de ce le place femeilor la shopping?????????

vreau si eu la cumparaturi...imi plaaaaace la nebunie dar vreau cu Falcone ca are buzunarul pliiiiiiiin!!!!!!!!!
ios
Postat pe 13 Octombrie 2008 20:24
haine vintage de designeri cunoscuti si nu numai http://marysvintageboutique.blogspot.com

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:52
michael vezi ca tre sa ai buzunarul foarte plin ca ai companie la cumpareaturi suntem multe care am dori sa iti golim buzunarele
pupici la toata lumea
si o zi frumoasa

Postat pe 16 Octombrie 2008 08:35
iubitului meu sot ii place la shopping chiar mai mult decat mie. ma intreb daca nu o fi femeie....... glumesc.

mie imi place sa ma detasez de tot si toate, sa iau un magazin de la cap la coada, sa vad ce se poarta, sa vad ce mai apare nou si mi-ar placea sa cumpar.... cel mai mult ma relaxeaza, uit de toate. pe de alta parte, e bine la shopping cand esti suparat, de ex, pt ca aduce schimbare. o haina noua, un pantof su chiar si un simplu lac sau fard inseamna altceva, diferit de starea de pana atunci. si mai faci si miscare. daca merg o ora doua per pedes si cutreier abia nu tre sa mai fac gimnastica in ziua respectiva ...

Postat pe 19 Octombrie 2008 13:02
e frumos la shopping cand te plimbi prin magazine fara rost si poate dai peste ceva dragut.. dar e super enervant cand iti cauti ceva si nu gasesti, e pierdere de timp, mai mult te indispune
Myself
Postat pe 26 Octombrie 2008 01:10
myself asta cam asa e cand iti cauti ceva anume nu gasesti
io spre ex. cand caut pantofi s-au pantaloni gasesc abia la a treia s-au a patra incercare si cand nu caut sunt modele care mai de care dragute
oricum imi place la nebunie sa merg prin magazine chiar daca merg cu altcineva sa-si cumpere ceva .....e o relaxare pt. mine

Postat pe 27 Octombrie 2008 08:19

Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:23
Buna ...mie mi-ar placea la shopping insa am 2 probleme:)
-prima este ca m-am ingrasat ...iar hainele care imi plac ...nu-mi vin ...deci shoppingul devine stresant pt mine ( evident daca ma lasi la raionul de dulciuri .....sunt cea mai mare clienta :P )
-lucrurile frumoase si de calitate costa ....iar eu, desi nu ma plang de bani(dar nici nu sunt bogata ) sunt destul de zgarcita


Deci,daca cineva imi da vreun sfat cum sa fac shoppingul o placere ,....(exceptand fraze de genul...slabeste :P)...accept sfaturi



Arianna27
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:19
scapi de depresii si de suparari!eu cumpar pantofi,genti si parfumuri!si ce cool e dupa aia!!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:52
De la: Arianna27, la data 2008-11-24 15:19:48Buna ...mie mi-ar placea la shopping insa am 2 probleme:)
-prima este ca m-am ingrasat ...iar hainele care imi plac ...nu-mi vin ...deci shoppingul devine stresant pt mine ( evident daca ma lasi la raionul de dulciuri .....sunt cea mai mare clienta :P )
-lucrurile frumoase si de calitate costa ....iar eu, desi nu ma plang de bani(dar nici nu sunt bogata ) sunt destul de zgarcita


Deci,daca cineva imi da vreun sfat cum sa fac shoppingul o placere ,....(exceptand fraze de genul...slabeste :P)...accept sfaturi



si ce draga daca te-ai ingrasat?sunt o multime de hainute dragute ptr grasute!si nu mai fi zgarcita!ce faci cu banii?ca daca nu-i dai pe o pereche de blugi ii dai pe nu stiu cate ciocolate si tot se duc!eu am o strategie!daca esti mana larga,banii vin gramada...banii nu trag la zgarciti!si doar o viata ai!anii trec,nu gusti placerile vietii si apoi la batranete la ce bun un sac de bani?

Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:57
De la: anita_ro2007, la data 2008-11-24 18:57:39
De la: Arianna27, la data 2008-11-24 15:19:48Buna ...mie mi-ar placea la shopping insa am 2 probleme:)
-prima este ca m-am ingrasat ...iar hainele care imi plac ...nu-mi vin ...deci shoppingul devine stresant pt mine ( evident daca ma lasi la raionul de dulciuri .....sunt cea mai mare clienta :P )
-lucrurile frumoase si de calitate costa ....iar eu, desi nu ma plang de bani(dar nici nu sunt bogata ) sunt destul de zgarcita


Deci,daca cineva imi da vreun sfat cum sa fac shoppingul o placere ,....(exceptand fraze de genul...slabeste :P)...accept sfaturi



si ce draga daca te-ai ingrasat?sunt o multime de hainute dragute ptr grasute!si nu mai fi zgarcita!ce faci cu banii?ca daca nu-i dai pe o pereche de blugi ii dai pe nu stiu cate ciocolate si tot se duc!eu am o strategie!daca esti mana larga,banii vin gramada...banii nu trag la zgarciti!si doar o viata ai!anii trec,nu gusti placerile vietii si apoi la batranete la ce bun un sac de bani?



da ai dreptate o viata avem si tre sa profitam de ia,asa ca dute la shopping si fi relaxata
nici io nu sunt slaba ci mai plinuta da asta nu ma impiedica sa ma plimb din magazin in magazin pana gasesc si pe masura mea ceva ...........succes

Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:23
pentru mine shopping-ul este precum drog. Cu toate ca am inceput sa diminuez iesirile prin mazagine alaturi de prietenele mele, acum, mai nou vizitez tot felul de magazine onlinede unde imi achiztionez diferite articole de imbracaminte sau bijuterii. Preferatul meu este www.maxine.ro. Acolo toate produsele sunt de cea mai buna calitate si la cele mai mici preturi.
stamate_eugenia
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:13
Plimbatul prin magazine,in special supermarcheturi,ma ajuta sa uit de alte ganduri,si daca sunt suparat chiar imi face bine sa imi clatesc ochii.Si de cele mai multe ori,gasesti si ceva ce ,,ai nevoie''
TEODORRD
Postat pe 9 Ianuarie 2009 00:55
De la: TEODORRD, la data 2009-01-09 00:55:30Plimbatul prin magazine,in special supermarcheturi,ma ajuta sa uit de alte ganduri,si daca sunt suparat chiar imi face bine sa imi clatesc ochii.Si de cele mai multe ori,gasesti si ceva ce ,,ai nevoie''


total deacord cu tine

Postat pe 9 Ianuarie 2009 18:06
retail therapy

Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:36
pentru ca-i cea mai eficienta terapie!
de cate ori spumeg o aplic, dar si cand vine scadenta cardului de credit...ma ia cu frisoane
eira
Postat pe 15 Ianuarie 2009 21:59
venim din pozele vechi de pe vremea mamicilor noastre...
pentru ca ne place sa mergem in cautarea unei persoane cu inspiratie si imaginatie in a asorta cu bijuterii si accesorii si pentru a reda stralucirea hainutelor pierdute prin dulapul cu amintiri!!

va asteptam cu sugestii, propuneri si comenzi!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/
AlexandrinaS
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:27
E UN FEL DE TERAPIE. sau manie? mai repede.
cercelmarilena
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:32
Si mie imi place la shopping, cumparaturi sau cum vreti sa-i ziceti.

Ador sa cumpar pantofi si genti.

Un singur lucru ma deranjeaza, cand intru in unele magazine, abia trec de usa si vanzatoarea intreaba... "cu ce va putem servi???" sau "da, ce doriti???"
redrose
Postat pe 25 Ianuarie 2009 03:05
shopping? e un fel de relaxare. calmeaza depresia si da dependenta, chiar daca nu recunoastem.
cercelmarilena
Postat pe 28 Februarie 2009 13:10
LA ASTA SUNT SI EU LA FEL DE CURIOASA CA SI TINE

PTR MINE ASTA E FOARTEE OBOSITOAREEE , NU O FAC DECAT DACA SUNT NEVOITA , ADICA O DATA LA N ANI
De la: Falcone, la data 2008-09-30 12:52:10Chiar asa. De ce va place chestia asta asa de mult? Sunt si eu curios.
cinezee
Postat pe 8 Martie 2009 19:13
ADEVARUL nici mie ,am sa explic si de ce

- miroase a tuttun in magazin ca vanzatoarea fumeaza la intrarea in magazin

- atitutdinea lor sictirita de parca le faci un mare bine , imi piere chefu sa mai intru acolo

- plus ca genul de tinute care imi plac si sau incaltamite nu prea gasesc , umblatul sau probatul dupa ceva care imi place devine obositor ptr mine

IN CONCLUZIE : am devenit adepta cumparaturilor online , adica EBAY SA TRAIASCA !
De la: emagl, la data 2008-10-06 20:12:19Sincer mie nu-mi place la shoping,chiar ma enerveaza.
cinezee
Postat pe 8 Martie 2009 19:25
eu urasc sa merg la cumparaturi!! mai ales cand tre' sa cumpar pt altcineva!! e un chin!! jos cu shoppingul!!!
superbus
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:20
prea urat ca gasim o ofensa in simplu cuvant ..imaginativa.cum e in afara romanie...cred ca majoritatea stiu lucru asta..sau poate nu..eu ma aflu departe..in indepartata portugalie...si aici sincer vad un lucru bun in ei... asi pastra limba materna acolo unde ii e locul..adica acasa....la noi modernizarea asta..zapaceste..pe multi......ceea ce daca nu se schimba v om ajunge la un moment dat sa nici nu stiim de unde se trage cuvantu de baza..limba noastra e super....merita sa ne fortzam mai mult sa o folosim...ca multi romani sau romance din strainatate..dupa o perioada..cum e cazul meu ar da orice sa poate spune ca merge la cumparaturi in loc sa spuna in limba lor..nu credeti.....sincer e mai bine sa nu uitam ca europa ....nu ne a cumparat......!!!!
garbo001097
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:21
De la: Arianna27, la data 2008-11-24 15:19:48Buna ...mie mi-ar placea la shopping insa am 2 probleme:)
-prima este ca m-am ingrasat ...iar hainele care imi plac ...nu-mi vin ...deci shoppingul devine stresant pt mine ( evident daca ma lasi la raionul de dulciuri .....sunt cea mai mare clienta :P )
-lucrurile frumoase si de calitate costa ....iar eu, desi nu ma plang de bani(dar nici nu sunt bogata ) sunt destul de zgarcita


Deci,daca cineva imi da vreun sfat cum sa fac shoppingul o placere ,....(exceptand fraze de genul...slabeste :P)...accept sfaturi





alege mereu un nr sau dou mai mari ca marimea ce stii ca o porti acuma...vei constata ca fiindu-ti largi...iti v a creste inima...
garbo001097
Postat pe 12 Aprilie 2009 06:25
e misto la shopping mai als daca iti permiti sa cheltui multi mult multi bani :D
fluturasalb85
Postat pe 30 Aprilie 2009 14:57
De ce ne place sa mergem la cumparaturi?
ei bine de multe ori asta ne aduce relaxare si bucurie...si nu trebuie neaparat sa cheltui 5 salarii ...
larisa_vasile
Postat pe 18 Mai 2009 12:16
hm...pai, mie nu-mi prea place sa merg la cumparaturi...asta nu inseamna ca nu-mi face placere sa ma bucur de lucruri proaspat achizitionate...dar o fac la foc automat...nu pierd vremea prin magazine aiurea...de la o prima vedere imi pot da seama daca exista acel ceva ce trebuie sa se gaseasca la mine in garderoba...
mia79x
Postat pe 27 Mai 2009 11:13
Da...In curand nu se va mai vorbi limba romana...trebuie sa ne adaptam sau sa criticam ipocrizia??In fine ...nu mi place `shopping_ul`...nici macar cumparaturile Nici daca as fii ultrabogata nu mi as irosi timpul inutil.Asa ca dute tu la shopping si cumparati DEX_ul!
klarakla
Postat pe 29 Mai 2009 19:41
Eu cumpar online haine, am cumparat de la mai multe magazine si m-am gandit sa va zic si voua. Chiar am fost multumita de serviciile oferite.

Fac comanda, pachetul soseste in cateva zile si nu mai pierd timpul prin magazine. In plus hainele sunt importate si sunt de calitate fata de ce gasesti pe la noi.

De curand am cumparat cateva rochite de la www.milani.ro si o genta si au fost super. Mi-au vanit bine marimile lor.

Va recomand si voua: WWW.MILANI.RO


Postat pe 13 Iunie 2009 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs 1 De la: rodica86 17 Martie 2011 13:26
concurs 1 De la: garbo160134 12 Martie 2011 18:51
Magazin parfumuri 1 De la: garbo205008 27 Aprilie 2012 02:02
cum sa faci bani multi repede 1 De la: missys 15 Ianuarie 2011 00:47
Concurs Lafemme 1 De la: brokenheart21_2007 8 August 2012 13:18
Setari Cookie-uri