farmece??? vraji???

Lia nu stii sa descanti cartile?eu ghicesc,sincer. uite descantecul in timp ce amesteci cartile,si nu lasi pe nimeni sa le atinga si le tii invelite in ceva mov.daca dai la maimulte persoane le desfaci ,suflii si le imprastii,ca sa se imprastie si gandurile celui dinainte,din carti.ele trebuie sa fie libere de gandurile antecedentului.daca vezi ca nu poti ghicii uite-te dacaare mainile sau picioarele incrucisate,si spunei sa nu mai stea in acea pozitie.nu lasa persoana sa iti povesteasca nimic si nici sa iti confirme sau infirme,in timp
ce ghicesti.in timp ce descanti cartile uite-te fix in okii persoanei pt a putea reusii sa intrii cu usurinta in destinul ei,mental.si acum uite cum descanti cartile /
24 de carti
in 24 de parti
sa va impartiti
si sa-mi ghiciti
despre dama de (ex.)ghinda Ioana(ex)
asa cum zidaru zideste
cum tiparul tipareste
cum pictorul picteaza
bine sa stiti
bine sa-mi ghiciti
despre dragostea ei
asternutul ei
drumurile ei
bucuriile si necazurile ei
si de o fii sa fie...(.aici spui dorinta ei cea mai arzatoare)
voi sa-mi aratati..



o pui sa taie cartea,cu mana dreapta si sa se gandeasca la problemele ei....apoi insiri cartile cate 8 pe rand......si asa dai in diferite asezari si ghiciri ,pe orizontala,pe verticala,pe diagonala,si iar amesteci si descanti si leasezi in alta forma,pana ajungi la viitor,la casa,unde pui 5 carti sun forma de cruce,pt a ii ghicii viitorul.eeeee trebuie sa ai har sa intrii in energia cartilor pe care le-ai incarcat si tu si persoana din fata ta.bafta!
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 22:12
Bravo Alexa. Acum esti si ghicitoare. Maine poate faci cotcodac pe aici.
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 22:14



multumesc , Casandra . Imi prind bine informatiile , multumesc inca o data
liaiedera
Postat pe 5 Iunie 2010 22:21
DOR ,ESTE PT ULTIMA OARA CAND ITI VOI SPUNE,NU CU RAUTATE ,CA NU MA CARACTERIZEAZA,STIU FOARTE MULTA MAGIE DE MIC COPIL,INCLUSIV GHICITUL IN DIFERITE MODURI.BUNICA MEA ,AVEA HAR.SI AM PRINS TOTUL DE LA EA.AS VREA SA INTELEGI CA MA NUMESC CASANDRA.INSA DACA NU MA CREZI ,NU MA DERANJEAZA.SI SCZ CA FARA SA VREAU AM RAMAS PE CAPS.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 22:23
Da, da. Si marmota...
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 22:25
imdaa...cred ca sie a!

maii...pana si capsurile sunt tot dela alehandra....da-n fine
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 22:27
in schiimb..cu blestemele te cred!
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 22:28



Dor , te rog eu , ea e Casandra . Pe langa ca are un nume tare frumos mai e si foarte desteapta .


Nu trebuie confundata cu altcineva .
liaiedera
Postat pe 5 Iunie 2010 22:29
De la: liaiedera, la data 2010-06-05 22:21:19


multumesc , Casandra . Imi prind bine informatiile , multumesc inca o data




cu cea mai mare placere.magia este pasiunea mea plus ghicitul,in multe.dar nu cu asta ma ocup.vom mai vb,daca te pasioneaza.ce ti-am scris aici nu scrie cred nicaieri,eu am "furat"descantecul de la bunica.se spune ca orice magie sau descantec te ajuta daca il "furi."
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 22:29
serios, casandra? stii tu foarte multa magie?
Daca ai fi avut macar idee ce e aia n-ai fi postat mesajele puerile de mai sus.
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2010 22:29




Buna , Fleur . Cred ca se face confuzie .
liaiedera
Postat pe 5 Iunie 2010 22:30
Lia, lasa-ma te rog sa cred ce vreau. Am minte si eu si stiu exact ce vad. Si "sti"-ul fara doi de "i" e tot al ei.
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 22:31



bine.
liaiedera
Postat pe 5 Iunie 2010 22:37
De la: quasaria, la data 2010-06-05 22:29:43serios, casandra? stii tu foarte multa magie?
Daca ai fi avut macar idee ce e aia n-ai fi postat mesajele puerile de mai sus.




Q este doar parerea ta.asa am simtit ca Lia are dorinta ascunsa sau nu sa ghiceasca in carti.pot spune uneia care isi doreste fara sa fiu "pedepsita".stai linistita cunosc si protectiile.poate nu este dornica de asemenea lucruri dar in mod sigur ii plac.(ma refer la Lia)restul,nu discut.te las sa spui ce doresti .nu este problema mea,sa te fac sa ma crezi.ba din contra.dar asa am simtit ,pt Lia.sigur ca i-am spus intr-un mod mai pueril -descantecul este corect-restul am incercat sa spun in asa fel incat sa inteleaga doar ea.asa mai pueril cred ii ca este deajuns.restul ,mai poate invata si altadata. daca o pasioneaza sau simte ca are har.eu ii urez bafta.caci asa se ureaza.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 22:42
Si colegii tai din America ce fac?
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 22:44
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-05 22:31:27Lia, lasa-ma te rog sa cred ce vreau. Am minte si eu si stiu exact ce vad. Si "sti"-ul fara doi de "i" e tot al ei.





s-a intamplat .am scris repede.am si altceva de facut.nu spanzuri un om pt un" i" uitat in graba sa il pun.totul e trecator. felul meu de a scrie nu este cu greseli.dar ca orice om ,mai fac si eu greseli.multumesc pt atentionare.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 22:50
De ce te victimizezi? Am spus doar ca e stilul tau nu ca te spunzur. Si uite ca si "multumesc pentru atentionare" e tot made in alexandra.
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 22:54
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-05 22:44:10Si colegii tai din America ce fac?




e bine sa fii mai retinuta.nimeni nu este raspunzator de situatia si viata mea decat eu.nu iti bate tu capsorul cu viata Casandrei.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 22:55
De unde stiai ca ma refeream la tine Alexo?
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 22:56
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-05 22:54:16De ce te victimizezi? Am spus doar ca e stilul tau nu ca te spunzur. Si uite ca si "multumesc pentru atentionare" e tot made in alexandra.




a recunoaste o greseala,nu inseamna ca te "victimizezi".tu nu ti-ai recunoscut niciodata greselile?nici cand te-ai spovedit?victimizarea este pt altii,cu alt mod de comportament sau gandire.eu stiu exact sa ma exprim,si a fost doar o recunoastere,de greseala la scris.ca ti-am multumit pt atentionare ,cred ca este un alt gest frumos din partea mea.am o rugaminte daca vei citii ce inseamna "victimizare",m-as bucura pt tine,pt a nu mai folosii si in alt context,acest cv.in mod gresit.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 23:06
casandra, eu apreciez ca raspunzi civilizat (macar de data asta ) - prin urmare iti spun asa, prieteneste, ca nimeni dintre cei care stiu macar cit de cit magie (nu foarte multa!) nu va transmite unui nevinovat saracul instructiunile de folosire de parca trebe sa instaleze microsoft office.
Daca nu stii la ce ma refer, search macar.
quasaria
Postat pe 5 Iunie 2010 23:06
Se scrie: "folosi" nu "folosii". E clar ca ai aceeasi problema cu "i"-urile.
Si gata ca deja ma plictisesti.
Doara
Postat pe 5 Iunie 2010 23:07
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-05 22:56:22De unde stiai ca ma refeream la tine Alexo?




ok ramai cu ideea ta fixa.tie iti spun noapte buna.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 23:08
De la: quasaria, la data 2010-06-05 23:06:31casandra, eu apreciez ca raspunzi civilizat (macar de data asta ) - prin urmare iti spun asa, prieteneste, ca nimeni dintre cei care stiu macar cit de cit magie (nu foarte multa!) nu va transmite unui nevinovat saracul instructiunile de folosire de parca trebe sa instaleze microsoft office.
Daca nu stii la ce ma refer, search macar.



Q inainte sa iti spun si tie noapte buna, iti voi spune doar atat, exista motivatia pt care i-am transmis Liei descantecul cartilor cand ghicesti in ele.imi asum eu vina in fata ei , daca am gresit. insa asa am simtit.iar voi celelate ,scrieti mai departe,faceti ce vreti,sau somn usor.restul ce veti face sincer nu imi bat eu capul.multumesc ca apreciezi modul civilizat de vb.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 23:17
am auzit ca se va da o lege, ca toate ghicitoarele/vrajitoarele, sa fie arse pe rug care mai ghiceste p`aicia?
Reflex
Postat pe 5 Iunie 2010 23:23




vai , vai, vai , cata cruzime !
liaiedera
Postat pe 5 Iunie 2010 23:25
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-05 22:56:22De unde stiai ca ma refeream la tine Alexo?




daca citeai pe topicul -ce ati vrea sa faceti si nu ati facut-?parca asa ii spunea,parca...citeai in mod sigur ca am scris despre America ,ca si tara preferata si ca am primit si aprobarea.dar mai am de facut restul actelor.cineva se exprima ca raspuns ca asa poate scapa de mine ,pt ca mai am un pic si plec in America.nu am inteles motivul.dar eu ma bucur tare ,pt ca plec.exista un topic unde am scris ca am primit aprobarea de intrare.cauta-l.desi nu vad de ce ar trebui sa ma justific.dar pt ca sunt f fericita ca plec,ti-am raspuns si la acest comentariu.bye.
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 23:29
io o sa le aprind focul
Reflex
Postat pe 5 Iunie 2010 23:29
nuti_vio
Postat pe 5 Iunie 2010 23:31
ce nuti? crezi ca vom intra in criza de vrajitoare, dupa o operatiune ampla de eradicare?
Reflex
Postat pe 5 Iunie 2010 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
farmece vraji 8 De la: GreenAgatha 9 Martie 2010 01:53
Fazan 117 De la: _karina_ 2 Aprilie 2011 22:16
concurs 1 De la: loredana_denisa 28 Aprilie 2011 15:17
legislatie rutiera 8 De la: ellyssa 24 Octombrie 2009 15:06
HAI SA BARFIM !!! 100 De la: lala_cri 17 Februarie 2010 12:51
Setari Cookie-uri