13:36
de ce le place barbatilor uitatul la fotbal si bautul berilor?
mirelacm
Postat pe 28 Iunie 2009 16:15
Pt k e bune...
valentino
Postat pe 28 Iunie 2009 16:19
Mai barfim noi ... dar macar sa vorbim corect !Ne plac cumparaturile, nu ne place
kiti
Postat pe 28 Iunie 2009 17:18
De la: melimeli, la data 2008-09-30 09:29:45
de ce le place barbatilor sa se uite la fotbal?
oana_me2
Postat pe 28 Iunie 2009 22:34
am citit multe din raspunsurile date.fiecare ontine o parte din intregul ,adevaratului motiv.de ce ,de ce.....pt ca,este una din placerile noastre,pe care nu ne-o pate lua barbatul.e casi cum ai umbla prin tarile de unde provin ,marfurie cumparate.e ca si cum faci turism real si te intorci acasa si cu amintiri,cadsouri.cele mai frumoase cadouri,pt ca mi le aleg cu placere,pt ca nu se stramba nimeni ca se plictiseste.fetele ar trebui sa plewce in grup,la cumparaturi.indiferent de motiv,e super,sa iti imaginezi tara de unde provine lucrul acela.eu asta fac imi imaginez,ca sunt in tara repectiva,si ma documentez,imi plimb palmele pe matasuri,pe obiecte.si nu plec pana nu intreb vanzatorul,daca are ceva d neuitat din calatoria mea imaginara.apoi fetelor intre timp intu si degust cat ceva,ca feromonii,imi fac foame,sete.vb cu fetele,radem glumim,ne sosotim,cv despre tecatori ,mai ales barbati.suntem,libere,facem ce vrem,mancam ce vrem,servim si noi ceva ,ce ne dorim in ascuns mereu cand suntem in cuplu.vad ca nimeni nu sesizeaza,ca,aici redevi tu insati,independenta,de fapt pleci la cumparaturi nu numai plt placere,ci si pt ca iti capeti libertatea atat de mult dorita.fac ce vreau,cumpar ce vreau,nu intreb p nimeni de sex barbatesc:ce zici ?sa i-au.....cumpar si gata.lbetatea ta la cumparaturi e cea mai de pret.nu vreau remorca dupa mine.sunt,la viena,la venetia,in america,sunt peste tot.fetelor hai ,i-a uitati-va la tipul acela,o fi singur ?e simpatic.dar vine chelnerul si incepem sa mancam ,sa cirip vrute si nevrute,sa ne amuzam si s traim intens ziua de shopping.deja sunt schimbata,cu o rochita sexy,fetelor,coaforul ne asteapta,sala de imfrumusetare,un tiramisu la plecare,o cafeluta si un coniac fin.pline de incarcatura energetica benefica si sacose,plecam spre casa fetelor,fericite.a fost numai ziua noastra.ah luam o masina,avionul......si venim acasa la ,masculii nostrii,fericite,stralucitoare si dornice.....haaahaaaa ghici....mresme,flori pe jos,sampanie.si ziua se termina cu o noapte ....heppy and.a fost ziua noastra si nu o inpartasim,decat partial,luam ce ne dorim chiar de la ,cel; de acasa,avem putere si suntem noi cele care luam initiativa.asa ca dragi barbati chiar daca vi se cheltuie din card vise satisfacute,in breate de femei fericite.se merita.i-a incercati,fetelor!
allexanndrra
Postat pe 28 Iunie 2009 23:40
ioi
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Iunie 2009 07:09
Calmeaza, da dependenta, e o forma de manie.
cercelmarilena
Postat pe 29 Iunie 2009 13:08

allexanndrra... pas .
Ella34
Postat pe 29 Iunie 2009 13:12
De la: oana_me2, la data 2009-06-28 22:34:28
De la: melimeli, la data 2008-09-30 09:29:45
de ce le place barbatilor sa se uite la fotbal?


buna intrebare
oare de ce ?
rizzibizzi
Postat pe 29 Iunie 2009 15:05
Pentru unii forumisti care scriu asa, mai incilcit, eu zic sa deschidem repede un topic cu numele: Asociatia alcolicilor anonimi.
Ce ziceti?
Ca e bun si ala cu top 5 nu zic nu (acolo ar trebui sa pun unele din exprimarile mele, dar astept sa o faceti voi dragi prieteni ), dar unul pentru AAA ar fi si mai indicat.

Desigur, ar mai fi o solutie sa deschidem un topic care sa se numeasca "Vreau sa invat sa scriu si sa ma exprim corect in limba Romana"

Mie nu-mi place sa fiu deschzator de drumuri, dar daca cineva din voi o face eu am sa vin pe acolo
Aemulus
Postat pe 1 Iulie 2009 05:42
Mai bine sa se cheme "lectii de gramatica", poate le starnim curiozitatea, intra si mai citesc si ei cate ceva.
Micass
Postat pe 1 Iulie 2009 06:22
da' n-o sa fie greu de citit ? de catre publicul tinta
blanca
Postat pe 1 Iulie 2009 08:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse cosmetice Mineralium de la Marea Moarta 1 De la: garbo_5291 4 Iulie 2012 16:50
Super bijuterii 2 De la: dacris 24 Iunie 2010 19:38
Ador rochia aceasta 50 De la: ancaezaru 10 Iulie 2013 12:38
concurs 2 De la: garbo_6431 8 August 2012 14:07
Un loc unde putem gasi haine de calitate XXL la preturi mici 3 De la: AlexandrinaS 16 Ianuarie 2009 14:27
Setari Cookie-uri